Новости
Последние статьи и обзоры
Intel знімає з виробництва процесори Core 12-го покоління
-
Alanis
Member
- Откуда: Славянск
Предлагаю обсудить Intel знімає з виробництва процесори Core 12-го покоління
Вот если сняли ради производства планок... А нет, забудьте.
Вот если сняли ради производства планок... А нет, забудьте.
-
Krovatka
Member
- Откуда: Днепр
Все что с ДДР3-ДДР4 должно восстать из пепла. А они снимают
АМД даешь Ryzen 5 6600, zen 3.5
АМД даешь Ryzen 5 6600, zen 3.5
-
Reinmar
Member
Я смотрю вот по этой причине на 14400/14600, и ддр4 и ддр5 поддерживаетKrovatka: ↑ 21.01.2026 11:50 Все что с ДДР3-ДДР4 должно восстать из пепла. А они снимают
-
Piter Cantrope
Member
- Откуда: Калуш
Не треба нічого придумувати, хай просто знову почнуть 5700x3d робити...
https://www.overclockers.ua/ua/news/amd ... continued/
-
Krovatka
Member
- Откуда: Днепр
А представь таки обновили бы вечный АМ4Piter Cantrope: ↑ 21.01.2026 13:27Не треба нічого придумувати, хай просто знову почнуть 5700x3d робити...
https://www.overclockers.ua/ua/news/amd ... continued/
-
AntonyKandaurov
Member
- Откуда: Славетне місто Запоріжжя
Схоже що жарти про "вічний ам4" перестають бути жартами 
-
Alanis
Member
- Откуда: Славянск
Так глядишь и Соньки скоро как блютуз начнут идти под номерами PS 5.2, 5.3, 5,4 где вторая цифра это десятилетие.
-
KimRomik
Member
наскільки я знаю, в 12 і 13 поколіннях контроллер пам"яті погано працює на частотах вище 4800 (може це стосується лише не-K проців)Reinmar: ↑ 21.01.2026 12:28Я смотрю вот по этой причине на 14400/14600, и ддр4 и ддр5 поддерживаетKrovatka: ↑ 21.01.2026 11:50 Все что с ДДР3-ДДР4 должно восстать из пепла. А они снимают
тому їх зняли через масове поширення пам"ятей частотою аж до 10000
-
XXXshadyXXX
Member
- Откуда: Украина\Норвегия
Не ну 13 и 14 поколение есть, так что все равно как то 
-
Plush_Dragon
Member
А навіщо? Коли є чудові 13600kf та 14600kf. Мені просто цікаво.Piter Cantrope: ↑ 21.01.2026 13:27
Не треба нічого придумувати, хай просто знову почнуть 5700x3d робити...
Отправлено спустя 3 минуты 27 секунд:
Звідки така інфа? Чудово працюють навіть на 7000+. Тут все залежить від конкретного камінця та від материнської плати. А от проци АМД якраз дуже погано працюють з оперативною пам'яттю, тому ти ніде не побачиш збірку на райзені більше 6000.KimRomik: ↑ 21.01.2026 16:57 наскільки я знаю, в 12 і 13 поколіннях контроллер пам"яті погано працює на частотах вище 4800 (може це стосується лише не-K проців)
тому їх зняли через масове поширення пам"ятей частотою аж до 10000
Але збирати зараз на ддр5 - це щось для мільйонерів. В тому й смак 13600/13700 та 14600/14700 що вони можуть в ддр4.
-
Lorichic
Member
- Откуда: Киев
Собирать на ддр5 дорого, никто не спорит, но и то что интел теряет 20% от ддр4 и превращается в унилое гуано, фактPlush_Dragon: ↑ 21.01.2026 18:57Але збирати зараз на ддр5 - це щось для мільйонерів. В тому й смак 13600/13700 та 14600/14700 що вони можуть в ддр4
- спойлер
-
XXXshadyXXX
Member
- Откуда: Украина\Норвегия
Lorichic
Разница в производительности 20%, а в цене?)))
Разница в производительности 20%, а в цене?)))
-
Piter Cantrope
Member
- Откуда: Калуш
Ці i5 в лінійці інтел прикольні і найбільш оптимальні, але з однаковою ddr4 оперативкою вони не далеко втікли від того ж 5600/5600x, який вдвічі дешевший. Ну і апгрейд в інтел до 14900k теж теоретично є, але всі ми знаємо, що ці топові проци на кожній платформі інтел завжди максимально зберігали свою ціну, і завжди було простіше і вигідніше взяти щось нове, а не якісь там апгрейди городити. 7700k продавались за стільки, що можна було набагато кращий райзен взяти.Plush_Dragon: ↑ 21.01.2026 18:57 А навіщо? Коли є чудові 13600kf та 14600kf. Мені просто цікаво.
В мене от зараз є ddr4 пам'ять на руках, і треба зібрати комп племіннику. Я не бачу сенсу в 14600k на ddr4. AM4 все одно привабливіша. Або взяти той же 7500f і переплатити за пам'ять. Бо він такий дешевий, що можна до 4к знайти.
-
Plush_Dragon
Member
Ну по-перше, коли ви навчитеся включати голову? По-друге, 20% це унікальний випадок, бо тільки на низьких налаштуваннях та на 5090 та ще й в 1080р. Це повністю висосана з пальця ситуація, плюс там і так ФПС дуже високий і тобі навіть 40% не будуть ніяк роляти. Хіба що ти отбита кіберкотлета з монітором 600+ Гц, та купив 5090 щоб грати в 720р з картопляною графікою виключно в онлайн помийки.Lorichic: ↑ 21.01.2026 19:18
Собирать на ддр5 дорого, никто не спорит, но и то что интел теряет 20% от ддр4 и превращается в унилое гуано, факт
- спойлер
- 3.png
В звичайних же ігрових сценаріях різниця між ддр4 та ддр5 складає від 1% до 5% і ти набагато раніше упрешся всаідеокарту ніж в пам'ять.
-
Lorichic
Member
- Откуда: Киев
Высокомерие поубавь, более развёрнуто видно надоPlush_Dragon: ↑ 21.01.2026 20:37Ну по-перше, коли ви навчитеся включати голову? По-друге, 20% це унікальний випадок, бо тільки на низьких налаштуваннях та на 5090 та ще й в 1080р. Це повністю висосана з пальця ситуація, плюс там і так ФПС дуже високий і тобі навіть 40% не будуть ніяк роляти. Хіба що ти отбита кіберкотлета з монітором 600+
https://www.techspot.com/articles-info/ ... ch/SM2.png
FPS в целом немного, ддр4 не обеспечивает минимальные 60 кадров
Отправлено спустя 3 минуты 8 секунд:
https://www.techspot.com/articles-info/ ... CP2077.png
https://www.techspot.com/articles-info/ ... Spider.png
https://www.techspot.com/articles-info/ ... /Mafia.png
https://www.techspot.com/articles-info/ ... ch/BG3.png
-
XXXshadyXXX
Member
- Откуда: Украина\Норвегия
Piter Cantrope
Всмысле 5600 недалеко ?))) Это если играть в 4к в Алана вейка 2 то да, недалеко согласен
Всмысле 5600 недалеко ?))) Это если играть в 4к в Алана вейка 2 то да, недалеко согласен
Последний раз редактировалось XXXshadyXXX 21.01.2026 20:59, всего редактировалось 1 раз.
-
Plush_Dragon
Member
Шо???Piter Cantrope: ↑ 21.01.2026 20:15
Ці i5 в лінійці інтел прикольні і найбільш оптимальні, але з однаковою ddr4 оперативкою вони не далеко втікли від того ж 5600/5600x, який вдвічі дешевший.
14600к легко 7700х обгоняє, а серед ам4 для нього взагалі нема конкурентів.
5600х це бл..ть 12400f. От що з вами амудешниками не так????
Всі ми знаємо що на ам4 також ніякого апгрейду взагалі немає. Розмовляємо ж про збірку з ддр4.Piter Cantrope: ↑ 21.01.2026 20:15 Ну і апгрейд в інтел до 14900k теж теоретично є, але всі ми знаємо
Ну і 14600kf цілком достатньо щоб з величезним комфортом просидіти декілька наступних років, поки проблеми з дефіцитом пам'яті не вирішаться. Це приблизно в 2028 буде. В потім все одно нові сокети вийдуть, нова ддр6 пам'ять, нові материнські плати та чипсети, нові лінійки відеокарт. Потім так і так повністю залізо міняти прийдеться.
Ще мене дуже дивує впевненість амудешників що умовний 10800х3д буде на ам5, а не на новому ам6. Звідки в вас ці фантазії
А розкажи де і чим привабливіша. Що ти з ам4 взагалі зможеш протиставити 14600kf/14700k. Мені вже дуже цікаво.Piter Cantrope: ↑ 21.01.2026 20:15 В мене от зараз є ddr4 пам'ять на руках, і треба зібрати комп племіннику. Я не бачу сенсу в 14600k на ddr4. AM4 все одно привабливіша. .
Переплатити дурні гроші і отримати проц який повністю і в усьому значно програє 14600kf? Геніально!Piter Cantrope: ↑ 21.01.2026 20:15 Або взяти той же 7500f і переплатити за пам'ять. Бо він такий дешевий, що можна до 4к знайти
Без усіляких гарантій що кончена бабка Ліза залишить той же сокет? Вдвічі геніально! Кинуті каргою власники відеокарт RX60хх та 70хх машуть ручкой та усміхаються.
Я з вас амудешників просто в шоці!!! Це вже не просто фанатізм, це - безумство!
-
KimRomik
Member
Хіба що тільки в режимі 1:2, відповідно це буде 3500 в проціPlush_Dragon: ↑ 21.01.2026 18:57Чудово працюють навіть на 7000+.
-
Lorichic
Member
- Откуда: Киев
Хочу уточнить, это в случае если 12400f с ддр5 , иначе минус 20% к 5600хPlush_Dragon: ↑ 21.01.2026 20:575600х це бл..ть 12400f.
- спойлер
-
Plush_Dragon
Member
Знов припер графіки де спеціально поставлений 12400, якому рівень 5600х максимум, і квохче що до 60 кадрів щось не дотягує. Ну звідки ви такі беретесь? З московії чи що?Lorichic: ↑ 21.01.2026 20:51
Высокомерие поубавь, более развёрнуто видно надо
https://www.techspot.com/articles-info/ ... ch/SM2.png
FPS в целом немного, ддр4 не обеспечивает минимальные 60 кадров
Треба було 12100 взяти і в 240р тестувати. З вас бл.. станеться.
Ще раз для тих хто з завареним люком в танку - в реальних задачах різниця між ддр4 3600 cl16 та ддр5 від 1% до 5% максимум.