Intel знімає з виробництва процесори Core 12-го покоління

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Alanis
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славянск

Сообщение

Предлагаю обсудить Intel знімає з виробництва процесори Core 12-го покоління

Вот если сняли ради производства планок... А нет, забудьте.
Krovatka
Member
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

Все что с ДДР3-ДДР4 должно восстать из пепла. А они снимают

АМД даешь Ryzen 5 6600, zen 3.5 :idea:
Reinmar
Member

Сообщение

Krovatka: 21.01.2026 11:50 Все что с ДДР3-ДДР4 должно восстать из пепла. А они снимают
Я смотрю вот по этой причине на 14400/14600, и ддр4 и ддр5 поддерживает
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Krovatka: 21.01.2026 11:50 АМД даешь Ryzen 5 6600, zen 3.5 :idea:
Не треба нічого придумувати, хай просто знову почнуть 5700x3d робити...
https://www.overclockers.ua/ua/news/amd ... continued/
Krovatka
Member
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

Piter Cantrope: 21.01.2026 13:27
Krovatka: 21.01.2026 11:50 АМД даешь Ryzen 5 6600, zen 3.5 :idea:
Не треба нічого придумувати, хай просто знову почнуть 5700x3d робити...
https://www.overclockers.ua/ua/news/amd ... continued/
А представь таки обновили бы вечный АМ4 :-P
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

Схоже що жарти про "вічний ам4" перестають бути жартами :rotate:
Alanis
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славянск

Сообщение

Так глядишь и Соньки скоро как блютуз начнут идти под номерами PS 5.2, 5.3, 5,4 где вторая цифра это десятилетие.
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Reinmar: 21.01.2026 12:28
Krovatka: 21.01.2026 11:50 Все что с ДДР3-ДДР4 должно восстать из пепла. А они снимают
Я смотрю вот по этой причине на 14400/14600, и ддр4 и ддр5 поддерживает
наскільки я знаю, в 12 і 13 поколіннях контроллер пам"яті погано працює на частотах вище 4800 (може це стосується лише не-K проців)
тому їх зняли через масове поширення пам"ятей частотою аж до 10000
XXXshadyXXX
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина\Норвегия

Сообщение

Не ну 13 и 14 поколение есть, так что все равно как то :rotate:
Plush_Dragon
Member

Сообщение

Piter Cantrope: 21.01.2026 13:27
Не треба нічого придумувати, хай просто знову почнуть 5700x3d робити...
А навіщо? Коли є чудові 13600kf та 14600kf. Мені просто цікаво.

Отправлено спустя 3 минуты 27 секунд:
KimRomik: 21.01.2026 16:57 наскільки я знаю, в 12 і 13 поколіннях контроллер пам"яті погано працює на частотах вище 4800 (може це стосується лише не-K проців)
тому їх зняли через масове поширення пам"ятей частотою аж до 10000
Звідки така інфа? Чудово працюють навіть на 7000+. Тут все залежить від конкретного камінця та від материнської плати. А от проци АМД якраз дуже погано працюють з оперативною пам'яттю, тому ти ніде не побачиш збірку на райзені більше 6000.
Але збирати зараз на ддр5 - це щось для мільйонерів. В тому й смак 13600/13700 та 14600/14700 що вони можуть в ддр4.
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Plush_Dragon: 21.01.2026 18:57Але збирати зараз на ддр5 - це щось для мільйонерів. В тому й смак 13600/13700 та 14600/14700 що вони можуть в ддр4
Собирать на ддр5 дорого, никто не спорит, но и то что интел теряет 20% от ддр4 и превращается в унилое гуано, факт
спойлер
3.png
XXXshadyXXX
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина\Норвегия

Сообщение

Lorichic
Разница в производительности 20%, а в цене?))) :gigi:
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Plush_Dragon: 21.01.2026 18:57 А навіщо? Коли є чудові 13600kf та 14600kf. Мені просто цікаво.
Ці i5 в лінійці інтел прикольні і найбільш оптимальні, але з однаковою ddr4 оперативкою вони не далеко втікли від того ж 5600/5600x, який вдвічі дешевший. Ну і апгрейд в інтел до 14900k теж теоретично є, але всі ми знаємо, що ці топові проци на кожній платформі інтел завжди максимально зберігали свою ціну, і завжди було простіше і вигідніше взяти щось нове, а не якісь там апгрейди городити. 7700k продавались за стільки, що можна було набагато кращий райзен взяти.
В мене от зараз є ddr4 пам'ять на руках, і треба зібрати комп племіннику. Я не бачу сенсу в 14600k на ddr4. AM4 все одно привабливіша. Або взяти той же 7500f і переплатити за пам'ять. Бо він такий дешевий, що можна до 4к знайти.
Plush_Dragon
Member

Сообщение

Lorichic: 21.01.2026 19:18
Собирать на ддр5 дорого, никто не спорит, но и то что интел теряет 20% от ддр4 и превращается в унилое гуано, факт
спойлер
3.png
Ну по-перше, коли ви навчитеся включати голову? По-друге, 20% це унікальний випадок, бо тільки на низьких налаштуваннях та на 5090 та ще й в 1080р. Це повністю висосана з пальця ситуація, плюс там і так ФПС дуже високий і тобі навіть 40% не будуть ніяк роляти. Хіба що ти отбита кіберкотлета з монітором 600+ Гц, та купив 5090 щоб грати в 720р з картопляною графікою виключно в онлайн помийки.
В звичайних же ігрових сценаріях різниця між ддр4 та ддр5 складає від 1% до 5% і ти набагато раніше упрешся всаідеокарту ніж в пам'ять.
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Plush_Dragon: 21.01.2026 20:37Ну по-перше, коли ви навчитеся включати голову? По-друге, 20% це унікальний випадок, бо тільки на низьких налаштуваннях та на 5090 та ще й в 1080р. Це повністю висосана з пальця ситуація, плюс там і так ФПС дуже високий і тобі навіть 40% не будуть ніяк роляти. Хіба що ти отбита кіберкотлета з монітором 600+
Высокомерие поубавь, более развёрнуто видно надо
https://www.techspot.com/articles-info/ ... ch/SM2.png
FPS в целом немного, ддр4 не обеспечивает минимальные 60 кадров

Отправлено спустя 3 минуты 8 секунд:
https://www.techspot.com/articles-info/ ... CP2077.png
https://www.techspot.com/articles-info/ ... Spider.png
https://www.techspot.com/articles-info/ ... /Mafia.png
https://www.techspot.com/articles-info/ ... ch/BG3.png
XXXshadyXXX
Member
Аватара пользователя
Откуда: Украина\Норвегия

Сообщение

Piter Cantrope
Всмысле 5600 недалеко ?))) Это если играть в 4к в Алана вейка 2 то да, недалеко согласен :D
Последний раз редактировалось XXXshadyXXX 21.01.2026 20:59, всего редактировалось 1 раз.
Plush_Dragon
Member

Сообщение

Piter Cantrope: 21.01.2026 20:15
Ці i5 в лінійці інтел прикольні і найбільш оптимальні, але з однаковою ddr4 оперативкою вони не далеко втікли від того ж 5600/5600x, який вдвічі дешевший.
Шо???
14600к легко 7700х обгоняє, а серед ам4 для нього взагалі нема конкурентів.
5600х це бл..ть 12400f. От що з вами амудешниками не так????
Piter Cantrope: 21.01.2026 20:15 Ну і апгрейд в інтел до 14900k теж теоретично є, але всі ми знаємо
Всі ми знаємо що на ам4 також ніякого апгрейду взагалі немає. Розмовляємо ж про збірку з ддр4.
Ну і 14600kf цілком достатньо щоб з величезним комфортом просидіти декілька наступних років, поки проблеми з дефіцитом пам'яті не вирішаться. Це приблизно в 2028 буде. В потім все одно нові сокети вийдуть, нова ддр6 пам'ять, нові материнські плати та чипсети, нові лінійки відеокарт. Потім так і так повністю залізо міняти прийдеться.
Ще мене дуже дивує впевненість амудешників що умовний 10800х3д буде на ам5, а не на новому ам6. Звідки в вас ці фантазії
Piter Cantrope: 21.01.2026 20:15 В мене от зараз є ddr4 пам'ять на руках, і треба зібрати комп племіннику. Я не бачу сенсу в 14600k на ddr4. AM4 все одно привабливіша. .
А розкажи де і чим привабливіша. Що ти з ам4 взагалі зможеш протиставити 14600kf/14700k. Мені вже дуже цікаво.
Piter Cantrope: 21.01.2026 20:15 Або взяти той же 7500f і переплатити за пам'ять. Бо він такий дешевий, що можна до 4к знайти
Переплатити дурні гроші і отримати проц який повністю і в усьому значно програє 14600kf? Геніально!
Без усіляких гарантій що кончена бабка Ліза залишить той же сокет? Вдвічі геніально! Кинуті каргою власники відеокарт RX60хх та 70хх машуть ручкой та усміхаються.
Я з вас амудешників просто в шоці!!! Це вже не просто фанатізм, це - безумство!
KimRomik
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Plush_Dragon: 21.01.2026 18:57Чудово працюють навіть на 7000+.
Хіба що тільки в режимі 1:2, відповідно це буде 3500 в проці
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Plush_Dragon: 21.01.2026 20:575600х це бл..ть 12400f.
Хочу уточнить, это в случае если 12400f с ддр5 , иначе минус 20% к 5600х ;)
спойлер
Plush_Dragon
Member

Сообщение

Lorichic: 21.01.2026 20:51
Высокомерие поубавь, более развёрнуто видно надо
https://www.techspot.com/articles-info/ ... ch/SM2.png
FPS в целом немного, ддр4 не обеспечивает минимальные 60 кадров
Знов припер графіки де спеціально поставлений 12400, якому рівень 5600х максимум, і квохче що до 60 кадрів щось не дотягує. Ну звідки ви такі беретесь? З московії чи що?
Треба було 12100 взяти і в 240р тестувати. З вас бл.. станеться.
Ще раз для тих хто з завареним люком в танку - в реальних задачах різниця між ддр4 3600 cl16 та ддр5 від 1% до 5% максимум.
Ответить