Kioxia вважає, що часи недорогих терабайтних SSD уже минули

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
Олег963
Member
Аватара пользователя
Откуда: Львів

Сообщение

Пропоную обговорити Kioxia вважає, що часи недорогих терабайтних SSD уже минули

Пам'ятаю свій перший ssd ocz agilty3 деси 2012 рік 120gb і досі робочий , до чого це я а так як десь казалось в статті це старт ери ssd і в майбутньому вони витиснять харди і будуть доступніші за них і ось 2026 ні того ні того :eek:
denizen
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

та пійшли вони...
Vpupkin
Member
Откуда: Dnipro

Сообщение

150$ це день роботи у цивілізованій країні, а ссд не кожного дня купляється і навіть не кожного місяця, для багатьох навіть не кожного року. Якось зможемо пережити це, як і майнінг бум.
Kassatka
Member
Аватара пользователя
Откуда: Курник під Києвом

Сообщение

Мені мого 2-терабайтного Samsung 970 Evo Plus вже конкретно бракувало, щоб тримати під рукою проінстальованими всі ігри, які хочу, тому я пару років назад докупив 4-терабайтний Samsung 990 Pro десь за усього близько 10К гривників. Добряче мені пощастило затаритись. Тепер якщо не буде ніяких ексцесів, то можна сидіти на дупі рівно хоч кільканадцять років.
А щодо дешевих терабайтників, то на SATA-інтерфейсі я два купив дітям з бідної родини як подарунок, і ще один терабайтник Samsung 870 EVO лежить у мене без діла про запас з часів 2021, коли я сидів на Core 2 Quad, тож не міг купити для нього NVME. Зараз таке провернути було б проблематично. Думаю, можливо обзаведуся стареньким б/в ноутом, то може знадобитися.
Последний раз редактировалось Kassatka 21.01.2026 16:22, всего редактировалось 2 раза.
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

З цікавості подивився за скільки брав свої М2 диски:
0,5 Тб 970 EVO (11.2020) - 2299
1 Тб 970 EVO+ (02.2022) - 3778
1 Тб Solidigm P44 Pro (10.2023) - 2700
dext
Member
Откуда: Dnipro

Сообщение

Податок на AI
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Vpupkin: 21.01.2026 16:09 150$ це день роботи у цивілізованій країні, а ссд не кожного дня купляється і навіть не кожного місяця, для багатьох навіть не кожного року. Якось зможемо пережити це, як і майнінг бум.
Коли з тих 150$ взяти на аренду, їжу, пальне, то може нічого не лишитися

Плюс дорожчає не лише ссд і рама, а все, починаючи з аренди і далі по списку. То з 6к на руки в Омериці може взагалі нічого не лишитися на пк ;)
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

Згадайте як нам казали " та ось ми технологію доведемо до розуму і ссд буде коштувати дешевше хардів а харди всі полетять у смітник на звалище історії". Хороші часи були, але час показав who is who :rotate:
Tiufin
Member

Сообщение

dead_rat: 21.01.2026 16:26
Vpupkin: 21.01.2026 16:09 150$ це день роботи у цивілізованій країні, а ссд не кожного дня купляється і навіть не кожного місяця, для багатьох навіть не кожного року. Якось зможемо пережити це, як і майнінг бум.
Коли з тих 150$ взяти на аренду, їжу, пальне, то може нічого не лишитися

Плюс дорожчає не лише ссд і рама, а все, починаючи з аренди і далі по списку. То з 6к на руки в Омериці може взагалі нічого не лишитися на пк ;)
Як страшно жити з інфляцією аж цілих 3%
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Tiufin: 21.01.2026 16:32
dead_rat: 21.01.2026 16:26
Коли з тих 150$ взяти на аренду, їжу, пальне, то може нічого не лишитися

Плюс дорожчає не лише ссд і рама, а все, починаючи з аренди і далі по списку. То з 6к на руки в Омериці може взагалі нічого не лишитися на пк ;)
Як страшно жити з інфляцією аж цілих 3%
Друже, ти вже втомив.

Інфляція, звичайно 3%, але на багато речей ціни ростуть як на раму і ссд
Tiufin
Member

Сообщение

dead_rat: 21.01.2026 16:35
Tiufin: 21.01.2026 16:32
Як страшно жити з інфляцією аж цілих 3%
Друже, ти вже втомив.

Інфляція, звичайно 3%, але на багато речей ціни ростуть як на раму і ссд
Ну пробач. Просто твої жахалки, про те, як все всюди погано - теж
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Tiufin: 21.01.2026 16:43
dead_rat: 21.01.2026 16:35

Друже, ти вже втомив.

Інфляція, звичайно 3%, але на багато речей ціни ростуть як на раму і ссд
Ну пробач. Просто твої жахалки, про те, як все всюди погано - теж
Все пізнається у порівнянні.

Якщо порівнювати з сидінням у траншеї на нулі - все рай і лафа.
Devijack
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Не треба купувати по 150, колись нажеруться і попустить.
tornadox
Member
Аватара пользователя
Откуда: мені знати що ти не дивак?

Сообщение

SSD Kioxia 1tb який купляв місяць назад вже майже на 2 тисячі дорожчий.
AntonyKandaurov: 21.01.2026 16:29Згадайте як нам казали " та ось ми технологію доведемо до розуму і ссд буде коштувати дешевше хардів а харди всі полетять у смітник на звалище історії". Хороші часи були, але час показав who is who :rotate:
Та пішли б вони лісом.
Тут ще недавно була дуже гаряча дискусія що до того чи потрібен сата на нових материнках, тому що між SATA SSD та NVMe SSD просто колосальна різниця для ігор (неправда).
Як кажуть - ШІ майнінг бум 2.0. Просто попит вищий.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Безос вже прямим текстом каже, що забудьте про пк :laugh:

https://www.windowscentral.com/artifici ... ud-version
Tiufin
Member

Сообщение

dead_rat: 21.01.2026 16:51
Tiufin: 21.01.2026 16:43
Ну пробач. Просто твої жахалки, про те, як все всюди погано - теж
Все пізнається у порівнянні.

Якщо порівнювати з сидінням у траншеї на нулі - все рай і лафа.
Я тобі більше скажу - зараз найкращий період існування людства, то ж хоч з чим порівнюй. А тим паче розповідати про жахи життя в штатах із зарплатою у 6к - ну це вже перебор :D
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Tiufin: 21.01.2026 17:03
dead_rat: 21.01.2026 16:51

Все пізнається у порівнянні.

Якщо порівнювати з сидінням у траншеї на нулі - все рай і лафа.
Я тобі більше скажу - зараз найкращий період існування людства, то ж хоч з чим порівнюй. А тим паче розповідати про жахи життя в штатах із зарплатою у 6к - ну це вже перебор :D
Відвали, а? Тобі все супер. То йди насолоджуйся життям.
Tyler
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

ага, прекрасна перспектива, всі відкочуємось в кам'яний вік, а споживачів підсажуємо на оренду хмар, адже обчислювальні потужності на фоні цього лайна стануть преміум опцією, а не загальнодоступною
Tiufin
Member

Сообщение

dead_rat: 21.01.2026 17:04
Tiufin: 21.01.2026 17:03
Я тобі більше скажу - зараз найкращий період існування людства, то ж хоч з чим порівнюй. А тим паче розповідати про жахи життя в штатах із зарплатою у 6к - ну це вже перебор :D
Відвали, а? Тобі все супер. То йди насолоджуйся життям.
Ну то я не стільки тобі відповідаю (тобі вже немає сенсу, люди не змінюються), а для нєокрєпших умов, щоб не заражалися твоїм песімизмом
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

Я вибачаюся перед усіма, зо зараз притягну омериканську статистику.

Але ж рожеві окуляри такі рожеві.

Беремо НьюЙорк https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/New-York

1. Середня зп не 6к, а 5200. Тобто 6к навіть у самому багатому місті америки це вже відчутно краще за середню
2. Намбео оцінює розходи на життя у 1650$ на одного без аренди.
3. Аренда однушки 2650-4500$ в залежності від району.

Тобто ми бачимо, що 6к на просто життя в однушці в хорошому районі вже чи на межі чи навіть поза бюджетом.

4. Містечко в дітсадку 3400$ за місяць на дитину.

Тож в залежності від міста, може виявитися що людина з 6к$ на місяць в Омериці не те що класно зводить кінці з кінцями. А не купує RTX 5090 щомісяця.
Ответить