Бум ШІ призвів до зростання попиту на мідь — подорожчає все, починаючи з блоків живлення і систем охолодження

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

oleg5d75
Не факт, перший пошук у гуглі дав отаку діаграмку
спойлер

Изображение
Ozumat
Junior

Сообщение

AntonyKandaurov: 12.01.2026 22:57 dead_rat
Та я знаю людей які з графіками відключення світла по 600 кВт намотують в квартирі, ото дійсно льодовики топлять :D
Працюю 22 дні з 30 у місяць - 600квт тільки за обігрів електричним котлом. П.с. Я бімж :-/
maksim2020
Member
Аватара пользователя
Откуда: Sunshine State

Сообщение

dead_rat: 12.01.2026 22:54 maksim2020
1140 кіловат годин? Ти там льодовики розтаплюєш?! :eek:
Це Флорида, а значить - кондиціонер, навіть взимку :gigi: Ну й діти на канікулах - ігрулі 24/7 :rotate:
Mozdev
Member

Сообщение

Я вже писав що корпуси підуть в гору по ціні :rotate:
viewtopic.php?p=4071203#p4071203
Rosberg
Member
Аватара пользователя
Откуда: Файне місто Тернопіль

Сообщение

Який маразм, просто слів немає...
Lustrator
Member

Сообщение

Речі дорожчають, люди дешевіють...
Cirax
Member
Откуда: Киев

Сообщение

IvTK: 12.01.2026 15:41 Незабаром: блоки живлення з проводами з "нержавійки", які не можна гнути більше, ніж на 90 градусів :popcorn:
Наивный.
Какая нержавейка?
Сталь, с алюминиевым покрытием :lol:
neonglaу
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миколаїв, Україна

Сообщение

oleg5d75: 12.01.2026 22:55 За використанням міді ШІ в кращому випадку десь на 50 місці , перші місця це енергетика, будівництво, транспорт... наприклад в ті й же відеокарті міді як в 1 мм силового кабелю електрокрана, а на будівництві одного багатоквартирного будинку міді використовується більше чим для всіх відеокарт на рік. Надумана проблема
Та звісно надумана. DDR 4 в ші теж не використовують, а ціна росте
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

oleg5d75: 12.01.2026 22:55 За використанням міді ШІ в кращому випадку десь на 50 місці , перші місця це енергетика, будівництво, транспорт... наприклад в ті й же відеокарті міді як в 1 мм силового кабелю електрокрана, а на будівництві одного багатоквартирного будинку міді використовується більше чим для всіх відеокарт на рік. Надумана проблема
То невдала назва матеріалу, всі за мідь й зачипилися, бо у тексті новини "на мідь та іншу сировину".
Щодо міді - БЖ та інше, то залишкове, основне споживання міді для ШІ має йти на дроти для дата-центрів, й багатоквартирним будинкам стільки дроту й не снилося, скільки туди йде.
PS. Цікавісті заради запитав у того ж ШІ, скільки міді споживає крупний датацентр рівня Google, Microsoft, Meta. Відповідь 1 дата-центр такого рівня = 1,5 млн квартир.
doc-oc
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Ой, пошли к чёрту! Честное слово!
Ответить