Чутки: AMD випустить нові Radeon після GeForce RTX 60‑ї серії у 2027 році

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

erkins007: 12.01.2026 13:07
dead_rat: 12.01.2026 12:51 от умовну 9090 він АМД наврядче куплять
Так же про процы от АМД говорили.
Если условная 9090 будет и мощнее и дешевле 5090, то будут покупать только так. Да даже если просто мощнее желающих будет хватать.
Скільки років пішло від першого Райзена над яким сміялися до того, який побігли купляти?

Сучасні карти 9070 це умовний аналог Райзена 3600 - непогані, вихлоп на $ хороший, але в кращому випадку треба ще два успішних покоління щоб переконати покупців.
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

dead_rat: 12.01.2026 13:10Скільки років пішло від першого Райзена над яким сміялися до того, який побігли купляти?
Моментально. Как только вышел 7800х3д который стоил 50% от 13900к и при этом был ещё и мощнее его тут же побежали все покупать.
С видяхами сложнее потому что там сильная программная часть, да. Но все равно если бы была условная 9090хт с производительностью 5090 и ценой в 1000$ то ее бы покупали все
GipeR
Member
Аватара пользователя
Откуда: Нови Сад - Сербия

Сообщение

dead_rat: 12.01.2026 12:51
erkins007: 12.01.2026 12:41
Ага, ведь 5080/5090 никто не покупает.
Я напомню что даже у 5090 статистика в Стиме больше чем у всей 9000 серии.
Ви вільні самі подивитися порівняння 9070 і 5080. Остання краще, але вцілому співставна.

А от умовну 9090 він АМД наврядче куплять, бо витрачаючи 2-3-4к на відяху люди не користуються логікою, там головне бути самим топом.
З володарів 5080/90 кого я знаю, ніхто не переймався оптимальністю - хтось мав необмежений бюджет, хтось хотів отакого кольору чи ще щось, іх не цікавила можливість економії 20%
5080/5090 якийсь час коштували більш-менш адекватно, але зараз ціни вже просто неадекватні.
9070 XT навіть за 700–800 EUR усе ще виглядає цілком нормальним варіантом.
Наприклад, ACER Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 Predator Bifrost OC PCIe у тому ж ipcom (Угорщина) коштує 762 EUR.

Я взагалі брав Asus Prime OC 9070 XT у жовтні приблизно за 640 EUR, а найближча RTX 5080 зараз — це
PALIT GamingPro RTX 5080 16GB GDDR7 DLSS4 за 1565 EUR. І така покупка вже виглядає просто нелогічною: ціна вдвічі вища, а приріст продуктивності — максимум 15%.

ZOTAC RTX 5080 SOLID CORE OC уже по 1648 EUR, а в деяких магазинах взагалі доходить до 1800 EUR.

Хоча наприкінці грудня я взяв її за 1130 EUR, і тоді це справді мало сенс.

Якби AMD зараз випустила 9090 навіть за 1000–1100 EUR, це був би справжній бестселер — звісно, за умови, що вона розташовувалася б між 5080 та 5090 за продуктивністю.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

erkins007: 12.01.2026 13:16
dead_rat: 12.01.2026 13:10Скільки років пішло від першого Райзена над яким сміялися до того, який побігли купляти?
Моментально. Как только вышел 7800х3д который стоил 50% от 13900к и при этом был ещё и мощнее его тут же побежали все покупать.
С видяхами сложнее потому что там сильная программная часть, да. Но все равно если бы была условная 9090хт с производительностью 5090 и ценой в 1000$ то ее бы покупали все
Супер! Беремо 7800 як приклад!
Його випустили навесні 2023, а перший Райзен навесні 2017. Знадобилося шість років при стагнації основного конкурента.

Ви ж згодні, що без першого покоління і так далі не вдалося б на рівному місці зробити сьоме?

Відправлено через 1 хвилину 8 секунд:
erkins007: 12.01.2026 13:16 9090хт с производительностью 5090 и ценой в 1000$ то ее бы покупали все
Так не буває, може бути рівень 5090 при ціні меншій на 10-20%. Оптимістично.

Відправлено через 34 секунди:
GipeR
Здоров, давно тебе не чув :up:
vsx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

erkins007: 12.01.2026 13:16 С видяхами сложнее потому что там сильная программная часть, да. Но все равно если бы была условная 9090хт с производительностью 5090 и ценой в 1000$ то ее бы покупали все
А за 500$ ты не хочешь карту с производительностью 5090? Ну чтоб уже наверняка покупали.
6900/50 ХТ была дешевле, производительнее и экономнее 3080Ti, но ее почему-то тоже не особо брали.
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

dead_rat: 12.01.2026 13:21Так не буває, може бути рівень 5090 при ціні меншій на 10-20%.
С процами же получилось.
И да, при 10% разницы никто не будет покупать АМД и терять в программной части.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

erkins007: 12.01.2026 13:42
dead_rat: 12.01.2026 13:21Так не буває, може бути рівень 5090 при ціні меншій на 10-20%.
С процами же получилось.
И да, при 10% разницы никто не будет покупать АМД и терять в программной части.
Це порада з розряду: краще бути багатим і здоровим, ніж бідним і зворим
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

dead_rat: 12.01.2026 12:51А от умовну 9090 він АМД наврядче куплять, бо витрачаючи 2-3-4к на відяху люди не користуються логікою, там головне бути самим топом.
Тут ще питання, скільки людей бере 5090 в якості топу, а не робочого інструменту.

Відправлено через 2 хвилини 51 секунду:
dead_rat: 12.01.2026 13:10Скільки років пішло від першого Райзена над яким сміялися до того, який побігли купляти?
Нуль? 1800х мав недоліки, але смішно не було нікому і продажі рванули вгору.
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag: 12.01.2026 13:55Тут ще питання, скільки людей бере 5090 в якості топу, а не робочого інструменту.
Судя по статистике Стима больше чем всех покупателей 9000 серии
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

erkins007: 12.01.2026 13:59Судя по статистике Стима больше чем всех покупателей 9000 серии
Брехня.
Людина може запускати ігри на карті, що була вибрана передусім для робочих завдань.
GipeR
Member
Аватара пользователя
Откуда: Нови Сад - Сербия

Сообщение

waryag: 12.01.2026 13:55
dead_rat: 12.01.2026 12:51А от умовну 9090 він АМД наврядче куплять, бо витрачаючи 2-3-4к на відяху люди не користуються логікою, там головне бути самим топом.
Тут ще питання, скільки людей бере 5090 в якості топу, а не робочого інструменту.

Відправлено через 2 хвилини 51 секунду:
dead_rat: 12.01.2026 13:10Скільки років пішло від першого Райзена над яким сміялися до того, який побігли купляти?
Нуль? 1800х мав недоліки, але смішно не було нікому і продажі рванули вгору.
Та й серія 7000 теж має проблеми, найпомітніша з них — це проблема з контролером пам’яті, коли одна планка просто відвалювалася і допомагало лише перезавантаження. Досить масова проблема.
Kullerok
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Ну отлично есть два года прикладывать денег на 6090 ;) вполне достаточно. Раньше 28го года брать точно не стоит.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

waryag: 12.01.2026 13:55 Нуль? 1800х мав недоліки, але смішно не було нікому і продажі рванули вгору.
Це в вас ностальгія, а от реально продажі пішли після x3d
спойлер

Изображение
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

dead_rat: 12.01.2026 14:35 Це в вас ностальгія
Не бачу протиріччя у цій статистиці.
Тим більше, і у 20-му році зен1/+ активно продавалися, той же 1600аф був бюджетним хітом.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

waryag: 12.01.2026 14:44
dead_rat: 12.01.2026 14:35 Це в вас ностальгія
Не бачу протиріччя у цій статистиці.
Тим більше, і у 20-му році зен1/+ активно продавалися, той же 1600аф був бюджетним хітом.
Статистика каже, що навіть у часи Райзена 3600 лише один з пʼяти покупців наважувався взяти АМД, а не Інтел. Навіть попри норм якість і кращий вихлоп на $.

А ви кажете, що розкупали добре.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

dead_rat: 12.01.2026 14:49Статистика каже, що навіть у часи Райзена 3600 лише один з пʼяти покупців наважувався взяти АМД, а не Інтел. Навіть попри норм якість і кращий вихлоп на $.

А ви кажете, що розкупали добре.
Все ще не бачу протиріччя. Потроєння ринкової частки це чудовий результат.
Особливо якщо врахувати, що левову частку продажів роблять інертні і не завжди об'єктивні сегменти ноутів, готових ПК та ентерпрайз, де у інтел традиційно сильні позиції, а в червоних не менш традиційні проблеми.
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag: 12.01.2026 14:02Людина може запускати ігри на карті, що була вибрана передусім для робочих завдань
Канешна может, я использую 5090 и для работы и для игр. Как это влияет на тот факт что на 5090 играют больше народу чем на всей 9000 серии?)
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

erkins007: 12.01.2026 16:42Канешна может, я использую 5090 и для работы и для игр. Как это влияет на тот факт что на 5090 играют больше народу чем на всей 9000 серии?)
Тейк был о том, что АМД не может себе позволить выкатить 9090 именно потому, что в рабочих заданиях между продукцией компаний пропасть, да и в игровых даже при формальном равенстве продукция АМД не тянет на премиальный уровень.
Взять карту за 2+ килобакса, чтобы пользоваться костылями оптискейлера?

Также, есть подозрение, что АМД уже просто не вывозит конкуренцию, и отсутствие востребованных встроек на РДНА4 это следствие того, что инженерные ресурсы бросили на следующую архитектуру ускорителей.
dead_rat
Member
Аватара пользователя
Откуда: Берлін

Сообщение

erkins007: 12.01.2026 16:42
waryag: 12.01.2026 14:02Людина може запускати ігри на карті, що була вибрана передусім для робочих завдань
Канешна может, я использую 5090 и для работы и для игр. Как это влияет на тот факт что на 5090 играют больше народу чем на всей 9000 серии?)
А можна посилання? Бо я відкрив статистику Стіму отут https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/
І 9070 просто відсутня, то схоже що їх ще не додали правильно
GipeR
Member
Аватара пользователя
Откуда: Нови Сад - Сербия

Сообщение

dead_rat: 12.01.2026 19:36
erkins007: 12.01.2026 16:42
Канешна может, я использую 5090 и для работы и для игр. Как это влияет на тот факт что на 5090 играют больше народу чем на всей 9000 серии?)
А можна посилання? Бо я відкрив статистику Стіму отут https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/
І 9070 просто відсутня, то схоже що їх ще не додали правильно
AMD Radeon Graphics или AMD Radeon(TM) Graphics
Ответить