Dell визнала, що покупці комп’ютерів не зацікавлені в ШІ-функціях

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
Nikoliasik_Zeus
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Пропоную обговорити Dell визнала, що покупці комп’ютерів не зацікавлені в ШІ-функціях
який практичний результат вони отримають
Получили практичный результат - 8гб оперативки в ноутбуке в 2026 B-)
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

Єдина функція ШІ, яку я використовую локально, це видалення фону у Paint. Тому при виборі ноутбука наявність NPU-блока була на рівні є - ОК, немає, та ще й дешевше - двічі ОК.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Artem_K
А Paint використовує NPU в вашому процесорі? В диспетчері завдань видно використання NPU, чи 0%?
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

Piter Cantrope
В мене ноут на 13420Н - в нього немає NPU.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Artem_K
В моєму є. Спробував в себе - не використовує.
спойлер
Screenshot 2026-01-09 121606.png
Microsoft, виробники ноутів і всі інші зручно замовчують маленьку, але доволі важливу деталь - щоб NPU використовувався, код програми має бути написаний під нього.
Але ніхто код під NPU не пише - наразі все на GPU, ну або на CPU.
Ваш телефон вміє витирати фон і домальовувати всякє? Мій вміє. Але ніякого NPU в ньому нема.

Тобто нам впарюють NPU під виглядом емейзінга, хоча вони наразі не задіяні. Наскільки я знаю, жодна з локальних LLM не використовує NPU. Але можу бути неправий, прошу поправити.

До речі, хто шарить - під кожен NPU код має бути написаний окремо, чи інтелівський, амдешний і квалкомівський NPU універсальні?
Руся
Junior

Сообщение

:censoured:
Я оч жду какого-то расследования с заголовком "БЫЛ СОЗДАН ИСКУСТВЕННЫЙ ДИФФИЦИТ НА ПАМЯТЬ - СГОВОР МОНОПОЛИСТОВ" :D
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

Руся
Пам'ять потрібна дата-центрам, а ось роботу такого ШІ (в моєму випадку Gemini) я дуже активно використовую в своїй.
Dragobes
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миколаїв

Сообщение

Руся: 09.01.2026 12:50 СГОВОР МОНОПОЛИСТОВ
Всё так и есть.
Рекомендую к просмотру:
спойлер
https://youtu.be/vpQlvwsfXG0
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Piter Cantrope: 09.01.2026 12:29Але ніякого NPU в ньому нема.
Якщо у тебе аплє або відроїд на квалкомі, то ще й як є. Медіатек пасе задніх, але вже анонсував чи навіть почав постачати в нових чипах. А як інакше гуглі за тобою слідкувати?) NPU в мобілах з'явилось задовго до компухтерів.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Вирішив трохи розібратись. Поставив собі на комп оце:
https://www.overclockers.ua/ua/news/amd ... eneration/
https://www.amd.com/en/blogs/2025/world ... model.html

І знаєте що? Виявляється, що NPU в моєму проці 8700g (7840h) не підходить. Підходить тільки NPU другого покоління, такі як в Ryzen AI 370 :lol:
Це просто сміх. Уявіть собі, що на вашому x86 компі є прога, яка працює тільки на Ryzen 9000, а на Ryzen 7000 не працює.

На графіці можна генерувати картинки, апскейлити і т.д., а на NPU - ні. Тобто по-суті AMD мусіла використати частину дорогоцінної площі присталу на NPU, яка ніяким боком не використовується Майкрософтом, сторонніми прогами, і навіть своєю власною тулзою. Це просто такий рофл.

А все чому? Бо Майкрософт сказав "Щоб ми вам дали наклейку Copilot PC, треба щоб було NPU. А люди - дебiли, вони навіть не розуміють що це означаю, всі куплять AI-ready комп з наклейкою".
Руся
Junior

Сообщение

Dragobes: 09.01.2026 13:13
Руся: 09.01.2026 12:50 СГОВОР МОНОПОЛИСТОВ
Всё так и есть.
Рекомендую к просмотру:
спойлер
https://youtu.be/vpQlvwsfXG0
:shuffle: Вот бы кто-то в какую-то контору написал что бы их за зепу взяли :shuffle:
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Невже хтось насмілився це визнати?

Більшості користувачів ШІ нафіг не потрібно (крім халявних ГПТ і ко, які працюють на серверах).
А ті, кому потрібно, здебільшоно використовують для цього дороге і продуктивне залізо, а не вбудовані в процесор огризки.

Відправлено через 55 секунд:
Piter Cantrope: 09.01.2026 14:25Уявіть собі, що на вашому x86 компі є прога, яка працює тільки на Ryzen 9000, а на Ryzen 7000 не працює.
Чого длеко ходити? ФСР4 :laugh:
yuriy_dd
Member

Сообщение

Piter Cantrope: 09.01.2026 14:25 Це просто сміх. Уявіть собі, що на вашому x86 компі є прога, яка працює тільки на Ryzen 9000, а на Ryzen 7000 не працює.
але так топлять що х86 сумісне :weep: :weep:
bclogin
Member
Откуда: Харків

Сообщение

Piter Cantrope: 09.01.2026 14:25 Вирішив трохи розібратись. Поставив собі на комп оце:
https://www.overclockers.ua/ua/news/amd ... eneration/
https://www.amd.com/en/blogs/2025/world ... model.html

І знаєте що? Виявляється, що NPU в моєму проці 8700g (7840h) не підходить. Підходить тільки NPU другого покоління, такі як в Ryzen AI 370 :lol:
Це просто сміх. Уявіть собі, що на вашому x86 компі є прога, яка працює тільки на Ryzen 9000, а на Ryzen 7000 не працює.
це класика першої генерації нових hardware-технологій
поки їх масово починають підтримувати виробники, з'являється вже друга і навіть третя hardware-реалізації, які краще першої у всьому, іноді у 5-10 разів :laugh:
Последний раз редактировалось bclogin 09.01.2026 16:38, всего редактировалось 1 раз.
gregory_amd
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Piter Cantrope: 09.01.2026 12:29 Artem_K
В моєму є. Спробував в себе - не використовує.
Software that is easy to use and utilizes the capabilities of the AMD NPU does not yet exist

Вітаю У чудовому світі. За 3 роки існування процесорів з NPU у амд не з'явилост жодної проги що здатна його хоч якось використовувати.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

gregory_amd
Вони-то є. Але у більшості випадків простіше і швидше зробити те саме на відеокарті або процесорі.
ДядяСаша
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Термік перенісся з майбутнього і заставив інженерів вбудовувати блок NPU в кожен проц, щоб Скайнет міг використовувати кожен комп, кожен смартфон для своєї мережі для розуму. Кожен проц це окремий нейрон.
Іншої причини не бачу!
1234waltz
Member

Сообщение

Scoffer: 09.01.2026 14:06 Якщо у тебе аплє або відроїд на квалкомі, то ще й як є. Медіатек пасе задніх, але вже анонсував чи навіть почав постачати в нових чипах. А як інакше гуглі за тобою слідкувати?) NPU в мобілах з'явилось задовго до компухтерів.
У Медіатека доволі жирний NPU мінімум (на рівні того що в перших Кор Ультра) з серії Дайменсіті 8300 ставиться, як мінімум (а це 2023 рік, як і перший Кор Ультра). Тож вони як мінімум на актуальному рівні.

Відправлено через 4 хвилини 29 секунд:
Piter Cantrope: 09.01.2026 14:25 І знаєте що? Виявляється, що NPU в моєму проці 8700g (7840h) не підходить. Підходить тільки NPU другого покоління, такі як в Ryzen AI 370 :lol:
Це просто сміх. Уявіть собі, що на вашому x86 компі є прога, яка працює тільки на Ryzen 9000, а на Ryzen 7000 не працює.
Це AMD-classic, я в якісь гілці пів року тому писав про свій досвід з AMUSE, в якому кожні пів року дропають старіші генерації проців. Перші версії софта спокійно юзали GPU та запускались на першому РДНА (та Полярисах з Тюрингами, перевіряв особисто, хоча формально їх не підтримували), потім обмежили підтримку тільки РДНА 2, потім дропнули її підтримку до половини моделей і так далі. таке враження, що AMUSE через пів року взагалі нічого окрім пари топових АІ максів та тих півтори відеокарти на РДНА 4 не буде підтримувати.
NST1983
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Що за крінжатіна останнім часом відбувається? Для відкриття панелі "Пуск" вже потрібен ШІ, чи ще ні?
Classique
Member

Сообщение

Нарешті визнане очевидне.

Десь у далекому 94 році місцевий дистриб'ютор пк привіз диво - математичні сопроцесори.

У кого були роз'єми на платах купили, але реального приходу не було, бо ніхто тоді не знав як и чим використовувати то диво.

Була думка, що на sx Doom пожвавішає, але ні .

Я не проти прогресу і технологій, але за рекламою нема зрозумілого сценарію повсякденного використання.

Для ноута цінніше відеоядро посучашніше.
Ответить