Выбор монитора

Мониторы и другие устройства отображения информации
Ответить
Автор
Сообщение
Свегер
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

FirstTDM: 06.01.2026 21:35 Какие функции? Можно пример?
В першу чергу, сильне стиснення може впливати на різні ігрові функції - типу, адаптивної синхронізації VRR, AMD Free Sync/G-Sync, апскейлінгу, бо вони дуже сильно можуть навантажувати передачу всіх цих даних, а також інші більш простіші різноманітні функції і хто зна на що це стиснення буде конкретно впливати.
Наприклад, якщо використовувати Display port 1.4 при розширенні 5120x2160@120hz - то, DSC буде оброблювати стиснення в 160%-232%, це майже дворазове стиснення. Тому, не факт, що ось таке стиснення не призведе до якихось обмежень по функціоналу.
А от якщо в такому випадку використовувати кабель HDMI 2.1, то тут стиснення буде мінімальним 100%-140%, що якраз максимально підходить для даного використання (комплектний HDMI 2.1 кабель, який мав бути з монітором, якраз є оптимальний варіант).
Також, як варіант, можна скористатися Type-C виходом з Thunderbolt 4 (використавши кабель типу Type-C - HDMI 2.1) - він також має більшу пропускну здатність, ніж той же Display port 1.4
Монітор у людини, я так розумію:
Dell U4025QW (210-BMDV), а відеокарта: ASUS TUF-RTX5080-O16G-GAMING (90YV0M30-M0NA00)
Последний раз редактировалось Свегер 06.01.2026 22:44, всего редактировалось 1 раз.
FirstTDM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Свегер: 06.01.2026 22:39...сильне стиснення може впливати на різні ігрові функції...
Свегер: 06.01.2026 22:39Тому, не факт, що ось таке стиснення не призведе до якихось обмежень по функціоналу.
Ну да... я тоже читал теорию - потому и спросил конкретно: какие функции?

На практике еще не встречал каких либо ограничений - только теоретические опасения.
Свегер
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

FirstTDM: 06.01.2026 22:43 На практике еще не встречал каких либо ограничений - только теоретические опасения.
Я особисто в ігри не граю, тому також не мав випадків з обмеженням по функціоналу. Але ж кожен користувач має різні комплектуючі і користується ними по різному. Чим менше буде обмеження по провідності, тим легше і краще для обладнення.
FirstTDM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Свегер: 06.01.2026 22:53Я особисто в ігри не граю, тому також не мав випадків з обмеженням по функціоналу.
Вот и я о том же.
Свегер: 06.01.2026 22:53Чим менше буде обмеження по провідності, тим легше для обладнення.
Полностью согласен!
spong
Member
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

Вітаю. Є думки замінити монітор на QD OLED. 32-34 дюйми, бажано регулювання по висоті, DP порт.
Поки думаю над цими варіантами, але сумніваюсь чи потрібен 21:9 формат
https://hard.rozetka.com.ua/ua/asus-90l ... 535388234/
https://hotline.ua/ua/computer-monitory ... ?tab=about

І ще питання 5070ti потягне 4к?
FirstTDM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

spong: 07.01.2026 00:03Поки думаю над цими варіантами:
https://hard.rozetka.com.ua/ua/asus-90l ... 535388234/
https://hotline.ua/ua/computer-monitory ... ?tab=about
Это ширики 21:9 3440x1440 и у них пикселей существенно меньше, чем в 3840x2160 - конечно 5070ti потянет, а с DLSS/MFG - почти всё летать будет

Может лучше посмотреть на "настоящие" 4К 3840x2160 - там и картинка, и шрифты будут выше качеством...
Rhizone
Member
Откуда: Житомир

Сообщение

spong
Якщо не терміново, то, звісно, краще почекати коли у нас з'являться кудиоледи 5-го поколіня. Занадто там приємні покращення і іх досить багато, щоби практично за ту ж ціну брати попереднє покоління прямо зараз.
spong
Member
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

FirstTDM
Вот и я думаю, может не гнаться за Ultrawide.

А что посоветуете?

Відправлено через 2 хвилини 11 секунд:
Rhizone
Цікаво, а коли приблизно з'являться? І чи не будуть вони ще дорожче?
FirstTDM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

spong: 07.01.2026 00:23А что посоветуете?
Если вот прямо сегодня/завтра брать, то что-нибудь 32" 4К на QD-OLED 3-го поколения (в этой ветке много раз обсуждали)... если конкретно:

* MSI MPG 321URXW, MSI MPG 322URX
* GIGABYTE MO32U
* ASUS ROG Strix OLED XG32UCDS

Выбирать по вкусу и кошельку... матрицы везде одинаковые, а дополнительные опции надо внимательно смотреть.

Можно и подождать - сейчас каждый месяц новые модели обещают, но цена будет выше... да и не совсем понятно сколько ждать.
Patruletz
Member
Аватара пользователя
Откуда: Рівне

Сообщение

FirstTDM: 07.01.2026 00:36сейчас каждый месяц новые модели обещают
так як самсунг, ми зробили самий дешевий 27" олед g50sf, в штатах +/- норм прайс, а у нас 22к+ :-/
Rhizone
Member
Откуда: Житомир

Сообщение

spong
Коли точно невідомо, але хоча б огляди подивіться, щоб розуміти, що там до чого в новому поколінні. На попередній сторінці є посилання на відео.
Sahniuk
Member
Откуда: Одеса(Чехія)

Сообщение

Patruletz: 07.01.2026 00:43
FirstTDM: 07.01.2026 00:36сейчас каждый месяц новые модели обещают
так як самсунг, ми зробили самий дешевий 27" олед g50sf, в штатах +/- норм прайс, а у нас 22к+ :-/
Так а монітор нормальний , можна брати чи в нього є якісь проблеми ?бо ціна дивна не 800 евро ,а 400 евро щось дуже дешево ,підозріло
Patruletz
Member
Аватара пользователя
Откуда: Рівне

Сообщение

Sahniuk: 07.01.2026 06:27Так а монітор нормальний
він оголошувався як самий дешевий олед $350, у нас же за доплату в $50 можна взяти олед з кращими характеристиками.
FirstTDM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Sahniuk: 07.01.2026 06:27Так а монітор нормальний , можна брати чи в нього є якісь проблеми ?бо ціна дивна не 800 евро ,а 400 евро щось дуже дешево ,підозріло
https://www.samsung.com/uk/monitors/gam ... g502suxxu/
https://hotline.ua/computer-monitory/sa ... ?tab=about

Я бы сильно подумал, прежде чем брать этот монитор... уж очень минималистично бюджетно в нём всё - экономия на каждом шагу:

* DisplayPort 1.2 а не 1.4
* HDMI 2.0 а не 2.1
* максимальная яркость 200 а не 250 кд/м²
* максимальная частота 180Гц на 8-бит, но реально будет 10-бит 144Гц - иначе не пролезет в DP 1.2
* подставка не регулируется по высоте
.................................

Цены в Розетке для сравнения:

Samsung Odyssey OLED G5 - 23К
MSI MAG 273QP QD-OLED X24 - 26К --- а тут всё отлично: DP 1.4, HDMI 2.1, 250 кд/м², 240Гц...
Filabatya
Member
Аватара пользователя
Откуда: Івано-Франківськ

Сообщение

Відсутність регулювання по висоті це супер жлобство, тай розетка один з самих дорогих магазинів :shuffle:
Artem_M
Member

Сообщение

spong: 07.01.2026 00:03 Вітаю. Є думки замінити монітор на QD OLED. 32-34 дюйми, бажано регулювання по висоті, DP порт.
1- Поки думаю над цими варіантами, але сумніваюсь чи потрібен 21:9 формат
https://hard.rozetka.com.ua/ua/asus-90l ... 535388234/
https://hotline.ua/ua/computer-monitory ... ?tab=about
2- І ще питання 5070ti потягне 4к?
1- Чекати MPG 341CQR QD-OLED X36
спойлер
https://www.techpowerup.com/review/msi- ... -oled-x36/
Трішки краще запропонованих Вами варіантів, нове покоління матриці і т.д....
У мене був IPS 27' звичайний 1440р, все влаштовувало, але замінив на 3440х1440.
21:9 мені більше сподобався, це потрібно самому пробувати щоб зрозуміти як воно.
Потім почухав репу і вирішив спробувати OLED. Знову взяв 16:9.
Наразі все гуд, без нарікань, але із задоволенням перейшов би на вигнутий 21:9 oled, тільки ціна трішки бентежить.
2- Ну і окрема думка, що 21:9 в 1440р буде максимум по комфорту для 5070Ті, 4К, а тим паче в 21:9, трішки важкувато буде в ААА проектах.
spong
Member
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

Artem_M
Дякую. "21:9 в 1440р буде максимум по комфорту для 5070Ті" але ж всі QD OLED від 32 діагоналі будуть 4к, а меньше 32 я вже не хочу )
FirstTDM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

spong: 07.01.2026 10:51Дякую. "21:9 в 1440р буде максимум по комфорту для 5070Ті" але ж всі QD OLED від 32 діагоналі будуть 4к, а меньше 32 я вже не хочу )
И еще раз:

* если только играть, то 21:9 - это хороший выбор
* если игры/работа в соотношении 50/50, то качество шрифтов на 32" 4К 16:9 будет выше и работать будет комфортнее
Hells Angels
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кам'янець-Подільський

Сообщение

Filabatya: 07.01.2026 10:09Відсутність регулювання по висоті це супер жлобство
краще купити кронштейн і забути за ці всраті ноги котрі займають половину стола по глибині
spong
Member
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

FirstTDM: 07.01.2026 10:58
spong: 07.01.2026 10:51Дякую. "21:9 в 1440р буде максимум по комфорту для 5070Ті" але ж всі QD OLED від 32 діагоналі будуть 4к, а меньше 32 я вже не хочу )
И еще раз:

* если только играть, то 21:9 - это хороший выбор
* если игры/работа в соотношении 50/50, то качество шрифтов на 32" 4К 16:9 будет выше и работать будет комфортнее
Да, это я понял.
я больше про то, что если выбирать qd-oled от 32 дюймов, это в любом случае будет 4к, и не важно 16:9 или 21:9. И в моем случае в связке с 5070ti
Ответить