На Fortinet FortiGate можна без підписки жити, якщо повезе знайти "знайомих" чи тупо з офісу аналогічний з ліцензією то проблем з ручним оновленням вірусних баз немає, а так у ролі роутеру працювати буде без проблем... ну відключили з WAN будь які можливості контролю і норм буде.master: ↑ 23.09.2025 18:15Так я про ентерпрайз типу aruba, meraki. Там як без підписки?
Новости
Последние статьи и обзоры
Огляд і тестування бездротового маршрутизатора ASUS ROG STRIX GS-BE18000. Той самий Wi-Fi 7, якого так довго чекали!
-
Alligator
Member
- Откуда: Миколаїв
-
dext
Member
- Откуда: Dnipro
Що до роутерів, то регулярні оновлення це якраз свідчення ненадійності, бо навіть додавання нових функцій це майже гарантовано нові проблеми.alexeygalas: ↑ 23.09.2025 17:23 Я вмію читати )) Але крім передавача ще софт має бути надійним і мати регулярні оновлення.
Ну і загалом чим простіший девайс/софт - тим надійніший: мої старі dir-320/tl-wr1043nd під кастомними урізаними openwrt працювали роками, і зараз працюють, останній навіть з випаленим wan-портом, де wan був переназначений на один з lan
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
Ображаєте RB4011. Він як мінімум MOHO ))Alligator: ↑ 23.09.2025 18:16Чудово, правда у мене не ентерпрайз, а SOHO.
Відправлено через 6 хвилин 34 секунди:
Ностальжи. Був і dir-300, 320. Теж їх намучив через openwrt. I також був TL-WDR4300 з 5Ghz 3x3. Прикольний девайс, там 5 потртовий свіч був і його можна було мапати як завгодно.dext: ↑ 23.09.2025 18:22dir-320/tl-wr1043nd
А після нього я пізнав дзен мікротіків та edgerouter-x )
Последний раз редактировалось alexeygalas 23.09.2025 18:32, всего редактировалось 1 раз.
-
Alligator
Member
- Откуда: Миколаїв
Та просто цікаво навіщо. У мене на мікротиках в офісах середній аптайм дорівнює виходу нової стабільної версії + один-два тижня на ознайомлення відгуків після оновлення, ті що в ролі свічів так взагалі аптайм до заміни акумів безперебійників, можна запаритись та другий блок живлення напряму в розетку впіхнути, але не настільки критично.master: ↑ 23.09.2025 18:19А шо, треба відключити?
А ось в одній точці стоїть авторебут кожні 12 годин, бо їхати далеко, а після прильотів нову сесію провайдера створювати не хоче без ребуту чи вимкнення-вмикання інтерфейсу провайдеру.
На фоні cisco/juniper/extreme якось язик не повертається, хоча технічно на мікротику можна все зробити.alexeygalas: ↑ 23.09.2025 18:23Ображаєте RB4011. Він як мінімум MOHO ))Alligator: ↑ 23.09.2025 18:16Чудово, правда у мене не ентерпрайз, а SOHO.
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
От за це і подобається. Маєш повну свободу роботи з інтерфейсами і можна яку завгодно муть наробити. Але звичайно в умілих руках. Бо так само можна і зрубити гілку, на якій сидиш. Добре, що є COM портиAlligator: ↑ 23.09.2025 18:30хоча технічно на мікротику можна все зробити.
Відправлено через 5 хвилин 2 секунди:
мав з цими залізками справу. На одному офісі на 100 осіб була збірка із лінійки catalyst. А в іншій фірмі був juniper. А останній офіс був на CCR-1009Alligator: ↑ 23.09.2025 18:30cisco/juniper
-
Alligator
Member
- Откуда: Миколаїв
Цікавий факт, на комутаторах CCR-1009, CCR-1036 є тільки ком-порти, коли на CRS свічах CRS326-24S+2Q+RM, Mikrotik CRS354-48P-4S+2Q+RM є MGMT порт куди можно напряму включати ноут для налаштувати без танців з ком-портом.alexeygalas: ↑ 23.09.2025 18:39мав з цими залізками справу. На одному офісі на 100 осіб була збірка із лінійки catalyst. А в іншій фірмі був juniper. А останній офіс був на CCR-1009
На Catalyst дуже велика лінійка свічів та комутаторів і бісить що команди налаштувань для них різні коли у RouterOS одне й те саме від точок доступа до роутерів чи свічів
Розібравшись, що мережеве обладнання може бути будь яких розмірів та вартості повертаючись до ASUS:
1. ЧОГО ТАК ДОРОГО?!
2. Розміри (Д×Ш×В), мм 225×90×225, ну 19-дюймовий серверний юніт це 482,6 мм на 44,45 мм на скільки виробник захоче. Тобто якщо ширину асусу поділити на двое та віддати це до довжини то вийде повноцінний серверний комутатор по розмірам ось тільки ніяких серверних функцій він не несе, нащо такий розмір?
-
Scoffer
Member
Нормально там все без підписки. Власне, там ні на що і підписуватись. Підписка треба лише для всяких клуйд гейтів/фортінетів/обрати інший фаєрвол, але це взагалі не роутери, за великим рахунком.master: ↑ 23.09.2025 18:15Так я про ентерпрайз типу aruba, meraki. Там як без підписки?
-
radeon5870
Member
У таку громадну коробенцію можна було б упихнути салазки для HDD і на увесь світ потужно проголосити при народження нового шедевру - гібриду роутера з nas-ом.
Маркетологи Asus-а за що взагалі зарплату отримують?
Маркетологи Asus-а за що взагалі зарплату отримують?
-
waryag
Member
- Откуда: Суми
А це точно бездротовий маршрутизатор?


-
master
Member
- Откуда: Киев
ні, там раніше сказали - це кавоварка з логотипом ROG
Відправлено через 45 секунд:
2025 рік, який NAS? Cloud - наше все!radeon5870: ↑ 23.09.2025 21:09 У таку громадну коробенцію можна було б упихнути салазки для HDD і на увесь світ потужно проголосити при народження нового шедевру - гібриду роутера з nas-ом.
Маркетологи Asus-а за що взагалі зарплату отримують?
Відправлено через 4 хвилини 37 секунд:
та кому ваші каталісти потрібні вдома, ну серьозно?! це для користувача "включив і забув". Ну може іноді шось мінімально підхачити. 8 портів, 3 діапазони Wi-Fi (включаючи 6 нікому непотріжних ГГц) що ще треба? Дорого? подивіться ціни на Netgear, там ще дорожче.Alligator: ↑ 23.09.2025 19:06Цікавий факт, на комутаторах CCR-1009, CCR-1036 є тільки ком-порти, коли на CRS свічах CRS326-24S+2Q+RM, Mikrotik CRS354-48P-4S+2Q+RM є MGMT порт куди можно напряму включати ноут для налаштувати без танців з ком-портом.alexeygalas: ↑ 23.09.2025 18:39мав з цими залізками справу. На одному офісі на 100 осіб була збірка із лінійки catalyst. А в іншій фірмі був juniper. А останній офіс був на CCR-1009
На Catalyst дуже велика лінійка свічів та комутаторів і бісить що команди налаштувань для них різні коли у RouterOS одне й те саме від точок доступа до роутерів чи свічів![]()
Розібравшись, що мережеве обладнання може бути будь яких розмірів та вартості повертаючись до ASUS:
1. ЧОГО ТАК ДОРОГО?!
2. Розміри (Д×Ш×В), мм 225×90×225, ну 19-дюймовий серверний юніт це 482,6 мм на 44,45 мм на скільки виробник захоче. Тобто якщо ширину асусу поділити на двое та віддати це до довжини то вийде повноцінний серверний комутатор по розмірам ось тільки ніяких серверних функцій він не несе, нащо такий розмір?![]()
-
Muttabor
Member
- Откуда: Киев
-
Alligator
Member
- Откуда: Миколаїв
Якщо є непотрібний чи за майже даром то чому б і ні? Цілеспрямовано звісно воно не треба рядовому користувачу.master: ↑ 23.09.2025 22:00та кому ваші каталісти потрібні вдома, ну серьозно?! це для користувача "включив і забув". Ну може іноді шось мінімально підхачити. 8 портів, 3 діапазони Wi-Fi (включаючи 6 нікому непотріжних ГГц) що ще треба? Дорого? подивіться ціни на Netgear, там ще дорожче.
Відправлено через 38 хвилин 41 секунду:
P.S. 15k грн, комусь дома треба 8 портів 2,5Гбіт?
Комутатор некерований TP-Link TL-SG108-M2 - 8x 2.5G Ethernet - 3 000 грн у офіціалів з гарантією і т.д.
-
cspp
Member
У кого дома инет выше гигабита, признавайтесь? Зачем роутер могущий выше, если скорости нет подводящей к нему wan
-
Alligator
Member
- Откуда: Миколаїв
Забити 2.5 Гбіт у сучасних реаліях насправді не складає ніяких проблем, достатньо бути фотографом любителем та робити відосики 4к з фотоапарату, дрону, да тупо з телефону і потім кидати на домашній NAS і байдуже скільки там провайдер.cspp: ↑ 23.09.2025 23:09 У кого дома инет выше гигабита, признавайтесь? Зачем роутер могущий выше, если скорости нет подводящей к нему wan
Якщо брати міні офіс чи підприємство то додаємо декілька серверів по типу файлобмінника, відеонагляду, баз даних і там 10 Гбіт з легкістю.
У мене за 10 рокі в поровозика тупих свічів по 100 Мбіт перетворилось у
- спойлер

-
Telcontar
Member
- Откуда: Чернiгiв
Стрімінг для VR легко може забити канал.cspp: ↑ 23.09.2025 23:09 У кого дома инет выше гигабита, признавайтесь? Зачем роутер могущий выше, если скорости нет подводящей к нему wan
-
Lekrs
Member
Коли буде сенс міняти 6 на 7, для рядового юзера, певно буде коштувати як тепер 6
-
Afit
Member
- Откуда: Запоріжжя
Мне вот интересно, что дал бы дома мне такой роутер?
У меня простенький Archer AX53, с WiFi 6. В паре с гигабитным интернетом он показывает себя привосходно. Точнее даже сказать будет - он "раскрывает"
этот гигабитный интернет. Что я замечу на практике нового, за доплату 13К грн? Я так понимаю разница начнёт проявляться только с кучей одновременных клиентов и/или с ещё более скоростным интернетом?
Тогда на него должны были бы ориентироваться офисы, но РОГ как бы не корпоративный бренд
Игровые клубы? Огромная геймерская семья? Ну если ни один из описаных сценариев, то какой в нём смысл?
Тогда на него должны были бы ориентироваться офисы, но РОГ как бы не корпоративный бренд
-
MSiAventador
Member
- Откуда: Гонолула
25Вт....+70оС...15Кілогривень... нє ну це перемога, беззаперечно. 
-
cspp
Member
На этих 4 ядрах ещё и поиграть можно в дум 
-
Alligator
Member
- Откуда: Миколаїв
Учитывая, что свич с 128 MB в режиме Layer 2 capacity пропускает 60 Гбит/c то на 2 Гб можно поставить ОС и подключить монитор и клаво-мыш.