такі люди і асус не будуть налаштовувати. воно їм не потрібно.grumbler: ↑ 13.09.2025 11:29пан забува, що інші люди не тролі і не можуть собі дозволити копирсатися все життя в залізі, щоб потім глузувати з усього світу. їм потрібна коробка - поставив та забув. що гарно для пана, то не гарно для інших людей.
Новости
Последние статьи и обзоры
Огляд та тестування бездротового маршрутизатора ASUS RT-BE88U. Гравець вищої ліги
-
artko
Member
- Откуда: Dnipro
-
ilidene
Junior
- Откуда: Lviv
На фото наклейки видно що вказана вхідна напруга і 19 і 12в незалежно від того яким блоком живлення комплектується, тому хто хоче вішати його на 12в безперебійник це не проблема
SFP+ не тільки для малого бізнесу, а і для підключення звичайних провайдерів, особисто мій провайдер дає одним з варіантів SFP+ стік. Дуже зручно, акуратно виглядає + не потрібно окремо заживлювати + перезавантажує онушку разом з роутером по планувальнику, і можна подивитись її параметри підключившись до роутеру через ssh та отримавши параметри порту
В Україні вже не один провайдер надає інтернет від 2.5 до 10гб і більшість коментаторів тут порівнює цей роутер з гігабітними, звісно вони дешевші, проте цей має 2 повноцінні 10гб розєми, з цим можна будувати 10гб мережу. Питання кому воно треба справедливе) але якщо все ж треба з яких би то не було причин цей роутер чи не найдешевший для такого)
SFP+ не тільки для малого бізнесу, а і для підключення звичайних провайдерів, особисто мій провайдер дає одним з варіантів SFP+ стік. Дуже зручно, акуратно виглядає + не потрібно окремо заживлювати + перезавантажує онушку разом з роутером по планувальнику, і можна подивитись її параметри підключившись до роутеру через ssh та отримавши параметри порту
В Україні вже не один провайдер надає інтернет від 2.5 до 10гб і більшість коментаторів тут порівнює цей роутер з гігабітними, звісно вони дешевші, проте цей має 2 повноцінні 10гб розєми, з цим можна будувати 10гб мережу. Питання кому воно треба справедливе) але якщо все ж треба з яких би то не було причин цей роутер чи не найдешевший для такого)
-
mrigi
Member
Я на початку війни прибав звичайний акум 140ач 12в за сто з копійками баксів саме для інтернету та аварійного освітлення. Так коли все вмирало залишався rb4011 + onu + rb951ui-2hnd через poe + led збірки і воно працювало мабуть вічність. Акум ще досі живий. Тому чи варто брати ті бздюльки.alexeygalas: ↑ 13.09.2025 11:04Ну от тому я покинув ідею переходу на WiFi7 Tripple Band. Мені щоб зараз переробити безперебійну систему живлення для точки 2х2х2 потрібно замінити червоний мікротік L009 на RB5009, замінити DC-UPS на більший, який має 53в вихід. І на одній шт це все пропрацює макс 3.5год. А зараз у мене в наявності 2 маленьких юпса і мій конфіг споживає мало, і на двох юпсах в сумі виходить 6.5 год роботи (2.4 радіо на мін, 5 на середній потужності)
-
artko
Member
- Откуда: Dnipro
згаданий мікротік rb5009 - теж вміє 10гбіт, якщо що. він все ж не гігабітний.ilidene: ↑ 13.09.2025 11:53більшість коментаторів тут порівнює цей роутер з гігабітними, звісно вони дешевші, проте цей має 2 повноцінні 10гб розєми, з цим можна будувати 10гб мережу. Питання кому воно треба справедливе)
адаптер 10gbit в мініпк - коштує теж не фатальних грошей.
комутатор на 2х10гбіт та 4х2.5gbit я еще років два тому купляв за 30$.
питання, кому треба саме цей асус за такий прайс - справедливе
-
s1nedus
Member
Или у вас видюха по цене роутераMAKKACIN: ↑ 12.09.2025 18:33 Ну ця штука - по ціні відеокарти, для підприємств/офісів де потрібна стабільність ок, якщо немає ліміту по грошах і немає бажання шукати альтернативні роутери типу microtik, archerax.... але в морі конкурентів за кращу ціну і більшу кількість частот це не то шо гравець вищої ліги - це окунь болотний в морі акул
![]()
Чи я шось не так розумію?
-
Avenger80
Member
- Откуда: Харьков
Для людей с деньгами, которые просто любят хайтек штуки.
-
artko
Member
- Откуда: Dnipro
Avenger80
тут проблема - він виглядає майже як асус за 2500грн (ах53). це якщо "хайтек по вигляду". і то, більш хайтеково, імхо, буде виглядяти мініатюрна 10" стійка
тут проблема - він виглядає майже як асус за 2500грн (ах53). це якщо "хайтек по вигляду". і то, більш хайтеково, імхо, буде виглядяти мініатюрна 10" стійка
-
bes
Member
- Откуда: Kryvyi Rih
а те кто вместо одной железки предлагает купить три железки что создать более функциональное решение они не любят технику и их деньги имеют меньше ценность ?
-
Avenger80
Member
- Откуда: Харьков
artko: ↑ 13.09.2025 14:11тут проблема - він виглядає майже як асус за 2500грн (ах53). це якщо "хайтек по вигляду". і то, більш хайтеково, імхо, буде виглядяти мініатюрна 10" стійка
Я имею ввиду поклонники техники Asus и те которые на них не жалеют деньги, у нас есть такие на форуме.bes: ↑ 13.09.2025 14:12а те кто вместо одной железки предлагает купить три железки что создать более функциональное решение они не любят технику и их деньги имеют меньше ценность ?
-
7mindfields
Member
Аж цікаво стало, що це за мільйони користувачів, яким потрібен роутер за $400grumbler: ↑ 12.09.2025 23:39 Але окрім пари десятків таких "спеціалістів" є щє мільйони інших користувачів, на яких як раз асус і розрахований
На власному прикладі це довівgrumbler: ↑ 12.09.2025 23:39 Критичне мислення? Нє, не чули.
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
Scoffer
У мене просто роутер в доступному місці, а wifi, сервер, свіч - в далеко доступному. І я роблю центр живлення на роутері, щоб якщо щось зависне з того - я міг power cycle тицьнути і не йти за драбиною
У мене просто роутер в доступному місці, а wifi, сервер, свіч - в далеко доступному. І я роблю центр живлення на роутері, щоб якщо щось зависне з того - я міг power cycle тицьнути і не йти за драбиною
-
ilidene
Junior
- Откуда: Lviv
всеж ні) в мікротіка один 10g і один 2.5g, тому 10g мережу на ньому не збудуєшartko: ↑ 13.09.2025 13:47згаданий мікротік rb5009 - теж вміє 10гбіт, якщо що. він все ж не гігабітний.ilidene: ↑ 13.09.2025 11:53більшість коментаторів тут порівнює цей роутер з гігабітними, звісно вони дешевші, проте цей має 2 повноцінні 10гб розєми, з цим можна будувати 10гб мережу. Питання кому воно треба справедливе)
адаптер 10gbit в мініпк - коштує теж не фатальних грошей.
комутатор на 2х10гбіт та 4х2.5gbit я еще років два тому купляв за 30$.
питання, кому треба саме цей асус за такий прайс - справедливе![]()
а у цього асус 2х10g
-
artko
Member
- Откуда: Dnipro
ilidene
це до того, що таки не з гігабітними порівнюється
це до того, що таки не з гігабітними порівнюється
-
tablestikus
Member
- Откуда: Київ
Ти не брат отого продавана тп-лінку з теми про роутери?grumbler: ↑ 13.09.2025 10:22 А дядко Scoffer то ще той троль.
Добре, якщо ви вже так глузуєте з асуса і обожнюєте мт+убік, давайте я вам розкладку і по ним дам, бо ваше глузування на грані фолу.
Отже МТ, той самий 5009, на який ви все посилаєтеся, відкриваємо чейнджлоги мт і читаємо їх... І, о боже, в кожній версія рос7 ми маємо страшні косяки саме по новим при девайси і 5009 там не виключення. На що це впливає? На все, починаючи від стабільності, підтримки впн, hw offload, обробки черг, айпів6, з рештою. Ну добре, дядько настільки суворий, що ніколи не оновлює прошивки, бо навіщо ж - і так працює. Згоден, дір в мт знаходять всього-то раз на рік, тобто cve критичних дійсно не багато і оновлюватися часто наче й не треба... Але далі є одне але - впн. Якщо ви їх не використовуєте, то можна і не оновлюватися, а от якщо використовуєте, то ви вляпалися по самі помідори в багнюку оновлень та стаєте їх заручником, бо стільки проблем, як в останніх прошивках з ВПН, у мікротів давно вже не було. Звісно, дядько моцний адмін, нєнє, зовсім не троль 99 рівня і сам подужає розібратися в налаштуваннях мт і вирішеннях всіх проблем. Але 99% не таких моцних користувачів щонайменше всруться то зробити самотужки, навіть по святим каналам для чайників з налаштуваннями з ютубу. І далі вирішення питання: що робити? Викинути то сміття, бо всрався, або платити адмінам гроші, які за налаштування мт беруть від 20 баксів? І то ще як підфартить знайти адміна, який дійсно шарить в мт, а не пургу ганяє, типу "рєпітер єта вам нє роутер"...
Далі давайте пройдемося по убіку. Хай там грець, у вас є комп з розгорнутим сервером для налаштування юніфаю. Ви настільки суворий дядько, що купувати контролер - не наші принципи, купувати підписку онлайн - фтопку одразу. Бо навіщо? Раз налаштував і на все життя вистачить. І знову питання: а ви точно троль 99 рівня, чи ще не дотягуєте? Бо просто цікаво, а як ви будете без контролера робити роумінг, якщо точок буде не одна, а 2, наприклад? Ваша у7 про, яка б вона не ідеалізована була, вона всреться, але не охопить приватний будинок, чи сучасну 3-х кімнатну квартиру в 100+ квадратів. Бо фізику не обманути. В асусі контролер вбудований, назначили будь який роутер головним, ось вам і меш мережа. А що ж у7 про? А нічого. На мікротік контролер ви не розгорнуте, принаймі без контейнеру то точно ні, а контейнер підняти на 5009... Ну прапор вам в руки та барабан на шию - вперед, спробуйте, відчуття опишіть в окремому пості "який я молодець".
Так що тролити - не мішки тягати, але реальність не зовсім така як вам здається.
З.І. В мене квартира на 100 квадратів і U7 Pro повністю покрива
Відправлено через 1 хвилину 34 секунди:
ТАк можна ж без контроллера чисто з додатка на телефоні нашлаштувати точку від юбіків вже років 10 як чи не більшеScoffer: ↑ 13.09.2025 11:16Контролер юбіка можна розгорнути будь-де. Не хочеться розгортати - коробочки клаудкі ніхто не відміняв. На двух точках це вийде в ту ж ціну шо два сабжи, а на трьох дешевше. І набагато потужніше і контрольованіше.grumbler: ↑ 13.09.2025 10:22Далі давайте пройдемося по убіку.
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
Ну так у мене якщо знеживлюється квартира - сервер та свіч на юпсі відлітають через 3хв по таймауту. Лишається роутер та Wifi точка. Все що потрібно для роботи. Їх і потрібно заживити. L009 в середньому їсть 4вт + точка жере на поточних налаштуваннях від 5-12вт. Покриває всі закутки моєї квартири на 65 кв.м (перестінки дерев*яні тому з цим проблем немає). L009 живить себе і точку, а від точки через 2й езернет порт відходить свіч на якому висить сервер, його BMC карта та одна кімната. Ну ще є неменеджовані свічі по інших двох кімнатах - вони напряму до L009 йдуть. Але на них висять пристрої, які в при знеструмленні всеодно не роблять. Тому на них байдуже. І так мені оцих двох малих юпсіків висчачає на 7г роботи сумарно. Але так на довго ще не вимикали після сильних обстрілів 2023, тому зараз такого конфіга вистачає. А на велику батарею банально немає місцяScoffer: ↑ 13.09.2025 11:16А треба щоб прям маслало на всіх парах коли світла немає?
Відправлено через 19 хвилин 39 секунд:
У мене так не вийде, роутер (тобто підвід комунікацій провайдерів знаходиться біля входу на стіні) знаходиться в не найкращому місці як во горизонталі так і по вертикалі для доброї поляризації сигналу. І услякі AIO роутери просто будуть половину гасити в стіну. Натомість WiFi точка у мене в кутку антрисольної комори на стелі над дверима і географічно вона майже в центрі квартири. І розкидає рівномірно сигнал у всі сторони (там 4 антени)Scoffer: ↑ 13.09.2025 11:26Я зробив отак
Відправлено через 3 хвилини 34 секунди:
І навітьна кухні в кутку за 2ма поворотами я маю стільки
- спойлер
-
ReeGee
Junior
MAKKACIN: ↑ 12.09.2025 18:33 Ну ця штука - по ціні відеокарти, для підприємств/офісів де потрібна стабільність ]
Я як власник цієї вундер вафлі вже 3 місяці скажу стабільністю там і не пахне зовсім, до нього купив be92u більш бюджетний варіант, але повернув його зразуж в магазин постійні відвали вайфай модуля та його подальший ребут
Ок вирішив розкошедитись і взять 88й і щоб ви думали та сама біда декілька разів дена день це нівно тупо відригує вайфай і перзавантажує антени причому зразу у всіх діапазонах, от жалко що так він почав робити після того терміну коли його можна було повернути в забрати гроші. тому не раджу його однозначно, для примітки він стоїть в будинку на 2 поверхи де не буває більше 12-13 підключень на всі діапазони
Відправлено через 49 секунд:MAKKACIN: ↑ 12.09.2025 18:33 Ну ця штука - по ціні відеокарти, для підприємств/офісів де потрібна стабільність ]
Відправлено через 20 секунд:
Я як власник цієї вундер вафлі вже 3 місяці скажу стабільністю там і не пахне зовсім, до нього купив be92u більш бюджетний варіант, але повернув його зразуж в магазин постійні відвали вайфай модуля та його подальший ребут
Ок вирішив розкошедитись і взять 88й і щоб ви думали та сама біда декілька разів дена день це нівно тупо відригує вайфай і перзавантажує антени причому зразу у всіх діапазонах, от жалко що так він почав робити після того терміну коли його можна було повернути в забрати гроші. тому не раджу його однозначно, для примітки він стоїть в будинку на 2 поверхи де не буває більше 12-13 підключень на всі діапазони
-
Scoffer
Member
Він про випадок 2+ точок з безшовним роумінгом, в такому випадку треба контролер, але в такому ж випадку все одно вигідніше взяти точки + контолер ніж два роутери. І чим більше точок, тим вигідніше виходить. Не кажучи про те що самі по собі точки краще працюватимуть за це одоробло.tablestikus: ↑ 13.09.2025 16:13ТАк можна ж без контроллера чисто з додатка на телефоні нашлаштувати точку від юбіків вже років 10 як чи не більше
Коротше як не крути, а в асусі поплутали берега в який ціновий діапазон заходять і хто там вже сидить.
-
tablestikus
Member
- Откуда: Київ
Здається там вони десь перед ковідом зробили імплементацію якогось протоколу що дозволяв робити роумінг з коробки без контроллера.Scoffer: ↑ 13.09.2025 18:21Він про випадок 2+ точок з безшовним роумінгом, в такому випадку треба контролер, але в такому ж випадку все одно вигідніше взяти точки + контолер ніж два роутери. І чим більше точок, тим вигідніше виходить. Не кажучи про те що самі по собі точки краще працюватимуть за це одоробло.tablestikus: ↑ 13.09.2025 16:13ТАк можна ж без контроллера чисто з додатка на телефоні нашлаштувати точку від юбіків вже років 10 як чи не більше
Коротше як не крути, а в асусі поплутали берега в який ціновий діапазон заходять і хто там вже сидить.
-
alexeygalas
Member
- Откуда: Khmelnytskyi
Короче вже один раз один пан дуже гарно дав оцінку даному класу продуктів
viewtopic.php?p=4005904#p4005904
Думаю, на цьому все
viewtopic.php?p=4005904#p4005904
Думаю, на цьому все
-
Ekz0rcyst
Member
- Откуда: local
alexeygalas
Та нормальний роутер, але позиціонування та ціноутворення не відповідають змісту. Маючи на меті придбати роутер "вищої ліги" та маючи на руках 15к грн., сабж зі статті не вписується в цю ідею ну просто ніяк. 10к ще куди не йшло, ну не 15.
Та нормальний роутер, але позиціонування та ціноутворення не відповідають змісту. Маючи на меті придбати роутер "вищої ліги" та маючи на руках 15к грн., сабж зі статті не вписується в цю ідею ну просто ніяк. 10к ще куди не йшло, ну не 15.