Вибір роутера

Локальные сети и Интернет
Ответить
Автор
Сообщение
Valdey377
Member

Сообщение

Gold_Star: 02.07.2025 14:22 Трошки не про твбокси. З оновленням 24.10.2 з'явилась підтримка одного з найдоступніших асусів, який по залізу є прямим аналогом 3000T з MTK/ESMT чи Cudy 3000S. Здається як нормальний девайс для звичайного користувача, який шукає заміну старенькому (чи не дуже) тплінку з хорошою підтримкою від виробника і трьома роками гарантії, бонусом мати можливість розкрити потенціал заліза альтернативним ПЗ. Але чорт забирай, скільки ж відгуків у нього про вигораємий за місяць-два блок живлення. Це не поодинокий випадок, згадка про неякісний БП випливає через кожні кілька відгуків. Здавалося би, ось є давно зарекомендований виробник, продукт якого людина обере в першу чергу, бо оті якісь сяомі куді і інші нонейми це щось напевно з підвалу, а тут точно не обманять, Асус це же китай якийсь. Особисто я точно не пам'ятаю таких випадків з іншими китайськими роутерами, навіть, вибачте, у тепелінка подібних казусів не виникало :gigi: Ось вам і фірмА, хлопці та дівчата.
Ну нормальное явление, у каждой фирмы есть свои неудачные роутеры, подчеркну У каждой, Асус не исключение, да и сделаем поправку на то, что это самый низ, ниже только модели без указания серии, ну и опять же, БП выпускает не Асус, ясное дело под такой девайс взяли самый дешман, вспоминаю приставку Денди, где БП вонял с покупки)
KrAv4uK
Junior

Сообщение

Як недорога альтернатива Xiaomi AX3000T, але з USB3.0 та WAN 2.5GbE.

Достеменно не відомо як називається цей пристрій, але судячи з https://github.com/hanfuwei1987/openwrt це модель Livinet Li330 AX3000_REV1.0
https://www.aliexpress.com/item/1005008927893021.html
Продається поштучно, але "Customised" в заголовку натякає що шукають покупця цілої партії.
Продавець повідомив що виробник власні прошивки не розробляє - що б це не означало.

2*ARM Cortex-A53@1.3GHz, USB3.0 (MediaTek MT7981)
RAM 512MiB (DDR3)
Flash 128MiB (SPI-NAND) або eMMC
WiFi 6/ax 2.4GHz MIMO 2x2, 5GHz MIMO 3x3 (MediaTek MT7976)
3*LAN 1GbE (MediaTek MT7531)
1*WAN 2.5GbE (Airoha EN8811)

Інші моделі в подібних корпусах:
Routerich AX3000 V1 - згадували в цій вітці, має підтримку https://openwrt.org/toh/routerich/ax3000.
Livinet ZR-3020
Livinet Li320 AX3000
Chinamobile CMCC-A10

Варто купувати якщо потрібний USB та прошивка без бекдорів що оновлюється?
Ra1n
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харкiв

Сообщение

vdemeshko: 02.07.2025 15:34
Gold_Star: 02.07.2025 14:22 Трошки не про твбокси. З оновленням 24.10.2 з'явилась підтримка одного з найдоступніших асусів, який по залізу є прямим аналогом 3000T з MTK/ESMT чи Cudy 3000S. Здається як нормальний девайс для звичайного користувача, який шукає заміну старенькому (чи не дуже) тплінку з хорошою підтримкою від виробника і трьома роками гарантії, бонусом мати можливість розкрити потенціал заліза альтернативним ПЗ. Але чорт забирай, скільки ж відгуків у нього про вигораємий за місяць-два блок живлення. Це не поодинокий випадок, згадка про неякісний БП випливає через кожні кілька відгуків. Здавалося би, ось є давно зарекомендований виробник, продукт якого людина обере в першу чергу, бо оті якісь сяомі куді і інші нонейми це щось напевно з підвалу, а тут точно не обманять, Асус це же китай якийсь. Особисто я точно не пам'ятаю таких випадків з іншими китайськими роутерами, навіть, вибачте, у тепелінка подібних казусів не виникало :gigi: Ось вам і фірмА, хлопці та дівчата.
Да кстати... я писал что некоторые роутеры (MT7621) сравнимы с ценой ASUS AX1800U, но этот AX52 (Filogic 820) тоже формально в той же цене.. но у него отключен режим 160MHz и нет порта 2.5Гбит как у Cudy WR3000H за ту же цену.. 160MHz я так понимаю это программное ограничение скорее(да и нужно что бы эфир был чистый что бы включать - скорее всего на 80 будет сваливаться в многоэтажках все равно :) )... а вот по мощности он вроде слабее (по крайней мере на стоковой прошивке) чем 3000T и WR3000H... но в любом случае более интересный вариант чем роутеры на MIPS MT7621 :) хотя там я так понимаю пока не все гладко с прошивками родными тоже )) все еще допиливают под это платформу Filogic 820\830
AX52 та AX53U мають антени 2dBi
Для однокімнатної квартири достатньо, або більше за умови вдалого розташування.
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

KrAv4uK
с доставкой ~43уе (~27 роутер + ~16 доставка)... нуууу такое...
KrAv4uK
Junior

Сообщение

vdemeshko: 02.07.2025 17:34 KrAv4uK
с доставкой ~43уе (~27 роутер + ~16 доставка)... нуууу такое...
Ця вартість відразу закладалась в запитання, просто в місцевих продавців пристрої з аналогічним набором мікросхем та підтримкою OpenWRT коштують вдвічі дорожче, теж не матимуть гарантії після перепрошивки, страждають апаратними проблемами судячи з відгуків(в Xiaomi AX3000T через використання медіатеківського комутатора теж WAN відпадає).
Якщо не зраджує пам'ять, це був Keenetic Hopper.

Ноутбук, міні-ПК, сервер і т.д. в якості просунутого роутера не розглядаю через імовірність перебоїв електропостачання, що накладатиме додаткові вимоги до резервного живлення.
Бажано щоб роутер мав можливість підключеня вебкамери/накопичувача/принтера/модема...
Gold_Star
Member

Сообщение

KrAv4uK
Cudy TR3000. Легко знаходиться по місцю за той же прайс

Отправлено спустя 4 минуты 56 секунд:
Valdey377: 02.07.2025 16:59у каждой фирмы есть свои неудачные роутеры, подчеркну У каждой, Асус не исключение
Та наче роутер як нормальний (правда пишуть ще про яскраві як китайські гірлянди індикатори :gigi: ), з блоком трошки промахнулись) Так би був ще один варіант який би сходу можна було рекомендувати на заміну усього зоопарку N/AC роутерів
Royter
Member

Сообщение

Посоветуйте роутер с dualwan что был на стоке и стоит ли брать asus rt-ax58 или уже поддержке все?
KrAv4uK
Junior

Сообщение

Gold_Star: 02.07.2025 18:30 KrAv4uK
Cudy TR3000. Легко знаходиться по місцю за той же прайс
Регулярно використовуються WAN та два LAN порти, не беручи до уваги періодичне підключення інших пристроїв через Ethernet.
У моєму сценарії використання потребуватиме зовнішнього комутатора, наприклад Cudy GS105, та нівелюватиме переваги USB-C PD живлення цього роутера.
Оптимально мати не менше трьох LAN та одного WAN.
Спочатку подумав що Ви пропонуєте Cudy WR3000, який має співмірну ціну, але йому бракує USB.
AFU_power
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Royter: 02.07.2025 19:01 Посоветуйте роутер с dualwan что был на стоке
Ubiquity Dream Machine

Відправлено через 53 секунди:
KrAv4uK: 02.07.2025 20:33
Gold_Star: 02.07.2025 18:30 KrAv4uK
Cudy TR3000. Легко знаходиться по місцю за той же прайс
Регулярно використовуються WAN та два LAN порти, не беручи до уваги періодичне підключення інших пристроїв через Ethernet.
У моєму сценарії використання потребуватиме зовнішнього комутатора, наприклад Cudy GS105, та нівелюватиме переваги USB-C PD живлення цього роутера.
Оптимально мати не менше трьох LAN та одного WAN.
Спочатку подумав що Ви пропонуєте Cudy WR3000, який має співмірну ціну, але йому бракує USB.
Вже згадували бестбай Linksys E8450?
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

AFU_power: 02.07.2025 21:23
Вже згадували бестбай Linksys E8450?
там USB 2.0 и нет 2.5Гбит порта (вроде в запросах нужно USB3.0 и 2.5Гбит)

Отправлено спустя 3 минуты 3 секунды:
KrAv4uK
за 60+ уе на Ali на распродажах с купонами можно взять Gl.iNet Beryl AX... есть 2.5Гбит и есть USB3.0 но только два порта - WAN 2.5Gbit + LAN 1Gbit
AFU_power
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

vdemeshko: 02.07.2025 21:42
AFU_power: 02.07.2025 21:23
Вже згадували бестбай Linksys E8450?
там USB 2.0 и нет 2.5Гбит порта (вроде в запросах нужно USB3.0 и 2.5Гбит)
Ну не знаю, тоді якийсь асус рог, там точно це все буде
Gold_Star
Member

Сообщение

KrAv4uK: 02.07.2025 20:33нівелюватиме переваги USB-C PD живлення цього роутера
Чому це. Можна взяти на алі недорогу PD GaN зарядку з двома USB виходами та простий кабель USB-DC для комутатора. На все про все вийде десь 145 гривень і 32 копійки по нинішньому курсу монобанку.
AFU_power
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Gold_Star: 02.07.2025 21:56
KrAv4uK: 02.07.2025 20:33нівелюватиме переваги USB-C PD живлення цього роутера
Чому це. Можна взяти на алі недорогу PD GaN зарядку з двома USB виходами та простий кабель USB-DC для комутатора. На все про все вийде десь 145 гривень і 32 копійки по нинішньому курсу монобанку.
І зарядка 500-600
Gold_Star
Member

Сообщение

AFU_power: 02.07.2025 22:21І зарядка 500-600
*700, але це б/у. Нова здається 1350 ;)
Ortyomko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

AFU_power: 02.07.2025 22:21
Gold_Star: 02.07.2025 21:56
Чому це. Можна взяти на алі недорогу PD GaN зарядку з двома USB виходами та простий кабель USB-DC для комутатора. На все про все вийде десь 145 гривень і 32 копійки по нинішньому курсу монобанку.
І зарядка 500-600
ви будете здивовані https://www.aliexpress.com/item/1005005703207864.html
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Ortyomko
Туки на распродажах 65Вт зарядки по такой цене :) так шо дорого за 33Вт :D

Отправлено спустя 38 минут 33 секунды:
PS
запася попкорном и газировкой перед просмотром
Gold_Star
Member

Сообщение

vdemeshko
Та це спеціально Трамп наводить паніку, щоб підняти продажі місцевим Нетгірам і Лінксісам
За нами і так корпорації слідкують
Який ботнет, кому ви потрібні, шизофреніки)
Я років 10 назад купив тплінк, один раз встановив оновлення і досі усе працює
О, нова тижневка вийшла на цианогенмод, піду накачу
Bruno Banani
Member
Откуда: Никарагуа

Сообщение

Gold_Star
Смешно)
Прикол ещё в том, что linksys уже не местный, а тайваньский, его Foxconn купил
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Bruno Banani
немного не так.. Linksys-а купил Belkin , а Foxconn - Belkin-а поглотил
Последний раз редактировалось vdemeshko 03.07.2025 00:13, всего редактировалось 1 раз.
Gold_Star
Member

Сообщение

Bruno Banani: 02.07.2025 23:54linksys уже не местный, а тайваньский, его Foxconn купил
спойлер
Изображение
Отправлено спустя 13 минут 4 секунды:
snapdragon999: 27.12.2020 02:38Даже не хочу читать эти простыни де-ма))Да я купил x96 на сдачу от роутера))И она круче вашей сяоми. Можно узнать в чем я просчитался?
технозон з кувалдою.jpg
Ответить