Вибір роутера

Локальные сети и Интернет
Ответить
Автор
Сообщение
LESHIY_ODESSA
Member

Сообщение

Avenger80: 12.05.2025 19:05 Скорее всего подобное - GL.INET FLINT 2 GL-MT6000
спойлер
Смотрел обзор и не мог понять ну как они такую прошивку забацали. Ну прямо уйма нужных вещей. Потом понял, они взяли OpenWRT и сделали под себя. Такая себе сборка.

Я для себя так и не понял что лучше RouterOS (MikroTik) или OpenWRT.
AFU_power
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

LESHIY_ODESSA: 13.05.2025 12:16 Я для себя так и не понял что лучше RouterOS (MikroTik) или OpenWRT
По факту однакові, обидві розширюються так, як потрібно, тільки роутерос має все своє, коли опенврт має більш традиційний підхід з іптаблес та менеджером пакетів, якщо налаштовував мережу тонко в лінуксі то все те саме буде працювати в опенврт, роутерос вимагає інших команд
Васильович
Member
Аватара пользователя

Сообщение

LESHIY_ODESSA: 13.05.2025 12:16Я для себя так и не понял что лучше RouterOS (MikroTik) или OpenWRT.
Тут все залежить від підходу та власних побажань.
Візьмемо дуже грубу аналогію: RouterOS - це як комерційний дистрибутив Лінукс, умовно Ubuntu/RedHat. Його підготовкою займається приватна контора, доводить до ладу певні важливі їм самим компоненти, але при цьому може "забивати" на інші, менш пріоритетні. Але, загалом, в результаті отримуємо пристойний продукт з певними обмеженнями, але водночас з чітким позиціонуванням та чітко окресленими термінами підтримки.
В той же час, OpenWRT - це як community дистрибутив Лінукс, умовно Debian/Arch. Його підготовкою займається спільнота ентузіастів. Часто вони як лебідь-щука-рак, але з іншого боку вони "пиляють" те, що цікаво їм самим. Тому набір софту, кастомізація, рішення будуть обширними, але, на жаль, часто в шкоду якості. З підтримкою теж чітко, але не дуже передбачувано - оновлення БУДУТЬ. А от як оперативно та скільки часу це щастя буде продовжуватися - спрогнозувати тяжко.
Однозначно відповісти, який підхід кращий - непросто.
Особисто я орієнтуюся на задачі (як і вказав в першому реченні).
Треба роутер для комерційної установи, конфігурації періодично змінюються? RouterOS.
Родичі хочуть простий, але надійний роутер, де раз в пару років треба буде змінити пароль на WiFi? OpenWRT.
"Державна" контора хоче роутер за мінімум грошей, але щоб "вивозив"? OpenWRT.
Собі треба роутер додому, щоб займатися віддаленою роботою? Складне питання :D
WaRMacTep
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кременчук

Сообщение

прошивка сяоми теж побудована на openwrt, ала але....
Ra1n
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харкiв

Сообщение

Bruno Banani: 13.05.2025 11:30
Ra1n: 13.05.2025 11:00
Бо є нормальні виробники - Cisco, Aruba, Zyxel, Ubiquity, Asus, Grandstream, Ruckus, Mikrotik та з іншого боку - китайське лайно, яке а ні в плані надійності, а ні з точки зору безпеки ні в якому разі не варто купувати (ну хоча б шийте в нього OpenWRT) :)
А почему в списке нет Linksys и Netgear?
Так, забув, тим більше вони доступні у нас локально, широкий асортимент, не обов'язково замовляти з Amazon. :)
Lynksys Velop, Netgear Orbi - чудові системи.
Google Nest також можна пригадати.
Tesseract
Member

Сообщение

AFU_power: 13.05.2025 12:24опенврт має більш традиційний підхід з іптаблес та менеджером пакетів, якщо налаштовував мережу тонко в лінуксі то все те саме буде працювати в опенврт
Не варто так робити. В OpenWRT є утиліта UCI яка централізовано керує усіма налаштуваннями. Вона вміє генерувати конфіги та відправляти команди решті софту. Якщо ви зміните конфіг наприклад wpa_supplicant, а потім поміняєте щось пов'язане з WiFi в інтерфейсі, то ваші зміни затруться.
AFU_power
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Tesseract: 13.05.2025 17:39
AFU_power: 13.05.2025 12:24опенврт має більш традиційний підхід з іптаблес та менеджером пакетів, якщо налаштовував мережу тонко в лінуксі то все те саме буде працювати в опенврт
Не варто так робити. В OpenWRT є утиліта UCI яка централізовано керує усіма налаштуваннями. Вона вміє генерувати конфіги та відправляти команди решті софту. Якщо ви зміните конфіг наприклад wpa_supplicant, а потім поміняєте щось пов'язане з WiFi в інтерфейсі, то ваші зміни затруться.
Питання було в порівнянні з мікротом, та і якщо вже налаштовувати обидва, то краще ручками правила прописати, а не сподіватись на спрощений uci та luci
Gold_Star
Member

Сообщение

crumd: 13.05.2025 11:50
Bruno Banani: А почему в списке нет Linksys и Netgear?
Наверное потому что он ими не торгует.
Справедливості заради, але у системних адміністраторів, які працюють з лінксісами і іншими цисками, зарплата побільше буде консультантів на побігушках :)
Tesseract
Member

Сообщение

AFU_power: 13.05.2025 18:09краще ручками правила прописати, а не сподіватись на спрощений uci та luci
У мене на роботі уже був випадок, коли випадково налаштування затерлись. Хіба що повністю заборонити використання *uci. Але тоді половина сенсу ставити OpenWRT втрачається.
AFU_power
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Tesseract: 13.05.2025 20:58
AFU_power: 13.05.2025 18:09краще ручками правила прописати, а не сподіватись на спрощений uci та luci
У мене на роботі уже був випадок, коли випадково налаштування затерлись. Хіба що повністю заборонити використання *uci. Але тоді половина сенсу ставити OpenWRT втрачається.
Та ні, є роутери з EdgeOS, які повністю покладаються на термінальне налаштування, а GUI мінімальний, це не складно, openwrt можна налаштувати аналогічно, особливо коли треба специфічні маршрути, vlan як у мене дома(щоб точка вайфай і роутер були в своїй мережі, але тих кого підключає точка були в загальній), або агрегація портів (коли за допомогою двох портів подвоюєш швидкість)
Valdey377
Member

Сообщение

Gold_Star: 13.05.2025 18:15
crumd: 13.05.2025 11:50
Наверное потому что он ими не торгует.
Справедливості заради, але у системних адміністраторів, які працюють з лінксісами і іншими цисками, зарплата побільше буде консультантів на побігушках :)
Неправда, у промоутеров типилинка ваще заработки как у Маска
Ra1n
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харкiв

Сообщение

https://youtu.be/ifoWEBgY3d0?si=QJqeyr7xl772jKFs
Ось людина старалася. Може трохи сумбурно, десь занадто спрощено, більше корисної інформації можна було за півтори години донести, але для загального розуміння непогано.

PS вже було, відео не надто нове, але актуальне, я б його на першу сторінку закріпив, бо регулярно те саме доводиться розповідати
спойлер
tablestikus: 25.02.2025 19:11 Чувак нудний звісно, але для загального розвитку може бути комусь цікаво послухати.

Gold_Star
Member

Сообщение

Ra1n
Усім відомо що брати треба тільки тепелінк. Нема чого слухати отих бариг, які заробляють на настройці мікротіків та опенврт.
l-m
Member

Сообщение

Gold_Star: 14.05.2025 14:56 Ra1n
Усім відомо що брати треба тільки тепелінк. Нема чого слухати отих бариг, які заробляють на настройці мікротіків та опенврт.
Воістину тепелінк, амінь!
Bruno Banani
Member
Откуда: Никарагуа

Сообщение

TP-Link 841 у кожну хату!
crumd
Member

Сообщение

Bruno Banani: 14.05.2025 15:24 TP-Link 841 у кожну хату!
Для самообразования сходили бы на сайт ТП-Линк. Там такие модели роутеров что у вас отвиснет челюсть. У конкурентов аналогичные модели появятся нескоро, если вообще появятся. Неудивительно что ТП-Линк занимает 65% рынка soho роутеров США.
Bruno Banani
Member
Откуда: Никарагуа

Сообщение

crumd: 14.05.2025 16:27
Bruno Banani: 14.05.2025 15:24 TP-Link 841 у кожну хату!
Для самообразования сходили бы на сайт ТП-Линк. Там такие модели роутеров что у вас отвиснет челюсть. У конкурентов аналогичные модели появятся нескоро, если вообще появятся. Неудивительно что ТП-Линк занимает 65% рынка soho роутеров США.
Да-да, челюсть отвисла.
TP-Link, короли завышенных цен, отсутствия поддержки и бога интерфейсов 2003 года.
65% рынка? Ну, 65% людей и в макдаке ужинают — это ж не значит, что это haute cuisine.
Вы думаете, что покупаете стейк, а жуёте картон.
Последний раз редактировалось Bruno Banani 14.05.2025 17:02, всего редактировалось 1 раз.
Gold_Star
Member

Сообщение

Роутери TP-Link це як браузер Internet Explorer - використовуються для того, щоб згодом купити роутер іншого бренду.
di2di
Member
Аватара пользователя
Откуда: DNK

Сообщение

Gold_Star: 14.05.2025 16:48 Роутери TP-Link це як браузер Internet Explorer - використовуються для того, щоб згодом купити роутер іншого бренду.
tp-link ax10 - подключен, настроен за 5 минут и забыт те работает 24/7/365, что взять на замену по вашему мнению? а главное что бы зачем?
Gold_Star
Member

Сообщение

di2di: 14.05.2025 17:10
Gold_Star: 14.05.2025 16:48 Роутери TP-Link це як браузер Internet Explorer - використовуються для того, щоб згодом купити роутер іншого бренду.
tp-link ax10 - подключен, настроен за 5 минут и забыт те работает 24/7/365, что взять на замену по вашему мнению? а главное что бы зачем?
Навіщо вам роутер в 2025? Люди вже давно на 5G сидять і не хвилюються за покриття вайфаю в туалеті.
/sarcasm
Ответить