Выбор материнской платы для платформы AMD

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Ответить
Автор
Сообщение
Qntality
neadekvato nachalnego
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

Данная ветка посвящена обсуждению материнских плат AMD

Прежде чем задавать вопрос, убедительная просьба ознакомиться с FAQ

Так же рекомендуются к прочтению:

процессоры AMD Phenom II Х2, Х3, Х4 (45nm).+FAQ
Выбор оперативной памяти (FAQ на первой странице)
Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждени
Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

При обсуждении просьба соблюдать правила как Конференции, так и раздела матплат.
Кратко:
запрещены:
- фанатство
- флуд, в т.ч. ссоры и переходы на личности
- оффтоп не по теме (либо пользуйтесь тегом , но не увлекайтесь - оффтоп усложняет читабельность темы)

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Последний раз редактировалось ukrtel 08.08.2013 19:31, всего редактировалось 4 раза.
Amstelss
Member
Откуда: г.Буча

Сообщение

den55den
Доброго дня
У вас процесор 7500f? Якщо так на ньому виробник Китай чи Малайзія ?
Знайшов комент на розетці що ця плата неохоче працювати з процесорами китай
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

Amstelss
:lol:
heidfeld
Member
Аватара пользователя
Откуда: деревня скрытая в листве

Сообщение

Amstelss: 18.10.2024 15:09 den55den
Доброго дня
У вас процесор 7500f? Якщо так на ньому виробник Китай чи Малайзія ?
Знайшов комент на розетці що ця плата неохоче працювати з процесорами китай
правильно, китай г нельзя покупать.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

"Продам процесор 7500f. Ціна дорожча на 500грн ніж по ринку, але це тому, що він Малайзія, а не паршивий Китай". :laugh:
Amstelss А якщо серйозно, то дурницю там хтось написав.
Amstelss
Member
Откуда: г.Буча

Сообщение

Piter Cantrope: 18.10.2024 17:06 "Продам процесор 7500f. Ціна дорожча на 500грн ніж по ринку, але це тому, що він Малайзія, а не паршивий Китай". :laugh:
Amstelss А якщо серйозно, то дурницю там хтось написав.
Я так просто вирішив поцікавитися, а тут вже розвели :gigi:
luckygamerks
Member

Сообщение

Деякий час назад десь тут на форумі читав фразу, по типу «Asrock зараз топ, а раніше були погані». Тут я згадав часи коли я вибирав материнську плату для i5 2500K (покоління sandy bridge) Це був кінець 2011 початок 2012. Вибирав я достатньо прискіпливо і вибирав я Z68 чипсет, бо на відміно від нинішніх топових чипсетів, тоді був дійсно великий сенс, так як розгін оперативки з 1333 до 2133 та процесора з 3300 до 5000 давав космічний буст у продуктивності. І ось до чого я веду, у той час Z68 за 150 баксів плата Asrock Z68 extreme 3 gen 3 була просто космольотом за ціною, якістю та дизайном. Це мабуть була одна з моїх кращих покупок і огляди це підтверджувади, як і покупка 2500К за 250 баксів який був вне конкуренції у іграх навіть після виходу перших поколінь райзенів. Хто не вірить подивіться ролики де 2500К у розгоні хоча б до 5000.
lowskill
Junior

Сообщение

luckygamerks, а ещё за каждой мастерской были кладбища материнок am3 сокета с отвалом чипсета, тут каждый для себя может "удобные" истории вспомнить, в зависимости от того, хочет человек похвалить или поругать :)
Quark
Junior

Сообщение

Які плати на X870 порадите під майбутні 9800X3D? Схиляюсь до TUF GAMING X870-PLUS WIFI бо звик до ASUS, але можливо кращі варіанти є?
heidfeld
Member
Аватара пользователя
Откуда: деревня скрытая в листве

Сообщение

Quark: 19.10.2024 19:33 Які плати на X870 порадите під майбутні 9800X3D? Схиляюсь до TUF GAMING X870-PLUS WIFI бо звик до ASUS, але можливо кращі варіанти є?
эта лучше MSI MAG X870 Tomahawk WiFi
leif
Member
Аватара пользователя

Сообщение

теж обираю мат плату під майбутній 9800х3д. мета в першу чергу погратись як з розгоном пам'яті, як я грався (і цілком успішно) на нинішній x570 dark hero, так і з тюнінгом самого камінця.
бачу у нас є в продажу Asus ROG CROSSHAIR X870E HERO. я трошки випав з оглядів мат. плат, підкажіть плз, це норм варіант? чи подивитись ще щось?
luckygamerks
Member

Сообщение

lowskill: 19.10.2024 16:17 luckygamerks, а ещё за каждой мастерской были кладбища материнок am3 сокета с отвалом чипсета, тут каждый для себя может "удобные" истории вспомнить, в зависимости от того, хочет человек похвалить или поругать :)
Я не кажу, що після 2012 року фірма не могла спаскудитись, я пишу просто що в той час писали приблизно те саме по типу "раніше асрок був поганий, а зараз топ" що у свою чергу підтверджувалось відгуками, оглядами і масових проблем саме з z68 в них не було.
Хнх буди ж часи, що від розгону ти отримував мінімум 30 відсотків до продуктивності :pray:

Зараз проскакують ті ж фрази, що і 12 років тому, виходить історія циклічна, і майже у всіх вендорів одні плати ліпше другі гірші. Це як наприклад на 1700 сокетів більше рекондують мсі, а на АМ5 навпаки мсі майже ні хто не рекомендує.
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

luckygamerks
Тоже была такая плата, одна из лучших на 1155, за свою цену так точно. Вот современная линейка на ам5 асрок сейчас вся такая, плохих плат просто нет, с поправкой, что биосы у них лучше чем у конкурентов.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

leif
2-слотових материнок не зробили, як і майже не зробили itx. Інтел заносить, мабуть. так що бавитись з пам'яттю хіба на 4-слотових

Якщо є гроші, то звичайно Hero класна плата. Але чи буде по факту різниця з тою ж x870e-e сказати не можна. Asus якийсь там nitropath анонсував, типу допомагає розганяти 2 планки на 4-слотових дошках. Що це таке не ясно, можливо просто вигадали макретинговий термін для daisy chain.

З цікавості, скільки коштувала 570 dark hero?
leif
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Piter Cantrope
дарк хіро купував в телемарті в 2021 році, і, якщо не помиляюсь, ціна була в районі 600 доларів, може 620 чи щось таке. десь лежить чек, але не під рукою. платою в цілому я задовлений: і пам'ять і камінь вдалось погнати ну дуже добре.
спойлер
Изображение
ось тут на скріні, якщо збільшити, можна подивитись результати в різних тестах в бенчмейті, також на фоні висить пройдений фотоворкс. налаштування для всіх тестів однакові, як СО, так і всього решти. на них же пробігається лінХ в момент зняття скріншоту. tdp 135вт. пам'яті тут 4*16гб, ще й на 1.36в напрузі. з 32гб, розгон пам'яті був повеселіше, очевидно.

якщо x870e хіро продовжує ці традиції, а конкуренти за цей час не змогли запропонувати чогось більш цікавого в цьому сегменті, то буду брати саме сабж.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

leif: 20.10.2024 21:08 конкуренти за цей час не змогли запропонувати чогось більш цікавого
якщо коротко, то не змогли.
leif
Member
Аватара пользователя

Сообщение

ех... як писав колись видатний український рішала політик Андрій Йосипович Богдан: "Скукатіща" (с)
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

А от я здається знайшов обмеження в b650 hdv. На моїй колишній x670 msi вбудована графіка 8600G працювала на 3250mhz, а на цій асрок hdv я ще не знайшов стелі, але це точно нижче ніж 3200mhz, мабуть десь в районі 3100-3150mhz. Коли ставлю високу частоту, то дуже швидко у іграх ловлю чорний екран і комп йде в ребут.

Це може бути тому що інтеграшці не вистачає живлення ? На цій hdv VSOC 2x50A, a на MSI 2x80A. Цих двох ліній по 50А може не вистачати вбудованому відео? Воно може брати до 80вт, якщо дуже захотіти і розігнати. Перегрів я виключаю, пірометра нема щоб перевірити, але є вентилятор який дує прямо на зону vrm вгорі.
l-m
Member

Сообщение

Piter Cantrope
2x50A з напругою 1В дадуть до 100 Вт.
Так що тут справа не вистачає чи ні, а в якості живлення, яка залежить не тільки від заявлених амперів, але й від того які DRMOS використані, який контролер, на якій частоті вони працюють... але врешті все це можна нівелювати просто додавши більше напруги. Ймовірно в ній і справа, у вбудованої графіки є свій моніторинг напруги? (не той що у МП). На MSI не була вона вищою?
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Стандартна напруга 1.1в. Моніторинг тільки в hwinfo, adrenalin пише дурниці і неправильно показує напругу/споживання інтеграшки. На MSI в мене на цій напрузі відео працювало на 3250Mhz, а коли я давав 1.25в то навіть на 3350mhz проходив 3dmark, але в іграх були білі екрани і крашився адреналін.
А на цій HDV я пробував 1.15в, 1.2в, 1.25в, споживання росте, але різниці нема, все одно комп висне. І саме висне комп, на іншій платі просто крашився драйвер коли я занадто задирав частоту.

Мабуть що справді справа в
l-m: 22.10.2024 18:10 в якості живлення, яка залежить не тільки від заявлених амперів, але й від того які DRMOS використані, який контролер, на якій частоті вони працюють
Я ще побавлюсь. Спробую може понизити напругу.
Глянув базу 3dmark, то там результати з 3200mhz і більше на платах типу x670e gene, tychion, asus b650e-i. Тобто 2-слотові плати з хорошим живленням. Знайшов кілька результатів з цією hdv, але там всюди частота відео 3000mhz або нижче.
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

Piter Cantrope
Может vsoc сильно задушен?

Или где-то какой хитрый вторичный вольтаж влияет?
Ответить