Выбор процессора (всякого разного под любые/конкретные нужды + вопросы "потянет ли, хватит ли)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Ответить
Автор
Сообщение
Gf_ki11er
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Выбираем процессор

Пишите под какие задачи нужен процессор, бюджет, текущую или будущую платформу

Пользуйтесь поиском по теме ( поле "Поиск" - вводите обозначение, например 3570К): вполне вероятно ваш вопрос уже обсуждался
Feels
Junior
Аватара пользователя

Сообщение

lewerlin: 09.10.2024 11:28
GreenMile: 09.10.2024 10:19Ні. При такому сценарії тут взагалі треба навіть не про АІО, а про кастомну воду думати.
Та ні. Он Eranak рендером гвалтує 13900к без усяких кастомів.

Отправлено спустя 1 минуту 7 секунд:
Feels: 08.10.2024 21:03 (noctua dh-15 або інше) для охолодження i9-14900k якщо зробити йому скальпінг? Процесор не для ігор, планується тривале постійне навантаження усіх ядер під компіляцію
Нокта точно ні. Топова АІО+андервольт.
У мене вже є система на i9-14900k, не скальпінг, немає андервольта, PL обмеження 253w, вистачає AIO thermalright frozen edge 360
Така картина під реальною довготривалою роботою, а не стрес-тестами (20 градусів зовні).
Screenshot 2024-10-09 at 16.16.13.png
Screenshot 2024-10-09 at 16.16.24.png
ця aio мене цілком влаштовує по температурам, але до цього ще ставив Liquid Freezer III 360, і температури були на 6 - 8 градусів вище. Я вважаю, що це із-за не доброго прижиму (там своя пропрієтарна рамка) або у мене якись брак.

Але потрібна ще одна система на i9-14900k, вона більш важлива, тому що будуть стояти багато hdd і може не влізти 360 aio.
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

Feels: 09.10.2024 16:26що будуть стояти багато hdd і може не влізти 360 aio.
Це питання до корпусу в першу чергу.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Feels
Я раніше планував собі зібрати систему на i9 LGA1700. Особисто я води не хочу і ніколи не матиму в корпусі, тому під цю всю історію купив кулер Thermalrigh Frost Spirit 140 - шикарний двосекційний тавер з дуже рівним п'ятаком і кілограмовим радіатором.
Яка в мене була логіка - купити хорошу пасту на кришку (тут в нас на форумі продають Dow Cornig і всі дуже хвалять), плюс рамку для прижиму, плюс андервольт, плюс є обдув ділянки VRM і навколо сокета, і подивитись що буде. Я думаю що було б окей. Якщо б не було, то віддав би на скальп, обмежив би споживання трохи в разі чого.
Я так і не купив проц, але план був готовий. Хоча можливо ті в кого цей проц є зараз мені розкажуть що план нікудішній, що без води ніяк. я цього аж ніяк не виключаю, бо ці i9 - гарячі штучки :)
SergN
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Piter Cantrope: 09.10.2024 17:06Я раніше планував собі зібрати систему на i9 LGA1700...
Я так і не купив проц, але план був готовий.
Так вже пора такі самі плани готувати під LGA1851. Ще і більші шанси, що для повітряного охолодження буде придатна більша кількість проців на ньому.
Feels
Junior
Аватара пользователя

Сообщение

Piter Cantrope: 09.10.2024 17:06 Feels
бо ці i9 - гарячі штучки :)
Виходить що у вас був план як і у мене зараз, але скальп я планую зробити обовʼязково, не дуже хочеться саме зараз ставити aio в цю систему, ще з питань надійності. По баштам більш приваблює старий nh-d15 тому що там паяні а не пресовані ребра, але башту ще міркую яку купляти.
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

А де ви взагалі плануєте взяти теплозйомник для ноктуа щоб компенсувати товщину кришки після деліду?
Vlaad13
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Feels: 09.10.2024 18:07
Piter Cantrope: 09.10.2024 17:06 Feels
бо ці i9 - гарячі штучки :)
Виходить що у вас був план як і у мене зараз, але скальп я планую зробити обовʼязково, не дуже хочеться саме зараз ставити aio в цю систему, ще з питань надійності. По баштам більш приваблює старий nh-d15 тому що там паяні а не пресовані ребра, але башту ще міркую яку купляти.
Что вам мешает купить 13700к он в ваших задачах не особо хуже и можно пробовать его с воздухом
Feels
Junior
Аватара пользователя

Сообщение

Vlaad13
нічого не заважає, банально він буде повільніше. Я вже замовив i9-14900k.
Vlaad13
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Feels: 10.10.2024 18:23 Vlaad13
нічого не заважає, банально він буде повільніше. Я вже замовив i9-14900k.
тут такая история - чтоб он был быстрее как в тестах, ему нужна хорошая вода
а если его ограничивать по охладу - то и результаты будут совсем другие, совсем...
Oomi
Junior

Сообщение

стоит ли переплачивать за Ryzen 5 7500F или взять Ryzen 5 8400F ? комп под игры
AlexKuzovkov
Member

Сообщение

Oomi: 11.10.2024 13:09 стоит ли переплачивать за Ryzen 5 7500F или взять Ryzen 5 8400F ? комп под игры
7500F на алі.
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

Oomi
Оно то 8 линий PCIe 4.0 для видеокарты как бы не критично, но под игровое применение осадочек останется ). да и у Гесид по тестам 7500F быстрее.
maxn
Member
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

Подскажите надо современное, бюджетное, относительно энерго-эффективное решение для рабочего компьюетра: мать +проц.

Из требований:
- Мать M-ATX
- встроенное видео ядро которое обязательно вытягивает 2k 144Hz через дисплей порт. ( производительность самой встройки не важна, главное чтобы рабочий стол\ютуб тянула в 2k 144Hz)
- ДДР4 двуканал ( память уже в наличии просто, хотелось бы на ней сэкономить чтобы не покупать ддр5)

Сейчас для этих целей используется i3 6100 +h110 +Rx 480 c фермы - хочется это все выкинуть


Из того что прикинул на первый взгляд это ASRock B660M Pro RS + i5 12400

Типа топ за свои деньги с учетом моих требований, заранее спасибо большое.
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

maxn: 11.10.2024 14:51 Из требований:
- Мать M-ATX
- встроенное видео ядро которое обязательно вытягивает 2k 144Hz через дисплей порт. ( производительность самой встройки не важна, главное чтобы рабочий стол\ютуб тянула в 2k 144Hz)
- ДДР4 двуканал ( память уже в наличии просто, хотелось бы на ней сэкономить чтобы не покупать ддр5)

Сейчас для этих целей используется i3 6100 +h110 +Rx 480 c фермы - хочется это все выкинуть


Из того что прикинул на первый взгляд это ASRock B660M Pro RS + i5 12400

Типа топ за свои деньги с учетом моих требований, заранее спасибо большое.
Маму можна і простіше.
Якщо від відеоядра треба лише декодинг, то можна обійтись і 12100.
maxn
Member
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

lewerlin
Нет, никакого декодинга, работаю в 1с и в браузере хром на 27 дюймовом 2к мониторе и сильно привык к 144 герцам - не хочу менять.
И что происходит сейчас на рынке встройки и лов-мидл левел цпу вообще не ведаю. поэтому ищу топовый какой-то. Амд или интел не важно абсолютно.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

maxn
Перегляд відео - це і є декодинг) І для цього різниці між 12100 і 12400 і справді не буде, декодер в них однаковий.
Якщо на DDR4, то мабуть 1700 і справді є найкращим вибором.

На DDR5 вже є AM5, і там для цього цікаві 8600G i 8500G. У 8600G вбудоване відео до речі не гірше ніж ваша RX480 - в мене є цей проц, відьмак goty (не next gen) на 1080p йде на високих налаштуваннях з 50-60фпс.
Енергоефективність зашкалює :) Весь системник бере ~30вт якщо просто лазити в інтернеті. В іграх трохи більше 100вт.
Але це буде проц 5-7к, материнка 4-5к і пам'ять 32гб десь 3-4к.

Буде дорожче і різниці для вашого сценарію жодної. Але на цьому реально можна грати в ігри, і в майбутньому в материнку з цією пам'яттю можа буде поставити якийсь цікавий проц/апу.
Якщо найменшою кров'ю - 12100 і простеньку плату.
maxn
Member
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

Piter Cantrope: 11.10.2024 16:55 maxn
Перегляд відео - це і є декодинг
Дякую, я думав це щось для тих кто пиле відоси
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

maxn: 11.10.2024 17:29
Piter Cantrope: 11.10.2024 16:55 maxn
Перегляд відео - це і є декодинг
Дякую, я думав це щось для тих кто пиле відоси
Це енкодер/енкодинг :)
Дима Динамит
Member

Сообщение

12700k или 14400f?
Ответить