Выбор материнской платы для платформы AMD

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Ответить
Автор
Сообщение
Qntality
neadekvato nachalnego
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

Данная ветка посвящена обсуждению материнских плат AMD

Прежде чем задавать вопрос, убедительная просьба ознакомиться с FAQ

Так же рекомендуются к прочтению:

процессоры AMD Phenom II Х2, Х3, Х4 (45nm).+FAQ
Выбор оперативной памяти (FAQ на первой странице)
Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждени
Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

При обсуждении просьба соблюдать правила как Конференции, так и раздела матплат.
Кратко:
запрещены:
- фанатство
- флуд, в т.ч. ссоры и переходы на личности
- оффтоп не по теме (либо пользуйтесь тегом , но не увлекайтесь - оффтоп усложняет читабельность темы)

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Последний раз редактировалось ukrtel 08.08.2013 19:31, всего редактировалось 4 раза.
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

sselesnes: 10.10.2024 17:29
https://www.guru3d.com/story/asrock-b650-motherboard-lineup-leaks/:Five of the boards have a PCB design with 8 layers, while the B650M Riptide has a design with 6 layers and the B650E PG-ITX/ax has a design with 10 layers.
b650e pg-itx - 10 слоїв
x670e taichi / taichi carrara / steel legend / pro rs / lightning - 8 слоїв
b650i / a620i - 8 слоїв
b650e : taichi / taichi lite / steel legend / riptide - 8 слоїв
b650 : steel legend / livemixer / pro rs / lightning - 8 слоїв

Все інше 6ти слойне.
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

daesz

Так 8-ми слойные есть и у других производителей помимо асрока.
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Melofon: 10.10.2024 19:28 daesz

Так 8-ми слойные есть и у других производителей помимо асрока.
Так у нас розмова про те, які у азрока 8ми слойні дошки :D
sselesnes
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

Ні, я взагалі питав, що краще пробігало у користуванні у бюджеті 6-8К.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

sselesnes
Вам стандартно скажуть, що для 7800x3d вистачить плати за 5к, і це повністю правда. А решта - це доплата за фічі і дизайн.
В мене були вже 3 різні плати різних виробників - asrock, msi, gigabyte, мені виконання asrock сподобалось найбільше. Асуси йдуть з вищою цінниками, але не пропонують нічого кращого (як мінімум в цій ціновій категорії).

Всі радять B650 Pro RS і Livemixer, і плати справді класні. Мені більше подобається Livemixer - має радіатор на всі 3 слоти nvme, багато usb, spdif. Обидві 8-шарові з живленням 14+2+1. Livemixer за 6800 на розетці.
_Ade
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Порадьте будь ласка бюджетну плату під АМ4, хочу 5500-5600 проц та 32 гб ОЗУ поставити
Варіантів безліч, не знаю яку обрати
і треба щоб був роз*єм під вай фай адаптер :)
відяха поки рх480, планую пізніше взяти щось типу rx 5700 xt
lordep
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

_Ade: 11.10.2024 11:11 Порадьте будь ласка бюджетну плату під АМ4, хочу 5500-5600 проц та 32 гб ОЗУ поставити
Варіантів безліч, не знаю яку обрати
і треба щоб був роз*єм під вай фай адаптер :)
відяха поки рх480, планую пізніше взяти щось типу rx 5700 xt
Так як ви не вказали бюджет тому два варіанти...
Дешевше GIGABYTE A520M DS3H V2
Дорожче MSI B550M PRO-VDH - рекомендую для 5600 + rx 5700 xt
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

_Ade: 11.10.2024 11:11бюджетну плату під АМ4, хочу 5500-5600 проц та 32 гб ОЗУ поставити
Буквально любую, процессоры потребляют смешное кол-во энергии, смотрите на прочую начинку.
_Ade: 11.10.2024 11:11планую пізніше взяти щось типу rx 5700 xt
Я так понимаю что Вам хватит двухслотовой модели установки ВК, то есть варианты по выбору не сужаются ни разу.
_Ade: 11.10.2024 11:11і треба щоб був роз*єм під вай фай адаптер
Хоть что-то, это про M.2 речь, или про PCI-E x1? Много где (последние) есть над ВК, но не везде.
_Ade
Member
Откуда: Київ

Сообщение

acm_fan: 11.10.2024 14:34
_Ade: 11.10.2024 11:11бюджетну плату під АМ4, хочу 5500-5600 проц та 32 гб ОЗУ поставити
Буквально любую, процессоры потребляют смешное кол-во энергии, смотрите на прочую начинку.
_Ade: 11.10.2024 11:11планую пізніше взяти щось типу rx 5700 xt
Я так понимаю что Вам хватит двухслотовой модели установки ВК, то есть варианты по выбору не сужаются ни разу.
_Ade: 11.10.2024 11:11і треба щоб був роз*єм під вай фай адаптер
Хоть что-то, это про M.2 речь, или про PCI-E x1? Много где (последние) есть над ВК, но не везде.

М2 тоже хочу поставить, сейчас у меня ASRock > P67 Pro3 и как раз стоит вайфай над ВК
вот думаю если ставить М2, и слот под вайфай занять, влезит ли по длине М2? :)
_Ade
Member
Откуда: Київ

Сообщение

lordep: 11.10.2024 14:27
_Ade: 11.10.2024 11:11 Порадьте будь ласка бюджетну плату під АМ4, хочу 5500-5600 проц та 32 гб ОЗУ поставити
Варіантів безліч, не знаю яку обрати
і треба щоб був роз*єм під вай фай адаптер :)
відяха поки рх480, планую пізніше взяти щось типу rx 5700 xt
Так як ви не вказали бюджет тому два варіанти...
Дешевше GIGABYTE A520M DS3H V2
Дорожче MSI B550M PRO-VDH - рекомендую для 5600 + rx 5700 xt
А якщо ця GIGABYTE A520M DS3H V2, повністю типу не розкриє дану збірку?
По бюджету десь на таку ціну розраховую
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Бачили?
https://hard.rozetka.com.ua/ua/asrock-b ... 435300155/
B650 Steel Legend, не B650E. З гіршого в ній антена позаду прикручується, а не така що можна поставити на стіл. Не має підставки під вк.
А у всьому іншому краща - живлення 14 80А проти 16 60А, всі 3 nvme йдуть в проц, аудіо 4082, більше USB-A на задній панелі. I теж є PCIe 5.0 x16 у першому слоті. І ще й класний дизайн i, як ми любимо, RGB під радіатором NVME :gigi:
Виходить, що це найдешевша плата з PCIE 5.0 для вк. А коли вона з'явилась в продажі? Її ж наче не було раніше.
Denvys5
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

Piter Cantrope
Це офігенна дошка що вийшла навесні, але ніяк до нас не могла доїхати. Та і все ще не доїхала, тільки Rozetka EU
Сам би таку взяв, якби не конфігурація Pcie, що мені не підходить :shuffle:
HUB
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Denvys5
Цікаво. Виглядає, що її малим тиражем випустили, бо щось справді її ніде нема. Не тільки в нас, за кордоном теж out of stock.
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Piter Cantrope: 14.10.2024 12:57 Denvys5
Цікаво. Виглядає, що її малим тиражем випустили, бо щось справді її ніде нема. Не тільки в нас, за кордоном теж out of stock.
Наверное ошибка на производстве. Плата перейдет в разряд коллекционных. По начинке она должна быть с литерой Е.
den55den
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одесса

Сообщение

Piter Cantrope: 04.10.2024 21:15 Купив улюблену тут Asrock b650m-hdv, ну а шо) Так чисто щоб пам'ять на 2-слотовій дошці поганяти.

Вона тонша (6 шарів замість поширених 8), має менші радіатори ніж гіга ds3h, і тому набагато легша. Але все одно відчувається доволі якісною. Один дросель легенько порипує, але набагато тихіше, ніж на тій гігабайт злощасній.
Але мене здивувало, що оцей радіатор вгорі (під ним напевно VSOC i VDDIO), він кріпиться не болтиками, а пластмасовими кліпсами. Як боксові кулери Intel. І він там дуууже невпевнено тримається і гуляє, зламати пластмасу і зірвати його звідти можна запросто. От болтів їм жалко, чи шо...
спойлер
Screenshot 2024-10-04 192629.png
Виглядає плата доволі симпатично. І ще я здивувався що нема rgb конектора, теж пожаліли.

Прийшла з біосом вже під 8000 і навіть 9000 проци. Не знаю чи це свіжа партія, чи може в магазині оновлюють. Біос мені сподобався - от я за 2 хвилини знайшов абсолютно всі налаштування, які треба - курва, виділена пам'ять графіці, налаштування оперативки. І там є тільки одне меню amd overclocking/cbs, а не кілька в різних вкладках, що логічно і подобається. І вона справді завантажується швидше ніж гіга і msi :up:. Десь секунд на 5. Цікаво як вони це роблять, бо на інших теж був увімкнений memory context restore і fast boot.

З цікавого:
1. Споживання системника з розетки в простої аж на 10 ват нижче, ніж на X670MSI. Це тому що тут на 1 чіпсет менше, і нема wifi-bluetooth? Бо все інше підлкючене однаково, і однакові налашутвання в біосі. Чи може Asrock застосовує якісь секретні енергозберігайки? От реально на MSI було 39-40вт, а тут 29-30вт. Це велика різниця.
спойлер
Screenshot 2024-10-04 210051.png
2. Тут Hybrid Graphics увімкнено по дефолту. Хто не знає що це - підключаємо монітори до материнки, а не до відеокарти, і тоді відеокарта простоює і взагалі не споживає енергію, поки не запускаються ігри чи якісь інші проги, під які треба дискретку. А коли ігри запускається, то відео виводиться через материнку, хоч кадри рендерить відеокарта. Кілер фіча для віключень світла і роботи від зарядної станції, якщо у процесорі є інтегроване відео. Та й взагалі завжди приємно економити на споживанні. Але з цією штукою не завжди все гладко, і на Гігабайт у мене були проблеми: коли в компі був тільки апу без дискретки, то відео в ютубі працювали на декодері інтеграшки без проблем. А коли була дискретка, то хоча я вибрав інтеграшку для браузера, відео vp09 в 4к і вище тупили, і тупили всі відео av1, навіть 1080p, і в task manager було видно що декодер інтеграшки чомусь зупиняється, а потім знову стартує. І це було серйозною проблемою. А на цій Asrock все ідеально - відео грають без проблем, працює декодер, а дискретка собі спить і споживає 0 ват. Не знаю чи це я щось не так вибирав на іншій платі, чи просто в Asrock все зроблено як має бути, і тому все працює без танців, але приємно. :up:
спойлер
Screenshot 2024-10-04 203531.png
3. З дивного/неприємного - дивна поведінка коли увімкнений hwinfo64. Я бачу, що напруга на ядрах стрибає незрозуміло чому, і споживання з розетки теж стрибає і то дуже сильно - підстрибує до 70-90, потім знову знижується до 30-40, потім знову до 90, так наче якісь ріквести постійно виводять з простою. Як тільки закрию hwinfo - знову опускається до ~30. Словом, тримати ввікненим hwinfo не можна, бо доведеться за світло більше платити) І не вийде подивитись поведінку в простої, бо шось дивне коїться.

Але загалом плату я оцінив і задоволений. В теорії я її брав бо на 2-слотовій має бути легше розганяти оперативку, подивлюсь чи це припущення підвердиться на практиці :)
Доречи теж купив Asrock b650m-hdv, єдине що встиг зробити це оператівку виставити на 6к, тільки ніхто не підказав що можна купити її ще дешевше ніж її продають в нормальних магазинах, випадково натрапив зараз на посилання, поділюсь може комусь буде цікаво/корисно: https://hard.rozetka.com.ua/asrock-b650 ... 397553001/:
Bublik
Member
Откуда: Киев

Сообщение

Планую купити Ryzen 5 7500f. Беру під ігри

Ось обираю материнку під нього, не критично, але хотілося б з wi-fi та bluetooth
Дивлюсь в сторону asrock b650m pg lightning wifi
Інформації про неї мало. Може хтось купував вже?Якщо є достойні альтернативи в ціновому діапазоні 6 тис, буду вдячний за варіанти.
Hells Angels
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Bublik: 15.10.2024 21:13Ось обираю материнку під нього, не критично, але хотілося б з wi-fi та bluetooth
он выше 2 человека отписались про b650m-hdv/m.2 ее достаточно для 7500ф, отдельно докупить модуль можно как на али так и олх.
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

Bublik
Беріть сміливо, це +- аналог згаданої вище b650m hdv/m2, конкурентів з вафлею і нормальним біосом у неї нема.
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

Bublik

Ну так-то всё что дешевле хуже а то что лучше будет дороже так что я не знаю что тут ещё предложить, этот вариант наверно за свою цену лучший если м-АТХ И WI-FI .
Ответить