Процессоры AMD Ryzen 7000-й серии (Raphael\Zen 4\5 nm\AM5)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Ответить
Автор
Сообщение
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Alexandrro: 08.10.2024 23:12 У меня были в прошлом 5600 и 5700X3D, но стресстесты там никогда не запускал.
На 5600х та 5800х запросто 80+ отримати в Cinebench умовному.
На воді трішки легше але не так щоб суттєво в порівнянні з нормальним кулером з 4мя трубками.
Alexandrro
Member

Сообщение

a_z_z_y: 08.10.2024 23:26На воді трішки легше але не так щоб суттєво в порівнянні з нормальним кулером з 4мя трубками.
У меня в кулере 8 трубок, потому и афигел с температур. Такой кулер по идее должен вообще не чувствовать подобный камень, и работать на около-минималках в стресстестах.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Alexandrro
До вашого кулера питань нема, він може зняти дуже багато ватів з процесора. Просто як тут вже написали, через маленький розмір кристалу і через дуже товсту кришку тепло передається на нього не надто ефективно.

Для порівняння, 7600 мій колишній нагрівався до 75C 85С при дефолтному PPT 88вт. Теперішній 8600G має дуже великий розмір кристалу - з таким же PPT і під тим же кулером думаю навіть за 50С не перейде.

Ну і ви андервольтили вже? Проци без X (7500f, 7600, 7700) зазвичай добре андервольтяться.
Последний раз редактировалось Piter Cantrope 08.10.2024 23:57, всего редактировалось 1 раз.
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Alexandrro: 08.10.2024 22:37 AndP
То есть от качества охлаждения в стресс тестах ничего не зависит? Прыгает под 95 и все тут?
Только жидкость нужна?
Да. И всё тут. Вода поможет, но можно и без неё.
Alexandrro
Member

Сообщение

Piter Cantrope: 08.10.2024 23:40Ну і ви андервольтили вже? Проци без X (7500f, 7600, 7700) зазвичай добре андервольтяться.
Пока ещё нет. С этим нужно разбираться и я пока ещё не понял как его нормально андервольтнуть, чтобы без особых заморочек было.
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

a_z_z_y: 08.10.2024 22:55
В залежності від якості охладу ті ж 95С будуть при різних частотах ;)
Рідинне охолодження не дуже рятує ситуацію. Хіба якісь топові ватери ставити + велика кількість секцій/сильно вентилятори крутити.
На моїй системі (опис і фото в профілі) я поcтійно бачу 95-96С при запуску будь-чого що споживае 90+вт.
Пробував міняти ватер, нічого не змінилося. В мене підозра що такий в мене процесор :lamer:
Странно. У меня под водой 7700х и 7900х, без лимитов, охлаждаются 86 - 91.

Відправлено через 3 хвилини 25 секунд:
Alexandrro: 08.10.2024 23:30
У меня в кулере 8 трубок, потому и афигел с температур. Такой кулер по идее должен вообще не чувствовать подобный камень, и работать на около-минималках в стресстестах.
На Рузен7 и 9 так задумано изначально. Ну может не задумано, но так получилось.
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

AndP: 08.10.2024 23:59
a_z_z_y: 08.10.2024 22:55
В залежності від якості охладу ті ж 95С будуть при різних частотах ;)
Рідинне охолодження не дуже рятує ситуацію. Хіба якісь топові ватери ставити + велика кількість секцій/сильно вентилятори крутити.
На моїй системі (опис і фото в профілі) я поcтійно бачу 95-96С при запуску будь-чого що споживае 90+вт.
Пробував міняти ватер, нічого не змінилося. В мене підозра що такий в мене процесор :lamer:
Странно. У меня под водой 7700х и 7900х, без лимитов, охлаждаются 86 - 91.
По 7900х питань немає, там два CCD (кристали), то вважай вдвічі більше площа відводу тепла. А споживає він не 2х від 7700х.
А от по 7700х цікаво, бо то 1 горячий кристал з 8ядрами. Який ватер у вас, жижа температура в середньому? Чим тестили нагрів?

Відправлено через 1 хвилину 30 секунд:
Процессор — AMD Ryzen 9 7900X
Охлаждение — ASUS ROG STRIX LC II 280 ARGB

Процессор — AMD Ryzen 7 7700X
Охлаждение — GIGABYTE AORUS WATERFORCE II 360
Піду викину свій кастом :censoured:
Podolyanin
Member
Откуда: Хмельницький

Сообщение

Читаю про температури Ryzen 7 серії і щось не можу зрозуміти чи то екземпляри різні попадаються чи щось інше...
В мене 7500F просто ''лід'', з кулером за 900грн. з алі - діпкул AG400.
На скріні тест з андервольтом курв мінус 30, споживання - 70w, без андервольту в тому ж тесті при споживанні 80w до 60 градусів.
В іграх більше 51 градуса ще не бачив :gigi:
Вентиль радіатора всього до 1000 обертів розганяється. Дивлячись на свої температури в мене викликає подив, коли бачу, що люди ще й водянки ставлять на цей процесор.
спойлер
Изображение
Alexandrro
Member

Сообщение

Podolyanin
Я думаю, вы решили просто потроллить людей. Не может быть такой маленькой температуры в стресс-тестах на этом чипе(без водянки по крайней мере).
Только что включил Cinebench (правда R24, а не R23. не знаю насколько сильно это влияет).
Температура во время теста при моём охладе держалась стабильно 83-84 градуса.

Кстати прогнал CPU-Z Bench всё-таки. Да, температура прыгнула до 78, и там осталась до конца теста. А то думал уж совсем может ускакать за 90+, но нет.
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Podolyanin
Поставив на 7600х обмеження 70вт. Гріється до 68С. Вода 33С, бо в кімнаті тепло. Вентилятори 850рпм 120ка і 700рпм 140ка.
спойлер
Изображение
В мене без курв, тому з частот проца не дуже смійтеся :gigi:

UPD: Треба чистити ватер/контур, може забилося там десь. Вже рік не лазив, потік трішки впав.
Alexandrro
Member

Сообщение

a_z_z_y: 09.10.2024 01:23Podolyanin
Поставив на 7600х обмеження 70вт. Гріється до 68С. Вода 33С, бо в кімнаті тепло. Вентилятори 850рпм 120ка і 700рпм 140ка.

спойлер

В мене без курв, тому з частот проца не дуже смійтеся :gigi:
Насколько я понял андервольт на райзенах делается одним движением из биос материнской платы выставлением кривой в -20/-30?
И как ограничивать ТДП? Это где и как делается?

Не то, чтобы меня не устраивали мои частоты. Просто если их можно безболезненно понизить то почему бы нет?
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

a_z_z_y

температуру тестил пару-тройку раз, компы работают в лимитах.
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Alexandrro: 09.10.2024 01:14 Только что включил Cinebench (правда R24, а не R23. не знаю насколько сильно это влияет).
Температура во время теста при моём охладе держалась стабильно 83-84 градуса.
Запустив CB24. Температури однакові як і для CB23. Оскільки ліміт 70вт проц довбиться...
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Podolyanin
включи Корона рендер, наверное как он, ядра никто не грузит.
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Alexandrro: 09.10.2024 01:27 Насколько я понял андервольт на райзенах делается одним движением из биос материнской платы выставлением кривой в -20/-30?
И как ограничивать ТДП? Это где и как делается?

Не то, чтобы меня не устраивали мои частоты. Просто если их можно безболезненно понизить то почему бы нет?
Розділ PBO (Precision Boost Overdrive)
Там 3 основних параметра:
- плюс/мінус макс частота процесора. Зазвичай +200мгц ставлять, як розгін, але теоретично можно в мінус загнати. Щоб у вас проц менше бустив однопоток і грівся на пустому місці.
- ліміт PPT, споживання у ваттах. Для 65вт проців (7500f, 7700) ліміт PPT буде 88вт. Можна ставити свій будь-який. Але обмеження до 95С все одно залишається. Тобто давши процу багато ватт ви не досягнете відчутно більше швидкодії, оскільки завадять температури.
- Curve Optimizer. Налаштування кривої вольтаж/частота. Коли ставите в мінус, то ви фактично кажете процесору використовувати менший вольтаж для заданих частот, або ж більшу частоту для даного вольтажу. Тобто процесор при тому самому споживанні починає більше бустити і накидувати менше вольтаж для однопотока.
Наобум ставити неможна бо будете ловити ребути/BSOD і т.п. Можете починати з -10 і зменшувати з кроком -5. Тестувати однопоток та багатопоток в CineBench. Як знайдете межу стабільності - накиньте +5 для спокою і користуйтеся.

Комплексний андервольт процесора, це зменшити макс частоту, налаштувати ліміт PPT і потім підібрати Curve Optimizer.
Також не забувайте, що тюнінг оперативки треба робити до того як почнете колупати процесор.

Якщо прям дуже хочете вхлам споживання зменшити - тоді треба підбирати мінімальний vSoC а то і взагалі оперативку в JEDEC використовувати.
Тоді CPU SoC споживання суттєво зменшиться. Але то забобони коли проц в >30вт вжати треба.
Alexandrro
Member

Сообщение

a_z_z_y: 09.10.2024 01:45Розділ PBO (Precision Boost Overdrive)
Там 3 основних параметра:
- плюс/мінус макс частота процесора. Зазвичай +200мгц ставлять, як розгін, але теоретично можно в мінус загнати. Щоб у вас проц менше бустив однопоток і грівся на пустому місці.
- ліміт PPT, споживання у ваттах. Для 65вт проців (7500f, 7700) ліміт PPT буде 88вт. Можна ставити свій будь-який. Але обмеження до 95С все одно залишається. Тобто давши процу багато ватт ви не досягнете відчутно більше швидкодії, оскільки завадять температури.
- Curve Optimizer. Налаштування кривої вольтаж/частота. Коли ставите в мінус, то ви фактично кажете процесору використовувати менший вольтаж для заданих частот, або ж більшу частоту для даного вольтажу. Тобто процесор при тому самому споживанні починає більше бустити і накидувати менше вольтаж для однопотока.
Наобум ставити неможна бо будете ловити ребути/BSOD і т.п. Можете починати з -10 і зменшувати з кроком -5. Тестувати однопоток та багатопоток в CineBench. Як знайдете межу стабільності - накиньте +5 для спокою і користуйтеся.

Комплексний андервольт процесора, це зменшити макс частоту, налаштувати ліміт PPT і потім підібрати Curve Optimizer.
Також не забувайте, що тюнінг оперативки треба робити до того як почнете колупати процесор.

Якщо прям дуже хочете вхлам споживання зменшити - тоді треба підбирати мінімальний vSoC а то і взагалі оперативку в JEDEC використовувати.
Тоді CPU SoC споживання суттєво зменшиться. Але то забобони коли проц в >30вт вжати треба.
Завтра буду пробовать. Спасибо)
Я конечно сильно мучить процессор не хочу, но немного его оптимизировать думаю не помешает.
Podolyanin
Member
Откуда: Хмельницький

Сообщение

Alexandrro: 09.10.2024 01:14 Podolyanin
Я думаю, вы решили просто потроллить людей. Не может быть такой маленькой температуры в стресс-тестах на этом чипе(без водянки по крайней мере).
Только что включил Cinebench (правда R24, а не R23. не знаю насколько сильно это влияет).
Температура во время теста при моём охладе держалась стабильно 83-84 градуса.

Кстати прогнал CPU-Z Bench всё-таки. Да, температура прыгнула до 78, и там осталась до конца теста. А то думал уж совсем может ускакать за 90+, но нет.
Ну да немає мені що робити, взяв і в холодильник системник засунув :), те що вище писав при кімнатній температурі +25
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Podolyanin: 09.10.2024 08:42Ну да немає мені що робити, взяв і в холодильник системник засунув
Да, температуры действительно нестандартные для 7500f при 70w, я бы для начала обновил версию hwinfo, на скрине 7.36 (январь 23), а 7500f вышел в середине 23
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Lorichic
HWinfo як і багато інших утиліт беруть дані з AMD API (регістрів спеціальних).
Вони частково залежать від SMU - AGESA (читай версії біосу). Зі сторони API там стандартні виклики.
Тобто умовно якщо комп запустився, то всі дані моніторингу мають бути ОК.
fludimir
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Чудно смотреть на температуры аля 50-60 градусов с дешёвым кулером когда у тебя 7800X3D под Noctua D15 (и курва -20) при полной многопоточной нагрузке всегда в термал лимите 89 градусов :mad:
Не то чтобы это мешает ему работать и держать стабильные 4.8ггц на всех ядрах при 16потоках, но все равно выглядит как-то не айс. При этом теплотрубки кулера еле теплые и повышение оборотов ничего не дает - с мелкого кристалла тепло нормально не отводится.
Ответить