Выбор материнской платы для платформы AMD

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Ответить
Автор
Сообщение
Qntality
neadekvato nachalnego
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

Данная ветка посвящена обсуждению материнских плат AMD

Прежде чем задавать вопрос, убедительная просьба ознакомиться с FAQ

Так же рекомендуются к прочтению:

процессоры AMD Phenom II Х2, Х3, Х4 (45nm).+FAQ
Выбор оперативной памяти (FAQ на первой странице)
Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждени
Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

При обсуждении просьба соблюдать правила как Конференции, так и раздела матплат.
Кратко:
запрещены:
- фанатство
- флуд, в т.ч. ссоры и переходы на личности
- оффтоп не по теме (либо пользуйтесь тегом , но не увлекайтесь - оффтоп усложняет читабельность темы)

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Последний раз редактировалось ukrtel 08.08.2013 19:31, всего редактировалось 4 раза.
stdem777
Junior
Аватара пользователя
Откуда: DP UA

Сообщение

Парни, кто-то юзает gigabyte x570 gaming x в частности rev1.0. ? какие есть у нее важные нюансы, которые могут испортить впечатления о покупке и в целом? Бо слышал у гигабайтов полно всяких мерзких приколов. Спасибо
Denvys5
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

daesz: 21.09.2024 17:51Це той самий LiveMixer 1в1, тільки зовні простий дизайн.
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... 50-pro-rs/
трошки інша конфігурація Pcie, та кількість USB3 на задній панелі
daesz: 21.09.2024 17:51Як варіант трохи вище 11к, але вже є рсіе 5.0х16 для ВК, менше юсб2.0 портів, на 1 здвоєну фазу більше живлення та з вайфаєм.
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... gend-wifi/
А ще існує трошки дешевша ASRock B650E PG Riptide WiFi
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... tide-wifi/
Інша конфігурація Pcie, менше USB3, більше USB2, і без Displayport на задній панелі
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

kreuzritterrr: 21.09.2024 17:40Мені здається, в білому корпусі вона буде виглядати дещо дивно.
Наоборот вполне себе, так что точно кажется ;)
EddieDean
Junior

Сообщение

Доброго дня пані та панове! Збираю робочий комп на R9 7950x. Постало питання вибору материнської плати. На цьому форумі рекомендували ASRock B650 Pro RS, але нажаль вона мені не підходить бо без WiFi, хоча ціна і вписується в мій бюджет. Дивлюся в напрямку GigaByte B650 EAGLE AX вона і по ціні норм для мене і віфі є. Але т.я. я не розумію у мат платах нічого від слова зовсім то не можу зрозуміти підійде вона для моїх задач чи ні. Огляди на ютубі допомагають мало(
Розганяти нічого не буду 100%. Цікавить саме вивезе ця материнка 7950х?
Дуже дякую!
Hottoro
Member

Сообщение

EddieDean: 25.09.2024 09:51На цьому форумі рекомендували ASRock B650 Pro RS, але нажаль вона мені не підходить бо без WiFi, хоча ціна і вписується в мій бюджет.
У неї є роз'єм PCIe WiFi та два отвори на панелі під антени.
EddieDean
Junior

Сообщение

Hottoro: 25.09.2024 10:12 У неї є роз'єм PCIe WiFi та два отвори на панелі під антени.
Додатковий віфі модуль буде коштувати 1к+. Чи не краще взяти плату одразу з віфі? Та й особистий досвід спілкувіання з адаптерами не скажу шо позитивний був.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Ну ця гігабайт для 16 ядер за натяжкою.
І може посвистувати дроселями) Біоси в гігабайт теж "цікаві". ;)

Asrock яку ви згадували буде краща, звичайно ж.
EddieDean
Junior

Сообщение

Piter Cantrope: 25.09.2024 12:01 Ну ця гігабайт для 16 ядер за натяжкою.
І може посвистувати дроселями) Біоси в гігабайт теж "цікаві". ;)

Asrock яку ви згадували буде краща, звичайно ж.
А що скажете про Asus TUF Gaming B650-Plus WIFI s-AM5 B650? Якщо вірити оглядам на ютубі то наче топ за свої гроші...
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

EddieDean
Гига Игл, не имеет охлада для ССД М2. Я бы посмотрел что-то другое, тем более под 7950х, положение обязывает :)

Відправлено через 2 хвилини 36 секунд:
EddieDean
добавь пару копеек возьми норм плату https://hotline.ua/ua/computer-materins ... ?tab=about

Відправлено через 2 хвилини 14 секунд:
EddieDean: 25.09.2024 12:17

А що скажете про Asus TUF Gaming B650-Plus WIFI s-AM5 B650? Якщо вірити оглядам на ютубі то наче топ за свої гроші...
она без Вафли
EddieDean
Junior

Сообщение

AndP: 25.09.2024 12:25 EddieDean
Гига Игл, не имеет охлада для ССД М2. Я бы посмотрел что-то другое, тем более под 7950х, положение обязывает :)

Відправлено через 2 хвилини 36 секунд:
EddieDean
добавь пару копеек возьми норм плату https://hotline.ua/ua/computer-materins ... ?tab=about

Відправлено через 2 хвилини 14 секунд:
EddieDean: 25.09.2024 12:17

А що скажете про Asus TUF Gaming B650-Plus WIFI s-AM5 B650? Якщо вірити оглядам на ютубі то наче топ за свої гроші...
она без Вафли
Асус навіть у назіві написано шо з віфі) Є там воно) А чим саме GigaByte X670 Gaming X AX нормальна? Я дійсно нічого не шарю у материнках(

АПД. ще питання на GigaByte X670 Gaming X AX всього 5 місць для підключення кулерів. В мене на копусі 3х140 передустановлені, 3х120 на СВО, і хочу ще 2х120 поставити вниз на інтейк повітря. Це мені треба купувати контроллер для вентиляторів?
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

EddieDean: 25.09.2024 12:38
Асус навіть у назіві написано шо з віфі) Є там воно)
Сори, не до бачив. Они две одинакое ТАФки с/без вифи.

Відправлено через 7 хвилин 4 секунди:
EddieDean
в сравнении Асус и Гига - у Асус 6 реальных фаз (720А), у Гиги 8 (1120А). В остальном + - одинаковые.

Відправлено через 2 хвилини 55 секунд:
EddieDean
контроллер для вентилей, в любом случае лучше купить, чем грузить 3 вентиля на один разъем.

Відправлено через 3 хвилини 56 секунд:
EddieDean
И замечу, моё мнение по платам индивидуальное, с выходом АМ5, сел на Гигу и пока не собираюсь слазить. Хочу еще попробовать АСУС, на какую-то из Стриксов на Х чипсете. А в остальном, платы сейчас все подровнялись в работе, все болячки, все вендоры, подлечили, можно брать любого, из личных предпочтений.

Відправлено через 1 хвилину 51 секунду:
GigaByte X670 Gaming X AX я купил, скоро будет 2 года. Проблем не возникало, от слова вобще. ТЬ-ФУ, ть-фу.
EddieDean
Junior

Сообщение

AndP: 25.09.2024 13:14
EddieDean: 25.09.2024 12:38
Асус навіть у назіві написано шо з віфі) Є там воно)
Сори, не до бачив. Они две одинакое ТАФки с/без вифи.

Відправлено через 7 хвилин 4 секунди:
EddieDean
в сравнении Асус и Гига - у Асус 6 реальных фаз (720А), у Гиги 8 (1120А). В остальном + - одинаковые.

Відправлено через 2 хвилини 55 секунд:
EddieDean
контроллер для вентилей, в любом случае лучше купить, чем грузить 3 вентиля на один разъем.

Відправлено через 3 хвилини 56 секунд:
EddieDean
И замечу, моё мнение по платам индивидуальное, с выходом АМ5, сел на Гигу и пока не собираюсь слазить. Хочу еще попробовать АСУС, на какую-то из Стриксов на Х чипсете. А в остальном, платы сейчас все подровнялись в работе, все болячки, все вендоры, подлечили, можно брать любого, из личных предпочтений.

Відправлено через 1 хвилину 51 секунду:
GigaByte X670 Gaming X AX я купил, скоро будет 2 года. Проблем не возникало, от слова вобще. ТЬ-ФУ, ть-фу.
Тобто якшо я правильно зрозумів то особливої різниці між Асус Б650 та Гіга Х670 я не побачу якшо я не буду розганяти?
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

EddieDean: 25.09.2024 13:34

Тобто якшо я правильно зрозумів то особливої різниці між Асус Б650 та Гіга Х670 я не побачу якшо я не буду розганяти?
Что бы наверняка, скажу так: в одной плате Х670/Х670Е, "спрятаны" две платы В650/В650Е. В Х670 установлено два чипсета.
EddieDean
Junior

Сообщение

AndP: 25.09.2024 17:50
EddieDean: 25.09.2024 13:34

Тобто якшо я правильно зрозумів то особливої різниці між Асус Б650 та Гіга Х670 я не побачу якшо я не буду розганяти?
Что бы наверняка, скажу так: в одной плате Х670/Х670Е, "спрятаны" две платы В650/В650Е. В Х670 установлено два чипсета.
Зрозуміліше не стало))))
Трохи погугливши дішов висновку шо різниця між X670 та В650 у PCIE 5.0 та кількості САТА та USB підключеннях. Ну і більш "потужна" (не знаю як правильно буде) VRM. Ще трохи погугливши зрозумів наступне: розганяти проц я точно не планую, а VRM на асусовській В650 нормально тягне стоковий 7950х. Також 7700ХТ яку я обрав не зможе використати PCIE 5.0, наскіки я зрозумів там і 4.0 з головою буде і ще зайве лишиться. Також SSD gen 4 в мене обрано тож знову 5.0 не потрібно. Висновок напрошується що Х670 мені не потрібна? Правильно я зрозумів?
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

EddieDean: 25.09.2024 18:17
AndP: 25.09.2024 17:50

Что бы наверняка, скажу так: в одной плате Х670/Х670Е, "спрятаны" две платы В650/В650Е. В Х670 установлено два чипсета.
Зрозуміліше не стало))))
Трохи погугливши дішов висновку шо різниця між X670 та В650 у PCIE 5.0 та кількості САТА та USB підключеннях. Ну і більш "потужна" (не знаю як правильно буде) VRM. Ще трохи погугливши зрозумів наступне: розганяти проц я точно не планую, а VRM на асусовській В650 нормально тягне стоковий 7950х. Також 7700ХТ яку я обрав не зможе використати PCIE 5.0, наскіки я зрозумів там і 4.0 з головою буде і ще зайве лишиться. Також SSD gen 4 в мене обрано тож знову 5.0 не потрібно. Висновок напрошується що Х670 мені не потрібна? Правильно я зрозумів?
Є В650Е плати у яких є рсіе5.0 для ВК (ну й само собою зрозуміло для м2) :D
EddieDean
Junior

Сообщение

daesz: 25.09.2024 18:22 Є В650Е плати у яких є рсіе5.0 для ВК (ну й само собою зрозуміло для м2) :D
Ну так це ж типу Екстрим зашифроване у ту Е. Тобто для ентузіастів оверклокерів наскіки я зрозумів)
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

EddieDean: 25.09.2024 18:25
daesz: 25.09.2024 18:22 Є В650Е плати у яких є рсіе5.0 для ВК (ну й само собою зрозуміло для м2) :D
Ну так це ж типу Екстрим зашифроване у ту Е. Тобто для ентузіастів оверклокерів наскіки я зрозумів)
Extended :)
Це в прямому розумінні "розширенна" (тобто передбачає підтримку рсіе5.0).
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

EddieDean: 25.09.2024 12:38В мене на копусі 3х140 передустановлені, 3х120 на СВО, і хочу ще 2х120 поставити вниз на інтейк повітря. Це мені треба купувати контроллер для вентиляторів?
https://hotline.ua/ua/computer-aksessua ... cbl00007a/ Спліттер-вентиляторний Arctic PWM 1x4-pin to 4x4-pin (ACCBL00007A) и подобное
EddieDean: 25.09.2024 12:17Якщо вірити оглядам на ютубі
Напишите сразу бюджет и что хочется (требования), иначе долго можно перебирать между вариантами.
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

EddieDean
Это моя точка зрения: при покупке топового камня за 600уе, как-то не серьезно перебирать доски за 150 - 200. Хорошему процессору, надо брать хорошую плату. Повторюсь, всё ИМХО.
Ответить