Проблеми з пікселями матриці на гранях TV LG OLED65CX

Мониторы и другие устройства отображения информации
Ответить
Автор
Сообщение
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

Нещодавно помітив наступні проблеми з матрицею телевізора (лише на гранях) через 4 роки експлуатації. Важко сказати, коли саме з'явились ці проблеми.
  • Мертві пікселі
  • Опалені грані
  • Фантомні пікселі
Посилання, що знайшов на цю тему:
Фантомні пікселі
https://www.avforums.com/threads/oled-s ... d.2460358/
Мертві пікселі на гранях
https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/co ... pixels_on/

Фото під спойлером
спойлер
Опалені грані - заважають більше за всі інші проблеми
Нижня грань (лише в центрі)
Изображение
Изображение
Верхня грань (лише зліва)
Изображение

Фантомні пікселі - світліші, ніж мають бути. Лише на гранях
Изображение
Изображение

Мертві пікселі та 3 фантомних
Изображение
Припущення
Судячи з того, що всі ці проблеми присутні лише на гранях екрана, припускаю, що проблему викликано способом кріплення матриці або транспортування матриці або охолодженням матриці (перегрів вбиває OLED пікселі). Тоді більші екрани більше страждають від подібних проблем.

Висновки
Я не маю жодних даних по телевізорам інших виробників, можливо цієї проблеми в них немає.
Дуже схоже, що проблема виникла за роки через перегрів + мікроушкодження при виробництві ТВ або транспортуванні матриці.
Можливо, цю проблему буде вирішено або вже вирішено виробником в нових поколіннях.
Жодних проблем із споживанням контенту (ігри, фільми) вказані проблеми не створюють, тому що помітні лише на рівномірному тлі. Я не бачу спотворень навіть коли знаю, де їх шукати, під час ігор.
Чорні поодинокі мертві пікселі на гранях екрана помітні лише на близькій відстані через високу щільність.

Відправлено через 2 хвилини 34 секунди:
Пост створено для поширення, накопичення та обговорення інформації про ці проблеми.
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

На ноутах таке бачив. Ну що тут сказати. Хотів олед - тримай олед з усіма його проблемами
Rex
Member

Сообщение

taras_cs
Скажіть чесно, ви з диванної відстані бачите ті пікселі? Я взагалі проблеми не бачу, якщо працює, неприємно звісно, не по феншую, але він дай боже ще стільки ж пропрацює з тими мертвими пікселями.
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

Rex: 08.09.2024 22:26 taras_cs
Скажіть чесно, ви з диванної відстані бачите ті пікселі? Я взагалі проблеми не бачу, якщо працює, неприємно звісно, не по феншую, але він дай боже ще стільки ж пропрацює з тими мертвими пікселями.
Ні, з канапи не бачу. Лише коли за столом сиджу (1м), бачу ефект опаленої грані знизу, але жодних мертвих пікселів.
l-m
Member

Сообщение

Буквально пару місяців назад теж помітив випадково у себе, ще старіша модель 2019 року, 55", ~4.5 роки експлуатації.
Так само не знаю коли воно з'явилось. Може навіть й завжди було, а не помічав, бо гарно маскується)
Vpupkin
Member
Откуда: Dnipro

Сообщение

Это типичная беда этих теликов, в свежих моделях должно быть получше.
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

DuckRider: 08.09.2024 21:45 На ноутах таке бачив. Ну що тут сказати. Хотів олед - тримай олед з усіма його проблемами
Можливо, ви неуважно прочитали.
Проблема стосується лише простору 15 пікселів біля граней матриці (це 1-2% екрана). Жодних проблем в інших місцях не знайдено. Отже, це не проблема власне OLED, це проблема технології виробництва та/або охолодження матриці. Нічого фатального для OLED матриць немає. Згадайте, який тип екранів зараз на всіх топових смартфонах.

Відправлено через 9 хвилин 16 секунд:
Изображение
l-m
Member

Сообщение

l-m: 09.09.2024 01:20 Буквально пару місяців назад теж помітив випадково у себе, ще старіша модель 2019 року, 55", ~4.5 роки експлуатації.
Так само не знаю коли воно з'явилось. Може навіть й завжди було, а не помічав, бо гарно маскується)
Стало цікаво, як же так що не помічав, та виявилось що воно справді маскується :)
Річ у тому, що реальна роздільна здатність матриці більша за 3840х2160, приблизно 3860х2175 на око. Та картинка 3840х2160 для запобігання вигорянню час від часу трохи зміщується (на піксель раз на 30с? лінь робити заміри).
Та ці мертві/світліші пікселі можна помітити тільки коли:
1) зміщення підходить з якоїсь сторони впритул до краю
2) та при цьому на екрані рівномірний та нерухомий фон
3) та при цьому спеціально дивишся на цей край підійшовши ближче до телевізора (~1 м хоча б)
3.5) Або коли підійшовши ближче до ТВ викликаєш повноекранне меню телевізора, яке чомусь займає весь екран разом з запасними пікселями, а не 3840х2160, та має як раз рівномірний та нерухомий фон. Так я й помітив у себе.

Загалом врешті байдуже, в реальній експлуатації не заважає, та навіть якби за ці 4.5 роки він вже повністю вигорів, все одно б не жалкував, тому що перевага в якості як день та ніч порівняно з ЖК.

Якщо в новіших моделях не змінили технологію виробництва/монтування/охолодження (чи від чого воно там страждає) граней матриці, то могли просто більше розширити цю запасну зону біля країв, та на самий край ніколи не підпускати зображення під час зміщення, й таким чином нівелювати проблему виробництва.
DuckRider
Member
Аватара пользователя

Сообщение

taras_cs: 09.09.2024 13:03
DuckRider: 08.09.2024 21:45 На ноутах таке бачив. Ну що тут сказати. Хотів олед - тримай олед з усіма його проблемами
Можливо, ви неуважно прочитали.
Проблема стосується лише простору 15 пікселів біля граней матриці (це 1-2% екрана). Жодних проблем в інших місцях не знайдено. Отже, це не проблема власне OLED, це проблема технології виробництва та/або охолодження матриці. Нічого фатального для OLED матриць немає. Згадайте, який тип екранів зараз на всіх топових смартфонах.

Відправлено через 9 хвилин 16 секунд:
Изображение


Аналагічна ситуація до твоєї, але більший масштаб. А що до телефонів - оледи і там багато не живуть і також можуть з боку рамки піти, можливо нові (не дворічної давнини, а нові) краще живуть
Alexsandr
Member

Сообщение

Нда. На мониторы рановато брать олед получается.
Проблема скорее всего с креплением связана
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

DuckRider: 09.09.2024 16:30

Аналагічна ситуація до твоєї, але більший масштаб. А що до телефонів - оледи і там багато не живуть і також можуть з боку рамки піти, можливо нові (не дворічної давнини, а нові) краще живуть
Він зробив неправильний висновок в цьому відео. Навіть не спробував поміркувати, чому біля граней мертвих пікселів в нього в сотні разів більше, ніж на решті 95% екрана. Пояснив лише "природою OLED", але все не так просто, як здається.

Відправлено через 8 хвилин 3 секунди:
До речі, в нього TV Sony, матриці для яких виготовляє LG
MobileLord
Member
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

taras_cs
Якщо провели повну очистку пікселів через меню та не допомогло, то користуватись далі якщо не заважає, або продати якійсь кафешці. Здається ви праві, щось зі збіркою і здається пікселі там недостатньо охолоджуються. 4 роки поважний срок для тв, так він ще на застарів, але ж нові моделі веселіші будуть. У самого с1, окрім декількох застряглих пікселів з коробки нічого нового не з'явилось за 3 роки.
taras_cs
Member
Аватара пользователя
Откуда: Варшава-Київ-Дніпро

Сообщение

MobileLord
Дякую за інформацію. На жаль, плюсанути коментар мені вже не дозволяє.

В мене купа дітей - лишу їм для мультиків та ігор, а собі куплю більшого розміру, з новішими технологіями. Мені ще до 2027 року кредит сплачувати за цей ТВ (там об’єднано декілька кредитів, насправді)

Я так і припускав, що виробник (рано чи пізно) збере інформацію та напружить своїх інженерів виправити проблему. А ще далі продовжуються дослідження з покращення властивостей OLED. Ось, до прикладу, посилання на порівняння С3 та С4.
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... 7848/49541

Матриця С4 в цілому краща, але має помітний green tint - там навіть відео є, як він виглядає.

А ще тривають дослідження у напрямку синього (червоний та зелений вже існують) PHOLED - це субпікселі, які або зовсім не деградують або менше деградують у порівнянні з органікою. PHOLED житиме довше, а споживатиме менше (результат - більша яскравість).
LG планує випустити PHOLED матриці для смартфонів у 2026 році, а пізніше - для ТВ. (Не тільки вони ведуть дослідження у цьому напрямку)
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s ... 1724330515
Изображение
S
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

DuckRider: 09.09.2024 16:30 А що до телефонів - оледи і там багато не живуть і також можуть з боку рамки піти, можливо нові (не дворічної давнини, а нові) краще живуть
амоледы вполне себе живут
Ответить