Процессоры AMD Ryzen 7000-й серии (Raphael\Zen 4\5 nm\AM5)

Обсуждение всего, что связано с CPU
Ответить
Автор
Сообщение
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Piter Cantrope: 09.09.2024 12:02І я бачив навіть якісь нереальні 9600 на a-die
Де б оце 8300G знайти побенчити, занедорого :shuffle:
l-m
Member

Сообщение

Piter Cantrope: 09.09.2024 12:02 І таким чином споживання системника виходить 40вт
Це у вінді впало з 65Вт? А в linux mint після даунклоку скільки стало замість 44?
Відео якось багато споживає, це з одним монітором 1440р?
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

l-m
Так, у вінді. У лінуксі десь теж +-40вт.
l-m: 09.09.2024 13:13 Відео якось багато споживає, це з одним монітором 1440р?
Ну як вже є) У 7600 було більше. З двома моніторами.
l-m
Member

Сообщение

Piter Cantrope: 09.09.2024 14:17
l-m: 09.09.2024 13:13 Відео якось багато споживає, це з одним монітором 1440р?
Ну як вже є) У 7600 було більше. З двома моніторами.
Ну якби тут було 12Вт з двома моніторами, то це вельми гарний результат.
А от з одним та ж 7600 після якогось оновлення драйверів, де увімкнули по замовчанню фрі-сінк на робочому столі (перевірте чи у вас працює), буквально декілька Вт споживає в простої.
Та навіть моя 6900ХТ десь ~7Вт, поки вікна не соваєш :gigi:
unique-neon
Member

Сообщение

Piter Cantrope
Цікаво як розмір текстур позначається на швидкодії, чи є сенс віддавати 16 ГБ на відео. А то процесор з відео змагаються за спільну невелику полосу.
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

unique-neon
Навіть якщо вручну виставити встройці 512мб - вона буде брати з пам'яті стільки - скільки потрібно, ніякого змагання.

А от обмежувати озп, резервуючи 16гб під встройку - так собі план.
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Я десь бачив відео де порівнювали ці апу з 1066, і там де пам'яті вистачало 1060 добре себе почувала і була швидша, а в якійсь грі 6 гб не стало на текстури, апу дали більше пам'яті і вона показала кращий результат. Але то таке. Я наразі поставив 16гб бо:
1. Маю 64 і можу виділити 16 безболісно
2. Так швидше проходяться тести пам'яті. З 64гб я буду проходити мемтест 3 години, а з 64-16=48 трохи більше двох. Потім вже поставлю скільки треба. Більше 8 думаю сенсу нема.
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Piter Cantrope: 09.09.2024 15:58. Маю 64 і можу виділити 16 безболісно
На 8500G при выделении 4гб встройке вылетал CS2, поставил 8гб и всё норм.
Я тут поэкперементировал с настройкой биос асуса и 7800x3d, параметр называется per core boost clock limit, можно ограничить частоту процессора как поядерно так и на все ядра, процессор не имеет пункта изменения множителя, в том числе в сторону уменьшения, залочен амд(на обычных райзенах такой проблемы нет), и прога Ryzen sdt тоже не работает с изменением множителя, поэтому единственный вариант использовать этот Per core boost clock limit, процессором пользуюсь давно и заметил что в многопотоке к примеру синебенч, или в тяжёлых играх типа BF2042 частота плавает в пределах 4.8-4.85, но иногда пытается бустить до своих 5.05, естественно с повышением температуры и напряжения, ограничил вообщем на приемлемых 4825 мгц и по факту получил небольшой буст в многопотоке, при этом максимальная температура на 5 градусов ниже, как в синебенче так и в батле, ранее никогда на воздушном охлаждении больше 18500 балов не видел в синебенче, сейчас 18700 с thermalright ps120 se
спойлер
9.png
спойлер
Снимок экрана 2024-09-12 105511.png
unique-neon
Member

Сообщение

Lorichic: 12.09.2024 11:39поэтому единственный вариант использовать этот Per core boost clock limit
Принаймні на асроках ще є max cpu boost clock override в PBO налаштуваннях який у мене на 7800x3d працює для негативних значень.
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

unique-neon: 13.09.2024 11:48Принаймні на асроках ще є max cpu boost clock override в PBO налаштуваннях який у мене на 7800x3d працює для негативних значень.
Есть такое у асус, можно от +200 до -1000 мгц выставлять, а по факту не работает с 7800x3d и на частоту не влияет
спойлер
240913140251.jpg
unique-neon
Member

Сообщение

Lorichic
Можливо на -1000 не працює. А на -200 в мене працював, максимально куди бустив процесор тоді було 4850. Здається також -150 працювало.
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

unique-neon
Пробовал -200, не реагирует, может глюк асуса
Два слова добавлю про работу per core boost clock limit на примере синебенча, без этой настройки проц в начале начинает бустить до ~4.85(1.13v), по мере прогрева сбрасывает частоты до 4.8(1.1v), под конец бенчмарка уходит ещё ниже, 4.77 или около того, c настройкой per core boost clock limit на 4.825 процессор с начала бенчмарка больше 1.06v не подаёт, греется меньше и частоты не сбрасывает, в итоге средняя частота по ходу бенча с per core boost clock limit выше чем без него, потому и рез на пару сотен лучше
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Lorichic: 13.09.2024 14:12 Есть такое у асус, можно от +200 до -1000 мгц выставлять, а по факту не работает с 7800x3d и на частоту не влияет
Залежить від сім'ї процесора. На моїх материнках на 7600 можна ставити від -200 до +200. На 8600G можна від -1000 до +200.
Може на цій асус вони залишили значення з біоса під 8000 серію, але в реальності воно не має ефекту для 7000 проців.
unique-neon
Member

Сообщение

unique-neon: 06.09.2024 16:27 Ставив наново ОС і погуглив перелік драйверів з чіпсетного набору.

Один з них доволі дивний - AMD PCI Device Driver. Він прикидається драйвером для PCI, але під капотом перемикає режими роботи проца залежно від того які процеси запускає користувач. Загалом то наче як перелік ігор, в яких драйвер вмикає нестабільні режими.
Матеріали:
https://www.reddit.com/r/hardware/comme ... lly_a_pci/
https://habr.com/ru/news/558046/

Також є ще парочка - AMD PPM Provisioning File Driver та AMD 3D V-Cache Performance Optimizer Driver. Все що знаходив про цю пару, це те що вони для того щоб паркувати чіплет без 3D кешу в двочіплетних варіантах. У мене хоч і не той випадок, але інсталер все-одно пропонує їх до уставновки, що дивно.

Вже й не знаю, чи ставити інші більш змістовні драйвери з комплекту з огляду на речі вище, і так усе працює.
Ох. Полазив по розпакованому пакету драйверів, там є readme до кожного. То згідно них ці драйвери є просто заглушками для девайс менеджера, щоб знаки оклику не показував:
- AMD PPM Provisioning File
- SMBus
- PCI Device
Ответить