Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Ответить
Автор
Сообщение
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

tablestikus: 03.09.2024 21:57
vdemeshko: 03.09.2024 21:43 Тут конечно сильная сторона роутер-оси это конфиг который можно перетянуть на другую железку без проблем...
Не те щоб просто, голову теж треба вмикати якщо залізяка не ідентична.
мой меседж в том, что есть единое место хранения конфига и возможность переиспользования его полностью или частично в сравнении с OpenWRT.. в последней еще усложняется тем, что могут быть сильные различия в зависимости от использованных дополнительных пакетов для реализации сходных задач.

Отправлено спустя 1 минуту 48 секунд:
tablestikus: 03.09.2024 09:36 ну в мене ах2 чудово ах працював і я там задля теста норм вижимав. Але в більшу квартиру як переїхав то перещов на точку від юніфай щоб все зовсім покрило. Бо ах2 трьошку на 90 квадратів десь тіки на 85% норм покрив
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=208199

тут вроде жалуются на нестабильную работу :shuffle: но думаю допилят в любом случае со временем..
artko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

vdemeshko: 04.09.2024 11:35
мой меседж в том, что есть единое место хранения конфига и возможность переиспользования его полностью или частично в сравнении с OpenWRT.. в последней еще усложняется тем, что могут быть сильные различия в зависимости от использованных дополнительных пакетов для реализации сходных задач.
та наче ніхто не заважає зняти копію /etc у опенврт та теж перевикористати. меньш зручно, але можна. штатний бекапер саме архів /etc і видає.
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

artko: 04.09.2024 11:59
vdemeshko: 04.09.2024 11:35
мой меседж в том, что есть единое место хранения конфига и возможность переиспользования его полностью или частично в сравнении с OpenWRT.. в последней еще усложняется тем, что могут быть сильные различия в зависимости от использованных дополнительных пакетов для реализации сходных задач.
та наче ніхто не заважає зняти копію /etc у опенврт та теж перевикористати. меньш зручно, але можна. штатний бекапер саме архів /etc і видає.
наврено все такие не всегда удобно так как там разные девайсы с разным обьемом флеша от 16мб до 8Гб разброс к примеру :) соответственно разный набор пакетов и тд... в рамках схожих по ттх (обьем памяти) девайсов наверно только имеет смысл..
artko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

vdemeshko: 04.09.2024 12:10 наврено все такие не всегда удобно так как там разные девайсы с разным обьемом флеша от 16мб до 8Гб разброс к примеру :) соответственно разный набор пакетов и тд... в рамках схожих по ттх (обьем памяти) девайсов наверно только имеет смысл..
зняти перелік пакетів нескладно та встановити. або і зібрати свій варіант. Роботи просто більше. Я собі зараз перезбираю з гіта під свій набір пакетів, щоб оновлення прошивки проходило найменьш безболісно (якщо брати з офсайту - треба довстановлювати самостійно пакети, а так все із коробки)

дефолтний набір пакетів наче у опенврт однаковий, що для 16мб, що для 8гб. це вже потім користувач довстановлює що треба. Та і у мікрота, доречі, і зараз можна теж додати екстра пакетів.

а сенс переносити є між будь якими пристроями. усіляки там налаштування провайдера і т.п., dhcp лізі ті ж. - собі в опенврт імпортував з вивантаження мікротіка :)
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

vdemeshko: 04.09.2024 11:35
tablestikus: 03.09.2024 09:36 ну в мене ах2 чудово ах працював і я там задля теста норм вижимав. Але в більшу квартиру як переїхав то перещов на точку від юніфай щоб все зовсім покрило. Бо ах2 трьошку на 90 квадратів десь тіки на 85% норм покрив
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=208199

тут вроде жалуются на нестабильную работу :shuffle: но думаю допилят в любом случае со временем..
Почитав, але у мене ах2 і я таких з такими проблемами не стикався.

---------

Оце дійшли руки потестувати unifi 7 pro, гарно покрило хату.

Саме прикольне що спідтест бреше через нею. Ну тобто я поставив ноут - роблю спідтест - він показує 200-300мбіт. Запускаю scp - 800мбіт )))

З приємного при навантаженні їсть до 10Вт, в простої 4Вт.
Ekz0rcyst
Member
Аватара пользователя
Откуда: Місцевий

Сообщение

tablestikus
З оновленням! А є клієнти що підтримують wi-fi 7, чи це "на виріст"?
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

Ekz0rcyst
На виріст, бо там я схемами брав і 6 pro мені коштувала б всього на 1к грн дешевше, то вирішив взяти щоб потім не міняти. Та і загалом думав вже наступного року міняти частину девайсів на віфі7, як раз і віфі буде готовим до цього.
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

tablestikus: 04.09.2024 13:58 Почитав, але у мене ах2 і я таких з такими проблемами не стикався.
а какие клиенты AX есть ? я так понял что с ними больше проблем (особенно с wifi-ками Intel)
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

vdemeshko: 04.09.2024 17:10
tablestikus: 04.09.2024 13:58 Почитав, але у мене ах2 і я таких з такими проблемами не стикався.
а какие клиенты AX есть ? я так понял что с ними больше проблем (особенно с wifi-ками Intel)
Айфони і макбуки.
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

tablestikus
там вроде с виндой больше проблемы как я понял (в связке с AX картами от Intel).. хотя у кого то было и с андроид и теликами какие то траблы.. но спасибо за инфу - я просто на AX2 посматриваю что бы взять поковырятся в роутер ос(в будущем из любопытства)... AC2 сильно дохлая по памяти и ттх что бы брать ее и не так что бы разница цене была очень большая.. там 20+ уе что то.. а у меня как раз тоже iPhone/Macbook из AX клиентов... хотя как дойдет до покупки там уже может и допилят прошивку с дровами под квалком wifi ax :)
Последний раз редактировалось vdemeshko 04.09.2024 17:26, всего редактировалось 2 раза.
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

vdemeshko
Згадав, є в мене ще сінкпад що час від часу користуюся з віндою. Теж не було проблем, але я зараз не полізу дивитися що за чіп на віфі там.
artko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

vdemeshko
я б не брав ах2. він доволі сильно порізаний (за швидкодіює, в два рази за частотою, ніж ах3, до того ж нема усб порта - тобто одна із цікавих фіч нових роутерос, контейнери - пролітає). краще ах3
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

artko: 04.09.2024 17:44 vdemeshko
я б не брав ах2. він доволі сильно порізаний (за швидкодіює, в два рази за частотою, ніж ах3, до того ж нема усб порта - тобто одна із цікавих фіч нових роутерос, контейнери - пролітає). краще ах3
Так у меня есть помощнее железка , роутер ос же там одинаковая что бы со скриптами поиграться. А ax3 с точки зрения поковырять роутер ос чистая переплата за не нужный функционал. Тут если бы AC2 не был таким урезанным по памяти я бы и его взял для этих целей. А контейнеры докера и Флинт 2 крутить можно если необходимость будет хотя не знаю зачем мне это пока :) все равно ресурсы урезаны - проще уже банану тогда собрать - там оперативки больше как минимум.
artko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

vdemeshko
з скріптами погратися і в chr можна, навіщо для цього залізяка?
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

artko: 04.09.2024 19:28 vdemeshko
з скріптами погратися і в chr можна, навіщо для цього залізяка?
Так посмотреть как работает и так далее )) но для контейнеров она же крайне слабая что бы ее брать тоже )) та же банана интересней.. а так ах3 стоит дорого при посредственных ттх в роли роутера WiFi.. а как маршрутизатор поиграться с роутер ос и ах2 пойдет. Но то вообще не к спеху мне. Хотя зачем у нее usb забрали тоже не понятно. Да и размеры у АХ3 не сильно компактные что бы как железку для экспериментов держать. Тут АХ2 явно удобней по габаритам исключительно.
Filabatya
Member
Аватара пользователя
Откуда: Івано-Франківськ

Сообщение

Прийшов бе5000, що сказати 10років не обновляв залізо, роутер бімба на мін навантаженні їсть 6вт проти попереднього що їв 2) в спальні через майже 2 панелі бє 600 400мб з гігабіта, діод відключається для нервових, хороша річ за 45баксів, не гарячий, ледь теплий ззаду по центру), головне не забути 4,0 1,7 перехідник прикупити для упса. Налаштувань кіт наплакав, перший раз по іерогліфам важко налаштувати, далі гугл перекладач допомагає. Тепер сусіди поіксу, а от чи буде опен врт чи ні це вже велике питання :rotate:
kolesnukm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Lviv

Сообщение

vdemeshko: 04.09.2024 12:10
artko: 04.09.2024 11:59

та наче ніхто не заважає зняти копію /etc у опенврт та теж перевикористати. меньш зручно, але можна. штатний бекапер саме архів /etc і видає.
наврено все такие не всегда удобно так как там разные девайсы с разным обьемом флеша от 16мб до 8Гб разброс к примеру :) соответственно разный набор пакетов и тд... в рамках схожих по ттх (обьем памяти) девайсов наверно только имеет смысл..
Був Ас2 потім АХ3, проблем із ві-фі не було на моїх пристроях шв навіть більша ніж на ах6s, ax3000t I be3600, єдине дійсно вже за межами квартири не ловив , але і толку коли китайці поділки показують а мережі не дають. Єдине що б заживити в блекаути АХ3 треба попаритися
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

kolesnukm: 05.09.2024 08:26
vdemeshko: 04.09.2024 12:10
наврено все такие не всегда удобно так как там разные девайсы с разным обьемом флеша от 16мб до 8Гб разброс к примеру :) соответственно разный набор пакетов и тд... в рамках схожих по ттх (обьем памяти) девайсов наверно только имеет смысл..
Був Ас2 потім АХ3, проблем із ві-фі не було на моїх пристроях шв навіть більша ніж на ах6s, ax3000t I be3600, єдине дійсно вже за межами квартири не ловив , але і толку коли китайці поділки показують а мережі не дають. Єдине що б заживити в блекаути АХ3 треба попаритися
Ну по мне это тоже фактор на счет питания, ну и сам девайс большой - на столе где то АХ2 проще приткнуть для экспериментов.

PS
Оверклокеры ну шо готовы разгонять купленные Linksys MX4300 ? :D
https://forum.dd-wrt.com/phpBB2/viewtop ... 39#1305739
Васильович
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Зацініть, яке диво техніки YouTube в рекомендаціях приніс:


Девайс на сайті виробника:
https://www.asus.com/networking-iot-ser ... /rt-be88u/

Мда, габарити вражають - реально роутер сина маминої подруги, не менше :gigi:
vdemeshko
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Васильович: 05.09.2024 13:18 Зацініть, яке диво техніки YouTube в рекомендаціях приніс:
Мда, габарити вражають - реально роутер сина маминої подруги, не менше :gigi:
ну этот роутер то хоть стоит то 19К грн, а не 35К как предидущий ASUS, который обсуждали пару страниц назад.. :D причем те же 2*10Гбит + 4*2.5Гбит портов + 4*1Гбит... 4 core @ 2.6GHz /2Gb RAM.. но пожлобились на хотя бы 1Гб флеша - только 256мб... но при этом есть usb 3.2... дорого, богато но уже "ближе к народу" :gigi:
Ответить