Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Ответить
Автор
Сообщение
_VlaD_
Member

Сообщение

Jura: 18.07.2024 20:25Ця ж чіна зарядка в режимі гел заряджає до 15,25вольт і далі тримає буфер 14,4вольт. Мене насторожує заряджання до 15,25вольт :spy: , не прискорить кончину гел акума?
Можно добавить плату контроля заряда аккумулятора. Я себе такую поставил, когда выяснилось что зарядное до 32В аккумы пытается зарядить.

https://prom.ua/p1335403514-kontroller- ... m_spa=true

Брал именно такую, но в Китае.
Там две кнопки, которые устанавливают напряжение аккума, при котором надо включить зарядное и напряжение при котором надо зарядное отключить.
Прелесть еще и в том, что зарядное устройство отключается по сетевому питанию. Т.е. - полностью отключается от сети когда аккум зарядился до установленного напряжения.
Крутая плата, рекомендую.
кудрявый
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миколаїв

Сообщение

_VlaD_
Плата цікава, бо комутація малих струмів по 220, а не великих по 12.
Тут тепер питання до того зарядного пристрою - він не буде під їдати батарею коли виключений? Моя автомобільна зарядка трохи їсть...
fludimir
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

LiquidStorm: 18.07.2024 02:46Зарядка - так, 60А+ в 3,2кВт+ моделей. Вважайте на дроти.
а де купити якiснi дроти для таких струмiв?
ValovoyP
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Всем доброго форуманы! Последнего год дважды сдох аккумуляторы. Послужил год не могу. Из-за раскачки токи?
Jura
Member

Сообщение

кудрявый
А в мене питання чи варто користуватись такою зарядкою яка за 15в підіймає напругу?
_VlaD_
Member

Сообщение

кудрявый: 19.07.2024 11:32 _VlaD_
Плата цікава, бо комутація малих струмів по 220, а не великих по 12.
Вот именно! Я когда подобное искал, то многие по выходу 12/24В напряжение рвут. А вот тут прям идеал.
кудрявый: 19.07.2024 11:32 _VlaD_Тут тепер питання до того зарядного пристрою - він не буде під їдати батарею коли виключений?
Если бы свет выключали раз в три месяца или полгода, то я бы может озадачился таким вопросом.
Когда свет три часа есть и шесть часов нет, то даже не интересно этими копейками интересоваться.
Solpadeine
Member
Аватара пользователя
Откуда: Нікополь

Сообщение

Народ, а кто брал под ИБП LifePo4 акумы?
Чтоб где-то киловат-полтора
Дороже они, конечно, но домой свинец не хочется ставить :)
_VlaD_
Member

Сообщение

Solpadeine: 19.07.2024 15:31 Народ, а кто брал под ИБП LifePo4 акумы?
Да тут наверно многие брали. Я тоже LifePo4 использую.
Solpadeine
Member
Аватара пользователя
Откуда: Нікополь

Сообщение

_VlaD_
а какие, если не секрет?
_VlaD_
Member

Сообщение

Solpadeine: 19.07.2024 16:19 _VlaD_
а какие, если не секрет?
Та всякие. Формата 32700, 26700 и еще недавно призматические собрал 12-амперчасовые.
LiquidStorm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Banderstadt [UA]

Сообщение

Хлоп, мабуть, шукає у вигляді готового рішення, типу свинець "цеглинку" витяг, фосфат - запхав, і - в "дамках".
А там ж не так все просто, а коли батарей 12В більше одної, то - ще веселіше :rotate:
GreenMile
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

Solpadeine: 19.07.2024 15:31 Чтоб где-то киловат-полтора
Це шо, потужність ДБЖ, чи бажана ємність?
Solpadeine: 19.07.2024 16:19 _VlaD_
а какие, если не секрет?
Самозбір. На лохах продаються типу у форматі свинця на 18650 (ліфепо4), але, там ємність така собі і, як уже сказали, якщо акумів більше за один, то там ще треба буде додатково балансир робити.

Ну і не у всякий ДБЖ можна запхати такі акуми нормальної ємності. Я собі зібрав 24В на 15А*г на елементах 33138, так навіть у просторому ДБЖ довелось трішки підрізати відсік для акумів, бо не влізали по довжині.
кудрявый
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миколаїв

Сообщение

GreenMile
Ну і не у всякий ДБЖ можна запхати такі акуми нормальної ємності. Я собі зібрав 24В на 15А*г на елементах 33138, так навіть у просторому ДБЖ довелось трішки підрізати відсік для акумів, бо не влізали по довжині.
Дуже часто справа не у тому щоб впхати, а геть в іншому.
Переважна більшість "звичайних" UPS розрахована або на короткий збій, або просто на коректне завершення роботи. Умовно 3-5-7 хв.
Щоб "набити руку" - впхав в свій поверком 600ар батарею 3p4s з дешевих lifepo4 26650. вийшло навіть менше ніж стандартна 7а.
Але... через 15 хв роботи, навіть в розібраному вигляді розкалилися радіатори інвертора. По розрахунках на мій комп - 90вт - мало би вистачити такої батареї на годину, але я припинив "цікаві досліди" через 15хв. Треба додаткове охолодження, бо ця битовуха не розрахована на більше
LiquidStorm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Banderstadt [UA]

Сообщение

кудрявый: 19.07.2024 22:46 розкалилися радіатори інвертора
Любий ДБЖ без активного охолодження не підходить для тривалої роботи.
Ті, що із заводу ідуть з вентиляторами, реагують обертамі і на навантаження інвертора, і на зарядку, і на температуру батареї, бо без контролю усіх вузлів воно або згорить (перших два), або суттєво втратить в ємності та циклах (третє).

Суть заміни свинця на літій чи фосфат - це про ресурс батареї, аби не замінювати її кожні кілька місяців на нову. Збільшувати ємність для подовження часу роботи вимагає, як мінімум, потужнішого зарядного пристрою, що зводить на нівець ідею використання дешевого старого 600-800ВА безперебійника із великою LFP батарейкою. А якщо брати новий безперебійник під літій/фосфат, то разом із вартістю зовнішнього акума ціна вже починає конкурувати із готовими електростанціями, де все в одному, а ще юсб/тайпс, і всьо в компактному корпусі без кишок/дротів наружу.
_VlaD_
Member

Сообщение

LiquidStorm: 20.07.2024 02:49Збільшувати ємність для подовження часу роботи вимагає, як мінімум, потужнішого зарядного пристрою, що зводить на нівець ідею використання дешевого старого 600-800ВА безперебійника із великою LFP батарейкою.
Как раз подкинуть дополнительное внешнее зарядное проще простого.
кудрявый
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миколаїв

Сообщение

LiquidStorm
Суть заміни свинця на літій чи фосфат - це про ресурс батареї, аби не замінювати її кожні кілька місяців на нову.
Абсолютно з вами згоден!
Мої "цікаві досліди" були для того щоб зрозуміти - наскільки можливо зробити заміну свинцю ну буквально з г і палок )
І так, не міняти часто не такий вже й дешевий свинець і знати що 10 хв твій УПС протримається точно.
І ще одне- є знання з інтернету, а є власний, трудовий досвід, і це трохи різні речі :) Багато нюансів )
Я навчився користуватися зваркою, зрозумів що "біла бомж бмс" для такого використання зовсім нормальна річ, як би це не плющило снобів)
І так, контролер на білій бмс - це великий та могутній BYD! Напевно світовий лідер в плані літію в різних варіантах.
що зводить на нівець ідею використання дешевого старого 600-800ВА безперебійника із великою LFP батарейкою
У мене невелика, у мене 9,6а. 3p4s 26650 3,2а з OLX по 60 грн штука. Ну дешевше я не знайшов ))).
Але це чесних 9,6а, акі вона в стані віддати усі при струмі 1С. До речі міряв кліщами струм з батареї під моїм компом приблизно 100вт - 9-9,4а.
Свинець 7а при такому струмі добре якщо віддасть половину. Так що "дослід" вважаю цілком вдалим ))
І ще, "біла бмс" при частих відключеннях не встигала відбалансувати мою батарею, прийшлося підперти її конденсаторним балансиром 1а. Тепер гуд.
LiquidStorm
Member
Аватара пользователя
Откуда: Banderstadt [UA]

Сообщение

_VlaD_: 20.07.2024 08:43 Как раз подкинуть дополнительное внешнее зарядное проще простого.
Так, а тоді ще вентиляторів на інвертор навісити, адже в заводському виконанні воно не триматиме 60+ хв, а там ще вилізе якась бяка, і в результаті колхоз буде багаторівневий. Я не кажу, що так нізя чи не працює, просто якось ненадійно. Мені було би стрьомно лишити такий "комбайн" без нагляду, наприклад, на сутку, не переймаючись, що шось замкне/проб'є і хата згорить :rolleyes:
кудрявый: 20.07.2024 14:41 У мене невелика, у мене 9,6а.
Це абсолютно адекватна батарейка, я мав на увазі, коли чипляють на 425ВА старічка автомобільний 60А*г (реальна історія сусіда) чи навіть більше, і думають воно буде жити :gigi:
Shpoker
Member
Откуда: Киев

Сообщение

Мой небольшой опыт, на древнючий (где-то 2007 год) паверком 500 навесил в параллель 4 аккума автомобильных с мусорки по 60 ач, водой залил, что-то держат, работаю на компе (35 ватт в простое с монитором, 50 в нагрузке) непрерывно, все вот эти длинные отключения. Ничего не перегрелось, как свет появляется - пару ставлю на внешнюю зарядку, вторая пара от упса пытается зарядиться. При следующем включении меняю пару. Жить можно, учитывая что не заплатил ни копейки.
В планах было поставить инвертор с батареями в эту хату, но последние бабахи в киеве отрезвили
кудрявый
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миколаїв

Сообщение

Shpoker
(35 ватт в простое с монитором, 50 в нагрузке)
Це те що вас рятує, при такому навантаженні немає критичного нагріву. А от уже після 100вт картина буде вже інакша. І без колхозінгу з кулерами не обійтися.
кудрявый
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миколаїв

Сообщение

_VlaD_: 28.05.2024 11:42 APC smart 1500VA жрет 1.23А от батареи 26.6В на холостом ходу. Только что измерил.
Ви поміряли, тепер поміряв і я. Доповідаю.
Зібрав батарейку 8S 15а/г і перевірив свій простенький інвертор (800/1600вт) на 24в
Срум споживання без нагрузки (холостий хід) - 0,25А, умовно ват 6-7, що мене цілком влаштовує
Вложения
EaSun_1.jpg
EaSun_2.jpg
Ответить