Выбор материнской платы для платформы AMD

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Ответить
Автор
Сообщение
Qntality
neadekvato nachalnego
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

Данная ветка посвящена обсуждению материнских плат AMD

Прежде чем задавать вопрос, убедительная просьба ознакомиться с FAQ

Так же рекомендуются к прочтению:

процессоры AMD Phenom II Х2, Х3, Х4 (45nm).+FAQ
Выбор оперативной памяти (FAQ на первой странице)
Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждени
Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

При обсуждении просьба соблюдать правила как Конференции, так и раздела матплат.
Кратко:
запрещены:
- фанатство
- флуд, в т.ч. ссоры и переходы на личности
- оффтоп не по теме (либо пользуйтесь тегом , но не увлекайтесь - оффтоп усложняет читабельность темы)

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Последний раз редактировалось ukrtel 08.08.2013 19:31, всего редактировалось 4 раза.
Solpadeine
Member
Аватара пользователя
Откуда: Никополь

Сообщение

acm_fan
а кто у нас сейчас нормальный производитель?)
NST1983
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

acm_fan: 05.07.2024 03:43 ScerRial
GIGABYTE B650M D3HP AX от 6к грн https://hotline.ua/ua/computer-materins ... m-d3hp-ax/ вафля Realtek, питание на транзисторах, 2 M.2, три площадки под вентиляторы. Избыточна под обозначенные выше ЦП.
ASRock B650M Pro RS WiFi от 6,7к грн https://hotline.ua/ua/computer-materins ... o-rs-wifi/ вафля Mediatek, DrMOS, 3 M.2, пять шт под вентиляторы. Дальше сами сравнивайте.
Основной фактор в Вашем запросе - набортный Wi-Fi. Перечисленные ЦП стартовые (да, и 7700 тоже), под них хватает базовых плат (вдвое дешевле).
Я би брав вже нормальну материнку на майбутнє. Це тупо в притик, оскільки в закритому копусі VRM може себе погано почувати, а із-за цього зменьшення частоти і можливі проблеми зі стабільністю. Для 7700 взагалі не годиться.

Відправлено через 42 секунди:
Solpadeine: 07.07.2024 01:17 acm_fan
а кто у нас сейчас нормальный производитель?)
Для мене - ASUS

Відправлено через 1 хвилину 48 секунд:
ScerRial: 05.07.2024 02:41 Приветствую, форумчане!
Столкнулся с выбором материнской платы для процессора AMD. Хочу подобрать адекватную материнскую плату, которая не только закроет текущие потребности, но и обеспечит задел на будущее.
По потребностям такие моменты: AM5; Наличие Wi-Fi и Bluetooth обязательно; количество слотов M.2: 2 штуки (минимально).
По процессору пока ориентируюсь на Ryzen 5 7500F/7600, но в будущем возможен апгрейд до Ryzen 7 7700. Планки памяти буду подбирать 2 x 16 ГБ DDR5 6000 МГц.
Буду признателен за любые рекомендации и советы!
Як мінімум Asus TUF Gaming B650M-E Wi-Fi
ScerRial
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

NST1983 З того, що я вже подивився, плата ASRock B650M Pro RS WiFi не гірша за Asus TUF Gaming B650M-E Wi-Fi, плюс мінус.
До того ж, виробники вже давно не є показником якості - у кожного є як погані продукти і рішення, так і відмінні варіанти. Питання лише у ціні та сегменті, в якому ці рішення представлені.
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Поділюсь досвідом, можливому комусь буде корисно : при використанні МП виробництва азрок (версію біосу немає значення, помітив цю проблему на всіх версіях) та проца 7000 серії з інтеграшкою (всі окрім 7500ф) виставлення iGPU в "авто" режим не працює, iGPU не вимикається і продовжує їсти 20-30-40Вт, навіть якщо до неї нічого не під'єднано/зображення виводиться на дискретці. Фікситься наступним чином : в біосі (а саме : Advanced/AMD CBS/NBIO Common Options/GFX Configuration) потрібно змінити пункт iGPU disabled when dGPU connected з авто в інейбл.
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

NST1983: 07.07.2024 01:36

Я би брав вже нормальну материнку на майбутнє. Це тупо в притик, оскільки в закритому копусі VRM може себе погано почувати, а із-за цього зменьшення частоти і можливі проблеми зі стабільністю. Для 7700 взагалі не годиться.
GIGABYTE B650M D3HP отлично себя чувствует с 7700х в любом корпусе. Частота работы и стабильность, такая же как на GIGABYTE X670 GAMING X AX и GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX. Если нет лишних денег, на лучшую доску, то можно смело брать.
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

AndP

Та то такой знаток врм как я балерина, тупо предполагает свои догадки с пальца высосаные что это впритык, врм себя будет плохо чувствовать, сбросы частот и проблемы со стабильностью, и для 7700 не годится :facepalm: вот я удивляюсь от куда они это берут :lol:
NST1983
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение


ASRock B650M Pro RS WiFi також норм, але до ASUS-у дуже далеко
різниця у 20 градусів в порівнянні
Screenshot3 .jpg
Але в чому прикол купляти плати без нормального охолодження VRM? :insane:
Якщо погуглити, то можна знайти як Ryzen 5 7500F прогріває VRM на Gigabyte A620M S2H до 105°C
Стосовно GIGABYTE B650M D3HP - це також шлак, тому ще не містить кнопку для перепрошивки біосу через USB і має великі температурні значення VRM. Нафіга так жостко економити? :facepalm:
Screenshot_1.jpg
Відправлено через 1 хвилину 8 секунд:
Melofon: 13.07.2024 11:30 AndP

Та то такой знаток врм как я балерина,
Виходить що всеж знаток. :learn:
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

NST1983: 13.07.2024 15:35Виходить що всеж знаток.
О да :lol: , посмотрел температурки врм и пару обзоров :up: и уже знаток :facepalm:
Тем более люди которые берут платы для игр такого никогда не увидят бо бенчи часами не гоняют а в играх оно так не греется.
Aleksandr1502
Junior
Откуда: Киев

Сообщение

Добрый день, у кого в системе стоит asrock B650 PG Lightning у вас видеокарта вплотную прижата к радиатору чипсета?
Wexel
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Доброї ночі.
Зацікавився апдейтом ПК. Спочатку думав зупинитися на 12600К/KF, але форумчани з іншої гілки переконали що варто зупинитися на 7500F.
Також полистав "Барахолку" і побачив що в принципі за дуже смачною ціною можна взяти 7500F, або навіть 7700 але зіштовхнувся з такими проблемами:

- БП має 1*8pin конектор на проц, а дуже часто зустрічаються материнки, де такі роз'єми мають комбінацію 1*8pin+1*8pin, або 1*8pin+1*4pin. Чи можна обійтися підключенням тільки 1*8pin? Брати живлення з інших кабелів, як я зрозумів "не бажано".
- Якщо теоретично зупинитися на модельці з 1*8pin підключенням, але через пару років купити новіший проц з більшою кількість ядер (наприклад зараз взяти 7500F та материнку з 1*8pin підключенням, а через пару років поставити 9000 серію), чи будуть проблеми з його встановленням?

Чи щоб брати сразу материнку на апдейт, краще замінити і БП?
Також буду вдячний за рекомендації материнських плат під Ryzen 5 7500F/Ryzen 7 7700, форм-фактор АТХ. Wi-Fi/Bluetooth/RGB не в пріорітеті.
Дякую!
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Немає значення, в 9000 лінійці топ має тдп 170 Вт, максимальна навантаження яке дає 1х8пін eps12v - 288 Вт, тдп 7500ф - 65 Вт, при тому я ніразу не бачив споживання вище 80-82 Вт на 7600 і це було при рендері в АЕ, в менш "демандін" софті та іграх там споживання 40-60 Вт. При заміні на аналогічний 9600 - споживання залишиться те ж саме.

https://hotline.ua/ua/computer-materins ... lightning/
Все що в приблизно в ту ж ціну - буде значно гірше (мсі - все ще намагається в біос, асус прайм - просто хлам, гіга геймінг х ах - непогана але азрок кращий, азрок - 8 слоїв текстоліту (6 у гіги) / звук алц1200 (у гіги 897) / трохи кращі виходи під аргб ніж у гіги / тільки 1 радіатор на м2 (у гіги 3) / швидший тайп-сі - 20 (проти 10 гбіт у гіги) / більше юсб2.0 та 3.0 виходів / на 1 більше рсіе вихід і виходи на 4 лінії рсіе4.0 (у гіги 3.0) / тільки hdmi для інтеграшки (у гіги і hdmi, i dp), у гіги на 1 здвоєну фазу більше (8х2 проти 7х2) - проте обох все ще більше ніж достатньо для, в принципі, будь-якого проца що в 7000, що в 9000 серії).
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Wexel
Нового бж не треба, все чудово працюватиме від старого з 1х8.
Последний раз редактировалось Piter Cantrope 23.07.2024 09:17, всего редактировалось 1 раз.
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

Wexel

Если не собираетесь гнать проц под азотом то вообще пофиг что мать будет запитана только от одного 8пин.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

Wexel: 23.07.2024 02:55Також буду вдячний за рекомендації материнських плат
Здесь ветка исключительно про это, остальное Вами написанное - флуд. 7500F берётся на Ali, это буквально самый младший ЦП в линейке, потому в плане выбора платы хватит любой, говоря про мощность её преобразователя питания (VRM) + его подачи на плату. Выбирайте по прочему обвесу / бюджету.
Street
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Доброго времени суток.

Планирую брать райзен 7600х или 7800х3д. Скорее второй вариант.

Какую плату до 8500 грн посоветуете ? Если не сложно, подкиньте пожалуйста пару моделей для выбора и сравнения.

Атх, 4 сата, 2 слота М2, 4 слота под память и нужен хотя бы 1 слот PCI express под звуковуху Xonar essence stx. Доп слоты под вертушки и юсб на задней панели приветствуются, но не обязательны.
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Street: 23.07.2024 14:40 4 слота под память
Навіщо? :rolleyes:

Вище буквально обговорення МП яка підходить пів всі згадані критерії.
Aleksandr1502
Junior
Откуда: Киев

Сообщение

Street: 23.07.2024 14:40
Какую плату до 8500 грн посоветуете ? Если не сложно, подкиньте пожалуйста пару моделей для выбора и сравнения.
Может это мне так повезло, но две материнки asrock b650 pg lightning и asrock b650 Pro RS гудят и пищит врм в играх под нагрузкой.
heidfeld
Member
Аватара пользователя
Откуда: деревня скрытая в листве

Сообщение

Street: 23.07.2024 14:40 Доброго времени суток.

Планирую брать райзен 7600х или 7800х3д. Скорее второй вариант.

Какую плату до 8500 грн посоветуете ? Если не сложно, подкиньте пожалуйста пару моделей для выбора и сравнения.

Атх, 4 сата, 2 слота М2, 4 слота под память и нужен хотя бы 1 слот PCI express под звуковуху Xonar essence stx. Доп слоты под вертушки и юсб на задней панели приветствуются, но не обязательны.
такую бери. за 7200 топ варик https://hotline.ua/computer-materinskie ... t=priceAsc
den55den
Member
Аватара пользователя
Откуда: Одесса

Сообщение

не знаю чому но мені сподобались ці два варіанта плат https://hotline.ua/ua/computer/materins ... 4-25042038
це під 7500F та rx6600 (rtx4060-4070)
хоча хочеться мать около 4к) :shuffle:
heidfeld
Member
Аватара пользователя
Откуда: деревня скрытая в листве

Сообщение

den55den: 23.07.2024 20:40 не знаю чому но мені сподобались ці два варіанта плат https://hotline.ua/ua/computer/materins ... 4-25042038
це під 7500F та rx6600 (rtx4060-4070)
хоча хочеться мать около 4к) :shuffle:
возьми за 3200 и не мучайся https://hotline.ua/computer-materinskie ... t=priceAsc
Ответить