Выбор материнской платы для платформы Intel

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Ответить
Автор
Сообщение
Lak1ll
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

Malkav: 20.06.2024 15:03 В продовження теми 12400f та BCLK розгону.
В пару до 12400f треба плата з WiFi та DDR5. Asrock b760m riptide має роз'єм для M2 WiFi, є можливість придбати сумісну платку WiFi зі зламаного ноута товариша, але треба десь брати антени для цієї платки M2.
Тож питання таке: взяти плату з вбудованим WiFi типу B760M AORUS ELITE AX чи TUF GAMING B760M-PLUS WIFI II, або взяти b760m riptide з тактовим генератором і потім морочитися з додаванням в неї WiFi?
Система для ігор в парі з 4070S, ЦП і відеокарту не замінити.
Я би брав b760m riptide та морочився з Wi-Fi якщо я хочу зекомонити, або якщо хочется просто поставити та недокупати нічого - ваш вибір материнські плати rog strix b660-g та rog strix b660-f вже з Wi-Fi (остання з нормальною ціною та повнорозмірна ATX). Це в тому разі якщо потрібен розгін по шині, а я думаю він буде доречний. В тих материнок що немае в моему списку та ті що ви написали, то скоріше за все без тактового генератору.
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

Разгон 12400 даёт практически линейный к частоте рост производительности, при наличии рук, терпения и мощного охлада вполне себе можно получить +20-25% чистой производитедьности, такой себе олдскулный експириенс из 2007.

Я бы вайфаем в принципе не пользовался, по проводу всегда будут задержки ниже. Если и брать - готовый кит типо 200-210го интела с нормальными антеннами, ну или если платка что есть свежая, с поддержкой хотя-бы 5ггц - можно поискать комплект толковых антенн, дырки под установку этого дела, как и под вайфай плату на риптайде есть.

Если для вас это сложно - купите в ту-же цену 7500ф, с мамкой с вайфаем, он и сильно быстрее 12400 и жрет заметно меньше, тем более разогнанного, где потребление легко улетает за 150 :gigi:
KLUZO
Junior

Сообщение

Чи можна розігнати по шині процесор i5-12400f на материнській платі asrock b760m pg lightning/d4?
Melki
Member
Откуда: Мелитополь (Украина)

Сообщение

KLUZO: 26.06.2024 13:40Чи можна розігнати по шині
так пробовал?
KLUZO
Junior

Сообщение

Якщо я правильно зрозумів то на asrock b760m pg lightning/d4 можна розганяти тільки оперативну пам'ять?
Lak1ll
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

KLUZO: 26.06.2024 14:32 Якщо я правильно зрозумів то на asrock b760m pg lightning/d4 можна розганяти тільки оперативну пам'ять?
Так, правильно. Якщо вам треба розгін по шині - список материнських плат які його підтримують зверху або на попередній сторінці.
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

Швидке опитування, проц 12400ф, потрібна максимально дешева плата, на якій він працюватиме довго та щасливо в рідних лімітах, з розгону тільки хмр 3200. Бажано без 100с по врм. Використовуватимуть для ігор/інтернету. Бачу в наявності кілька десятків однаково поганих плат, що з цієї купи гмна можна брати?
heidfeld
Member
Аватара пользователя
Откуда: деревня скрытая в листве

Сообщение

Mixx: 04.09.2024 09:19 Швидке опитування, проц 12400ф, потрібна максимально дешева плата, на якій він працюватиме довго та щасливо в рідних лімітах, з розгону тільки хмр 3200. Бажано без 100с по врм. Використовуватимуть для ігор/інтернету. Бачу в наявності кілька десятків однаково поганих плат, що з цієї купи гмна можна брати?
за 3300 топчик, не? https://hotline.ua/computer-materinskie ... t=priceAsc

или дорого?
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

heidfeld
Там бюджета нет совсем, с учётом того, что есть платы в полтора раза дешевле, хотелось бы максимально секономить, требования к плате минимальны - чтоб она кормила 12400 в его родном 65вт лимите и не перегревалась. Так тот биостар за 3300 может и норм, жаль на них вообще нет обзоров, как оно поведет себя даже с хмр, и какой вольтаж будет давать на цп - одному черту известно...
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

Mixx: 04.09.2024 09:19Бажано без 100с по врм.
Минус дешёвые Асус и Асрок. Остаётся MSI или Gigabyte.
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

ASROCK H610M-HVS/M.2 R2.0
MSI PRO H610M-E
MSI PRO H610M-G DDR4
Gigabyte H610M H
Asus PRIME H610M-K D4
Gigabyte H610M S2H V2 DDR4

Каждую из этих плат есть возможность купить дешевле хотлайна, у каждой есть несколько похожих клонов и есть версия еще хуже, вроде как по питальнику оба гигабайта интереснее остальных, и на 1 разьем вентилятора имеют больше, склоняюсь пока к ним, но может я что-то упустил? МСИ и Асрок вроде как по питальнику самую унылую картину представляют, асус где-то посредине. Еще помимо питальника понять бы, что там с биосом у данных поделий...

Ткните меня кто-то лицом в оптимальный вариант, пожалуйста :gigi:

Собирать на пенкосоплеронах и и3 офисный хлам куда проще, просто берешь самую дешевую плату и не паришься... А тут человек знакомый, бюджета нет, тоже играет в л2, поэтому только интел, но чтобы не брать и3 - приходяться как-то втискаться в бюджет...

Кстати, купить биостар дешевле возможности нет.
Target
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Харьков

Сообщение

Приветствую. А что там сейчас у MSI Z790 Tomahawk WiFi, у них была проблема с растрескиванием чипсета,уже можно брать?
dflz
Junior

Сообщение

Доброго вечора всім, підскажіть, бо я вже не знаю де шукати інформацію. В мене мат. плата Gigabyte ga-h61m-s1 rev 3.0 і я не знаю яку герцовку оперативки підтримує моя материнка (проц стоїть i73770). Що дивно, я користувався років 5 (відколи в мене материнка) одною планкою оперативки на 8 гб частотою 1333 (тому що така макс. частота вказана на оф. сайті мого проца і материнки). І вот я вирішив по лайту обновити комп, взяв відюху 1660ті і хотів докинути ще на 8 памяті, почав придивлятися до оперативки і здивувся, що на деяких сайтах пише, що мат. плата підтримує 1600, на інших 2000, десь 2200, а на офіційному 1333, допоможіть розібратися.
afhpwnd
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кривий Ріг

Сообщение

Хтось може пояснити чим відрізняються ці 2 плати?
https://hard.rozetka.com.ua/asus-prime- ... 369474681/
https://hard.rozetka.com.ua/asus-prime- ... 419154594/
0kie
Member

Сообщение

afhpwnd
Первая под ddr4.
GRISHMAN88
Member
Откуда: Киев

Сообщение

Привет
Что скажете за asrock-z790-nova-wifi?
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... t=priceAsc
heidfeld
Member
Аватара пользователя
Откуда: деревня скрытая в листве

Сообщение

GRISHMAN88: 01.10.2024 20:36 Привет
Что скажете за asrock-z790-nova-wifi?
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... t=priceAsc
зачем тебе мертвый и убогий Socket 1700?
GreenMile
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

GRISHMAN88: 01.10.2024 20:36 Привет
Что скажете за asrock-z790-nova-wifi?
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... t=priceAsc
Скажемо, що це материнська плата, що ще про неї казати :dontknow:
Хочете конкретних відповідей - задавайте конкретні питання.
Ответить