Выбор звуковой карты

Звуковые карты, акустика, гарнитуры
Ответить
Автор
Сообщение
leshk
Junior
Откуда: Киев

Сообщение

В этой теме выбираем звуковые карты

Пофилософствовать на тему звука можно там

Флуд наказуем и преследуется по всей строгости правил
Последний раз редактировалось gehka3 02.06.2015 19:00, всего редактировалось 2 раза.
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

tablestikus: 19.06.2024 23:38Але якийсь вплив на цифровий сигнал - це якась містична маркетологічна замануха.
Він завжди є. До прикладу, покладіть неекрановану виту пару біля силового неекранованого кабелю. І подивіться на кількість помилок по моніторингу.
Тільки у езернету є корекція помилок, а в юсб цапі - немає.
От вам стаття Усмуса, по розгону оперативки. Цифра, біти. І чого б це там з'явились нюанси розводки, паразитна індуктивність і всяке таке? Цифра ж. :-/
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

lewerlin: 20.06.2024 07:02
tablestikus: 19.06.2024 23:38Але якийсь вплив на цифровий сигнал - це якась містична маркетологічна замануха.
Він завжди є. До прикладу, покладіть неекрановану виту пару біля силового неекранованого кабелю. І подивіться на кількість помилок по моніторингу.
Тільки у езернету є корекція помилок, а в юсб цапі - немає.
От вам стаття Усмуса, по розгону оперативки. Цифра, біти. І чого б це там з'явились нюанси розводки, паразитна індуктивність і всяке таке? Цифра ж. :-/
Ні, ну як дати заваду воно буде впливати. Але ж знову ж таки - ми ж не за екранованість кабелів говоримо, а за джерело передачі сигналу.

Отправлено спустя 2 минуты 14 секунд:
Radio Bay: 20.06.2024 00:04
tablestikus: 19.06.2024 23:38тут схоже іде вже дія що людина всадивши 500 євро - "знаходить" щось, щоб виправдати купівлю
Нагадую, Moneyback garantee, в нас це не так поширено, а в них норм. В них норм замовив, затистив, вирішив.
tablestikus: 19.06.2024 23:38Але цікаво почути твоє бачення як цифровий сигнал піддається такому ж впливу як і аналог
Я вважаю, що цифровий сигнал піддаєтся такому ж впливи, як і аналоговий, щось губиться, щось викрівляется, та до обробки в цапі доїзжає не те, що лежить у файлі, якісь помилки цап інтерполює, от і маємо.
Так як цьому допоже джерело сигналу якщо на сигнла по дорозі впливають завади? ОКей, цей юсб зробити "ідеальний" цифровий сигнал, по дорозі за вишим ж словами на нього вплинуть завади. ЮСБ протокол не має коррекції помилок. Він зміниться і прийде до цап з помилками.
Ostin
Member

Сообщение

tablestikus: 20.06.2024 08:45як цьому допоже джерело сигналу якщо на сигнла по дорозі впливають завади?
Думаю, мова йде про те, що ще при виході сигналу різні джерела можуть віддавати цифровий потік, який буде вже мінімально спотворений. І от за "мінімальність" цього спотворення відповідає "більш чисте" вихідне джерело. Бо хоч називаємо джерелом, але до самого вихідного роз'єма потік все ж проходить свій електронний шлях.
А потім ще на стороні приймача потік при прийомці може отримати спотворення, а ще додаємо втрати по дорозі (які по оптиці завжди будуть нижчі, як не дивно) - і кінцевий результат вже буде не зовсім таким, яким він був ще під час обробки CPU в системнику.
Ну це я так розмірковую, якщо прийняти факт, що різні джерела по своїй суті видають різні по якості сигнали.
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

Ostin: 20.06.2024 08:54
tablestikus: 20.06.2024 08:45як цьому допоже джерело сигналу якщо на сигнла по дорозі впливають завади?
Думаю, мова йде про те, що ще при виході сигналу різні джерела можуть віддавати цифровий потік, який буде вже мінімально спотворений. І от за "мінімальність" цього спотворення відповідає "більш чисте" вихідне джерело.
А потім ще на стороні приймача потік при прийомці може отримати спотворення, а ще додаємо втрати по дорозі (які по оптиці завжди будуть нижчі, як не дивно) - і кінцевий результат вже буде не зовсім таким, яким він був ще під час обробки CPU в системнику.
Ну це я так розмірковую, якщо прийняти факт, що різні джерела по своїй суті видають різні по якості сигнали.
Ну я десь так єдине що зміг зрозуміти що ця окрма плата USB дозволя зменьшити помилки які можуть виникнути після передачі даних з проца на контроллер-USB. Хоча при цьому до цієї ж плати сигнал вже може прийти спотворений через об'явзку шляху від носія даних до процессора і від процессора до PCIe слоту.
Ostin
Member

Сообщение

tablestikus: 20.06.2024 08:57при цьому до цієї ж плати сигнал вже може прийти спотворений через об'явзку шляху від носія даних до процессора і від процессора до PCIe слоту
Саме тому справжній тру-аудіо транспорт - це не ПК. Принаймні, в аудіофільських колах. Бо все, що названо вище - це вбивці аудіо і їм не місце в звуковому тракті)
А чисті USB джерела - це костилі, які намагаються ці втрати мінімізувати.
Особисто я це розумію саме так)
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

Ostin: 20.06.2024 08:59
tablestikus: 20.06.2024 08:57при цьому до цієї ж плати сигнал вже може прийти спотворений через об'явзку шляху від носія даних до процессора і від процессора до PCIe слоту
Саме тому справжній тру-аудіо транспорт - це не ПК. Принаймні, в аудіофільських колах. Бо все, що названо вище - це вбивці аудіо і їм не місце в звуковому тракті)
А чисті USB джерела - це костилі, які намагаються ці втрати мінімізувати.
Особисто я це розумію саме так)
Цікаво б було б подивитися тести щодо спотворення цифрового сигналу на виході з юсб на звичайній материнці і через цю плату. Але здається фіга з два я таке знайду.
Radio Bay
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

tablestikus: 20.06.2024 08:45Так як цьому допоже джерело сигналу якщо на сигнла по дорозі впливають завади?
Так вони й до того, як бути у дорозі також мають вплив. От lewerlin навів приклад з дротом, а у середині там завада на заваді, як ту мамку розвели ніхто не знає, завади по живленню, тому і живлять ці карти від зовнішнього БЖ. Вважаєтся, що найльпше ЛБЖ, але він для мене назручній, тому я юзаю iFi iPowerX, low noise. Різниця за БЖ від мобілки - космос. З iFi iPower не космос, але дуже відчутна. У тему сінхронызації клоків я навіть не лізу
Ostin: 20.06.2024 08:59А чисті USB джерела - це костилі, які намагаються ці втрати мінімізувати.
Так і є, це плата за зручність. Я якось порівняв Asus Xonar Essence ST з доволі бюджетним NAD 542, це як гарний цап проти встройки. Я порівнював секуди 4, зняв навушники зі словами "Зрозуміло", нічого там порівнювати

Відправлено через 16 хвилин 3 секунди:
tablestikus: 20.06.2024 09:09Цікаво б було б подивитися тести щодо спотворення цифрового сигналу на виході з юсб на звичайній материнці і через цю плату
Мені теж, але питання що там міряти, чи все ми знаємо, що має вплив, та вміємо його міряти. Ніхто навіть простий акустичний кабель не може поміряти, щоб пояснити що на що має вплив. Ця проблема нікому не цікаваа для глибоких досліджень, наприклад, на рівні Масачусетського Технолочічного, а ми маємо мультіметр, осцілограф, та підбірку совкових журналів "Юний Технік", от і весь наш "науковий потенціал" і з ним ми намагаємось найти відповіді на ці питання, а дехто, коли не може щось найти, та поміряти вважає що того нема, хоча не розумію цю впевненість, що ми все можемо поміряти та взагалі розуміємо як влаштований всесвіт. Взагалі було б цікаво, що будуть думати про нас наши нащадки років через 300, єдине, що радує, майже впевнений, що вони будуть вважати нас більш розвиненими ніж неандертальці 😀
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

Radio Bay: 20.06.2024 09:28
tablestikus: 20.06.2024 09:09Цікаво б було б подивитися тести щодо спотворення цифрового сигналу на виході з юсб на звичайній материнці і через цю плату
Мені теж, але питання що там міряти, чи все ми знаємо, що має вплив, та вміємо його міряти. Ніхто навіть простий акустичний кабель не може поміряти, щоб пояснити що на що має вплив. Ця проблема нікому не цікаваа для глибоких досліджень, наприклад, на рівні Масачусетського Технолочічного, а ми маємо мультіметр, осцілограф, та підбірку совкових журналів "Юний Технік", от і весь наш "науковий потенціал" і з ним ми намагаємось найти відповіді на ці питання, а дехто, коли не може щось найти, та поміряти вважає що того нема, хоча не розумію цю впевненість, що ми все можемо поміряти та взагалі розуміємо як влаштований всесвіт. Взагалі було б цікаво, що будуть думати про нас наши нащадки років через 300, єдине, що радує, майже впевнений, що вони будуть вважати нас більш розвиненими ніж неандертальці 😀
Взяти файл - передати його і порівняти побітно між собою оригінал і отриманий.
Ostin
Member

Сообщение

tablestikus: 20.06.2024 09:30Взяти файл - передати його і порівняти побітно між собою оригінал і отриманий
Наскільки я розумію цифрову передачі аудіо, мова йде не про файли, а про потік. Що означає можливі втрати або спотворення, які не проходять корекцію.
Цифровий потік в DSD форматі доволі перспективніший в плані передачі цифрового потоку, краща шумостійкість, простіші схеми реалізації джерело-приймач. Але це погано підходить для звичайного життя, де абсолютна більшість аудіо в PCM. Ну і розмір зберігання в форматі DSD доволі обтяжливий.
Зараз має місце перекодування PCM формату в DSD "на льоту", це роблять різні "залізні" аудіоплеєри, а також софтові типу HQPlayer. Це приносить свої переваги, бо більшість дельта-сигм краще працюють саме з однобітовим потоком напряму.
Последний раз редактировалось Ostin 20.06.2024 10:05, всего редактировалось 1 раз.
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

tablestikus: 20.06.2024 09:30Взяти файл - передати його і порівняти побітно між собою оригінал і отриманий.
Передача саме файлу, передбачає наявність хоч якоїсь подоби софту з, хоча б, контролем парності. У випадку з ЦАПами передається голий РСМ або DSD потік, який ЦАП нативно і переганяє в аналог. Я може щось пропустив, але не згадаю жодного протоколу передачі РСМ-потоку з хоч якоюсь корекцією, вже не кажучи про ЦАП з такою реалізацією. Масмаркету воно не треба, бо в ньому немає девайсів, здатних такі помилки виявити. Звідси і антагонізм у питанні "шнурків" - у людей тупо немає на чому "помацати".
Radio Bay
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

Ostin: 20.06.2024 09:50Наскільки я розумію цифрову передачі аудіо, мова йде не про файли, а про потік
Так і є, загубів - цап якось інтерполює. А якщо 10101010101010101, а приїхало 110011010000111?
Усі чекали буфер, прощавай залежнисть від дротів, але революції не відбулося.
Зробили Amanero з режимом Master/Slave для синхронзяції клоків. Була в мене та Аманера у AudioGD D77 Full upgrade, теж не кілер фіча, ніхто не побачив там у звуку прориву. На слух не відчутно
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

Radio Bay: 20.06.2024 10:56Усі чекали буфер, прощавай залежнисть від дротів, але революції не відбулося
Бо потрібен ще протокол, з можливістю корекції. Як, наприклад, ТСР для мережі. А для цього треба підтримка на обох кінцях, і аби воно мало сенс - повинно бути пром. стандартом. А таким поки що і не пахне.
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

lewerlin: 20.06.2024 10:02
tablestikus: 20.06.2024 09:30Взяти файл - передати його і порівняти побітно між собою оригінал і отриманий.
Передача саме файлу, передбачає наявність хоч якоїсь подоби софту з, хоча б, контролем парності. У випадку з ЦАПами передається голий РСМ або DSD потік, який ЦАП нативно і переганяє в аналог. Я може щось пропустив, але не згадаю жодного протоколу передачі РСМ-потоку з хоч якоюсь корекцією, вже не кажучи про ЦАП з такою реалізацією. Масмаркету воно не треба, бо в ньому немає девайсів, здатних такі помилки виявити. Звідси і антагонізм у питанні "шнурків" - у людей тупо немає на чому "помацати".
Окей. Поганий приклад. Тоді - записувати на виході з юсб цей потік.

Але я десь нагуглював людину що робила девайси з юсб-входами які додавали між собою поверх юсб ще коррекцію помилок. Але загалом як для потока який ми розглядаємо корекція та перезапит пошкоджених даних - не варіант.
Radio Bay
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

lewerlin: 20.06.2024 11:32Бо потрібен ще протокол, з можливістю корекції
Я краєм ока дивився про цей буфер, лінку на проблеми кинулі, важко зрозуміло для мене, але виглядає дуже по-технічному.


Якщо вводити стандарт, то це перепілити усю галузь, сумніваюсь, що це комусь потрібно. Це не дешева розвага, вона у бізнесі нікого не турбує. Ліпше нехай "Тамогавків" дадуть, ми й так послухаємо 😀

Про який то Eye Pattern тут говорять я слабо розумію
https://www.ratocsystems.com/english/au ... ide/usb_c/
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

Radio Bay: 20.06.2024 11:56Про який то Eye Pattern тут говорять я слабо розумію
https://www.ratocsystems.com/english/au ... ide/usb_c/
Це все костилі по суті.
А взагалі, ІМХО, якщо тупо схрестити NIC і DAC плюс буфер, то можна отримати дешево інтерфейс з ТСР, який хоч по вішалці дасть bit-perfect.
Кому ідея стартапа :gigi:? .
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

lewerlin: 20.06.2024 14:27
Radio Bay: 20.06.2024 11:56Про який то Eye Pattern тут говорять я слабо розумію
https://www.ratocsystems.com/english/au ... ide/usb_c/
Це все костилі по суті.
А взагалі, ІМХО, якщо тупо схрестити NIC і DAC плюс буфер, то можна отримати дешево інтерфейс з ТСР, який хоч по вішалці дасть bit-perfect.
Кому ідея стартапа :gigi:? .
Робити сторінку на кікстартері :D
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Я проблему звуковой карты решил, купив ТР30 (ES9038Q2M+RT6863) внешнюю звуковуху. Вполне себе, юзаю и с ПК и с телефоном, работает шикарно, очень доволен. Рекомендую всем, кто хочет хороший звук на ПК.
обзор:
спойлер

С внешним усилителем класса А работает отлично тоже.
l-m
Member

Сообщение

Radio Bay: 20.06.2024 10:56 А якщо 10101010101010101, а приїхало 110011010000111?
Будуть явні звукові артефакти які чутно нетренованим вухом.
А не "м'якіший звук з більшою кількістю повітря" від ЮСБ-кабеля за 200 баксів ;)
Radio Bay: 20.06.2024 10:56 прощавай залежнисть від дротів, але революції не відбулося.
Та ну, без залежності від дротів життя аудіофілу нема.
Адже тут вже писали, що оптика за думкою якихось анонімних аудіофілів грає найгірше, без душі. А все тому що не ловить магнітне поле Землі наводки які мають зробити звук більш живим та цікавим :lol:
Radio Bay: 20.06.2024 10:56 Зробили Amanero з режимом Master/Slave для синхронзяції клоків. Була в мене та Аманера у AudioGD D77 Full upgrade, теж не кілер фіча, ніхто не побачив там у звуку прориву. На слух не відчутно
Нічого собі сюрприз, виявляється інколи якщо різниці немає, то її дійсно немає.

Я дивлюь, ця дурна тема має циклічність, тож у мене вже є відповідь з минулого разу:
l-m: 09.03.2024 01:00 Radio Bay
ні, з такими казками не до мене, у мене була та є можливість ідентифікувати біт-перфект цілісність оптичного S/PDIF та з правильним софтом у Лінуксі тільки одна материнська плата 2004 року паскудила примусовою передискретизацією 44.1 кГц в 48 кГц (48 та 96 грала нормально). Та ще з шістьма потім ніяких проблем не було.
З ЦАПами, де асинхронний USB, теж, якщо софт не паскудить, то пофіг. Якщо поганої якості кабель чи роз'єм відходить тощо, то це чутно як явні артефакти, але ніяких реальних змін у звуці, як це буває з аналоговими кабелями (аля бас якийсь не такий), не відбувається.
Втім після аудіофільских ethernet-свічей та кабелів вже нічому не дивуюсь)
Моя рекомендація всім хто ще не купив аудіофільський USB-транспорт за 500 баксів — краще докладіть їх до акустики/навушників, чи хоча б підсилювача, набагато більше користі буде ;)
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

l-m: 20.06.2024 21:58 Моя рекомендація всім хто ще не купив аудіофільський USB-транспорт за 500 баксів — краще докладіть їх до акустики/навушників, чи хоча б підсилювача, набагато більше користі буде ;)
Останні піск моди - аудіосистема не має бути заживлена від загальної мережі! Треба просто декілька тисяч баксів викинути на аудіофільське екофлоу!
https://stromtank.com/s5000-highpower/
l-m
Member

Сообщение

tablestikus
50 тисяч євро за 5 кВт*год, непогано, нада брать :D
Ответить