Выбор оперативной памяти

Обсуждение оперативной памяти
Ответить
Автор
Сообщение
Ray2000gt
Advanced Member
Откуда: Киев

Сообщение

Ветка по выбору и обсуждению оперативной памяти. Тут даем советы, и отписываемся о впечатлениях от использования оперативной памяти.

Статистика разгона ведется в отдельной ветке.

Прежде чем задать вопрос, ознакомтесь с FAQ!

Изображение

Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Последний раз редактировалось Ray2000gt 11.11.2011 19:33, всего редактировалось 8 раз.
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Alexanderxxl
Можливо ви (чи тайфун) неприавильно визначив чіпи. Чи конкретно ваша МП підводить.
Кажу ж пробуйте 3733, чи навіть таймінги з калькулятора для 3800мгц запустити на 3600мгц спочатку.
Потім підвищувати тільки частоти 3666, 3733...
Lamobot
Member

Сообщение

Не можу я інфу по ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING знайти і все тут.
Із того, що зараз продається у нас, вибір зводиться до наступних моделей:

Kingston. Нема в QVL. Без EXPO. Але на їх сайті наче показує ці модулі як сумісні.
https://www.kingston.com/en/memory/sear ... ty=96%20gb
KF560C32RSAK2-96
https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... 2rsak2-96/
KF560C32RSK2-96
https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... 32rsk2-96/

Corsair. В QVL. Без EXPO. Але, наскільки я зрозумів, потрібна саме версія 3.53.02? Місія неможлива...
CMH96GX5M2B5600C40 Ver 3.53.02
https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... 2b5600c40/

G.Skill. Тих модулів, що рекомендує виробник і в яких є EXPO, в Україні нема. Із "решти" вибрав низкопрофільні.
F5-6400J3239F48GX2-RS5K
https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... 8gx2-rs5k/

Порадьте: брати щось з цього, чекати з моря погоди поки привезуть, чи поміняти мамку на іншу?
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Lamobot
можно брать и без ЕХРО, во-всяком случае, у меня работает отлично. Более того, КуВиЭл лист это последняя инстанция, не указанная там память, тоже будет работать, в основном.

Відправлено через 2 хвилини 43 секунди:
Из вышеуказанных, G.Skill надо брать.
Alexanderxxl
Member
Аватара пользователя

Сообщение

a_z_z_y
Значит ситуация следующая, поставил тайминги от частоты 3800 но частоту выставил 3733 все запустилось, стресс тест памяти проходит, вроде все норм, но захожу в игры и спустя 10-30 мин выбивает ошибку- пишет не хватает видеопамяти, не хватает файла подкачки, не хватает места и еще там что то... Но как только ставлю частоту и тайминги по дефолту то все норм и через час и через 3... Ну а если ставить частоту 3800 то вообще не стартует.Как то так...
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Alexanderxxl
Який саме стресс-тест продохить? тм5, prime95 (LargeFFT), y-crancher (VT3)?
ZenTimings покажіть що у вас там.

ПС: Спробуйте 3666 або 3600 (з тими таймінгами від 3800).
Alexanderxxl
Member
Аватара пользователя

Сообщение

a_z_z_y
Тм5, prime95 . 3666 с стандартными таймингами работает отлично, а от 3800 не хочет.
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Alexanderxxl
Я не екстрасенс і досі не знаю:
1) яка конкретно у вас оперативка (повна назва + скрін тайфуна)
2) що ви там запускаете на "стандартних таймінгах" і воно у вас працює (скрін ZenTimings)
3) що ви там запускаєте з "таймінгами від 3800" (скрін ZenTimings на частотах де ви ловите виліти в іграх)
4) які саме презети ви в тм5 використовуете + скільки циклів. Щосаме і як довго в Prime95 тестуете, там декілька варіантів запуску.

Це все має значення, щоб отримати поради по суті.
Ramzes82
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Доповідаю. Lexar DDR5-6400 32768MB PC5-51200 (Kit of 2x16384) Ares RGB Black Гарна пам'ять, завелась 6400 на EXPO без жодних проблем, CL32. Чіпи Hynix , які самі не дивився далі, але на ресурсах пишуть A-Die. Ціна доволі приємна для таких характеристик.
Lamobot
Member

Сообщение

AndP
В деяких магазинах раптово з'явилася Flare X5.
Я правильно думаю, що це найкращий варіант?

А де можна подивитися, які напруги у неї зашиті в EXPO?
На сайті G.Skill не бачу...
Megaclite
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Lamobot: 30.04.2024 20:34 AndP
В деяких магазинах раптово з'явилася Flare X5.
Я правильно думаю, що це найкращий варіант?

А де можна подивитися, які напруги у неї зашиті в EXPO?
На сайті G.Skill не бачу...
А нашо 96гб?
Corsair 3.53.02 це Micron B - хлам
G.Skill 5600c40 з великим шансом тоже може бути на Micron
і це все за 12600грн, дуже тупа трата грошей
Lamobot
Member

Сообщение

Megaclite
Для роботи з 3д. Щоб уж точно не мало.
Хоча знайомі радять 128. Але для райзена краще два канали, наскільки я зрозумів.

А що тоді взяти? У нас же вибору взагалі нема.
Megaclite
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Lamobot: 30.04.2024 20:52 Megaclite
Для роботи з 3д. Щоб уж точно не мало.
Хоча знайомі радять 128. Але для райзена краще два канали, наскільки я зрозумів.

А що тоді взяти? У нас же вибору взагалі нема.
Взяти 128гб(4х32) Hynix за ті ж гроші
Lamobot
Member

Сообщение

Megaclite
А можете кинути пару лінків на моделі якісь?
Хотлайн показує лише кілька кітів від кінгстон, але цінник там в районі двадцятки… інших не бачу.
vltk
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Не стоит искать подобранный фабрично комплект 4х32 (хайникс), крайне малый выбор и дорого. Может стоит взять двумя отдельными посылками с амз/ньюг через НП (мист) (второй комплект заказывать только уже после оправки первого в Украину) 2х32ГБ. Не гоняться за экспо, а правильно посоветовали искать чтоб был хайникс, поменьше напряжение, повыше частота и пониже тайминги. Смотреть цены на амз/ньюг с вкл. VPN-USA.
Пошлина будет минимальной. Пару ссылок ниже. И на хотлайне (у нас) первые 4е позиции сверху, но сожалению у нас конечная цена за 128ГБ из 2х комплектов 2х32 окажется 18-20 тыс.грн
спойлер
https://www.amazon.com/dp/B0CX8MXZP2/re ... F0aWM&th=1

https://www.amazon.com/G-Skill-Trident- ... TLJ5X&th=1

https://hotline.ua/ua/computer/moduli-p ... rt=priceUp
Ramzes82
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Lamobot: 30.04.2024 20:52 Megaclite
Для роботи з 3д. Щоб уж точно не мало.
Хоча знайомі радять 128. Але для райзена краще два канали, наскільки я зрозумів.

А що тоді взяти? У нас же вибору взагалі нема.
Я працюю в 3д, одночасоао можу працювати у 4-5 программах і дуже рідко було щоб не вистачило 32 гб, але визнаю що в моєму випадку 64 було б трішки, зовсім трішки краще, але 96 не розумію для чого.
Lamobot
Member

Сообщение

vltk
Ramzes82
Ну я б не хотів купувати із-зі кордону памʼять. Не з моїм везінням… тому розглядаю лише українськи магазини.
Читав відгуки, що райзени найкраще працюють з двома планками. То і вибрав найбільше, що можна поставити в два слоти - 96.
Ну і досвід каже, що чим менше модулів, тим менше геморою з ними.
По ціні - навіть 15000 - це вже якось дорогувато. Але тут я жабу придушу) а от 20000 - точно ні.

Гнати не планую взагалі-то. Я не дуже шарю. Навпаки повітряне охолодження і андервольт.
Через повітряне охолодження хотів низькопрофільні, але не принципово.
В ідеалі увімкнути XMP/EXPO і забути.

А в українській розниці на 96 гіг нічого нема на хайніксах? Нехай не expo.

Щодо Flare x5 96gb, які я обрав, то вдалося знайти лише один відгук ра реддіті: там мікрони :(
Ні оглядів нема, нічого. Складається враження, що журналістів кіти більше 32 гіг взагалі не цікавлять.
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Lamobot: 30.04.2024 20:34
А де можна подивитися, які напруги у неї зашиті в EXPO?
На сайті G.Skill не бачу...
на сайте и написано: F5-5600J4040D48GX2-FX5
Flare X5
DDR5-5600 CL40-40-40-89 1,25 В
96 ГБ (2x48 ГБ)
AMD EXPO
https://www.gskill.com/specification/16 ... cification

Відправлено через 34 хвилини 22 секунди:
Lamobot: 01.05.2024 10:51
По ціні - навіть 15000 - це вже якось дорогувато. Але тут я жабу придушу) а от 20000 - точно ні.

Гнати не планую взагалі-то. Я не дуже шарю. Навпаки повітряне охолодження і андервольт.
Через повітряне охолодження хотів низькопрофільні, але не принципово.
В ідеалі увімкнути XMP/EXPO і забути.
Бери 2 х 32 - точно хватит, если не собирать микрорайоны в лесу.
Lamobot
Member

Сообщение

AndP
Ramzes82
vltk
Ще раз поговорив зі співробітником. У нього 64 і каже, що ZBrush їх зжирає без проблем. Хоче докупати і мені радить брати більше.
Да і раз вже збирати комп, то хай з запасом буде.
Отже, 96 або 128. Дуже не хотілося б брати 4 планки, а тим більше два окремі комплекти, отже в ідеалі все ж таки 96.

Тому питання:
1. Ось це все на мікронах?
2. Що я втрачу у продуктивності, купивши умовно ось цю Flare X5 чи ще якусь з XMP (наприклад, таку чи навіть таку)? У порівняння з таким же кітом на hynix.

Flare X5 DDR5-5600 CL40-40-40-89 1.25V
Ripjaws S5 DDR5-5600 CL40-40-40-89 1.25V
Ripjaws S5 DDR5-6400 CL32-39-39-102 1.35V (хіба це може бути памʼять на мікроні з такими частотами і таймінгами?)

3. Я правильно розумію, що у правильної памʼяті на hynix чи samsung будуть просто нижчі таймінги і все? Якщо розглядати одну і ту ж частоту.
4. Райзени з частотами не дружать і третій кіт з прикладу вище (DDR5-6400) дай боже, щоб на 6000 запустився… то що я виграю від hynix?

На всяк випадок ще раз напишу під що шукаю памʼять: 7950x, asus b650e-e, nh-d15(s)
Кулер написав, щоб було видно, що «де я, а де розгон» :shuffle:
vltk
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

Lamobot
Ripjaws S5 DDR5-6400 CL32-39-39-102 1.35V (хіба це може бути памʼять на мікроні з такими частотами і таймінгами?)

Обзвоните продавцов с хотлайна (47предложений), уверен что некоторые знают какие чипы там стоят или скажем звоните на комтрейдинг и предлагаете купить если они прямо у себя вам покажут что там чипы хайникс.
Lamobot
Member

Сообщение

vltk
Намагаюсь щось нагуглити. Продзвонити - це варіант. Але щось підказує, що ніхто нічого не знає і ніхто паритися і виясняти не буде.
Щодо комтрейдінгу. Вони можуть подивитися, чи як? Просто конторка в "чорному" списку на цьому ресурсі і особисто я з нею не перетинався ніколи...
Ответить