Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Ответить
Автор
Сообщение
StasTODD
Advanced Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Последний раз редактировалось StasTODD 31.07.2010 02:49, всего редактировалось 7 раз.
VladimirV
Member

Сообщение

Hells Angels: 19.04.2024 16:30
lewerlin: 19.04.2024 16:29Скоріш за все малось на увазі Б/В. Тут на форумі, це 12,5к наразі.
без какой то гарантии это кот в мешке :dontknow:
Я же написал что минус это отсутствие трехлетней гарантии. А так любой продавец с рейтингом тут, или магазин тоже найти можно, может дать гарантию на проверку. Были бы у меня ровно 13,5к я бы искал 6800 б/у, с норм дельтой как минимум. Но я ничего не возражаю против тех, кто нехочет этого делать и хочет трехлетнюю гарантию.
lostsoulforever: 19.04.2024 13:32 інше для нового білда вже є (b650m Asrock Pro Rs, r5-7600, deepcool dq 750) - 2к 144hz

питання якщо все таки брати макс макс бюджет "7900gre ?? 4070c" дивлячись на те що карта на 2-3 роки, як би ви? < чи > ?
Вот есть видео тест , прям как у вас проц, Решать все равно вам, цена, нужны ли фишки от нвидиа, потребление, просто нравится...
спойлер
anyname
Member

Сообщение

Hells Angels: 19.04.2024 17:34
Vlaad13: 19.04.2024 16:57о красные фанатики подьехали - аргументированной критики с цифрами мы конечно же не услышим ?
мои цифры это то сколько я готов отдать за карту, и то что она сливает в играх где курточка занесла денег(что бы там прилепили длсс, фг и прочее) меня мало волнует, я и без тех фич игру пройду если она мне интересна.
Исходя из того что в ПС5про собираются втрое нарастить мощности под трассировку лучей - рейтрейсинг таки пришел надолго и в будущем все мультиплатформенное будет с лучами. а значит на перспективу лучше карта которая в лучи таки умеет.
Hells Angels
Member
Аватара пользователя

Сообщение

VladimirV: 19.04.2024 19:01может дать гарантию на проверку
с рук в руки приходи тести в любой проге, а при пересыле никаких гарантий, мало что там можно сделать, а потом говорить что отправили поломанную. :dontknow:
VladimirV: 19.04.2024 19:01Но я ничего не возражаю против тех, кто нехочет этого делать и хочет трехлетнюю гарантию.
просто это перестраховка от проблем, но и она не всегда работает
Nortrom
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Решать все равно вам, цена, нужны ли фишки от нвидиа, потребление, просто нравится...
Интересно что у 4070S с фреймтаймами в большинстве игр. В хорайзн то вообще слышком толстый :D

- рейтрейсинг таки пришел надолго и в будущем все мультиплатформенное будет с лучами. а значит на перспективу лучше карта которая в лучи таки умеет.
По нормальному разрабы с PS6 будут РТ юзать. PS5pro всего лишь бонус.
До Computex недолго осталось, узнаем что RDNA4 может в РТ.
Vlaad13
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Nortrom: 19.04.2024 19:55
- рейтрейсинг таки пришел надолго и в будущем все мультиплатформенное будет с лучами. а значит на перспективу лучше карта которая в лучи таки умеет.
По нормальному разрабы с PS6 будут РТ юзать. PS5pro всего лишь бонус.
До Computex недолго осталось, узнаем что RDNA4 может в РТ.
Причем тут rdna4 если мы покупаем сейчас карту, вот я уже хочу сегодня играть с лучами я не хочу ждать :banghead:
Nortrom
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Причем тут rdna4 если мы покупаем сейчас карту, вот я уже хочу сегодня играть с лучами я не хочу ждать
почитай сообщение. Речь идет про PS5pro. Играй с лучами на ПК, хотя во что из нового играть с лучами ох вейт... Разве что догму 2 :D
sselesnes
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

PS5 и PS6 не делают рынок. Как XBOX скажет такие и будут тенденции на RT у геймдевов. Понятно что это будет экспансия. Как и треугольники - от 1000 в Q3 на сцену до миллионов в сегодняшних проектах.
lostsoulforever
Member
Аватара пользователя

Сообщение

sselesnes: 19.04.2024 20:45 PS5 и PS6 не делают рынок. Как XBOX скажет такие и будут тенденции на RT у геймдевов. Понятно что это будет экспансия. Как и треугольники - от 1000 в Q3 на сцену до миллионов в сегодняшних проектах.
А хіба хбокс останній не 3.5 до 1 програв останнє покоління консолей і всі значні ігри виходили саме на пс?
sselesnes
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

Q3 я мав на увазі звісно Q1. lostsoulforever які саме значні? Одиниці мабуть. MS скупила все, що рухається для свого сервісу. 99% тайтлів пишуть на Xbox, а потім розмальовують на PC, додаючи задньою лівою лапою плюшки, які потім ще й глючать.
lostsoulforever
Member
Аватара пользователя

Сообщение

sselesnes: 20.04.2024 09:57 Q3 я мав на увазі звісно Q1. lostsoulforever які саме значні? Одиниці мабуть. MS скупила все, що рухається для свого сервісу. 99% тайтлів пишуть на Xbox, а потім розмальовують на PC, додаючи задньою лівою лапою плюшки, які потім ще й глючать.
А значні ігри і виходять одиницями, по яким потім судять покоління, бо вони стають іміджевими. І хбох і пс дуже вкладаються в окремі тайтли що стають обличчам їх платформ.
TLOU/GOW/Spider man/Demon souls (вам можуть подобатись або навпаки дуже не подобатись ці ігри, але вони дуже дуже добре продались і стали успішними) в той час коли у хбокса це Halo: Inf, Redfall, Starfield і всі стали мемом і провалом (нажаль бо я ще маю дуже теплі спогади про хбох 360 :weep: )

Хоча це все не має значення що там що там вже майже пк залізо всередині і майже всі ексклюзиви все одно їдуть на пк і все що зараз вирішують консолі це наскільки розробники ігор будуть обмежені в ресурсах на цикл життя консолі.


Мене більше цікавить інший факт і ПС і Хбох залишають на платформі АМД, яка не найсильніша в РТ (променях) скажемо так, якщо нові ігри будуть все більш променисті, чи не призведе де до зменшення циклу життя консолей для подальшого апгрейду, або навпаки до того що розробники будуть змушені менше акцентуватись на РТ, аби не вбивати і без того посередню продуктивність. З іншої сторони, думаю це не секрет, що UE5 захоплює ринок і його технологія Lumen для глобального освітлення яка набагато більше покладається на софт ніж РТ і набагато менше впливає на продуктивність системи ніж той рей або пас трейсінг. І чи не зявилась ця технологія в першу чергу через консолі і їх обмежене залізо. Останні ігри з дефолтно увімкненим Lumen типу аватара насправді дуже добре працюють на карточках АМД. Тепер цікаво куди підуть тренди ігробудівництва у майбутньому :rotate:

p.s. вибачте за полотно
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

lostsoulforever: 20.04.2024 10:59А значні ігри і виходять одиницями, по яким потім судять покоління, бо вони стають іміджевими.
Геймдейв завжди буде дивитись на більше бабло. А тут Соні крити нічим. Не продані копії, а саме доходи.
lostsoulforever
Member
Аватара пользователя

Сообщение

lewerlin: 20.04.2024 12:29
lostsoulforever: 20.04.2024 10:59А значні ігри і виходять одиницями, по яким потім судять покоління, бо вони стають іміджевими.
Геймдейв завжди буде дивитись на більше бабло. А тут Соні крити нічим. Не продані копії, а саме доходи.
Ви праві і не праві одночасно, геймдев однозначно дивиться на те звідки потік бабла більше а це не пс не іксбокс не пк, це мобільні девайси, кількість геймерів на мобілах у світі в десятки разів більше ніж на всіх інших разом взятих, тому останні 10 років всі паскудні методи монетизації переходять з мобіл на всі інші платформи. Але це наче технологічний сайт здебільшого (ну ще трохи аудіофілів поціновувачів писку дроселів) а в плані технологій більш серйозний геймінг поки що на мобіли не дивиться, тут інші інфлюєнсери.
Nortrom
Member
Аватара пользователя

Сообщение

PS5 и PS6 не делают рынок. Как XBOX скажет такие и будут тенденции на RT у геймдевов
Скажу спецом для тебя секрет. Разрабы в 1ю очередь ориентируются на популярную платформу, а сегодня у нас является PS5, потом уже все остальное.
Поэтому Церни перед разработкой новой Playstation, совещается с разрабами, на тему что им нужно в след железе. Потом AMD делает, всё это на заказ.
Vlaad13
Member
Аватара пользователя

Сообщение

lostsoulforever: 20.04.2024 10:59 З іншої сторони, думаю це не секрет, що UE5 захоплює ринок і його технологія Lumen для глобального освітлення яка набагато більше покладається на софт ніж РТ і набагато менше впливає на продуктивність системи ніж той рей або пас трейсінг. І чи не зявилась ця технологія в першу чергу через консолі і їх обмежене залізо. Останні ігри з дефолтно увімкненим Lumen типу аватара насправді дуже добре працюють на карточках АМД. Тепер цікаво куди підуть тренди ігробудівництва у майбутньому :rotate:

p.s. вибачте за полотно
а с чего вы взяли что карты от амуде лучше работают на ue5?
аватар это вроде не ue5 - но там 7800хт тоже хуже
Вложения
ava.jpg
lostsoulforever
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Vlaad13: 20.04.2024 16:37
lostsoulforever: 20.04.2024 10:59 З іншої сторони, думаю це не секрет, що UE5 захоплює ринок і його технологія Lumen для глобального освітлення яка набагато більше покладається на софт ніж РТ і набагато менше впливає на продуктивність системи ніж той рей або пас трейсінг. І чи не зявилась ця технологія в першу чергу через консолі і їх обмежене залізо. Останні ігри з дефолтно увімкненим Lumen типу аватара насправді дуже добре працюють на карточках АМД. Тепер цікаво куди підуть тренди ігробудівництва у майбутньому :rotate:

p.s. вибачте за полотно
а с чего вы взяли что карты от амуде лучше работают на ue5?
аватар это вроде не ue5 - но там 7800хт тоже хуже
Я мав на увазі краще не у порівнянні з ртх картами а з самими собою і рейтрейсингом в інших іграх. Я дивився відео від Daniel Owen (на нього тут дуже часто ссилались) про UE5 і Lumen.
Якщо в іграх як кп2077, алан вейк і т.д. там розрив з рт може скаладати 30-40% а то і більше між 4070 і 7800, то тут він набагато менший.

p.s. так ви праві аватар не на UE5, вибачаюсь
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

lostsoulforever: 20.04.2024 15:56Ви праві і не праві одночасно, геймдев однозначно дивиться на те звідки потік бабла більше а це не пс не іксбокс не пк, це мобільні девайси, кількість геймерів на мобілах у світі в десятки разів більше ніж на всіх інших разом взятих, тому останні 10 років всі паскудні методи монетизації переходять з мобіл на всі інші платформи. Але це наче технологічний сайт здебільшого (ну ще трохи аудіофілів поціновувачів писку дроселів) а в плані технологій більш серйозний геймінг поки що на мобіли не дивиться, тут інші інфлюєнсери.
"Коробка" і Соні - одна ніша, з відповідною аудиторією. Мобілки - вже інша. "Різні" гроші. Єдині, поки що, хто вліз скрізь і скрізь "гребе" - ХоЙо.
ПК наразі частково "злита" з "коробкою" єдиною підпискою. Відповідно, в ніші консолей, на XBox геймдейв отримує і більше охоплення аудиторії (додаються ПКшники) і ще й, за рахунок політики Майків, мають гарантований дохід від БП(що дуже любить бізнес). Чисто цинічно, ПС цікава лише для точкових проєктів, під запити конкретної аудиторії. Це цінно для користувача, але тренди задаватиме масмаркет, а він, наразі, у Майків.
Nortrom
Member
Аватара пользователя

Сообщение

а с чего вы взяли что карты от амуде лучше работают на ue5?
Тут 50 на 50. В какой-то AMD, в какой-то NV
так ви праві аватар не на UE5, вибачаюсь
SnowDrop Engine, там РТ по умолчанию прикручен.
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

Nortrom: 20.04.2024 17:15SnowDrop Engine, там РТ по умолчанию прикручен.
Не було там РТ по дефолту. На цьому рушії обидва Дівіжина робились, він доволі старий.
Nortrom
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Не було там РТ по дефолту.
Тут речь про Аватар идет
Це цінно для користувача, але тренди задаватиме масмаркет, а він, наразі, у Майків.
Пока Nintendo и Sony в лидерах. Майкам надо начать норм игры делать, чтобы конкурировать, а пока у них ноль игр.
lewerlin
Member
Аватара пользователя
Откуда: Миронівка

Сообщение

Nortrom: 20.04.2024 17:26Пока Nintendo и Sony в лидерах. Майкам надо начать норм игры делать, чтобы конкурировать, а пока у них ноль игр.
Ви дивитесь з точки зору споживача. Спробуйте подивитись з точки зору бізнесу(тільки відв'яжіть "власну думку" і "хотілки")
По-перше, що в Нінтендо, що в Соні, гарну касу робить обмежена кількість тайтлів. Відповідно, якшо ви, як розробник, їх не маєте - жодні прибутки вам не гарантовані(вони і власникам тайтлів не гарантовані, але логіка у цьому бізнесі така, вона прослідковується по рішенням).
По-друге, кількість пристроїв і навіть кількість проданих копій ще не говорять про рівень прибутків. Вашу гру можуть набрати на розпродажах, а який небудь фрітуплей на мікротранзакціях нагребе більше топу чарту.
Відповідно, ваш прибуток, що на ПС, що на Нінтендо, погано прогнозується. Тобто ми маємо типову високоризикову інвестицію(бізнес такого дуже не любить).
Майки ж вам платять фіксовану ставку за присутність в геймпасі. Наскільки високу - вже визначають вони. Виконуєте хотілки одного умовного "Філа"(а не вимогливої аудиторії Соні) і маєте гарантований дохід. Ще й на рекламі можна зекономити. Крім того, ви додаєте до своєї аудиторії ПКшників, другий, після мобілок, клондайк донатів.
Врахуйте, що, в переважній більшості, гроші на розробку дають люди "фінзвіт головного мозку". Їм не цікаво, що там з геймплеєм, оптимізацією і всяким таким. Додавання того ж РТ має обґрунтовуватись типу "ми на нього витратимо лям, а зверху це нам дасть +2 лями" на основі цифр, досліджень і статистики.
І то, якщо на це є зайві ресурси, а не як у СДПР - вибрали РТ, а могли вибрати оптимізацію і зірвати банк на ринку пастгену.
Ответить