Выбор читалки

Смартфоны, планшеты, другие мобильные устройства и телекоммуникации
Ответить
Автор
Сообщение
WalkMan
Member
Аватара пользователя

Сообщение

AlteaXL
Kindle Paperwhite

з 10 жовтня буде прайм дей, можливо ввімкнуть безкоштовний тестовий прайм і буде хороша знижка на читалку. Я досі користуюсь, напевно, першим Kindle Paperwhite 2013 року. Топова штука, якось і не задумувався міняти. https://www.amazon.com/Kindle-Paperwhit ... 08KTZ8249/
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

AlteaXL: 05.10.2023 21:07а что сейчас можно взять бюджетное как под первую ел. книгу?
кіндл на який гроші е але щоб з підсвіткою
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

AlteaXL: 05.10.2023 21:07 а что сейчас можно взять бюджетное как под первую ел. книгу? уже пару лет читаю на телефоне, но думаю надо попробовать ел.книжку. Раньше видел на форуме попадались Amazon Kindle, сейчас тут нету их в продаже, а открыл olx, там вообще не понятно по моделях и ценообразованиях
Ви щось не туди дивитесь. Взяв ось таку минулої осені (також читав декілька років поспіль з телефону), коли почали виключати світло. Обійшлась десь на 1к дешевше, ніж коштує зараз :-/ Читаю багато, в середньому 3-4 книжки за 2 місяці, заряд тримає десь 5-7 місяців, якщо читаєте меньше - то відновідно й тримати буде більше, особливо класна штука вбудований словник, дуже зручно якщо читаєте англійською. З того що "досліджував" - це прямий аналог кіндл 2022, тільки для Європи. Дуже сподобалась одним словом :)
Паралельно розглядав ось цю з алі, але як виявилось там немає підтримки ні англійською, ні кириличної, а щоб поставити нормальний рідер на нього - треба запотіти і всерівно вийде костиль, тому в результаті відкинув цю ідею, хоча виглядає дуже гарно.
AlteaXL
Member
Аватара пользователя
Откуда: Cherkassy region

Сообщение

WalkMan: 05.10.2023 21:16 AlteaXL
Kindle Paperwhite

з 10 жовтня буде прайм дей, можливо ввімкнуть безкоштовний тестовий прайм і буде хороша знижка на читалку. Я досі користуюсь, напевно, першим Kindle Paperwhite 2013 року. Топова штука, якось і не задумувався міняти. https://www.amazon.com/Kindle-Paperwhit ... 08KTZ8249/
ок, зрозумів, дякую, потрібно шукати того що зможе купити на прайм дей (не дуже розбираюсь в цьому щоб самому замовляти)

Hotspur: 05.10.2023 21:34 кіндл на який гроші е але щоб з підсвіткою
в тому і проблема що тих кіндл купа версій, тепер, почитавши,зрозумів що брати потрібно не по характеристиках, а за стільки, скільки готовий віддати за книгу
daesz: 05.10.2023 21:50
Ви щось не туди дивитесь. Взяв ось таку минулої осені (також читав декілька років поспіль з телефону), коли почали виключати світло. Обійшлась десь на 1к дешевше, ніж коштує зараз :-/ Читаю багато, в середньому 3-4 книжки за 2 місяці, заряд тримає десь 5-7 місяців, якщо читаєте меньше - то відновідно й тримати буде більше, особливо класна штука вбудований словник, дуже зручно якщо читаєте англійською. З того що "досліджував" - це прямий аналог кіндл 2022, тільки для Європи. Дуже сподобалась одним словом :)
Паралельно розглядав ось цю з алі, але як виявилось там немає підтримки ні англійською, ні кириличної, а щоб поставити нормальний рідер на нього - треба запотіти і всерівно вийде костиль, тому в результаті відкинув цю ідею, хоча виглядає дуже гарно.
Я думав взяти амазон рефаб, раніше на форумі тут було кілька продавців з книгами, зараз не бачу жодного, а на olx я не розумію ціноутворення на одну і туж модель. На форумі взяв кілька планшетів амазон файр ХД (рефаб), то сподобалися. Брати відразу нову за 4-5к якось не духе хочеться, а раптом не сподобається і повернусь до телефону
WalkMan
Member
Аватара пользователя

Сообщение

AlteaXL: 05.10.2023 22:12думав взяти амазон рефаб
от щоб зекономити, то амазон фефаб - хороший варіант.

Єдине, що мені не дуже подобається в моєму кіндлі, так це ≈210ppi і якщо виставляти трішки менший шрифт бачу зернитість, в новіших уже 300ppi.
Bender911
Member
Аватара пользователя

Сообщение

AlteaXL: 05.10.2023 22:12 Я думав взяти амазон рефаб, раніше на форумі тут було кілька продавців з книгами, зараз не бачу жодного, а на olx я не розумію ціноутворення на одну і туж модель. На форумі взяв кілька планшетів амазон файр ХД (рефаб), то сподобалися. Брати відразу нову за 4-5к якось не духе хочеться, а раптом не сподобається і повернусь до телефону
Якщо не впевнені, що зайде читання на книжці, то візміть б/в. На олх ви мабуть не враховували що важлива не тільки модель, а й покоління. Є Пейпервайт і купа його поколінь, останнє покоління 11-е. Якщо брати в великому місті, то можна прийти в магазин яки поверне гроші в випадку брака. Брати слід не меньше ніж 300ppi

Приклад із не дуже дорогих пейпервайтів: https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/kind ... PJTvj.html
NFS-Racer
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

AlteaXL
однозначно Kindle, тим паче вони зараз легко шиються для підтримки fb2
Lamobot
Member

Сообщение

Шановні, порадьте хорошу читалку на подарунок літній людині.
Має бути простий і зрозумілий інтерфейс і можливість поставити побільші шрифти.
Я думаю, що чим більша діагональ, тим краще в такому випадку.
Бюджет до 5000 грн. Купувати буду в Україні.

PS: до цього була B&N Nook, а потім ще якась. У мене такий же Нук, якому вже років 10. Так от, це приклад незручної читалки. Незручні менюхи, погана реалізація бібліотеки, інтеграція їх магазину і реклами. Все це лише заважає.
ervin
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Lamobot
Та цю тему вже давно можна закривати. Крім як Amazon Kindle дійсно хороших читалок і не лишилося. Дивіться на Paperwhite від 2018 го року. Побільше екран - це Kindle Oasis.
Амазон вже перевірені роками, біль витривалу техніку годі й шукати. Зручний простий інтерфейс. Навіть не знаю що ще додати.
Lamobot
Member

Сообщение

ervin
Дякую за пораду! Подивлюся якісь огляди.
Щось я думав, що читалки трохи дешевші мають бути…
ervin
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Lamobot
Пейпервайти класично йдуть по ціні біля 130-150 баксів з періодичними розпродажами в районі 100. Якщо знайдете на ОЛХ шось 2018+ в коричневій упаковці - типу Амазонівський рефарб - купуйте сміливо. Там зазвичай книжки в стані нових.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Lamobot: 08.04.2024 18:02Шановні, порадьте хорошу читалку на подарунок літній людині.
кіндл на який грошей хватить.

Відправлено через 1 хвилину 36 секунд:
ervin: 08.04.2024 18:18Пейпервайти класично йдуть по ціні біля 130-150 баксів
в мене папервайт 4 здається. гарна книжка :beer:

Відправлено через 1 хвилину 25 секунд:
Lamobot: 08.04.2024 18:02Я думаю, що чим більша діагональ, тим краще в такому випадку.
великі кіндли дорогі, там до 1000 доларів ціна доходить у самих великих
Lamobot
Member

Сообщение

ervin
Hotspur
Подивився кілька оглядів. Прикольна штука. Собі мабуть такий і взяв би.

Але проблема з форматами. Наскільки я знаю, з часів Nook лишилася бібліотека в epub, в чому решта книг зараз не знаю. Але бібліотека точно солідна.
Думаю, що з конвертацією в mobi будуть проблеми.

А є щось більш всеядне? З підтримкою Fb2, epub і без реклами?
ervin
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Lamobot: 08.04.2024 21:41 ervin
Hotspur
Подивився кілька оглядів. Прикольна штука. Собі мабуть такий і взяв би.

Але проблема з форматами. Наскільки я знаю, з часів Nook лишилася бібліотека в epub, в чому решта книг зараз не знаю. Але бібліотека точно солідна.
Думаю, що з конвертацією в mobi будуть проблеми.

А є щось більш всеядне? З підтримкою Fb2, epub і без реклами?
Кіндли якщо не логінитись на амазон не показують рекламу. А якщо акк таки вам треба і корисний - пишете в підтримку і кажете, що я з України, тут ваших сервісів нема - вирубіть рекламу. І вирубають.
Також їх народ прошиває і жруть усе. Проблема з форматами найменше шо можна придумати, інше що присутнє на ринку навіть близько не стоїть по параметрам ціна, якість, зручність
Lamobot
Member

Сообщение

ervin
Ви праві, але мені потрібне готове рішення з коробки. З красивої коробки :)
Для літньої людини. Які там листи на амазон, які прошивки, ви що…
В ідеалі так, щоб виділив рамочкою всі книги, перетягнув у папочку девайсу і читаєш.
Ну ще мову змінив і букви-горобці поставив.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Lamobot: 08.04.2024 21:41Але проблема з форматами. Наскільки я знаю, з часів Nook лишилася бібліотека в epub, в чому решта книг зараз не знаю. Але бібліотека точно солідна.
Думаю, що з конвертацією в mobi будуть проблеми.
всі формати при наявності інтернету перероблюються в кіндловський за 1 хвилину. а можна і сам планшет перешити. я просто тексти перевожу в формат і все. людина 200 книжок в рік читає ? це витратити 40 хвилин, я засікав коли кидав до себе на книжку з фб2 в кіндловський формат через онлайн конвертор
Klon
CG graphikos fan
Аватара пользователя
Откуда: Украина

Сообщение

Lamobot
В мене був Нук тач - там кастомний андроїд, можна прошити і поставити чіталку, яку костумізувати під крупний показ обкладинок книжок, та виставити величезні шрифти + не виходити з цієї читалки.

п.с. - ще яке використання, на уліці в домі, вечером читають чи ні... Тк якщо читають на вулиці то дійсно инк читалка, а якщо вечором - то подрібна підсвітка і можливо задуматись над покупкою якогось китайського планшету 11-12 дюймів, вивести на екран два великих ярлика - читалку та якусь відео-пріложуху для серіалів\ютуб преміум.
Hotspur
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Klon: 09.04.2024 11:00задуматись над покупкою якогось китайського планшету 11-12 дюймів
точно ні. це не читалка буде по функціоналу
ervin
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Klon
Планшет - зручно читати технічну чи навчальну літературу. На E-Ink екрані такий доходиш до якогось графіка і тобі там "Червона лінія - це то, зелений графік то, синя лінія то...". Децибели матюків в такому випадку зашкалюють. Але в цілому для читання планшет то набагато менш зручне. Від LCD екранів втомлюються очі, заряджати раз на 5-10 годин, вага більша. Якшо розмова про китайський китай - надійність і швидкодія під великим питанням.
Для художньої літератури - читалка ван лав. Ну і підсвітка вже присутня навіть на найпростіших сучасних кіндлах
Klon
CG graphikos fan
Аватара пользователя
Откуда: Украина

Сообщение

Hotspur
ervin
1. Функціонал в перешитому Нуку = Андроїд планшету, в дефолте Кіндл\Кук це мінімум налаштувань під читача (так сказати що бог дав)...
2. Очі втомлюються від фокусу очей на одній дистанції. Може вліяти Шим на зовсім дешманськиї планшетах, як і ТФТ екран, але то зовсім в старих планшетах.
3. Вага - тут да, бо металевих деталей більше + матрица
4. Зарядка - тільки якщо порівнювати без підсвітки, з підсвіткою читалки теж держуть не багато (якщо порівнювати з 6тис банкой в андроїді, та оптимізації в иПаде)
5. Скани\пдф\комікси\фото - тут більш рішає діагональ

В мене були дві читалки - перешитий Нук та Киндл, так що знаю їх системи та +\- з порівнянням з планшетом (два китайських та іПад). Це дійсно різні апарати, але відмінність в мене склалась одна - читалка топ для вуличного\денного читання, а планшет більш зручний в слабкому освітленні та кастомізації\ще відосік бабуся може клацнути про грядки :up:
Ответить