Великі ЦОД США можуть перейти на атомну енергію

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

S
З газом немає ніяких проблем і в котельнях. А значить ми приходимо до того ж з чого почали: якщо котельні все одно ставили, ставлять і ставитимуть далі, то може все таки піти далі і почати втілювати когенерацію?
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Inqizitor2022: 03.04.2024 19:40Холодный синтез официальная наука не признаёт, это всё рассказы из области барабашек и боевых комаров.
— "Так ото ж!"
Scoffer: 04.04.2024 01:29Правильно це як в Болгарії в Пловдіві в нових районах - будинки в сотнях метрів один від одного
— Або як на Оболоні, кінця Радянського Союзу.

S: 04.04.2024 01:44ТЕЦ-6 введена в эксплуатацию в 1981
Якщо не плутаю, лівий беріг почали заселяти десь після Другої світової. Тобто в 1981 вона була далеко за містом. Зараз вже значно ближче.

Відправлено через 8 хвилин 54 секунди:
У якомусь Європейському місті, що закуповує сміття у сусідніх країн, бо свого не вистачає, в центрі стоїть сміттєспалювальниій сучасний завод. Ніякого шуму, ніяких викидів, тільки гаряча вода для споживачів, пласмасовий порошок і метали.

Відправлено через 10 хвилин 48 секунд:
Ще розповідали про такий вараінт, що вже будується(хоча, вже мабуть мали запустити): В Європі, на шельфі, приблизно між островом Британія і Європою, є шельф. — Таке собі мілководдя на якому ні кораблям плавати(ходити) ні господарство якесь вести. Так от на ньому планували натикати електровітряків, на березі поставити фабрику по видобичі водню і кисню, від фабрики труба із воднем до ряду споживачів, в т.ч. і за кордоном. Кисень не знаю куди? — Такий собі, один із багатьох, спосіб екологічного накопичення енергіії. Не найдешевший, але викидів не очікуть.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

VovaII
Трупами вітряків засіяна вся Австралія і половина Північного моря. Вся ця зелень має все ту ж саму принципову проблему що і з ядеркою: переробляти відходи нікому, нічим, і ще й немає бажання. Лопасті вітряка працюють декілька років, і потім тільки закопувати. Сонячні батареї туди ж. А бактерії поки ще на навчились жерти отой їхній пластик з вітряків і кремній з батарей. Як закопали, так і лежатиме вічно.

Відправлено через 25 хвилин 3 секунди:
Просто якщо почати переробляти, то у них ні в кого ніякі фінанси не сходяться. Одразу виявляється що і ядерка, і вітряки в десятки раз дорожче за старе-добре вугілля навіть з фільтрами. Це лише якщо засирати все навколо то тоді норм, гарні циферки.
NiTr0
Member

Сообщение

S: 04.04.2024 00:36 Насколько я читал любые маленькие котельные по сравнению с большими значительно менее эффективны.
нет. ТЭЦ - в теории да, на практике - выгоднее отдельно держать электростанцию и отдельно котельную, т.к. КПД ТЭЦ по генерации чуть выше чем у паровоза...

конденсационный котел с КПД более 100% если считать по классической формуле КПД котла (которая не учитывает энергию конденсации пара) - ни разу не редкость. даже индивидуальный. теплопотери в десятках км теплотрасс всегда будут огромными. загрязнение воздуха от сжигания газа - можно сказать отсутствует (на выходе углекислый газ и пар), вон газовые плиты и духовки в квартирах вполне себе работают и никто на них не жалуется и н требует сменить на электро...
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Наразі практикується наступна схема: створюється нова контора, котра ставить 100500 вітряків або панелей -> вітряки або панелі випрацьовують свій ресурс на економічно необгрунтованих зелених тарифах -> контора банкрутує і закривається -> головняк з утилізацією переходить в бюджетну площину -> профіт.

Відправлено через 4 хвилини 27 секунд:
NiTr0
ККД ТЕЦ по генерації нічим не відрізняється від ККД ТЕС хоча б з тої причини що там одні і ті самі турбіни. Різниця тільки в тому куди дівається зайве тепло. В ТЕЦ утилізується на корісні цілі, а в ТЕС скидається в ставок або градирню. В ЄС вже років з 20 є централізована вказівка на модернізацію ТЕС -> ТЕЦ.
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Scoffer: 04.04.2024 10:33Лопасті вітряка працюють декілька років, і потім тільки закопувати.
А хіба вони не з металу? Якщо зношуются, то їх можливо замінити? Колись чув, що вони сильно засмічуються комахами і пилом. Але придумали задешево їх поливати чи водою чи слабким розчином, і потреба чистити зменшилася десь на порядок. Тоб то раз на декілька років їх спиняють і чистять, але вже не кожен квартал.

Scoffer: 04.04.2024 10:45Наразі практикується наступна схема: створюється нова контора, котра ставить 100500 вітряків або панелей -> вітряки або панелі випрацьовують свій ресурс на економічно необгрунтованих зелених тарифах -> контора банкрутує і закривається -> головняк з утилізацією переходить в бюджетну площину -> профіт.
— Тю. А в новинах про це не розказують.


Scoffer: 04.04.2024 10:45а в ТЕС скидається в ставок або градирню
— Це теж корисно. Он в Києві, між Києвом і Бортничами є очисна споруда, яка скидає очищену воду в ставок, що впадає в Дніпро нижче Києва на 2(чи 3) км. Так у ньому взимку вода тепла, ростуть екзотичні рослини і живуть акваріумні рибки. А ще, взимку, коли ті екзотичні рибки збираються поближче до самої водоочистної, то наприклад Гуппі можна наловити звичаним акваріумним сачком. — А Ви кажете!
S
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

VovaII: 04.04.2024 09:51Якщо не плутаю, лівий беріг почали заселяти десь після Другої світової. Тобто в 1981 вона була далеко за містом. Зараз вже значно ближче.
Не совсем так, в основном Воскресенку построили в 60х, Оболонь в 70х, Троещину в 80х. Ну а станцию к постройке новых районов и расширению старых приурочили. Кроме обслуживания левого берега, тепломагистраль от неё на правый берег уходит через Северный мост (в прошлом Московский мост) и питает на правом берегу Оболонь, Подол и что то еще. Сам мост кстати построили в 1976 г.
Вот интерактивная карта возраста домов https://misto.lun.ua/buildings-age
Scoffer: 04.04.2024 02:00З газом немає ніяких проблем і в котельнях. А значить ми приходимо до того ж з чого почали: якщо котельні все одно ставили, ставлять і ставитимуть далі, то може все таки піти далі і почати втілювати когенерацію?
Нет любыми продуктами горения дышать плохо. Надеятся на ветер тоже фигня. А ставят потому что уроды и на здоровье населения им насрать.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

VovaII: 04.04.2024 11:46А хіба вони не з металу?
З металу вони важили б як авіаносець :D Ні, пластик, скловолокно, композити і оте все що і не спалиш, і не переробиш ні в що путнє.
https://www.bloomberg.com/news/features ... -landfills
VovaII: 04.04.2024 11:46Якщо зношуются, то їх можливо замінити?
Можливо, але не рентабельно оскільки інші частини вітряка до того часу вже теж зношені, хоч і підлягають переробці.
VovaII: 04.04.2024 11:46Тю. А в новинах про це не розказують.
Якби по новинах це розказували, то як би отримувались дотації з бюджету на зелень?)))

Відправлено через 5 хвилин 43 секунди:
S: 04.04.2024 11:56Нет любыми продуктами горения дышать плохо.
Хтось каже що гарно? Ні, але на даному етапі розвитку це самий адекватний варіант для більшості місць на планеті. Нічого краще ще не вигадали.
S
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Scoffer: 04.04.2024 12:09 Хтось каже що гарно? Ні, але на даному етапі розвитку це самий адекватний варіант для більшості місць на планеті. Нічого краще ще не вигадали.
Мое мнение что для больших городов с плотной застройкой если заботиться о здоровье населения не подходит.
Последний раз редактировалось S 04.04.2024 12:23, всего редактировалось 1 раз.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

S
Ти так сильно переживаєш за вихлопи наче ТЕС дає їх не в 10 раз менше за машини :laugh: Я як в Києві бував, то у вас там реально дихати нічим, особливо як затори на сто кілометрів стануть. І це з врахуванням що я з, м'яко кажучи, не дуже чистого на тему повітря Дніпра.
S
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Scoffer: 04.04.2024 12:21Ти так сильно переживаєш за вихлопи наче ТЕС дає їх не в 10 раз менше за машини :laugh: Я як в Києві бував, то у вас там реально дихати нічим, особливо як затори на сто кілометрів стануть. І це з врахуванням що я з не дуже чистого на тему повітря Дніпра.
Выхлопы машин - это катастрофа, любой транспорт с ДВС надо сурово запрещать в больших городах, а общественный и грузовой транспорт переводить на электротягу или водород но никто ничего не делает много лет - властям насрать.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

S
Електротяга не панацея. Ніколи такого не було, але раптово виявилось що електрички важать більше, шини стираються швидше, а опилки від шин особливою користю при вдиханні не відрізняються. Шо з цим робити поки що ніхто не знає, зворачувати електрифікацію якось не тойво, і продовжувати теж не тойво :laugh:
S
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Scoffer: 04.04.2024 12:31Електротяга не панацея. Ніколи такого не було, але раптово виявилось що електрички важать більше, шини стираються швидше, а опилки від шин особливою користю при вдиханні не відрізняються. Шо з цим робити поки що ніхто не знає, зворачувати електрифікацію якось не тойво, і продовжувати теж не тойво :laugh:
Микрочастицы от шин любых авто известная проблема, кстати канцероген, но если перевести всё в городе на электротягу общая токсическая нагрузка на организм жителей значительно снизится за счет уменьшения количества выхлопов. И производят их любые виды автотранспорта, в том числе и более тяжелые чем персональное электроавто. А делать очень просто - кардинально снижать количество личного автотранспорта и развивать общественный (в идеале сделать его бесплатным) в приоритете трамваи, метро. Возродить такую уже почти забытую советскую штуку как регулярный ежедневный полив улиц. Про каршеринг можно упомянуть - у нас большинство личных авто возят воздух и создают пробки. Уменьшать плотность расселения населения, снижать объем перевозок хотя бы путем стимулирования работодателей к удаленке через налоги. Асфальт можно еще вспомнить как проблему - из него как солнышко пригреет тоже не запах фиалок летит. Общий принцип в больших городах уменьшать и выносить за пределы всё хоть скольно ни будь токсичное и шумное. Зеленые насаждения важны а в Киеве зеленые зоны давно варварски застраивают человейниками вообще без сопутствующей инфраструктуры. Типа был сквер а теперь тут будет очередной П-образный дом монстр в 25+ этажей с микродвором колодцем без солнечного света. Потому важны все аспекты вопроса и количество машин и шины и двс и тец и электро и стройка и организация процессов итд итп.
Последний раз редактировалось S 04.04.2024 13:47, всего редактировалось 2 раза.
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Scoffer: 04.04.2024 12:09Якби по новинах це розказували, то як би отримувались дотації з бюджету на зелень?)))
— То б то знов "качелі" — у когось прибуває, за рахунок когось.

Scoffer: 04.04.2024 12:31Ніколи такого не було, але раптово виявилось що електрички важать більше, шини стираються швидше, а опилки від шин особливою користю при вдиханні не відрізняються. Шо з цим робити поки що ніхто не знає, зворачувати електрифікацію якось не тойво, і продовжувати теж не тойво
— Що робити зрозуміло: понаписувати закони, щоб на електрички ставили ширші/більші колеса, тоді тиск на одиницю поверхні колеса буде меньший, і стиратимуться повільніше. Але у електричок із собівартістю поки не все гаразд(навіть Мерседес це визнав, і повертається до розробки нових ДВС, частково, але повертається), лоббіюють вони добре, виробникам шин також все подобається, — тому невідомо коли такі закони зможуть втілити? Те що подібні закони можливо створити, довотить наявність отих усяких євро1, євро2... євро6. — Суть закону: "тиск на одиницю поревхні шини не більше відповідного значення". — Вага авто відома — розмір п'ятна контакту для кожної шини з асфальтом відома — відповідайте вимогам.

Відправлено через 13 хвилин 56 секунд:
S: 04.04.2024 13:40 делать очень просто - кардинально снижать количество личного автотранспорта и развивать общественный
Мечты-мечты... В Киеве, последние 30 лет, застройка идет за взятки. По нормам на определенное количество метров жилья, обязан быть новый садик, школа, и т.д. НО! Чиновники разрешили... стоимость садика возвращать деньгами, и садик не строить. Полюбуйтесь например на Осокорки(район в Киеве) — стандартные каменные джунгли, которые даже в Китае сейчас сносят...
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Scoffer: 04.04.2024 10:33 VovaII
Трупами вітряків засіяна вся Австралія і половина Північного моря. Вся ця зелень має все ту ж саму принципову проблему що і з ядеркою: переробляти відходи нікому, нічим, і ще й немає бажання. Лопасті вітряка працюють декілька років, і потім тільки закопувати. Сонячні батареї туди ж. А бактерії поки ще на навчились жерти отой їхній пластик з вітряків і кремній з батарей. Як закопали, так і лежатиме вічно.
Ideonella sakaiensis жрёт ПЭТ, а сейчас пытаются вывести виды, жрущие не толко ПЭТ, но тут вопрос очень большой с точки зрения терроризма - так любой имбецил может их выпустить куда-то вовне и каюк современной цивилизации будет.
Ну и механическую переработку пластика, даже выгодную с экономической точки зрения (!) никто не отменял.
Лопасти ветряков же делают из ядовитого полимерного композита, который нельзя перерабатывать, поэтому вопрос их переработки или захоронения остаётся открытым, может складировать на каком-то острове их максимум.
Scoffer: 04.04.2024 10:33Одразу виявляється що і ядерка, і вітряки в десятки раз дорожче за старе-добре вугілля навіть з фільтрами. Це лише якщо засирати все навколо то тоді норм, гарні циферки.
Ну а в чем проблема захоронения ядерных отходов - никаких проблем нет вообще, хранилище подготовил и закопал, а потом через лет 100 придумают, как перерабатывать или уничтожать.
Scoffer: 03.04.2024 09:31 В поточному технологічному, політичному, безпековому (в тому числі від зовнішнього втручання) і ціновому стані ядерна енергетика, а особливо мала ядерна енергетика це постріл собі в голову з дробовика впритул. Можливо щось колись зміниться, але зараз от так. Від неї позбавлятись треба, а не розбудовуватись.
Будувати треба міні-ТЕЦ, в ідеалі газові, накрайняк вугільні з фільтрами, по штучкі на мікрорайон на десяток-інший тисяч населення, або на підприємство середнього пошибу, котрі окрім електрики, ще будуть забезпечувати свій мікрорайон теплом, гарячою водою, парою для місцевих підприємств, а не скидувати 70% енергії палива в нікуди.
Нет, конечно, везде нужно строить АЭС или термоядерные станции лет через 40. ТЭЦ - путь в никуда. Кстати, реакторы на быстрых нейтронах есть типа БН-1200 или китайский CFR-600, так что ядерные технологии вполне себе ничего сейчас.
VovaII: 04.04.2024 13:56В Киеве, последние 30 лет, застройка идет за взятки. По нормам на определенное количество метров жилья, обязан быть новый садик, школа, и т.д. НО! Чиновники разрешили... стоимость садика возвращать деньгами, и садик не строить. Полюбуйтесь например на Осокорки(район в Киеве) — стандартные каменные джунгли, которые даже в Китае сейчас сносят...
Сносить, конечно, придётся и строить, как полагается - максимум 5-7 этажей на здание, обязательный газ, включая автономное газовое отопление в каждой квартире, обязательный подземный паркинг на 2 машины на семью, трёхфазный ввод с обязательным заземлением в каждую квартиру, обязательное соответствие нормам инсоляции и расстояние между домами 150-200+ метров с зелёными дворами. Садики и школы с поликлиниками в каждый микрорайон новые.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Inqizitor2022: 04.04.2024 19:09никаких проблем нет вообще
Ага, жодної. Ти хоч би поцікавився скільки місць на планеті підходять для довготривалого захоронення ядерних відходів згідно з сучасних вимог для цієї справи. І це при тому що зараз ще дааалеко не всі потенційні ризики враховано.
А ще терористи, а ще війни, а ще війни з терористичними державами, а ще просто аварії і одразу мінус землі на тисячі років.
Саме АЕС це шлях в нікуди за поточних умов.
Inqizitor2022: 04.04.2024 19:09Кстати, реакторы на быстрых нейтронах есть типа БН-1200 или китайский CFR-600, так что ядерные технологии вполне себе ничего сейчас.
Котрі продукують більшу кількість активованих конструктивних матеріалів. Термояд туди ж. Так собі обмін виходить.

Відправлено через 19 хвилин 27 секунд:
Німці, до речі, вже обламались і зі сховищами, котрі доведеться переробляти, бо почали протікати, і з утилізацією самих АЕС, котра за їхніми дуже обережними оцінками перевелила за три сотні лярдів і незрозуміло хто має за це заплатити, в тарифі такого не було передбачено.
Попрацювати 50, та хай навіть 100 років щоб потім тисячі років зберігати відходи це якийсь кретинізм просто епічного левела. На ЧАЕС доведеться підтримувати саркофаг від тисяч, до десятків тисяч років за різними оцінками. Тисячолітнє місто втратили через якусь одну-єдину аварію. Нормально все?

Відправлено через 7 хвилин 49 секунд:
36 років пройшло, орки зайшли в Рудий ліс, трішки покопали і здохли. Як на мене, наглядніше нікуди.
Inqizitor2022
Member
Откуда: Харьков

Сообщение

Scoffer: 04.04.2024 20:21скільки місць на планеті підходять для довготривалого захоронення ядерних відходів згідно з сучасних вимог для цієї справи.
Можно выделить остров Барбадос для всемирного хранилища как ядерных отходов, например, так и пластика ядовитого.
Scoffer: 04.04.2024 20:21А ще терористи, а ще війни, а ще війни з терористичними державами, а ще просто аварії і одразу мінус землі на тисячі років.
Это ерунда всё и вполне себе решаемо.
Scoffer: 04.04.2024 20:21Саме АЕС це шлях в нікуди за поточних умов.
Наоборот, за АЭС разного размера на быстрых нейтронах и ТЯС будущее.
Scoffer: 04.04.2024 20:21Котрі продукують більшу кількість активованих конструктивних матеріалів. Термояд туди ж. Так собі обмін виходить.
После выделения одного места для хранилища - вполне себе нормально будет. А потом, когда придумают, как перерабатывать - переработают.
Scoffer: 04.04.2024 20:21Німці, до речі, вже обламались і зі сховищами, котрі доведеться переробляти, бо почали протікати, і з утилізацією самих АЕС, котра за їхніми дуже обережними оцінками перевелила за три сотні лярдів і незрозуміло хто має за це заплатити, в тарифі такого не було передбачено.
Попрацювати 50, та хай навіть 100 років щоб потім тисячі років зберігати відходи це якийсь кретинізм просто епічного левела. На ЧАЕС доведеться підтримувати саркофаг від тисяч, до десятків тисяч років за різними оцінками. Тисячолітнє місто втратили через якусь одну-єдину аварію. Нормально все?
Очистят потомки хранилище лет через 200.
Alexsandr
Member

Сообщение

NiTr0: 04.04.2024 10:39 вон газовые плиты и духовки в квартирах вполне себе работают и никто на них не жалуется и н требует сменить на электро...
По статистике заболевших с органами дыхания в квартирах с газовыми плитами больше. Но это решается скорее всего вытяжкой. ставить котлы на дома и регулировку с учетом тепла поквартирно надо. Дороговато, но экономия будет значительной. У нас в одних подъездах +28 в других +17.
VovaII
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Inqizitor2022: 04.04.2024 19:09Ideonella sakaiensis жрёт ПЭТ, а сейчас пытаются вывести виды, жрущие не толко ПЭТ, но тут вопрос очень большой с точки зрения терроризма - так любой имбецил может их выпустить куда-то вовне и каюк современной цивилизации будет.
— Ха, какая интересная мысль. Я все думал: куда мог дется весь плвстик от предидущей высокоразвитой цивилизауии? — А все просто. Они тоже создали такие бактерии. Ясное дело, что рано или поздно они вырвались на свободу и сожрали весь пластик. А потом сдохли с голодухи.
NiTr0
Member

Сообщение

Scoffer: 04.04.2024 10:45 ККД ТЕЦ по генерації нічим не відрізняється від ККД ТЕС хоча б з тої причини що там одні і ті самі турбіни. Різниця тільки в тому куди дівається зайве тепло.
бред, учите матчасть. КПД определяется разницей температур между горячей и холодной стороной. для электростанций температура отработанного теплоносителя - градусов 30. для ТЭЦ - под сотню... потому и КПД как у паровоза.
Ответить