Windows 12 може вийти влітку 2024 року

Обсуждение статей и новостей сайта
Ответить
Автор
Сообщение
SergiusTheBest
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Scoffer: 03.12.2023 21:01 Як видно, GDI переїхало з кернелспейса в юзерспейс і прекрасно там себе почуває з того часу.
Наведені діаграми не розкривають всієї суті. Ось посилання на саме графічну підсистему: https://learn.microsoft.com/en-us/windo ... chitecture GDI був в юзері в Windows NT4, потім переїхав в ядро з Windows 2000 і залишається там (для швидкості). Файл win32k.sys. Ну і GDI - це графічна підсистема, але не сам драйвер відеокарти. DirectX також в ядрі - dgxkrnl.sys.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

SergiusTheBest
Ноуп.
спойлер
Изображение
В кернелспейсі лише графічні і менеджмент примітиви, котрі ще й не installable. Тобто не те що юзверь ставить з дровами. Все, що з драйверами - в юзерспейсі, окрім драйвера порта.
Власне, на мс написано те ж саме, просто не уточнюється шо є шо. У тебе застаріла інфа, якихось 20 років тому було так як ти думаєш, але зараз трішки всьо не так :D
API діректа за межами примітивів - аналогічно в юзерспейсі. А примітиви і не доступні кінцевому юзверю, це внутрішня кухня ОС.
Последний раз редактировалось Scoffer 03.12.2023 21:36, всего редактировалось 4 раза.
spectroid
Junior

Сообщение

XP после семерки кажется какой-то детской, особенно на это указывают анимированные помощники.
А так - да, семерка - верх совершенства в качестве юзерфрендли операционной системы, простой и понятной всем, в которой не будет без твоего ведома и согласия скачиваться и устанавливаться браузер "край" :laugh:
SergiusTheBest
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Scoffer: 03.12.2023 21:26
спойлер
Изображение
В кернелспейсі лише графічні і менеджмент примітиви, котрі ще й не installable. Тобто не те що юзверь ставить з дровами. Все, що з драйверами - в юзерспейсі, окрім драйвера порта.
Дивіться: графічний драйвер (зелений колір) - розділений між юзером і кернелом. І це ще з Windows 2000. Вікна також в ядрі - це дає плюс до швидкості (на сучасному залізі не дуже актуально, а 20 років тому це було суттєво) і дає мінус до стабільності та захищеності (ось тут https://www.fortinet.com/blog/threat-re ... single-bit через функцію, що обробляє скролбар, отримують повний контроль над системою). В Linux графічний драйвер схожий на Windows (також розділений на юзер і кернел), а от вікна в юзері.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

SergiusTheBest
Ну от і подивись на зелений колір. В кернелспейсі лише драйвер порта. І все. Драйвер графічного процесора на всі 146% в юзерспейсі.
Що було в 2000 - я скидав на попередній сторінці, а там було тупо все в кернелспейсі. З усіма відповідними наслідками: швидко і глючно. Від цього відмовились після ХР. Тобто фактично з усієї довгої лінійки NT лише дві версії були з графічними дровами в кернелспейсі.

Відправлено через 6 хвилин 47 секунд:
Не треба думати що в вінді погана архітектура ОС. Все з точністю до навпаки: вінду робила та ж сама команда, котра до того робила саму мішн-крітікал ос реальності OpenVMS. Це не студенський проект як з лінуксами. Інша справа що і на гарну архітектуру можна силами індусів нагорнути такого збочення, що мало не здасться, що і спостерігаємо зараз.
SergiusTheBest
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Scoffer: 03.12.2023 21:48 Ну от і подивись на зелений колір. В кернелспейсі лише драйвер порта. І все. Драйвер графічного процесора на всі 146% в юзерспейсі.
Що було в 2000 - я скидав на попередній сторінці, а там було тупо все в кернелспейсі. З усіма відповідними наслідками: швидко і глючно. Від цього відмовились після ХР. Тобто фактично з усієї довгої лінійки NT лише дві версії були з графічними дровами в кернелспейсі.
Windows XP ліворуч, Vista праворуч:
спойлер
ИзображениеИзображение
OpenGL завжди був в юзері, потім туди підтягнули Direct3D і DXVA. Сам драйвер все одно має 2 частини: юзер і кернел. Також весь GDI і вікна залишаються в кернелі. Я згоден, що Vista зробила прогрес в роботі графіки. Але сказати, що все перенесли в юзер - не можна. Подивісться на розмір nvlddmkm.sys - там більше 10 МБ кода!
Smok
Member
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

Scoffer: 03.12.2023 21:48 Це не студенський проект як з лінуксами.
не зрозумів, у вас є якась відраза до студентів?
чи до лінуксу, який виріс від студентів до системи, яка змінила світ пропрієтарного unix софта в бік безкоштовного відкритого софта?
Scoffer: 03.12.2023 21:48 вінду робила та ж сама команда, котра до того робила саму мішн-крітікал ос реальності OpenVMS
тобто діди, які в 70х робили OpenVMS зараз роблять вінду?



мені здається вінда йде кудись в бік iexplorer подібних історій, єдиний її плюс - величезна кількість ПО та людей, які нею вимушені користуватись через софт
overbloher
Member

Сообщение

Сейчас самое время начать разрабатывать народную ОС без шпионских модулей и подписки. Кто запилит, будет на коне, если корпорации не выкупят.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

SergiusTheBest: 03.12.2023 22:11Також весь GDI і вікна залишаються в кернелі.
Ні, не залишаються. Що де на картинці з попередньої сторінки.
SergiusTheBest: 03.12.2023 22:11 Сам драйвер все одно має 2 частини: юзер і кернел.
Ага, в співвідношенні 1000 до 1. :D
Smok: 03.12.2023 22:17чи до лінуксу, який виріс від студентів до системи, яка змінила світ пропрієтарного unix софта в бік безкоштовного відкритого софта?
Я не вважаю лінукс кращим юніксом ніж фряха. Власне, лінукс - найгірший з усіх юніксів. Просто дуже модний. А справжні проприєтарні юнікси вміли робити страшні штуки, наприклад гасити один з проців так щоб його можна було замінити на інший без вимикання системи. Або працювати з аптаймами 10+ років. :horror:
Smok: 03.12.2023 22:17тобто діди, які в 70х робили OpenVMS зараз роблять вінду?
Тобто діди, котрі в 70х робили вмс, в 90х робили вінду. Найголовнішу її частину - архітектуру. Котру споганити не змогли досі навіть індуси, хоча вони дуже і дуже стараються.

Відправлено через 4 хвилини 51 секунду:
Smok
В лінуксі досі банальні acl не можуть протягнути через всю систему. Хоча в усіх пристойних юніксах це було з народження. Як і в вінді. Жити без acl в корпоративному середовищі, м'яко кажучи, не дуже комфортно. А тоді дивуються чому корпорати дружно на нього забивають за межами веба, котрому, за великим рахунком, взагалі все одно яка там ОС. Сьогодні лінукс, а завтра фуксія якась :D

Відправлено через 7 хвилин 15 секунд:
Smok: 03.12.2023 22:17в бік безкоштовного відкритого софта?
Для мене це взагалі не аргумент. Безкоштовний сир.
SergiusTheBest
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Scoffer: 03.12.2023 22:48 В лінуксі досі банальні acl не можуть протягнути через всю систему. Хоча в усіх пристойних юніксах це було з народження. Як і в вінді. Жити без acl в корпоративному середовищі, м'яко кажучи, не дуже комфортно. А тоді дивуються чому корпорати дружно на нього забивають за межами веба, котрому, за великим рахунком, взагалі все одно яка там ОС. Сьогодні лінукс, а завтра фуксія якась :D
Так є ж ACL. І навіть SELinux! З купою політик, відстеження походження файлів і т.д. Я навіть не знаю, чи щось аналогічне є під Windows.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

SergiusTheBest
Є, тільки не працює як треба. Добра половина софта його не ферштейн. Якщо не більшість. А з SELinux теж немало проблем приблизно того ж рівня. Кому треба права, котрі ніяк використати?

Відправлено через 3 хвилини 37 секунд:
Я тут загуглив, виявляється ACL з коробки є навіть в макосі :facepalm:
TheDmytrius
Member

Сообщение

fludimir: 02.12.2023 18:57
TheDmytrius: 02.12.2023 14:37 Тим часом я, який сидить на Windows 7: :kbd:
Ты не один!) но все-таки придется переходить на 10ку в ближайшее время, благо обновлениями портить ее уже особо не будут
Знаю. Стим сдыхает 1 января, поэтому переиду на 10ку
Sahniuk
Member
Откуда: Одесса

Сообщение

менi дуже подобались команди в команднiй строкi вiн ХР fix boot ,fixmbr ,якi оживляли вбиту вiнду,яка не хтiла запускатись, а ще вiн ХР миттево вiдгукалась на ктрл+альт+делет, чим вбивав процесс, який призвiв до зависання ,браузери майкрасофт ,це чисте зло. а ще цей хром не дае юблокорiджин рiзати рекламу на ютубi.блокуе наглухо на вiндовс 7, операмiнi не брикаеться i не свариться на вiндовс 7
the lamer
Member

Сообщение

overbloher: 03.12.2023 18:49 Некоторые щеё на ХР умудряются сидет и какой-то браузер даже нарыли (не помню как называется).
MyPal. Автор Feodor2 Українець начебто. Щоправда, є підозри, що зараз – не зусiм.
OC Falcon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Scoffer: 03.12.2023 01:38 Не згоден. В 11 не можна вимкнути групування в панелі завдань. А це просто люто як бісить коли працюєш, наприклад, з кількома файлами екселю одночасно.
Я б сказав для кого інтерфейс 11 вигадали, але це зовсім нецензурно буде.
Аналогично, конкретно из-за отсутствия этой функции 11 вообще не рассматриваю как вариант.
Еще бесит, что начиная с определенной версии убрали возможность независимой регулировки уровня громкости разных источников.
Кому эти функции могли мешать? Убрали нужное, зато завезли кучу шлака :facepalm:
tablestikus
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

OC Falcon: 04.12.2023 06:38
Scoffer: 03.12.2023 01:38 Не згоден. В 11 не можна вимкнути групування в панелі завдань. А це просто люто як бісить коли працюєш, наприклад, з кількома файлами екселю одночасно.
Я б сказав для кого інтерфейс 11 вигадали, але це зовсім нецензурно буде.
Еще бесит, что начиная с определенной версии убрали возможность независимой регулировки уровня громкости разных источников.
Кому эти функции могли мешать? Убрали нужное, зато завезли кучу шлака :facepalm:
а це не воно?
Изображение
Andrey2005
Member
Аватара пользователя
Откуда: UA

Сообщение

TheDmytrius: 04.12.2023 00:10 Стим сдыхает 1 января, поэтому переиду на 10ку
Щоб не дохли ці лаунчер костилі, давно перейшов на GOG. Питання лише в браузері, бо різні мікрооноволення сайтів дуже швидко все ламають, і мозила вже почала глючити на деяких сайтах.
SergiusTheBest
Member
Откуда: Київ

Сообщение

Scoffer: 03.12.2023 23:04 Є, тільки не працює як треба. Добра половина софта його не ферштейн. Якщо не більшість. А з SELinux теж немало проблем приблизно того ж рівня. Кому треба права, котрі ніяк використати?
Я тут загуглив, виявляється ACL з коробки є навіть в макосі :facepalm:
Сперечатися не буду, в мене немає досвіду ні з одним, ні з іншим (можливо у вас є, чи ви просто так хейтите?). Мені з головою вистачає класичного механізму дозволів в Linux (власник, група, всі інші). І працює він вогонь як швидко.

Відправлено через 2 хвилини 31 секунду:
OC Falcon: 04.12.2023 06:38 Аналогично, конкретно из-за отсутствия этой функции 11 вообще не рассматриваю как вариант.
Еще бесит, что начиная с определенной версии убрали возможность независимой регулировки уровня громкости разных источников.
Кому эти функции могли мешать? Убрали нужное, зато завезли кучу шлака :facepalm:
Бісить, що налаштування постійно переміщаються з одного місця в інше. А ще - частина налаштувань мають новий інтерфейс (типу планшетний), а інші - старий. Перепишіть вже один раз на новий, і все.
overbloher
Member

Сообщение

Scoffer: 03.12.2023 23:04 SergiusTheBest
Є, тільки не працює як треба. Добра половина софта його не ферштейн. Якщо не більшість. А з SELinux теж немало проблем приблизно того ж рівня. Кому треба права, котрі ніяк використати?

Відправлено через 3 хвилини 37 секунд:
Я тут загуглив, виявляється ACL з коробки є навіть в макосі :facepalm:
А что конкретно не работает? Я тут проверил, вкладка с правами в графическом интерфейсе есть, в командной строке, там тоже не особо сложно, как я понял: владелец, группа и все остальные (read, write, execute). На винде, конечно, оно привычней, но если прижмет, то вроде и линукс ничего.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

overbloher
Ти не плутай ACL з POSIX permissions :rotate:
Ответить