Не включается/не загружается/не запускается компьютер

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Ответить
Автор
Сообщение
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

noth1ng_matters
Ще варіант - БЖ старий та недорогий, тобто там групова стабілізація, тобто зі зростанням навантаження може "гуляти" 5 В. Це покаже HWiNFO. Таке може бути само по собі конструктивно, а конденсатори самі по собі.
noth1ng_matters
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Доброго вечора, коротше розібрав бж, почистив від пилу, оглянув - наче все в нормі, зібрав назад та ввімкнув - все добре, якийсь час поганяв в Hunt і ніяких проблем не було, ввімкнув кулери - теж вже добре. Невже банально проблема була в пилу? Ще доречі пару років тому у бж з'явився такий тихий-тихий писк, зникав тільки якщо його з розетки вимкнути, почитав - наче таке часто трапляється і нічого не поробиш, так ось і цей звук зник. Нижче скрін з останньою годиною у грі під навантаженням, наче всі напруги як треба.
Изображение
taxi911
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

noth1ng_matters
От і погано, бо як я зрозумів ви могли і не побачити своїм оком конденсатори. Телефон не заряджаєте при вимкненому пк?
Ну якщо пилу було багато і тварини є, то можливо і термозахист спрацьовував.
noth1ng_matters
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Ну от прикріпляю фото, тварин немає, просто я жодного разу його не розбирав і не чистив.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
upload pic
taxi911
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

noth1ng_matters
:up: нема нічого страшного, але і пилу страшного не бачу.
Пищать ті дроселі катушки. Так просто проблема не зникла би, можливо і неконтакт був.
noth1ng_matters
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Так фото після того як прибрав пил, бо з ним не було б видно так добре.
Я два тижні намагався розібратися у чому справа, ледь не купив новий бж, а тепер сиджу і розумію що ті комплектні кулери гудять як літак, тепер єдине бажання викинути їх разом з контролером і встановити пару bequiet.
П.С. А чим окрім ігор можна перевірити систему на стабільність щоб я вже видихнув і спав спокійно? Тест aida system stability підійде? І скільки хвилин його проганяти потрібно?
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

noth1ng_matters
Мені більше ОССТ подобається.
noth1ng_matters
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Artem_K: 31.10.2023 22:43 noth1ng_matters
Мені більше ОССТ подобається.
Зараз спробую, скільки часу ганяти комп?
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

noth1ng_matters
Хвилин 30 вистачить, я би старий БЖ сильно би на витривалість не випробував би ) Ну й не відходив би під час тестування, а поглядав на температури та напруги, які він виводити буде.
noth1ng_matters
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Добре, а що саме обирати в налаштуваннях? Stability test? Щось додатково треба налаштовувати чи запускати як є?
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

noth1ng_matters
Stability test - Power. Тоді він роздраконить відеокарту та проц на максимум. Якщо добрий кулер то можна залишити на auto.Це таке навантаження, яке у реальному житті комп не отримає.
PS, За умови, що у БІОС знято поверліміти та програма вирішить задіяти AVX512 то проц по-дорослому розженеться. Якщо кулер не дуже, то можна руками вибрати щось послабше.
noth1ng_matters
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Доброго ранку, пів годинки прогнав, проц був на початку взяв 210в та 100 градусів, але потім знизився до 180в, і частота до 4400 знизилася, кулер zalman cnps9x performa на 2100 крутив і вище 100 градусів температура так і не піднялася.
По лініям напруги ніяких стрибків, лише чомусь на відеокарті напруга стрибала від 80 до 160в, але при цьому завантаження 100% і частота не просідала, температура взагалі 70 максимум.
Artem_K
Member
Аватара пользователя
Откуда: Все складно

Сообщение

noth1ng_matters
Система витримала от і добре.
А кулер не вивіз процесор й він пішов у троттлінг, до речі так і мало бути, бо у кулера офіційний TDP 180 Вт.
noth1ng_matters
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Artem_K: 01.11.2023 09:06 noth1ng_matters
Система витримала от і добре.
А кулер не вивіз процесор й він пішов у троттлінг, до речі так і мало бути, бо у кулера офіційний TDP 180 Вт.
Так, звісно, я це розумію. В іграх температура в районі 60 трималась звичайно і процесор навантажений був максимум на 40%.
Ну що, тоді замість бж купую якісь тихі вентилятори і навіть без підсвітки, на картинці та відео прикольно, а в живу вся кімната освічується навіть на мінімальній яскравості, ще й гудять жахливо, хоча про це у відгуках я саме і читав, вистачить підсвітки на процесорному кулері та планках пам'яті.
Всім дякую за допомогу, як мінімум не буду лінуватися та хоча б раз на пів року чистити від пилу не тільки доступні місця, а й нутрощі блоку живлення.
GreenMile
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

noth1ng_matters: 31.10.2023 21:57. Невже банально проблема була в пилу?
Ні, пил там ні до чого, це так не працює. Проблема на даний момент не локалізована, просто не проявляється, тому вона або вилізе пізніше знову, або проблема була в неправильному підключенні або поганому контакті, що вирішилось перепідключенням. До речі, в молексах нерідко була проблема з фіксацією пінів, при підкюченні вони "втоплюються" і це непомітно, а при відклченні стають на місце через те, що кабель трохи пружинить. Тому первірте ващіе роз'єми молекса, особливо на контролері.
noth1ng_matters
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Вітаю, я майже тиждень перепідключав туди-назад через різні молекси(2 шнури, 4 роз'єми), а проблема зникла тільки після того як розібрав бж і гарно прочистив його. До того ж була аномальна поведінка жорсткого диску під навантаженням коли контролер навіть не був підключений.
Наразі я вже зняв всі комплектні корпусні кулери та контролер - сьогодні буду встановлювати бікваєти і на цьому моя епопея з оновленням заліза та корпуса нарешті закінчується. Якщо навіть і залишилась проблема в самому молексі - най буде, я ним користуватися не планую. Комп'ютер пройшов стрес тести і ніяких аномалій не показав, в побутовому користуванні теж все нормалізувалося. Ще раз дякую.
Chester_pl
Member
Откуда: Полтава

Сообщение

Доброго времени.

asus tuf gaming h770-pro wifi
13700
DDR5 G.Skill Trident Z5 RGB 6600c34 f5-6600j3440g16gx2-tz5rk
Super Flower Leadex 80 Plus Platinum 1200W White (SF-1200F14MP white)

комп не выключается суткам. Много работаю, проще не выключать чем потом все открывать.
Изредка бывал зависа, чаще всего в простое, отошел от компа на время - приходишь, а он уже не але(. Просто ни на что не реагировало, ресет кнопка не работала. Только зажатый павер.
Сегодня начал виснуть часто, вплоть до того что только загрузился и все мышь уже не реагирует. Бывало 5-10 минут.


Начал постепенно отрубать все компоненты что бы найти виновника.
На данный момент.
От материнки отключено все кроме памяти проца
Биос обновлен
Память осталась одна планка
Биос заходит, но далее при попытке любой загрузки, буть то системный диск или с установочной флешки зависает загрузка. Ресет реагирует
Вложения
IMG_1858.jpeg
Chester_pl
Member
Откуда: Полтава

Сообщение

спойлер
Chester_pl: 13.06.2024 00:09 Доброго времени.

asus tuf gaming h770-pro wifi
13700
DDR5 G.Skill Trident Z5 RGB 6600c34 f5-6600j3440g16gx2-tz5rk
Super Flower Leadex 80 Plus Platinum 1200W White (SF-1200F14MP white)

комп не выключается суткам. Много работаю, проще не выключать чем потом все открывать.
Изредка бывал зависа, чаще всего в простое, отошел от компа на время - приходишь, а он уже не але(. Просто ни на что не реагировало, ресет кнопка не работала. Только зажатый павер.
Сегодня начал виснуть часто, вплоть до того что только загрузился и все мышь уже не реагирует. Бывало 5-10 минут.


Начал постепенно отрубать все компоненты что бы найти виновника.
На данный момент.
От материнки отключено все кроме памяти проца
Биос обновлен
Память осталась одна планка
Биос заходит, но далее при попытке любой загрузки, буть то системный диск или с установочной флешки зависает загрузка. Ресет реагирует


АПД.
виновником оказался процессор
Ответить