Вентилятор в БП. Выбор обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Ответить
Автор
Сообщение
shatun
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запорожская глухомань

Сообщение

shatun: 06.06.2023 12:04 ...Пишу прямо - ситуація не штатна. Вентиль справний, але стоїть у SFX-L БЖ Siasonic Focus SGX-650.
Той у свою чергу стоїть в ITX і штатно має стоп-фан до 40% навантаження.
Тобто він, на моєму конфігу, більший час тупо стоїть виділяючи тепло у і так доволі теплий короб. :-/
...Що саме цікавить - який з цих трьох краще підійде для мого БЖ для середніх навантажень? Про максимальні мови поки немає, бо немає ВК.
Знаю, що тут камнями кидають у тих, хто намагається підключити вентиль БЖ до МП, але іншого виходу поки не бачу. :dontknow:
Коротше, кому у голову така сама ідея прийде, щодо ITX де БЖ стоїть у другій секції позаду МП вентилем на вулицю - не гвалтуйте собі мозок. :-/
Спробував поки, що було під руками - Gelid 120 slim 1600 rpm PWM. Він і по формі, і за кількістю лопатей ближче до штатного вентиля виявився.
Так, сам кейс тепер на дотик прохолодніший, але на температуру ЦП це взагалі ніяк не вплинило.
У всякому разі при коротких навантаженнях я різниці не побачив окрім як на чіпсеті та VRM по градусу скинуло.
спойлер
Изображение
Изображение

ШТАТНИЙ ВЕНТИЛЬ БЖ - 0 RPM
Изображение

ВЕНТИЛЬ У БЖ - GELID 120 mm PWM - 830 RPM
Изображение
Stray
Member

Сообщение

shatun
то і добре що вам стало легше :)

Відправлено через 4 хвилини 18 секунд:
я от у своєму asus loki 850вт думаю крутілятор міняти, бо чудний "champion cf1225h12d" звісно молодець і все таке, але коли працює то гудить сильніше за працюючу поруч 300 ватну вк :gigi:
lexusiaka
Member
Аватара пользователя
Откуда: zp.ua

Сообщение

В БП ENERMAX RevoBron 600W стал мерзко трахтатеть вентиль, буд-то цепляется за что-то, читал-читал, так и не понял сколько там контактов :gigi: толи 5 проводов, толи 3, а на фотке 4...
на что поменять то?!
Alex+
Member

Сообщение

lexusiaka
це там в ньому отой хитрий вентилятор що в обидві сторони крутиться?
Там 4 дроти. Наче так виглядає як то живлення для двох окремих двигунів, для обертання в різні сторони.

Треба подивитись мультіметром по дротам на рідному вениляторі, що туди приходить при нормальному режимі роботи. Якщо там буде потрібні 12в які будуть змінюватися від навантаженні на блок, то замінити можна буде на любий вентилятор. Просто не буде отого фірмового зворотного обертання.
Енермакси ще хвалилися, що ця вертушка легко розбирається для обслуговування - лопаті там на магнітному підвісі. Може варто для початку розібрати, почистити, змастити та він і далі буде працювати
lexusiaka
Member
Аватара пользователя
Откуда: zp.ua

Сообщение

Alex+
да, там при старте в другую сторону он крутится, чтобы от пыли прочистился... мне эта фишка нафик не впала, тобишь любой 4х пиновый пристойный кулер подойдет?
ага, хвалились, типа крыльчатку снял и от пыли почистил
Alex+
Member

Сообщение

lexusiaka: 20.09.2023 23:53тобишь любой 4х пиновый пристойный кулер подойдет?
і 3 пін і 2 пін підійде. Якщо керування обертами там реалізовано просто зміною напруги як і в більшості блоків, то потрібно буде тільки 2 дроти(+і-). Але щоб зрозуміти куди ті два дроти підключати, треба:
Alex+: 20.09.2023 23:32подивитись мультіметром по дротам на рідному вентиляторі, що туди приходить при нормальному режимі роботи
тобто знайти дроти на які в звичайному режимі (не в режимі очищення) приходить потрібна напруга. Без видзвонювання ви не зрозумієте куди підключатись
lexusiaka
Member
Аватара пользователя
Откуда: zp.ua

Сообщение

Alex+
да я и на 4х пиновый готов, мне главное чтоб и охлаждал компоненты, и чтоб тихо было, ну и цена не космическая)
Alex+
Member

Сообщение

lexusiaka
Для початку спробуйте його обслужити, може і міняти не треба буде.
shatun
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запорожская глухомань

Сообщение

Alex+: 21.09.2023 00:15 тобто знайти дроти на які в звичайному режимі (не в режимі очищення) приходить потрібна напруга. Без видзвонювання ви не зрозумієте куди підключатись
Чорний/червоний? :idea:
Жовтий та коричневий - то реверс той дебільний.
lexusiaka: 21.09.2023 11:23 да я и на 4х пиновый готов, мне главное чтоб и охлаждал компоненты, и чтоб тихо было, ну и цена не космическая)
Щоб ти не обрав - приготуйся до колхозу - на рідному 4 пін але не стандартний роз'єм корпусних вентилів, а типу як на відяхах.
Alex+
Member

Сообщение

shatun
Та ось не знаю, там у цьому БЖ ще є якась синхронізація з зовнішнім контролером для вентиляторів, може то взагалі не реверс, а якісь датчики з вертушки виведені. Мені щось не дуже подобається тонший переріз коричневого та чорного дротів, як наче вони не для живлення. Десь там підводка каменюка сховалася... Я не можу знайти розпіновки того вентилятора, але у продажу бачив звичайні 3пін та 4 пін енермакси з зворотнім обертанням. Окремого живлення там не потрібно було, все це організовувалося електронікою в самому вентиляторі. А що вони тут в БЖ придумали залишається тільки здогадуватися, або оприділяти методом тику.
В любому випадку, без:
тут не обійтися
shatun
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запорожская глухомань

Сообщение

Alex+: 21.09.2023 13:09 Та ось не знаю, там у цьому БЖ ще є якась синхронізація з зовнішнім контролером для вентиляторів, може то взагалі не реверс, а якісь датчики з вертушки виведені...
Тоді усі дороги ведуть у Китай (cooling fan 12cm 12025 12cm fan ed122512h 12V 0.30a): https://www.aliexpress.com/item/4000796 ... JBda8p8SeW
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

lexusiaka: 21.09.2023 11:23да я и на 4х пиновый готов
Вы что не понимаете что туда обычный ШИМ вентилятор вряд-ли будет работать? Смажьте сперва, желательно не жидкой а густой смазкой, она биения уберет заполнив выработанные щели, если не поможет то покупаете обычный трехпиновый и подключаете двумя проводами, третий тахопровод не задействуется или ведётся на мать и мониторится, только сперва найти эти два которые там с бп для питания в обычную сторону.
SVVAT
Member
Аватара пользователя
Откуда: Никополь

Сообщение

Какой вентиль идёт в БП be quiet pure,stright,dark?? Кто знает?

Хочу заменить штатный вентилятор своему БП Chieftec PowerPlay 1050platinum.
Отличный БП,просадок нет,все отлично..но блин,когда работаю за компом,и БП в гибридном режиме выходит из спячки..я отчётливо слышу шум,гул..
Там погуглил стоит 1400обмин вертушка.
Блоку год всего,на гарантии,но я лучше забью на нее,чем мучаться.
Хочу поставить от би квайет.
Имею три вида вентиляторов 140мм:
pure 980rpm
silent 980rpm
pure hight speed 1600rpm.
Какой лучше присобачить?
Последний на максималках шумный.
А первые два,смущает что мало оборотов.
Система в пике может жрать 400вт-500вт,не больше.(иногда ставлю другую видяху 3080)
Просто резать провода,тыкать,проверять на разных вентиляторах.не очень бы хотелось.
Какой идёт штатный вентиль идёт у биквайетов?
Alex+
Member

Сообщение

SVVAT: 22.09.2023 09:32Какой идёт штатный вентиль идёт у биквайетов?
У сучасних моделях dark та straight йдуть не стандартні - у першого безрамковий у другого з фігурною рамкою. Все ж корпусні вентилятори та штатні з БЖ це різні речі, хоча і мають одну назву серії.
Ну і якщо мене не підводить склєроз, у вас в бж 135мм вентилятор
Підводить :gigi:
SVVAT
Member
Аватара пользователя
Откуда: Никополь

Сообщение

Та начебто 140мм там був,коли купляв на цей момент звертав увагу..щоб не було нестандартну..Ще не розбирав,тоді подивлюсь.
А як всеж таки 140мм,чи витягне биквайет на 1000обертів?Воно рідко включається,тобто він не наррягається,але як включиться то чутно..тому вирішив заморочитися..
Хочу поставити на тисячу обертів,але не в гібриді,а на постоянку..але не впевнений на 100відсотків,що справиться.. :insane:
Crossbow
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

SVVAT: 22.09.2023 09:32Chieftec PowerPlay
маю таке:
[PSU]: Chieftronic PowerPlay GPU-650FC 650W, 80 PLUS Gold
[PSU Fan]: be quiet! Silent Wings 3 140mm High-speed.

https://www.overclockers.ua/cooler/bequ ... 140mm/all/
Последний раз редактировалось Crossbow 22.09.2023 10:09, всего редактировалось 1 раз.
Alex+
Member

Сообщение

SVVAT: 22.09.2023 09:55постоянку..але не впевнений на 100відсотків,що справиться.
А тут і не вийде переконатись без практичних тестів. В теорії, 400 ват деякі платинові бж взагалі в пасивному режимі тримають. Крім того, якщо зовсім тихохідну вертушку поставить, то можуть бути проблеми із її стартуванням на холодному бж. Треба щоб стартова напруга бж в холодному стані була вищою ніж стартова на обраному вентиляторі.

Отже задумане вами зовсім без експериментів реалізувати не вийде :rotate:
SVVAT
Member
Аватара пользователя
Откуда: Никополь

Сообщение

Crossbow
І що по шуму?
в мене хай спіди на водянці стоять,4шт..ну як до 70%,то ще гуд..а як на 100відсотків,то вони ніфіга не тихі теж..не знаю,як там бп напругою буде розганяти вентіль..думаю теж добряче..
Alex+
Вентилятора воно вмикає,коли або нагріється добре,пару годин гри..або коли різко за 300вт потужність перевалює..до 300-тиша.
А по напруга стартовим,тут в темі,пару сторінок назад хтось писав,що стартують бикваєти на цих чифтеках,питань нема..Мене турбує чи зможе охолоджувати низькооборотиста вертушка цей бп..
По логіці повинна..Якщо прайми з фурмарками по п'ять шість годин не ганяти.. :)

Отправлено спустя 13 минут 46 секунд:
Ось,знайшов пост камрада
Crossbow
viewtopic.php?t=28234&start=2680#p3213444
Все повинно працювати..Але шум.Чи не вийде шило,на мило?
Crossbow
Member
Аватара пользователя
Откуда: Вінниця

Сообщение

SVVAT: 22.09.2023 10:32І що по шуму?
я задоволений.
пробуйте... тут тільки дослідним шляхом треба йти.

Відправлено через 2 хвилини :
напругу БЖ на вертушку буде піднімати при потребі (нагрів).
Якщо вертушка крутить наприклад 600 об\хв. при умовних 4В - 5В, то навіщо йому подавати більше, якшо вертушка справляється?
SVVAT
Member
Аватара пользователя
Откуда: Никополь

Сообщение

Дякую..буду намагатись обережно розпінувати hight speed тоді..там,наскільки встиг зрозуміти,треба голкою натиснути,та витягти..переставлю колодки.
Якщо вдасться не різати проводи,тоді можна буде спробувати поставити одну,та другу вертушки..
Ответить