PCI-SIG та Nvidia працюють над оновленим роз'ємом живлення 12VHPWR

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
konb999
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Hotspur: 03.07.2023 19:56
Рокки Бульбоа: 03.07.2023 19:49Я новичок, в компьютерах слабо разбираюсь. Вот читаю вы все смеетесь с людей, которые купили себе недешевую карту RTX4090 и кабель за 25 евро. Скажите, а вот у Вас в профиле AMD Radeon 5700 она мощнее или аналог 4090? Надо было брать её?
я мову російську погано розумію. переходьте на англійську
Просто він "НЕ ХОМЯК" і з нього ніяка кожанка 25 зайвих ойро не отримає ні в якому разі! Бо в нього їх просто немає! :lol:
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

oversteve: 04.07.2023 00:42 закон Ома згадайте, напруга то опір помножений на силу струму, от при однаковому струмі і різному опорі провідника будете мати різну просадку напруги
Закон Ома не так звучить. Не всі формули можна "розвертати"
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

oversteve: 04.07.2023 00:42
Timedemo: 04.07.2023 00:03 І як воно у мене на сраній вінгі золотій 750вт і сутками карта 500+вт іноді рендери робить, нічого не грієтся, не плавится...
якщо у вас "срана вінга" видає свою потужність і у неї кабелі достанього перерізу, то все цілком може працювати
Timedemo: 04.07.2023 00:03 не може буди різної просадки при одному й тому ж струмі, відеокарта, це не лампа накалювання, яка має постійний супротив, якщо карта жере 500вт, то вона при 10в буде жрати свої 500вт, от тільки вона це візьме як раз більшим струмом, або спрацює захист по напрузі низькій, це як з блоками живлення, при 240в 500вт він з розетки візьме трохи більше 2х амперів, а при 180в він витягне трохи меньше 3х амперів, а при 110в загребе 4.5 ампери.
закон Ома згадайте, напруга то опір помножений на силу струму, от при однаковому струмі і різному опорі провідника будете мати різну просадку напруги, якщо у вас дріт АВГ16 до відяхи, то на ньому буде менше просадка напруги ніж по дроту АВГ18
по 500вт все правильно, відеокарта буде жерти свої вати і на проводі з більшим опором буде вище струм, ніж на проводі з меншим опором, але у випадку більшого опору щоб відяха отримала свої 500вт бж буде умовно видавати 510вт із яких 10 підуть на нагрів кабеля за рахунок внутрішнього опору, а у випадку меншого опору 505вт, із яких 5 підуть на нагрів
і відповідно ваш приклад з бж не катить, бо тут мова не про просадку напруги на виході бж, а про просадку напруги на кінці кабеля за рахунок його внутрішнього опору, умовно кажучи на виході бж будуть ті самі 12в, а на вході в відяху може бути вже 11.8в, то вже скорше можете з класами ефективності порівнювати, чому у різних бж різний кпд
Я про Ома і мав на увазі, а у відіка не може бути постійного струму. А Ви писали що будет просадка при постійному струмі, але у нас же мова про відікі та компьютерне залізно, а не про споживачі, с постійним супротивом.
oversteve
Member
Откуда: Ukraine

Сообщение

Геральт: 04.07.2023 08:43
oversteve: 04.07.2023 00:42 закон Ома згадайте, напруга то опір помножений на силу струму, от при однаковому струмі і різному опорі провідника будете мати різну просадку напруги
Закон Ома не так звучить. Не всі формули можна "розвертати"
це вже придирки до формулювання, в данному контексті просто сама формула цікавить, і її можна "розвертати"
vmsolver
Member

Сообщение

oversteve
Timedemo
Вы говорите практически об одном и том же, но с разных сторон, да, при повышении сопротивления линии передачи потери увеличиваются, а формула P = U * I хоть и укажет как искать при каких напряжении и токе нагрузка достигнет нужной ей потребляемой мощности, но чтобы их определить надо знать падение напряжения на проводах, которое также зависит от величины тока, двойная зависимость, пахнет квадратным уравнением.

И так и есть, эта задача сведётся к квадратному уравнению (посчитать какое будет напряжение и ток зная сопротивление линии, напряжение питания и требуемую потребляемую мощность на нагрузке).
anyname
Member

Сообщение

oversteve: 03.07.2023 22:28
правильно, цей роз'єм буде грітися більше, ніж провід, тут вже питання в тому яка допустима температура нагріву того контакту, крім того периметр квадрату зі стороною 0.64 - 2.56мм, дожвина кола діаметром 1.3мм - 4мм, отже площа розсіювання буде відрізнятися лише на третину, крім того більша частина поверхні того роз'єму без ізоляції взагалі і відповідно віддає тепло легше, ніж провід через цзоляцію
А якщо звернути увагу на те що провід хоч і в ізоляції , зате має примусове охолодження ? адже в звичайному корпусі повітря ганяється вентиляторами.не беремо до уваги кастомну воду з радіатором на балконі й без жодного вентиля в самому корпусі . а от всередині самого роз'єму ніякої вентиляції немає взагалі .
Евріка. вихід знайдено . потрібно до ВК причепити ще один вентіль , щоб він проганяв повітря скрізь роз'єм , з власним регулятором обертів від температри роз'єму , а не від температури ГП. Ще й на моніторинг вивести температуру роз'єму (а можливо ще й проводів). Це повинно сподобатися любителям усілякого моніторингу. ;) :rotate:
oversteve
Member
Откуда: Ukraine

Сообщение

Timedemo: 04.07.2023 09:07 Я про Ома і мав на увазі, а у відіка не може бути постійного струму. А Ви писали що будет просадка при постійному струмі, але у нас же мова про відікі та компьютерне залізно, а не про споживачі, с постійним супротивом.
ті 12в, які на відяху подаються, то постіний струм (ака DC - струм, який протікає в одному напрямку з постійною напругою)
просадка при любому струмі буде, при постійному DC, при змінному AC, чим більше струм пустити через провідник, тим більше буде просадка, буде в якийсь момент часу відяха хавати 5 вт - струм буде низький, просадка буде мала, потягне на себе 500вт - струм виросте в 100 разів і разом з ним напруга просяде на величину в +-100 разів більше
у нас взагалі мова була про дріт, по якому подається живлення від бж на відяху і просадку напруги на дроті із-за опору дроту і нагрів дроту із-за цієї просадки
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

oversteve: 04.07.2023 10:30
Timedemo: 04.07.2023 09:07 Я про Ома і мав на увазі, а у відіка не може бути постійного струму. А Ви писали що будет просадка при постійному струмі, але у нас же мова про відікі та компьютерне залізно, а не про споживачі, с постійним супротивом.
ті 12в, які на відяху подаються, то постіний струм (ака DC - струм, який протікає в одному напрямку з постійною напругою)
просадка при любому струмі буде, при постійному DC, при змінному AC, чим більше струм пустити через провідник, тим більше буде просадка, буде в якийсь момент часу відяха хавати 5 вт - струм буде низький, просадка буде мала, потягне на себе 500вт - струм виросте в 100 разів і разом з ним напруга просяде на величину в +-100 разів більше
у нас взагалі мова була про дріт, по якому подається живлення від бж на відяху і просадку напруги на дроті із-за опору дроту і нагрів дроту із-за цієї просадки
Не важливо який дріт, важливо що буде намагатись споживати карта. Якщо гарний дріт, карта хоче 500вт, і просадки вольтажу не буде, вона візьме 500/12 41 ампер. А якщо буде поганий дріт, і вольтаж просяде до 10в, то вона вигребе 50 ампер.
І струм не можна пустити скільки хочеш, струм можна взяти скільки хочешь, а там уже чи зможе видати БЖ то друге питання.
oversteve
Member
Откуда: Ukraine

Сообщение

Timedemo
спочатку ви пишете
Не важливо який дріт, важливо що буде намагатись споживати карта
а потім
Якщо гарний дріт, карта хоче 500вт, і просадки вольтажу не буде, вона візьме 500/12 41 ампер. А якщо буде поганий дріт, і вольтаж просяде до 10в, то вона вигребе 50 ампер.
то значить все таки важливо який, на товстому дроті з меншим опором просадка напруги буде менше, ніж на тонкому з більшим опором
і просадка напруги є завжди, бо у любого дрота не нульовий опір, навіть у самого "гарного", просто при низьких значеннях опору і відносно низькому струмі вона може бути пару мВ і не буде замітна на загальному фоні

от тепер подивіться на свій же ж приклад, бж видає 12В на 50А, а до відяхи приходить 50ампер на 10в, бж видає 600Вт, відяха жере 500Вт, куди ті 100Вт діваються? вони йдуть на нагрів провода

і ще раз пишу - у нас взагалі мова була про дріт, по якому подається живлення від бж на відяху і просадку напруги на дроті із-за опору дроту і нагрів дроту із-за цієї просадки, до чого ви сюди приплітаєте бж і чи може він видати якусь потужність, чи не може
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

oversteve: 04.07.2023 13:04 Timedemo
спочатку ви пишете
Не важливо який дріт, важливо що буде намагатись споживати карта
а потім
Якщо гарний дріт, карта хоче 500вт, і просадки вольтажу не буде, вона візьме 500/12 41 ампер. А якщо буде поганий дріт, і вольтаж просяде до 10в, то вона вигребе 50 ампер.
то значить все таки важливо який, на товстому дроті з меншим опором просадка напруги буде менше, ніж на тонкому з більшим опором
і просадка напруги є завжди, бо у любого дрота не нульовий опір, навіть у самого "гарного", просто при низьких значеннях опору і відносно низькому струмі вона може бути пару мВ і не буде замітна на загальному фоні

от тепер подивіться на свій же ж приклад, бж видає 12В на 50А, а до відяхи приходить 50ампер на 10в, бж видає 600Вт, відяха жере 500Вт, куди ті 100Вт діваються? вони йдуть на нагрів провода

і ще раз пишу - у нас взагалі мова була про дріт, по якому подається живлення від бж на відяху і просадку напруги на дроті із-за опору дроту і нагрів дроту із-за цієї просадки, до чого ви сюди приплітаєте бж і чи може він видати якусь потужність, чи не може
Я казав що не може бути постійного струму( не типу струму, а споживання) от і все. І я казав що для відіка не важливо який провід, відік своє візьме. А бж може видавати, тільки якщо з нього беруть.
По поводу 600вт з бж, з чого Ви взяли що на той момент видає 600вт? Те що на падінні та на нгрів проводу піде щось, то і так зрозуміло.
Я з початку зробив зауваження. Що не може бути споживання постійного струму( ни типу струма АС DC) а саме кількості постійного струму.
Ми мабуть друг друга з початку не так зрозуміли. Ви мали науіазі тип струму, а я кількість струму.
oversteve
Member
Откуда: Ukraine

Сообщение

Timedemo: 04.07.2023 13:31 Я казав що не може бути постійного струму( не типу струму, а споживання) от і все. І я казав що для відіка не важливо який провід, відік своє візьме. А бж може видавати, тільки якщо з нього беруть.
так ви почали придиратися до мене, що я написав постійний струм, а я про термін постійний взагалі згадав 1 раз в контексті того, що хтось написав про перекос фаз, яких у постійного струму немає, хто ж вам винен, що ви то почали по своєму інтерпретувати
і для відіка важливо який провід, бо буде затонкий провід, то він перегріється, десь поплавить ізоляцію і коротне на інший провід, або сам перегорить, чому більшість силових ліній від бж то авг18-16, а не якийсь там тонкий авг24?
По поводу 600вт з бж, з чого Ви взяли що на той момент видає 600вт? Те що на падінні та на нгрів проводу піде щось, то і так зрозуміло.
ви самі привели приклад, що на карту приходить 10В, і карта хоче 50А, БЖ видає 50А на лінії 12В, от і маєте 600Вт від бж, карта забирає 500Вт і 100Вт то просадка напруги на дроті,
я розумію, що в реальності просадка на реальних кабелях авг16-18 буде пару мілівольт, але приклад з напругами ви привели самі

Я з початку зробив зауваження. Що не може бути споживання постійного струму( ни типу струма АС DC) а саме кількості постійного струму.
Ми мабуть друг друга з початку не так зрозуміли. Ви мали науіазі тип струму, а я кількість струму.
саме так, я згадував постійний струм як тип
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

oversteve: 03.07.2023 22:28 для проводки абсолютний опір ще як важливий, чим більше опір, тим більше може бути просадка напруги при одному і тому ж струмі і 12в на виході можуть перетворится у 10в, а то й меншу напругу
ось тут трохи заплутались. при одному і тому ж струмі, не може бути просадки. якщо постійний споживач, наприклад лампа накалювання, і поганий провід, то просто просяде напруга, і обще споживання знизиться. А в компах такого небуває, і якщо будуть тонкі проводи, споживання зросте, так як, перетворювачи, будуть виконувать свою задачу, і за рахунок сбільшення струму, видадуть потрібну потужність, за рахунок сили струму.
oversteve
Member
Откуда: Ukraine

Сообщение

Timedemo: 04.07.2023 15:15
oversteve: 03.07.2023 22:28 для проводки абсолютний опір ще як важливий, чим більше опір, тим більше може бути просадка напруги при одному і тому ж струмі і 12в на виході можуть перетворится у 10в, а то й меншу напругу
ось тут трохи заплутались. при одному і тому ж струмі, не може бути просадки. якщо постійний споживач, наприклад лампа накалювання, і поганий провід, то просто просяде напруга, і обще споживання знизиться. А в компах такого небуває, і якщо будуть тонкі проводи, споживання зросте, так як, перетворювачи, будуть виконувать свою задачу, і за рахунок сбільшення струму, видадуть потрібну потужність, за рахунок сили струму.
я мав на увазі розрахунки для однієї і тієї ж величини струму, а не те, що величина струму залишится незмінною для якогось одного і того ж агрегату
ну і все правильно, будуть тонші кабелі - бж буде видавати більшу потужність при тому самому споживанні зі сторони відяхи, ось ця різниця між тою потужністю, що видає бж і тою, що споживає карта буде йти на нагрів проводу, яким та карта підключена до бж, будуть товсті провода з малим опором - напруга сильно не просяде, різниця потужності буде мізерна, нагрів буде невеликий, будуть тонкі провода з більшим опором - напруга просяде порівняно більше, різниця між потужностями буде більше, нагрів буде більше

власне про це і була дискусія, і про те, що є таблиці з допустими значеннями струму для різних перерізів кабелів, і чому в тих таблицях переріз кабелів не в лінійному співвідношенні до допустимого струму :)
Timedemo
Member
Откуда: Ненька Украина

Сообщение

oversteve: 04.07.2023 15:49
Timedemo: 04.07.2023 15:15

ось тут трохи заплутались. при одному і тому ж струмі, не може бути просадки. якщо постійний споживач, наприклад лампа накалювання, і поганий провід, то просто просяде напруга, і обще споживання знизиться. А в компах такого небуває, і якщо будуть тонкі проводи, споживання зросте, так як, перетворювачи, будуть виконувать свою задачу, і за рахунок сбільшення струму, видадуть потрібну потужність, за рахунок сили струму.
я мав на увазі розрахунки для однієї і тієї ж величини струму, а не те, що величина струму залишится незмінною для якогось одного і того ж агрегату
ну і все правильно, будуть тонші кабелі - бж буде видавати більшу потужність при тому самому споживанні зі сторони відяхи, ось ця різниця між тою потужністю, що видає бж і тою, що споживає карта буде йти на нагрів проводу, яким та карта підключена до бж, будуть товсті провода з малим опором - напруга сильно не просяде, різниця потужності буде мізерна, нагрів буде невеликий, будуть тонкі провода з більшим опором - напруга просяде порівняно більше, різниця між потужностями буде більше, нагрів буде більше

власне про це і була дискусія, і про те, що є таблиці з допустими значеннями струму для різних перерізів кабелів, і чому в тих таблицях переріз кабелів не в лінійному співвідношенні до допустимого струму :)
:up:
kot@work
Member
Аватара пользователя
Откуда: Запоріжжя

Сообщение

Треба в комплекті з відеокартою надавати пакетик liquid metal. Вичавив в кожну ламель роз'єма та під'єднав БП так, щоб аж хлюпнуло!
Ответить