Подборка комплектующих. Вопросы/ответы (часть 2)

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Ответить
Автор
Сообщение
Moderator
Moderator

Сообщение

Эта тема предназначена для вопросов связанных с апгрейдом, выбором комплектующих, подбором систем в целом.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Изображение

Замечу, эта тема предназначена для "комплексных" вопросов. Для выбора и советов по одиночным комплектующим существуют спец.ветки:
Выбор корпуса и БП
Процессоры
Материнские платы
Оперативная память
Видеокарты

Игнорирование правил конференции наказывается

Флуд, оффтоп и фанатизм будут удаляться с ВЫДАЧЕЙ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЙ!

Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем

Подборка комплектующих. Вопросы/ответы часть 1
Paradox1306
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ

Сообщение

acm_fan: 17.06.2023 22:38 Самсунги, в особенности 970 EVO Plus, греются как не в себя, расскажите ещё что это благотворно на срок службы влияет :gigi:
Если кого-то греет факт наличия под капотом целого Самсунга - ОК, так бывает. У каждого свои предпочтения.
р31 коштує тих самих грошей і показує себе краще, але миші все ще вимагають кактус
radical
Member
Откуда: dp.ua

Сообщение

що краще з ноутбучних проців?

AMD Athlon 3150U
https://www.cpu-world.com/CPUs/Zen/AMD- ... 3150U.html

Intel Pentium Gold 6405U
https://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_ ... 6405U.html

я за атлон (у нього турбо є)
er[socrates]
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

radical: 19.06.2023 14:09 що краще з ноутбучних проців?

AMD Athlon 3150U
https://www.cpu-world.com/CPUs/Zen/AMD- ... 3150U.html

Intel Pentium Gold 6405U
https://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_ ... 6405U.html

я за атлон (у нього турбо є)
https://www.cpubenchmark.net/compare/37 ... tium-6405U
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

radical
Треба порівнювати готові ноути. Може впливати навіть конструктивне виконання пам'яті.
SORBEX
Member

Сообщение

Усім привіт. На прохання друга, оскільки він тут не зареєстрований. Хоче також собі оновити збірку. Я йому пропонував 13700К, який тут радили мені. Але він зупинився на 7700X від AMD. Фінальна збірка комплектуючих виглядає так (йому здається це запропонував якийсь магазин, сам він не хоче займаєтись збіркою):

Процессор AMD Ryzen 7 7700X (4.5GHz 32MB 105W AM5) Box (100-100000591WOF)
Материнська плата MSI Pro X670-P WIFI (911-7D67-010)
Модуль пам'яті DDR5 2х16GB/6000 Kingston Fury Beast Black (KF560C36BBEK2-32)
Відеокарта MSI RTX 4080 SUPRIM X 16G
SSD 500GB Kingston Fury Renegade M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe 3D TLC (SFYRS/500G)
SSD 2TB MSI Spatium M461 M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe 3D NAND TLC (S78-440Q550-P83)
Корпус Lian-Li Lancool III Black with window (G99.LAN3X.00)
Блок живлення Corsair RM1000e PCIE5 (CP-9020264-EU) 1000W
Система рідинного охолодження Arctic Liquid Freezer II 420 (ACFRE00092A)
Жорсткий диск 2.0TB Seagate BarraCuda 7400rpm 256MB (ST2000DM008)

Що можете сказати про цю збірку, чи ок, чи ні, і якщо ні, що варто замінити, щоб було не в шкоду продуктивності, але якщо вийде дешевше - буде плюсом?
SergN
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

SORBEX: 21.06.2023 15:47SSD 500GB Kingston Fury Renegade M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe 3D TLC (SFYRS/500G)
SSD 2TB MSI Spatium M461 M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe 3D NAND TLC (S78-440Q550-P83)
Жорсткий диск 2.0TB Seagate BarraCuda 7400rpm 256MB (ST2000DM008)
- цей набір - надзвичайно неоптимально викинуті кошти.
Визначитися, скільки Гб потрібні людині, і для чого, а потім підбирати дискову систему. Оптимально залишитися в межах лише ССД, взявши за основний - 2Тб, а потім докупити інший згідно потреби залишку об'єму. Ну а жорсткий диск є сенс брати вже тоді, коли ці додаткові об'єми вимірюються понад 4Тб.
- достатньо материнки на молодшому чіпсеті.
БЖ такої потужності в цей конфіг не потрібен, хіба що при бажанні мати запас під якісь майбутні апгрейди до найтоповіших карт.
SORBEX
Member

Сообщение

SergN: 21.06.2023 15:56
SORBEX: 21.06.2023 15:47SSD 500GB Kingston Fury Renegade M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe 3D TLC (SFYRS/500G)
SSD 2TB MSI Spatium M461 M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe 3D NAND TLC (S78-440Q550-P83)
Жорсткий диск 2.0TB Seagate BarraCuda 7400rpm 256MB (ST2000DM008)
- цей набір - надзвичайно неоптимально викинуті кошти.
Визначитися, скільки Гб потрібні людині, і для чого, а потім підбирати дискову систему. Оптимально залишитися в межах лише ССД, взявши за основний - 2Тб, а потім докупити інший згідно потреби залишку об'єму. Ну а жорсткий диск є сенс брати вже тоді, коли ці додаткові об'єми вимірюються понад 4Тб.
- достатньо материнки на молодшому чіпсеті.
БЖ такої потужності в цей конфіг не потрібен, хіба що при бажанні мати запас під якісь майбутні апгрейди до найтоповіших карт.
Цитата друга - каже, що для ігр в нього був 1 Тб, не вистачає, тому хоче на 2 Тб ... для системи в нього взагалі стояв на 128 Гб, думає, що на 256 буде замало, тому бере на 500 Гб .. але в мене питання, чи варто для системи брати диск з такою швидкістю, він більше схожий на ігровий .. ну а на файли звичайний ХДД - це вже йому видніше .. особисто мені зараз поки 1 Тб вже вистачає, думаю на 2 саме норм також, якщо в нього є більші файли

а взагалі я особисто не можу нічого сказати про диски від MSI .. у мене під систему звичайний Kingston, під ігри Samsung, вот їм я довіряю .. а як себе показує MSI, чи варто його замінити на щось інше??


стосовно БЖ, я йому пропонував на 850, вроді як має вистачити .. можливо 1000 - це більше на майбутнє. якщо надумає міняти проц, не міняючи материнку

P.S. взагалі що можете сказати стосовно БЖ від Корсарів? я особисто за бренд чув, але не стикався. у мене в моїй системі поки блок від Чіфтек і працює вже давно + я правильно розумію, що хай би там блок був на 850 чи на 1000 .. але якщо вся система в навантаженні споживає допустім 500, то воно буде однаково 500 що на тому, що на іншому блоці? чи з більшим БЖ і споживання буде більше?
fuksa
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харьков

Сообщение

SORBEX
стоит подумать об 7800x3d, он дороже, но будет эффективнее в играх и будет требовать более простой системы охлаждения, ваша же, кстати, не влезет в корпус. 7800x3d скорее всего заработает без проблем на воздухе, что облегчит весь процесс сбора.
блок питания спокойно мог бы быть и 850 от аналогичного производителя.
ну и вишенка на торте - баракуда, это черный юмор какой-то? такого рода система и жужжащее прошлое?
ARomanA
Member
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

SORBEX
Зараз можна купити 4TB SSD під все за цілком демократичну ціну.
І мат плату простіше, БЖ - 850Вт.
Ostin
Member

Сообщение

fuksa: 21.06.2023 16:217800x3d, он дороже, но будет эффективнее в играх и будет требовать более простой системы охлаждения
7800X3D потребує простішого охолодження, ніж 7700Х?
P.S. Подвився в гуглі, дійсно так. Цікаво. Гарний камінь, здається. Не те що шляпа 5800X3D.
SORBEX
Member

Сообщение

fuksa: 21.06.2023 16:21 SORBEX
стоит подумать об 7800x3d, он дороже, но будет эффективнее в играх и будет требовать более простой системы охлаждения, ваша же, кстати, не влезет в корпус. 7800x3d скорее всего заработает без проблем на воздухе, что облегчит весь процесс сбора.
блок питания спокойно мог бы быть и 850 от аналогичного производителя.
ну и вишенка на торте - баракуда, это черный юмор какой-то? такого рода система и жужжащее прошлое?
щось даже не знаю .. в інтернеті якраз багато статтей про те, що X3D згорів, в версій 7700Х про таке згадок набагато меньше. та й по тестах якось температура меньша. хоча і фпс меньший.

а стосовно ХДД - краще замінити на ССД? ССД такого об*єму буде в 2-2.5 рази дорожчий + хіба він буде жужати, якщо ним не користуватись? більшість часу він буде просто ж в режимі очікування. по крайній мірі я до свого звертаюсь може там на кілька хвилин в день, а більшість часу вінпросто є.

Відправлено через 1 хвилину 7 секунд:
ARomanA: 21.06.2023 16:26 SORBEX
Зараз можна купити 4TB SSD під все за цілком демократичну ціну.
І мат плату простіше, БЖ - 850Вт.
в принципі згоден. але хіба не надійніше мати кілька дисків, ніж один великий? при виході з ладу, раптом що. втратяться абсолютно всі файли. а так - лише частина.
Ostin
Member

Сообщение

SORBEX
Мати окремий диск під систему + один-два великих під усе інше нормальна тема.
ARomanA
Member
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

SORBEX
500 зараз неоптимальний по ціні, а часто і по швидкості, варіант+слоти забиваються+гучний HDD.
Взяти 2x2TB SSD, або один на 4TB. Якщо не брати лайно, то вірогідність зникнення даних менше, але супер важливі краще дублювати на зовнішній HDD/SSD.
fuksa
Member
Аватара пользователя
Откуда: Харьков

Сообщение

SORBEX
оба процессора современные, быстрые и не потребляют как новые intel. а статей много потому что такой повод то, караул паника, новейшие процессоры горят, ибо производители мат. плат решили не особо заворачиватся и подавать такое же напряжение как и на не X3D версиях.
обновленный биос решит потенциальную проблему
Vlaad13
Member
Аватара пользователя

Сообщение

fuksa: 21.06.2023 16:59 SORBEX
оба процессора современные, быстрые и не потребляют как новые intel. а статей много потому что такой повод то, караул паника, новейшие процессоры горят, ибо производители мат. плат решили не особо заворачиватся и подавать такое же напряжение как и на не X3D версиях.
обновленный биос решит потенциальную проблему
а если биос не обновить?

Відправлено через 5 хвилин 3 секунди:
Ostin: 21.06.2023 16:32
fuksa: 21.06.2023 16:217800x3d, он дороже, но будет эффективнее в играх и будет требовать более простой системы охлаждения
7800X3D потребує простішого охолодження, ніж 7700Х?
P.S. Подвився в гуглі, дійсно так. Цікаво. Гарний камінь, здається. Не те що шляпа 5800X3D.
там куча кеша 3го уровня - камень падает в тролитнг уже при 90 градусах, а становится ему плохо при 85 +
ему нужна онли вода - какой воздух вы о чем :lol: :lol: :lol: :lol:
er[socrates]
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

ARomanA: 21.06.2023 16:26 SORBEX
Зараз можна купити 4TB SSD під все за цілком демократичну ціну.
Эм, 10-12 тыс - демократичная цена?) Пока что это нифига не выгодно...

Отправлено спустя 8 минут 46 секунд:
SORBEX: 21.06.2023 15:47 Усім привіт. На прохання друга, оскільки він тут не зареєстрований. Хоче також собі оновити збірку. Я йому пропонував 13700К, який тут радили мені. Але він зупинився на 7700X від AMD. Фінальна збірка комплектуючих виглядає так (йому здається це запропонував якийсь магазин, сам він не хоче займаєтись збіркою):

Процессор AMD Ryzen 7 7700X (4.5GHz 32MB 105W AM5) Box (100-100000591WOF)
Материнська плата MSI Pro X670-P WIFI (911-7D67-010)
Модуль пам'яті DDR5 2х16GB/6000 Kingston Fury Beast Black (KF560C36BBEK2-32)
Відеокарта MSI RTX 4080 SUPRIM X 16G
SSD 500GB Kingston Fury Renegade M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe 3D TLC (SFYRS/500G)
SSD 2TB MSI Spatium M461 M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe 3D NAND TLC (S78-440Q550-P83)
Корпус Lian-Li Lancool III Black with window (G99.LAN3X.00)
Блок живлення Corsair RM1000e PCIE5 (CP-9020264-EU) 1000W
Система рідинного охолодження Arctic Liquid Freezer II 420 (ACFRE00092A)
Жорсткий диск 2.0TB Seagate BarraCuda 7400rpm 256MB (ST2000DM008)

Що можете сказати про цю збірку, чи ок, чи ні, і якщо ні, що варто замінити, щоб було не в шкоду продуктивності, але якщо вийде дешевше - буде плюсом?
В целом всё неплохо, топ-система с упором на качество. Я бы предложил внести следующие корректировки:
1. Памяти можно сразу брать 2х32, зачем мелочиться?)
2. Воду отменяйте, она нафиг не нужна этому процессору. Лучше ставить хорошее воздушное охлаждение, например be quiet! Pure Rock 2 Black (BK007)
3. HDD Сигейт единственное сомнительное решение. Надо WD. Смотрите WD Red на 2 или 4 ТБ (между ними разница в 30% цены, можно сразу 4 брать имхо).
Lorichic
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Vlaad13: 21.06.2023 20:21там куча кеша 3го уровня - камень падает в тролитнг уже при 90 градусах, а становится ему плохо при 85 +
ему нужна онли вода - какой воздух вы о чем
Не наговаривай, один из самых холодных и маложрущих камней
спойлер
cpu-temperature-gaming (1).png
спойлер
power-applications (1).png
Отправлено спустя 3 минуты 47 секунд:
А вообще у кого есть деньги на 13700к и RTX 4080, надо быть умалишённым чтоб 4 тыс не доплатить за 7800x3d
спойлер
1.png
ARomanA
Member
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

er[socrates]
Смотря где покупать, от 7250 грн. за более менее норм. варианты.
manbearboar
Member

Сообщение

Lorichic: 21.06.2023 20:46 А вообще у кого есть деньги на 13700к и RTX 4080, надо быть умалишённым чтоб 4 тыс не доплатить за 7800x3d
Это из сегодняшнего обзора
спойлер
SORBEX: 21.06.2023 16:37 щось даже не знаю .. в інтернеті якраз багато статтей про те, що X3D згорів
Это множество статей все про один и тот же X3D :gigi:
Скорее всего вообще это были разборки между ютуб блогерами и Асусом по поводу рекламных бюджетов
er[socrates]
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

ARomanA: 21.06.2023 20:56 er[socrates]
Смотря где покупать, от 7250 грн. за более менее норм. варианты.
Ну это 2.5" формат, и проходные варианты... Все равно не считаю цену демократичной пока что.
Ответить