Опубліковано результати ігрових тестів AMD Ryzen 7 7800X3D: на 6,9% швидше Intel Core i9-13900K

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

ronemun: 03.04.2023 01:57Все давно підраховано. Якраз для десктопа в Інтела все просто - ядра + кеш + кільце + PCIe + DRAM + GNA +займають всього 176 mm2. А 1мб кешу всього 0,5 мм2, тобто ще 50 мб десь біля 25 мм2.
Решту з 252 мм2 в Інтела займає медіаблок + графіка + контролер відеовиходів на 8к@120 Гц + купа пустого місця (жовтий колір)

спойлер
Ну і куди його тут вперти без, фактично, проектування нового чіпу? При цьому збільшення кешу призведе до росту затримок і зниження частоти, і практично неминуче збільшення пустих зон.
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

Mixx: 03.04.2023 02:25 Геральт
Різниця якраз в тому, що зараз можна ще продати ам4 за ті ж гроші, за які воно було куплене 2 роки тому.
То треба трохи не мати совісті та ще й такого конкретного лоха знайти. Чи ви з тих хто умовні 6000грн 2 роки тому і 6000 грн зараз вважає "тими самими грошима"?
А в тій старезній ММО, підозрюю, продуктивності і так з надлишком.
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Геральт
Пф, я 9900к продал дороже чем покупал, как и пс4 и многое другое. Но дороже в гривнах, а в дол гораздо дешевле.
Геральт
Member
Аватара пользователя
Откуда: з Рівії

Сообщение

erkins007
Так про то й мова, що в $ дешевше. І там вже добряче треба думати чи вартує воно того (переїзд з ам4 на ам5).
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Геральт
С пятого поколения нет. Если бы в z370 можно было впихнуть 12 поколение интела я бы заменил чисто проц и не парился бы.
Потому что замена платформы гораздо дороже вышла.
manbearboar
Member

Сообщение

ronemun: 03.04.2023 01:57 якраз навпроти приєднання банок кешу прямо до контролера кешу, тупо розширення вже наявних ще у 2 рази. Так це ж саме і прямо на кристалі можна зробити - просто більші банки і все
С увеличением физических размеров вырастет латентность.
3D позволяет подключить прямо к контроллеру, то есть практически бесплатно по латентности, потому что доп кеш на таком же расстоянии находится как и основной.
Kashtan
Member
Аватара пользователя
Откуда: Яготин

Сообщение

Mixx: 03.04.2023 02:25 Геральт

Я граю в одну старезну криву корейську ммо, яка не вміє завантажувати більше 1го ядра, проте дуже чутлива до продуктивності цього ядра, перехід з зен 2 на зен 3 в деяких випадках підняв фпс з 20-30 до 35-40 (на санді брідж було +-15фпс), що дуже помітно в критичні моменти, очікую того самого і від нового заліза
Що за корейська ммо? Вона наскільки чутлива до розміру кешу 3 рівня?
FastBullet
Member

Сообщение

erkins007: 03.04.2023 01:23
FastBullet: 02.04.2023 23:08я вот дождался цен в Китае на 5600 с 12-14к в 4200грн)) теперь подожду 5800Х3Д
Тут только ньюанс что пока ты ждёшь "враг качается" - процы устаревают, потому на них цена и падает что они уже не первой свежести.
У меня так товарищ ждал, ждал снижения цен на 30 поколение карт, дождался купил и через полгода вышло 40.
Конечно, всему свое время и место))) но там разница от 7800Х3Д 10-20 процентов на RTX4090, это раз
во-вторых, в играх даже немного быстрее, чем 7700, это два, так что еще никто нигде не устарел
И самое главное, сначала покупаешь видяху я 4090 вообще покупать не собираюсь с ее 400-600Вт жора)))
Так что пока не купил более крутую карту, нет смысла и проц покупать
А для всего остального 5600 просто выше крыши))) Даже мой старый R5 1600 легко загружал RTX 2070
Да и не во что мне играть сейчас, а игры которые я может быть буду играть - это Диабло 4 и СТАЛКЕР 2
А сторожевые псы 2 даже не устанавливал, Киберпанк 2077 побегал может часа 3-4 и надеоело)))
СТАКРАФТ 2, Диабло 3, ГТА5 и так хорошо работают даже на 1070 и RX580))) NFS Payback, Mafia DE, Star Wars Jedi тоже. Максимум, что я куплю сейчас и то от нечего делать это 6700ХТ за 300 баксов)))
В общем, пока нет новой видяхи, и про проц смысла думать нет))
FANAT7
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

ronemun: 02.04.2023 21:10 Заслуги АМД тут нуль, тому що додатковий кеш 64 МБ це всього 35 мм2, і це взагалі нічого не коштує - вони могли спокійно окремі кристали саме з 96 МБ кешу ліпити - вийшло б все разом 90 мм2 - це навіть дешевше обійшлось би ніж зліплювати 2 окремі кристали, спеціально стесувати один і другий і 10тисяч отворів в кожному сверлити і потім складати. А також мати проблеми з охолодженням, частотами, корпусуванням, напругами і т.п. А якщо додати масове використання великого кешу в серверах, то я взагалі не розумію чого вони вперлись саме у врізані до 32 мб варіанти - це вже давно не актуально - зарашні ядра в 4 рази швидші ніж xeon v2 які мали 2,5 мб на ядро.

Фактично вся заслуга АМД в дурості Інтел, яка в Рапторах пожаліла добавити 20мм2 до чинних 255 щоб підняти загальний кеш до 120+
Почему с такими знаниями ты еще не работаешь в АМД? Или работаешь? :spy:
FastBullet
Member

Сообщение

FANAT7: 03.04.2023 15:52
ronemun: 02.04.2023 21:10 Заслуги АМД тут нуль, тому що додатковий кеш 64 МБ це всього 35 мм2, і це взагалі нічого не коштує - вони могли спокійно окремі кристали саме з 96 МБ кешу ліпити - вийшло б все разом 90 мм2 - це навіть дешевше обійшлось би ніж зліплювати 2 окремі кристали, спеціально стесувати один і другий і 10тисяч отворів в кожному сверлити і потім складати. А також мати проблеми з охолодженням, частотами, корпусуванням, напругами і т.п. А якщо додати масове використання великого кешу в серверах, то я взагалі не розумію чого вони вперлись саме у врізані до 32 мб варіанти - це вже давно не актуально - зарашні ядра в 4 рази швидші ніж xeon v2 які мали 2,5 мб на ядро.

Фактично вся заслуга АМД в дурості Інтел, яка в Рапторах пожаліла добавити 20мм2 до чинних 255 щоб підняти загальний кеш до 120+
Почему с такими знаниями ты еще не работаешь в АМД? Или работаешь? :spy:
Ну потому что не взяли)) и послали на форум оверов)))
ronemun
Advanced Member

Сообщение

waryag: 03.04.2023 06:54
ronemun: 03.04.2023 01:57Все давно підраховано. Якраз для десктопа в Інтела все просто - ядра + кеш + кільце + PCIe + DRAM + GNA +займають всього 176 mm2. А 1мб кешу всього 0,5 мм2, тобто ще 50 мб десь біля 25 мм2.
Решту з 252 мм2 в Інтела займає медіаблок + графіка + контролер відеовиходів на 8к@120 Гц + купа пустого місця (жовтий колір)
Ну і куди його тут вперти без, фактично, проектування нового чіпу? При цьому збільшення кешу призведе до росту затримок і зниження частоти, і практично неминуче збільшення пустих зон.
Та ясно що кристал ніби інший має бути, але місця там повно, і кеш елементарно додається, це ж кеш: ще раз подивіться на фотку кристалу - кеш Л3 ліплять як хочуть тому що він складається з баночок по 4х4 Кбайт. Вони там сіткою - порівняйте блок на 3 мб біля p- і e-ядер - вони зовсім різні. В 11му поколінні взагалі кеш між ядрами, тонкою смужкою вздовж всього ядра. І в нових серверних теж так. Теж в рапторах є аналогічні блоки по 2 МБайт L2 в е-ядер і по бокам в контролері памяті. Кеші взагалі в останній момент тулять, головне щоб площа була.
І про латентність ви явно загнули - в IBM кеші розмазані на 800 мм2 по краям і супершвидко працюють як одне ціле. Максимум від збільшення обєму, але ж в АМД всі 96.

FANAT7
FastBullet
один жарт на двох клоунів :lol:
FastBullet
Member

Сообщение

ronemun
тебя ж не взяли и послали))я то тут при чем))) :lol: :lol: :lol:
Yalg
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag: 02.04.2023 22:10То есть 5700г достоин почти двойной переплаты в сравнении с 5600, а 5800х3д - недостоин 30%-й?
У 5600 - 6 ядер, у 5700g - 8 ядер и встройка.
Telcontar
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернiгiв

Сообщение

Yalg: 04.04.2023 08:31 У 5600 - 6 ядер, у 5700g - 8 ядер и встройка.
У 5700g - обрізаний кеш. :(
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Yalg: 04.04.2023 08:31У 5600 - 6 ядер, у 5700g - 8 ядер и встройка.
И какой бонус они дадут в домашних/игровых задачах с дискреткой? Подозреваю, что гораздо ближе к нулю, чем к разнице в цене.
Yalg
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag: 04.04.2023 09:50И какой бонус они дадут в домашних/игровых задачах с дискреткой? Подозреваю, что гораздо ближе к нулю, чем к разнице в цене.
Я был не прав.
Без достаточно мощной видюхи действительно немного. Да и встройка без правильной, а значит не самой дешевой, памяти тоже не выстрелит.
Пожалуй да, 5600G - $136, а потом уже 5700X за $197 идёт.
Варианты на ддр5 даже не рассматриваются из-за цены платформы.

Отправлено спустя 17 минут 3 секунды:
Изображение
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

ronemun: 03.04.2023 02:43якщоб Інтел дала кешу 96 МБ як у АМД то у Іграх таких високих частот не потрібно було б і проц би знаачно меньше грівся на тих же fps.
З точки зору інтела це погане інженерне рішення - чіп з меншою площею, але на вищих частотах більш вигідний. А економити треба - інтел несе збитки
Liquidator
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

Взяв собі два тижні тому 7950X3D - шикарний проц, а те що ТДП знизили до 120 Вт дозволило спокійно юзати nh‑d15s з двома штатними вертушками і не городити кастомну водянку та не купляти недоводянки......
Yalg
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Liquidator, Ультимативная мощь, круто, поздравляю!
Ответить