Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Ответить
Автор
Сообщение
Vpupkin
Member
Откуда: Dnipro

Сообщение

IrosLAV
Если дорого богато то водоблок ЕК и помпу D5 ихнюю же, если абы подешевле то китайское с алика.
_Slavko_
Member
Аватара пользователя
Откуда: Виноградов

Сообщение

от живем, карту за 2к, охолоджувати радіком за 1200грн....
WaRMacTep
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кременчук

Сообщение

IrosLAV: 28.02.2023 15:17 Всім дякую, думку спільноти зрозумів :)
Планую комплект i7-13900 + RTX4090. На ЦП водоблок можна ставити майже любий, суттєвої ролі він не зіграє? На відео напевне піде водоблок від EKWB, або ще щось знайдеться.
Залишається декілька питань, які можу вирішити декількома годинами гугління, але хочу почути й вашу думку:
1) Радіатори - любі 120*360? На скільки впливає його ціна на ефективність?
2) Помпи - що порадите?
на відео є 2 варіанти водоблоку одно сторонній та 2, останній набагато ефекьивніший якшо йде навантаження на память, а вона таки гаряча.
Радіатор (моя думка) треба підбирати під корпус бо е рвзної товщини, різної площі, та залещність від помпи нема сенсу брати з великою площою якщо помпа не прокачую достатньо рідини...та на таку збірку скоріше 2 контури потрібно (2 радіатори та 2 помпи) всеж що процессор, що відеокарта гарячі
IrosLAV
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Vpupkin: 28.02.2023 15:23 IrosLAV
Если дорого богато то водоблок ЕК и помпу D5 ихнюю же, если абы подешевле то китайское с алика.
Оу, дякую, що нагадали за Алі. Що скажете за Barrow чи Bykski? Водоблоки в два рази дешевші EKWB

Відправлено через 2 хвилини 49 секунд:
WaRMacTep: 28.02.2023 15:34 на відео є 2 варіанти водоблоку одно сторонній та 2, останній набагато ефекьивніший якшо йде навантаження на память, а вона таки гаряча.
Радіатор (моя думка) треба підбирати під корпус бо е рвзної товщини, різної площі, та залещність від помпи нема сенсу брати з великою площою якщо помпа не прокачую достатньо рідини...та на таку збірку скоріше 2 контури потрібно (2 радіатори та 2 помпи) всеж що процессор, що відеокарта гарячі
Дякую, про двохсторонність до цього не знав!
Так і планую два незалежних контури. Класичного корпусу не буде, збиратиму відкриту систему щось наподобі цих:
Изображение
Sterkh
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

IrosLAV: 28.02.2023 15:17 Всім дякую, думку спільноти зрозумів :)
Планую комплект i7-13900 + RTX4090. На ЦП водоблок можна ставити майже любий, суттєвої ролі він не зіграє? На відео напевне піде водоблок від EKWB, або ще щось знайдеться.
Залишається декілька питань, які можу вирішити декількома годинами гугління, але хочу почути й вашу думку:
1) Радіатори - любі 120*360? На скільки впливає його ціна на ефективність?
2) Помпи - що порадите?
Помпу - можна перевірену часом д5, скоро у мене одна звільниться ;)
радіатор - тут цікаво, але є загальне правило:
- рахуємо потужність системи в ваттах, дивимося, скільки секцій 120 чи 140 можемо запхати в корпус, і рахуємо чи достатньо.
І завжди можна купити мору чи кілька дуже великих радіаторів, і розташувати не у корпусі, а поруч)

Про два окремих контури - ну якщо карликовий радіатор, 360*120 на все, то так, його малувато. А на двох таких вже все добре буде.
На двох 420 щє кращє.
WaRMacTep
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кременчук

Сообщение

IrosLAV
шумно буде, может на 900 Tower термалтейковский глянете, я кстати на базе 802 биквита другу такую сборку делать буду тоже интересуют ньюансы на данный момент из нового что есть в продаже
IrosLAV
Member
Аватара пользователя

Сообщение

WaRMacTep: 28.02.2023 15:54 IrosLAV
шумно буде, может на 900 Tower термалтейковский глянете, я кстати на базе 802 биквита другу такую сборку делать буду тоже интересуют ньюансы на данный момент из нового что есть в продаже
Шумно, але ефективно? (в плані температури)
Трішки торможу в питанні корпусу, дивився декілька тестів, де в доволі дорогих, "тихих" корпусах комплектуючі гріються на 10-15 градусів більше, ніж на відкритому стенді. А якщо відкривати панелі корпусу, щоб радіатори краще охолоджувались - страчається вся шумоізоляція :rolleyes:
WaRMacTep
Member
Аватара пользователя
Откуда: Кременчук

Сообщение

IrosLAV: 28.02.2023 16:00
WaRMacTep: 28.02.2023 15:54 IrosLAV
шумно буде, может на 900 Tower термалтейковский глянете, я кстати на базе 802 биквита другу такую сборку делать буду тоже интересуют ньюансы на данный момент из нового что есть в продаже
Шумно, але ефективно? (в плані температури)
Трішки торможу в питанні корпусу, дивився декілька тестів, де в доволі дорогих, "тихих" корпусах комплектуючі гріються на 10-15 градусів більше, ніж на відкритому стенді. А якщо відкривати панелі корпусу, щоб радіатори краще охолоджувались - страчається вся шумоізоляція :rolleyes:
тому і запропонував 900 тавер, відділенея для охолодження окреме, щоча він завеликий не всім підійде але тихіший за відкритий стенд
Vpupkin
Member
Откуда: Dnipro

Сообщение

IrosLAV
С какой целью вы собрались городить водяное охлаждения?
IrosLAV
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Що скажете за ширину радіатора? Бачу є 30, 40 і 60мм. Більше - краще? Чи гірше продуватимуться і є якась оптимальна товщина?
Изображение

Відправлено через 3 хвилини 13 секунд:
Vpupkin: 28.02.2023 16:05 IrosLAV
С какой целью вы собрались городить водяное охлаждения?

Основна причина - мрія дитинства :) Розумію, що для 4090 рідне охолодження дуже ефективне і не дуже раціонально ставити сюди воду
Vpupkin
Member
Откуда: Dnipro

Сообщение

IrosLAV: 28.02.2023 16:06Що скажете за ширину радіатора?
Это толщина, 30 классика, 60 толстый чем попало не продуешь, ну а 45 это что-то среднее.
Cirax
Member
Откуда: Киев

Сообщение

IrosLAV
Как по мне, то радиаторы nemesis gts, или мора.
Помпа D5, или DDC.
Всё остальное особой роли не играет, и зависит от толщины кошелька.
Кстати вода на 4090, тоже очень нормально себя покажет.
yurasic park
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kharkiv

Сообщение

IrosLAV: 28.02.2023 15:17 Всім дякую, думку спільноти зрозумів :)
Планую комплект i7-13900 + RTX4090. На ЦП водоблок можна ставити майже любий, суттєвої ролі він не зіграє? На відео напевне піде водоблок від EKWB, або ще щось знайдеться.
Залишається декілька питань, які можу вирішити декількома годинами гугління, але хочу почути й вашу думку:
1) Радіатори - любі 120*360? На скільки впливає його ціна на ефективність?
2) Помпи - що порадите?
Той випадок коли на залізо хватило, а на воду не вистачило :lol: :lol: :lol:
Послухайте людей котрі Вам писали вище, яких особисто знаю і у яких за плечами не один контур. І не робіть жабінг гадюкінг та стоячий гамак. Хто знає мене, зрозуміє про що я.
Cirax
Member
Откуда: Киев

Сообщение

yurasic park: 28.02.2023 18:32
IrosLAV: 28.02.2023 15:17 Всім дякую, думку спільноти зрозумів :)
Планую комплект i7-13900 + RTX4090. На ЦП водоблок можна ставити майже любий, суттєвої ролі він не зіграє? На відео напевне піде водоблок від EKWB, або ще щось знайдеться.
Залишається декілька питань, які можу вирішити декількома годинами гугління, але хочу почути й вашу думку:
1) Радіатори - любі 120*360? На скільки впливає його ціна на ефективність?
2) Помпи - що порадите?
Той випадок коли на залізо хватило, а на воду не вистачило :lol: :lol: :lol:
Послухайте людей котрі Вам писали вище, яких особисто знаю і у яких за плечами не один контур. І не робіть жабінг гадюкінг та стоячий гамак. Хто знає мене, зрозуміє про що я.
Так нормальная вода - это ещё одна 4090 :laugh:
IrosLAV
Member
Аватара пользователя

Сообщение

yurasic park: 28.02.2023 18:32 Той випадок коли на залізо хватило, а на воду не вистачило :lol: :lol: :lol:
Послухайте людей котрі Вам писали вище, яких особисто знаю і у яких за плечами не один контур. І не робіть жабінг гадюкінг та стоячий гамак. Хто знає мене, зрозуміє про що я.

Через мою зацікавленність неПКшними радіаторами ви зробили висновок, що не можу дозволити собі ПКшний? :facepalm:
Я вас не знаю і не зрозумів, про що ви.
Всім, хто відповідав по-темі дуже вдячний.
yurasic park
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kharkiv

Сообщение

IrosLAV: 28.02.2023 18:38
yurasic park: 28.02.2023 18:32 Той випадок коли на залізо хватило, а на воду не вистачило :lol: :lol: :lol:
Послухайте людей котрі Вам писали вище, яких особисто знаю і у яких за плечами не один контур. І не робіть жабінг гадюкінг та стоячий гамак. Хто знає мене, зрозуміє про що я.

Через мою зацікавленність неПКшними радіаторами ви зробили висновок, що не можу дозволити собі ПКшний? :facepalm:
Я вас не знаю і не зрозумів, про що ви.
Всім, хто відповідав по-темі дуже вдячний.
Я про те що Ви купуєте гарне залізо. Невже не хочеться придбати плюсиком ще естетики і гармонії в корпусі чи біля нього. Я написав що послухайте хлопців, бо мені немає чого написати. Вони все гарно Вам розписали. :beer: :beer: :beer:
IrosLAV
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Знайшов старий водоблок з C2Q6600. Не бачу перешкод використати його на новій платформі 1700, але внутрішня перегородка трішки поплавилась. Реально її десь придбати зараз?
Изображение Изображение
Robostyle
Member

Сообщение

Хочу поспрашивать опытных водянщиков с опытом разных помп - они у вас абсолютно тихие, или есть какой-нибудь гул, особенно на низкиз оборотах?

Мой комб ЕК D5 клинч какой-то ловит на 1600 оборотах, начинает отвратительно резонировать и гудеть на всю комнату, будто в тонелле метро. В итоге оставил 2100 оборотов, гудит но тихо хотя бы. А что б бесшумно, так надо резать до 1200...
Sterkh
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

Robostyle: 03.03.2023 21:31 Хочу поспрашивать опытных водянщиков с опытом разных помп - они у вас абсолютно тихие, или есть какой-нибудь гул, особенно на низкиз оборотах?

Мой комб ЕК D5 клинч какой-то ловит на 1600 оборотах, начинает отвратительно резонировать и гудеть на всю комнату, будто в тонелле метро. В итоге оставил 2100 оборотов, гудит но тихо хотя бы. А что б бесшумно, так надо резать до 1200...
Соу-соу, але всі помпи такі.
На різних обертах і в різній ступені, але всі.
_Slavko_
Member
Аватара пользователя
Откуда: Виноградов

Сообщение

Robostyle, ложе в Д5 має бути абсолютно чистим, в мене працює на мінімальних оборотах і майже не чути, маю вібророзвязку. ПВМ мабуть здохло і не регулюється нічим, так і виходить або мінімальні або максимальні якщо подати 12в.
Ответить