Чутки: GPU Blackwell забезпечить найбільший стрибок продуктивності в історії Nvidia

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

Ну шо ребята, готовы платить за блоки питания с парой шнурков 12vhpwr? Жрать эта вся движуха будет как не в себя.
Kassatka
Member
Аватара пользователя
Откуда: Курник під Києвом

Сообщение

А так потреба в продуктивних картах є, просто вона з кожним поколінням стає все меншою. Для більшості геймерів цілком достатнім рівнем і розумним компромісом виходить відеокарта, яка забезпечить у графонистих іграх 30 FPS в Full HD на високих, але не ультра налаштуваннях без усяких променів, а у кіберспортивних іграх 60 FPS на Full HD. Ну а ультимативно при наявності купи грошей хочеться вже 60 FPS в 4K з променями без потреби вмикати DLSS/FSR, а таке ще дуже нескоро світить навіть у Hi-End сегменті, особливо з урахуванням, що чим потужніші відеокарти виходять, тим менш економними до споживання стають нові ігри.
Я собі хотів би в ідеалі 30 FPS в 4K з променями і DLSS, але для економії цілком погодився б на 4K 30 FPS в усіх сучасних стратегіях з максимальними налаштуваннями без променів/DLSS/FSR, а промені в тих одній-двох іграх моїх жанрів, що їх підтримують, щоб хоч в Full HD 15 FPS дали для просто долучитися. Але натомість в умовах перебоїв з енергопостачанням замість бажаної RTX 3060 купити хоча б ноут з максимальною автономністю, де ігрової продуктивності в Full HD і на рівні моєї колишньої Radeon HD 7750 1 Гб цілком вистачило б.
Вихід все більш продуктивних топів все-таки хоч зі скрипом, але поступово знижує ціну на бажаний компромісний варіант, який у кожного свій. А ще рано чи пізно збільшує обсяг відеопам'яті цього варіанту. Так, нові ігри підвищують планку, але все рівно раніше ультра Full HD без променів - це було дорогий топ, а зараз це бюджетний геймінг, яким спокійно можна обійтися.

Відправлено через 17 хвилин 35 секунд:
AntonyKandaurov: 21.12.2022 03:52 Ну шо ребята, готовы платить за блоки питания с парой шнурков 12vhpwr? Жрать эта вся движуха будет как не в себя.
Якщо внаслідок скандалу з низькою надійністю 12vhpwr не накриється мідним тазом, то до того часу усі нові БЖ в продажу матимуть 12vhpwr, а усі потужні БЖ матимуть два 12vhpwr. По вартості потужний БЖ все рівно буде значно менше за топові відяхи. А от електроенергії стільки споживати - це вже значна проблена, особливо коли вона в країні ще дуже довго буде на вагу золота. Я як енергоменеджер за освітою маю явну неприязнь до топів відях та проців через їх надмірне явно неекономне споживання. Якби це споживання пояснювалося тільки великою кількістю робочих блоків, але ж як правило топи мають вкрай високі частоти і з коробки розігнані просто в жах.
AntonyKandaurov
Member
Аватара пользователя
Откуда: Славетне місто Запоріжжя

Сообщение

Пару лет живу с 250вт калориферами в компе и время от времени руку нас корпус кладу чтобы понимать насколько все плохо. Для 450вт печки пришлось бы и корпус менять, ибо моего ей бы маловато было как по объёму так и месту. А так как невидия взяла курс на увеличение производительности за счет увеличения жора то и три шнурка 12vhpwr в приципе реальны. Правда опять вендоры будут недовольны, в торец 3 таких некрасиво будет а с передней части опять нихрена ргб видно не будет и нашлепки с надписю жифорс. А если ещё какой идиот задумает питать условную 5090ти с трёх блоков питания через переходники?

Отправлено спустя 4 минуты 37 секунд:
Kassatka
Ну правильно, а зачем делать все карты одинаковыми по частоте, чтобы потом какой-нибудь умник начал гнать 4070ти и перегнал 4080? Они уже давно этот путь прошли, когда народ массово выгребал отвальное чудо 8800гт которое в разгоне догоняло иногда 8800гтх, играм 512мб памяти хватало. Правда поотваливались они все дружно, охлад был однослотовое гивно и пайка без свинца тоже была так себе.
Kassatka
Member
Аватара пользователя
Откуда: Курник під Києвом

Сообщение

Все ж таки продуктивність на ват як не крути, але росте з кожним новим поколінням. Як і росте загальна кількість обчислювальних блоків в тому числі за рахунок кращих техпроцесів. Тому прогрес не тільки екстенсивний, отже навіть якщо ти екоактивіст або українець з розбомбленою енергосистемою, ненавидиш високий жор, все рівно є сенс купити таку нову відяху, а потім понизити її енергоспоживанння до розумних меж і все рівно отримати вищу продуктівність, ніж з відяхою попередніх поколінь.
Просто виробникам прогресу в продуктивності на ват і кращому техпроцесі недостатньо, вони ще й додатково підвищують продуктивність за рахунок більшого жору, бо інакше наступне покоління відях мало в чому буде перевершувати попереднє, його мало хто побіжить купувати, особливо з урахуванням, що багатьом і Full HD без променів цілком вистачає, а після майнінг-буму залишилась купа карт старого покоління. Тому й продовжують екстенсивний розвиток продуктивності за рахунок жору. Але й тут безмежно нарощувати не вдасться. А ще цілком реально, що з часом цьому стануть протидіяти законодавчо. Подібно до того, як в ЄС зараз прийняли рішення законодавчо обмежити максимальне споживання у ватах для телевізорів окремо під кожну діагональ.
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

AntonyKandaurov

Три не нужны пока, хватает и двух 12-пин шнурков чтоб питать 1000 ваттную видяху, так что на пару поколений ещё хватит, а там может и новый стандарт разьёма подкатит, а может и раньше учитывая его не особо хорошую надёжность.
Mixx
Member
Аватара пользователя
Откуда: Чернигов

Сообщение

А жарти про "нову цінову політику хуананга" вже були? Якось стрьомно читати про рекордний ріст продуктивності, скільки ж мідли будуть коштувати, з таким ростом, чи шкірянчик їх відмінить, і буде барижити тільки топами? А простим смертним на десять років вперед залишить 1050ті 20612 та 3070? :shuffle:
Prescott
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

Я уже устал участвовать в этой бесконечной гонке флагман-цена-фпс, буду переходить на мидлы, снижать настройки и прочее, это уже просто какой-то апогей чуши и маркетинга. :facepalm: Пусть БОХАТЫЕ и беззаботные оплачивают это мероприятие.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Павло: 20.12.2022 22:14 Я зараз ен представляю людину яка купить ртх 4080-90 чи новий радеон під 1080p :rotate:
А 10 років назад? 4к геймінг з топом 680?! :rotate:
bes
Member
Откуда: Kryvyi Rih

Сообщение

Prescott: 21.12.2022 11:35 Я уже устал участвовать в этой бесконечной гонке флагман-цена-фпс, буду переходить на мидлы, снижать настройки и прочее
пора просто осознать что есть приставки за 500 баксов можно играть во что угодно лет 7
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

bes: 21.12.2022 11:53 пора просто осознать что есть приставки за 500 баксов можно играть во что угодно лет 7
И на ПК можно играть во что угодно 7 лет... если согласиться с низким фпс и урезанной графикой.
Prescott
Member
Аватара пользователя
Откуда: Dnipro

Сообщение

bes: 21.12.2022 11:53пора просто осознать что есть приставки за 500 баксов можно играть во что угодно лет 7
30 фпс и игры по 2000+ выше меня. :-/ Хбокс это костыли с Аргентиной и прочим, ПС5 это около 1.5 экслюзивов и цены на игры как у шаттла. Не говоря о том что нет такого класса как стратегии, в кои я время от времени могу залипнуть, уж лучше на ПК покрутить настройки, для средних хватает мало мальски бюджетного железа.
Melofon
Member
Аватара пользователя
Откуда: Николаев

Сообщение

Mixx

Рекордный рост для топов, а мидлы как обычно не так много будут иметь прироста.
Павло
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag: 21.12.2022 11:50
Павло: 20.12.2022 22:14 Я зараз ен представляю людину яка купить ртх 4080-90 чи новий радеон під 1080p :rotate:
А 10 років назад? 4к геймінг з топом 680?! :rotate:
Крута у вас логіка.. Но но я живу у 22 році… А 680 в 4к навіть на робочому столі видавала 30 кадрів через порти.
Firebrand
Member
Аватара пользователя
Откуда: Киев

Сообщение

Melofon: 21.12.2022 07:51 AntonyKandaurov

Три не нужны пока, хватает и двух 12-пин шнурков чтоб питать 1000 ваттную видяху, так что на пару поколений ещё хватит, а там может и новый стандарт разьёма подкатит, а может и раньше учитывая его не особо хорошую надёжность.
возникает более экзистенциальный вопрос: на кой оно нужно? ну наделали этих 4к мониторов, дальше что, 8к уже скоро, потом 12к, когда уже средний потребитель нажрется фпсом и пикселями досыта, как давно и для кого стала рыгачной картинка на фулл хд , на качественном дисплее, много таких энтузиастов?
Ведь прекрасно видно по развитию, что сейчас видяхи могут обеспечить мега высокий фпс со всеми красивостями, только в 2к, 4к уже плавает, а зачем, куда смотреть и на что, в очередного ведьмака 3 ремастера из ремастера играть, с новыми затенениями и блестящей грязюкой? :gigi:
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Павло: 21.12.2022 15:30 Крута у вас логіка.. Но но я живу у 22 році… А 680 в 4к навіть на робочому столі видавала 30 кадрів через порти.
ПРоблеми з розумінням? Я вам кажу, що 4к були маркетингом на старті, 8-10 років тому, ви вперто доказуєте, що заряз залізо її тягне...
Павло
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag: 21.12.2022 16:51
Павло: 21.12.2022 15:30 Крута у вас логіка.. Но но я живу у 22 році… А 680 в 4к навіть на робочому столі видавала 30 кадрів через порти.
ПРоблеми з розумінням? Я вам кажу, що 4к були маркетингом на старті, 8-10 років тому, ви вперто доказуєте, що заряз залізо її тягне...
4к дає якісну картинку… більш деталізовану! Як 4к може бути маркетингом…? Не усі грають ігри ;)
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Павло: 21.12.2022 17:00 4к дає якісну картинку… більш деталізовану! Як 4к може бути маркетингом…? Не усі грають ігри ;)
На момент виходу на ринок ігор і заліза нема, 4к відеоконтенту нема, з масштабуванням вінди и софту біда.
manbearboar
Member

Сообщение

Prescott: 21.12.2022 11:35 Буду переходить на мидлы, снижать настройки и прочее, это уже просто какой-то апогей чуши и маркетинга. :facepalm: Пусть БОХАТЫЕ и беззаботные оплачивают это мероприятие.
Так в этом фундаментальная проблема Куртки и состоит.

Мы исторически гнались за разрешением. Сначала 30фпс в 4к стали реальностью, потом 60 и теперь уже 120. А дальше что продавать?

8К людям не нужно, выше 120 кадров не нужно, итого следующие поколения топов продать сможет только лютый беспощадный маркетинг.

Миды из-за этого перестали прогрессировать, иначе бы через год-два 250 баксовая бздюлька тянула бы 4K/120 и сделала бы всё что выше нинужным.
Ответить