Авиация и космические технологии

Разговоры обо всем
Ответить
Автор
Сообщение
Clay Allison
Member

Сообщение

В этой теме предлагаю обсуждать самолёты, вертолёты, космические аппараты и т. п.

ЗАПРЕЩЕНО системы вооружений, ракеты/снаряды/тощо
Kronus
Member

Сообщение

tablestikus: 08.02.2022 15:18 Scoffer
Від Ужгороду до Луганська - 1240км. Гарна терріторія для утилізації перших ступіней)
Та нафиг тот Луганск?
Вон плавучий космодром построим:
https://apnews.com.ua/ru/news/v-ukraine ... rd-griven/

А вот еще один космодром совместно с Канадой:
https://www.epravda.com.ua/rus/news/2021/11/22/679973/

Илон Маск уже забился под шконку и боиццо.
torny
Member
Откуда: Киев

Сообщение

Kronus: 07.02.2022 10:01 Одним из назначений того спутника называли контроль за вырубкой лесов.
Один из сотрудников был в Карпатах и рассказывал, что лес пилят прямо возле курортов посреди дня.
И это, значит, они не видят. Надо со спутника посмотреть. :D
Да, пилят безконтрольно. И последствия уже есть. Во-первых, кусючие мошки, которых до массовой вырубки было мало или не было. Во-вторых, вода не удерживается площадями, бывшимы ранее лесом, реки меняют русла. Лёгкие туристические маршруты местами стали экстемальными, без преувеличения.

К слову о интернетах в Штатах. Бостон совсем не похож на зажопинск, тем не менее, сейчас людям проводят коаксиал с модемом, а не отпику. И качество интернета похуже, чем у нас в маленьких городах. Нашему интернету и ценам могут позавидовать в Европах и Штатах. Про разницу в доходах граждан лучше не начинать.
УСВ
Member

Сообщение

tablestikus: 08.02.2022 15:18 Scoffer
Від Ужгороду до Луганська - 1240км. Гарна терріторія для утилізації перших ступіней)
а между ними пустыня ??
кстати нефакт что спутник выживет после 2 магнитных бурь подряд . у "гениального конструктора" маска штук 30-40 старлинков в утиль пошли
Kronus
Member

Сообщение

УСВ: 09.02.2022 14:41а между ними пустыня ??
Пока нет, но в этом направлении ведется активная работа.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

В попередньому морському старті, зліпленому з гівна і палиць, була дурнувата послідовність пускових робіт.
Ракету збирали на заводі, розбирали, завантажували на потяг, перевозили на збірочно-командне судно, котре перло його аж в Каліфорнію. Там в базовому порту її збирали, дооснащали розгоним блоком і супутником, перевантажували на пускову платформу, заселяли ЗКС персоналом, котрий летів в штати літаком звідси з пересадками, чіпляли платформу на буксир, їхали ще через півсвіту до середини тихого океану.
Формально на ЗКС можна було прихватити ще дві ракети і запустити три одним махом, але в реальності там була одна перманентно розібрана в якості запчастин. Подвійний або потрійний пуск ніколи не практикувався.
А сама пускова платформа хоч і теж мореходна, з обтічністю у неї все таки проблемки оскільки її проектувати як нефтяну, а там не так часто переганяють через увесь глобус. Тобто затрати палива норм так виростали на рівному місці. Плюс оренда порту в штатах.
Складно, дуже складно і дорого з логістикою.

Потрібне судно все-в-одному, котре в умовній Одесі повністю укомплектують усім чим треба, і воно одразу попливе на пуск. Ну може і не все-в-одному, якусь нежилу баржу за собою можна і потягнули, але ж не напівстаціонарну платформу з обтічністю цеглини через половину планети.

Відправлено через 2 хвилини 37 секунд:
А, і гелікоптером ще тягали людей між платформою і ЗКС перед пуском, мало не забув.

Відправлено через 6 хвилин 43 секунди:
УСВ: 09.02.2022 14:41у "гениального конструктора" маска штук 30-40 старлинков в утиль пошли
40 з 49. Ну а нічого в геомагнітну бурю коли на всю ковбасить атмосферу, виводити супутники на низькі орбіти. Теж мені генія знайшли :laugh:
УСВ
Member

Сообщение

почита я тут с этим "морским стартом".. и все как всегда..нью-васюки сплошные
Украино-бразильский проект «Циклон-4» стартовал в 2004 году, а первый запуск ракеты с бразильского космодрома Алкантара планировался не позднее 2010 г. Однако, КБ «Южное» постоянно затягивало сроки, из-за чего запуск переносился четыре раза, а расходы многократно превысили бюджет и в 2015 году бразильцы покинули проект, ввиду отсутствия дальнейших перспектив, работы над ракетой были прекращены.

В 2017 году КБ «Южное» вновь вернулось к этой РН, но уже с приставкой «М», на сей раз в кооперации с частной американской компанией «Maritime Launch Services[en]» («MLS»), которая базируется в Канаде. Она будет финансировать проект собственными деньгами и с помощью финансовых инвестиций, полученных из коммерческих источников[2][3][4], а также построит космодром на своей территории для запусков украинских ракет[5]. От бразильского проекта у Циклон-4М только название — двухступенчатая ракета будет состоять из первой ступени Зенит-2 и третьей «Циклона-4», такая конфигурация ещё не отработана и лётная история отсутствует.

Космодром для запусков намечено построить в коммуне Кансо графства Гайсборо провинции Новая Шотландия (Канада)[2][3][6]. Цена нового космодрома 148 млн долларов.
Строительство космодрома планировали начать в 2018 году и подготовить к пуску ракет в 2020 году[3][6][7], но только в июне 2019 года местные власти одобрили проект компании «Maritime Launch Services» по строительству космодрома, с которого будут запускать как украинские так и другие ракеты[8].

Сооружение космодрома, модификация «Циклон-4» и её первый пуск оцениваются в 240 млн долларов. К 2022 году MLS планировала ежегодно проводить восемь стартов.[9]. Первый пуск «Циклон-4М» намечался на 2020 год; в августе 2021 заявлено, что он состоится в 2022 году с космодрома в Канаде[10][11].
короче - конь невалялся еще..
да и чуть незабыл.. зеленые взвоют стоит им только дать команду фас!
Первая ступень работает на керосине с окислением жидким кислородом, вторая ступень использует гептил и амил.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

УСВ
Ну люблять в КБП бавитись ядохімікатами :laugh:

Відправлено через 8 хвилин 46 секунд:
Коротше ситуація станом на 10 років тому наступна: двигло другого ступеня Південмаш робити ще вмів, двигло першого ступеня (гептильне) для циклона 4 без М вже ні, але у них в загашниках було скількись там штук, чи-то 4 двигуна, чи щось таке.
Двигуни на зеніті - росіянські, на першому ступені РД-171. Очевидно, що на циклон їх ніхто не продасть, так що від зеніта там хіба що баки. Ставити планують якісь свої ще не існуючі в природі двигуни.
УСВ
Member

Сообщение

короче .. страна прожектов и распила бабла

Отправлено спустя 44 минуты 24 секунды:
кстати.. :)
Почему Starlink от Маска — это скам
https://habr.com/ru/company/gms/blog/649227/
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

УСВ
З цієї новини і почався місцевий срач.
Краще почитати наприклад оце https://vsatman888.livejournal.com/339469.html
не без похибок, але в першому приближені підійде.
Все рівно те ж, що я і казав. Поки тестова експлуатація і небагато абонентів - швидкості норм, анлім, і любителі торентиків задоволені. Як тільки вийдуть на охват потенційної аудиторії, то буде рівно як з мобільним інтернетом: дорого, туго, лімітно. З поправкою на те, що ловитиме в лісі, але не ловитиме в погану погоду :laugh:

Відправлено через 4 хвилини 3 секунди:
Мене взагалі забавляють ці маскожополизи. Пам'ятаю як київстар вперше врубив 4g, у мене швидкість на ньому показувало під дві сотні. А зараз в тій же локації і до 10 мегабіт не доходить. Фізиці глибоко насрати на амбіції повернутих гіків і ефективних менеджерів.

Відправлено через 7 хвилин 27 секунд:
УСВ: 10.02.2022 01:19короче .. страна прожектов и распила бабла
Сама по собі космічна тема абсолютно не дієздатна без держ дотацій. Ні тут, ні де інде. Країна в цьому абсолютно не винна. Я вже розповідав як той же Маск отримав живі контракти ще до того як у нього хоч одна ракета полетіла. Ото б мені так виписали 400 мегабаксів наперед просто за обіцянку.
Тут треба або змиритись з тим, що напрямок дотаційний трішки більше ніж на всі 146%, і почати нарешті грамотно планувати додації задля хоч якогось результату, або не займатись ним зовсім. Просто так конкурувати на вільному ринку не вийде. Ринок не вільний.
Це навіть не авіація де хоча б реально можна в середньо-нижній сегмент втикнутись.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

А тим часом в НАСА почали висловлювати офіційні занепокоєння (с) :D щодо кількості супутників на низьких орбітах в сузір'ї старлінка і йому подібних, а також радіоперешкод, котрі вони створюють. Окрім того супутники заважають астроспостереженням. Наприклад недосузір'я вже зараз засрало 8% фоток хаббла, і з його ростом ситуація погіршиться. А функціонування системи спостереження від потенційно небезпечних астероїдів буде під великим питанням.
https://www.scribd.com/document/5579246 ... link-Gen-2
movi
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Scoffer: 06.02.2022 16:10Все, що робить останніми роками Маск - це розводняк для лохів. В цьому плані він майстер, тут просто перед ним знімаю шляпу.
Ну да ну да. Обісрався ти по повній, чувак-радіофізик. Вже видно яким розводняк від Маска " виявися для лохів". Особливо для лохів в МО США. Зазаз ці лохи будуть вливати вже свої гроші в "розводняк", бо бачать перспетиву.

Відправлено через 2 хвилини 7 секунд:
Scoffer: 10.02.2022 14:04Наприклад недосузір'я вже зараз засрало 8% фоток хаббла
Хаббл вже історія, телепню :laugh:
Ответить