Память для AMD Ryzen

Обсуждение оперативной памяти
Ответить
Автор
Сообщение
Anchoret
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

Stamb
Тоді варто спробувати 3466CL14, як вище пан Vermeer писав. Результат має бути значно кращим за отриманий на 3600 з кінськими таймінгами.
Stamb
Member

Сообщение

Anchoret
як буде час, то обов’язково ще пограюся із частотою і таймігами, а там може і стабільна версія біосу вийде.
проблема із платою є така, що скинути біос ні за допомогою батарейки, ні джампера не завжди виходить і деколи треба навіть по 15-30хв сидіти і мучитися щоб запустити плату ще раз(( дуже багато часу потрібно на таку конфігурацію - одна невдала затримка і пів години шаманства :weep:
splitter
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Кременчуг

Сообщение

Також купив 3 тижні тому 2 планки Ballistix Sport 3200 BLS8G4D32AESBK за 64 доллари на newegg і вчора тестував на MSI B450 A PRO з Ryzen 2600 з Aliexpress. Пробував XMP на 2933 та 3200, працює чудово, однак таймінги досить високі (16-18-18-36), хочу на вихідних спробувати розігнати краще. Також пробував 3466 CL16, та система в тестах TestMem5 видавала 5+ помилок на 100% проходження тесту. До речі, версія BIOS зараз E7B86AMS.A70 від 03/06/2019 і на сайті https://ru.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO його взагалі нема. CPU-Z говорить, що AGESA 0.0.7.2, чи потрібно оновлювати її до 1.0.01 чи 1.0.0.3 і чи прокращится розгін пам'яті? Бо читав, що у людей стало навіть гірше https://linustechtips.com/main/topic/10 ... fferences/ або нічого особливо не змінилося https://www.reddit.com/r/Amd/comments/b ... stability/ . Також буду перевстановлювати Windows, бо я його переніс з іншої системи на Intel.
YOrikn
Member
Аватара пользователя
Откуда: Львов

Сообщение

Всім привіт!
3700х, gigabyte x570 gaming x. Потрібно 32гб озу, є приблизно 250$

На яку память дивитися для максимальної продуктивності?
Помітив дуже радять Crucial Ballistix Sport LT, з AES в коді. На які частоти/таймінги можна розраховувати? :gigi:
Важливо, чи падає частота, якщо ставити 4х8 озу?

Прошу допомоги :beer:
Stamb
Member

Сообщение

YOrikn
4x8 будуть створювати більше навантаження на контролер пам’яті ніж 2x16 тому і частота буде нижчою

Плата, вроді, підтримує тільки dual channel - quad ні, тому сенсу в 4 планках як на мене немає.
YOrikn
Member
Аватара пользователя
Откуда: Львов

Сообщение

Stamb
Я зрозумів, в такому випадку мені шукати 2х16гб, тут вже варіантів набагато менше :gigi:
Anchoret
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

Stamb:Плата, вроді, підтримує тільки dual channel - quad ні
А що, в природі існують Х570, які мають quad channel на борту?! :eek:
Точніше, хочу перефразувати: перерахуй, будь-ласка, моделі Ryzen АМ4, які підтримують quad channel.

YOrikn
SummitRidge на Х370 з 4х8GB працює на 3466CL14, то чи зможе Matisse на Х570 покращити цей результат? Питання риторичне...
YOrikn
Member
Аватара пользователя
Откуда: Львов

Сообщение

Anchoret
Доцільно! Ви порадите 2х16gb чи 4x8gb?
Схиляюсь до Crucial AES 3200 cl16 - яка ваша думка про плашки?
Stamb
Member

Сообщение

Anchoret
читав спеки для плати яку вказав YOrikn, gigabyte x570 gaming, і там вказано dual channel, іншими платами на х570 не інтересувався одразу як побачив вентилятор на чіпсеті, тому і не знав що взагалі немає плат із підтримкою 4 каналів

цікаво як буде працювати пам’ять в усіх слотах, 2x dual channel?

ось цікава тема є про 2x16gb vs 4x8gb
https://www.overclock.net/forum/5-intel ... false.html
і висновок - залежить від багатьох факторів (плата, біос, пам’ять і тд)
Anchoret
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Харків

Сообщение

YOrikn
Мені важко радити щодо комбінації кількості плашок, бо тільки власнику відома ціль та перспективи використання його Ryzen-боліда (можливо, власник планує специфічне проф.використання і тому планує наростити ОЗП до 64GB чи 128GB...).
У мене особисто на SummitRidge на Х370 встановлено 4х8GB. Про це Я неодноразово писав і в цій темі і в темі про покоління Zen. Дублювати свої повідомлення по 10 разів шкідливо (тут майже на кожній сторінці повторюються ці питання).
Тому єдина від мене порада - почитати цю гілку (сторінок тут вже й не так і забагато). А також раджу заглянути в тему про покоління Zen.
Бо мені особисто нічого невідомо за Crucial Ballistix Sport LT, а от інші користувачі ділилися своїм досвідом.

Stamb
Це не від плати залежить, а від процесора. Бо контролер ОЗП знаходиться в Ryzen.
А так як жоден Ryzen AM4 не підтримує більше 2 каналів пам'яті, тому й плат на АМ4 з 4-а каналами не може існувати.
4 канали ОЗП доступні для патрачів потоків (HEDT-платформа).
a_z_z_y
Member
Аватара пользователя
Откуда: Київ-Черкаси

Сообщение

Stamb: Таймінги:
Картинки не відображає через img тег, тому додам url
https://ibb.co/7SML1d5
https://ibb.co/wzCqmBv
Таймінги зручно дивитися на windows у РайзенМастері. Це єдина утіліта яка їх може відображати на зен2. :beer:
Stamb
Member

Сообщение

На 3400cl14 вінда не завантажується, а з більшими таймінгами і іншими комбінаціями частоти результати ще гірші ніж в моєму попередньому випадку. Залишається надіятися на нову версію біосу, можливо msi не залишить бету як останню версію :gigi:

a_z_z_y
Дякую. Наступного разу спробую :beer:
vladdesade
Junior

Сообщение

Ребят, подскажите, поставил себе планки G.SKILL F4-3200C14D-16GTZ (проц Ryzen 2700X, мать MSI X470 Gaming Pro), с XMP-профилями не заводится, в режиме Memory Try It не поднимает выше 2666Mhz с таймингом 16-18-18-36. Уже с черт знает какой оперативкой такая проблема, до этого Patriot Viper 4 стояли, с ними та же ситуация была, но там чипы Hynix и её нет в списке совместимости моей материнки, а эта оперативка указана совместимой с моей матерью и на сайте MSI, и на сайте G.Skill. В чём подвох?
Novice
Junior
Откуда: Kyiv

Сообщение

vladdesade:Ребят, подскажите, поставил себе планки G.SKILL F4-3200C14D-16GTZ (проц Ryzen 2700X, мать MSI X470 Gaming Pro), с XMP-профилями не заводится, в режиме Memory Try It не поднимает выше 2666Mhz с таймингом 16-18-18-36. Уже с черт знает какой оперативкой такая проблема, до этого Patriot Viper 4 стояли, с ними та же ситуация была, но там чипы Hynix и её нет в списке совместимости моей материнки, а эта оперативка указана совместимой с моей матерью и на сайте MSI, и на сайте G.Skill. В чём подвох?
Память стоит в рекомендуемых слотах, вольтаж на памяти 1.35?
splitter
Junior
Аватара пользователя
Откуда: Кременчуг

Сообщение

Доповню свій попередній комментар:
спойлер
splitter:Також купив 3 тижні тому 2 планки Ballistix Sport 3200 BLS8G4D32AESBK за 64 доллари на newegg і вчора тестував на MSI B450 A PRO з Ryzen 2600 з Aliexpress. Пробував XMP на 2933 та 3200, працює чудово, однак таймінги досить високі (16-18-18-36), хочу на вихідних спробувати розігнати краще. Також пробував 3466 CL16, та система в тестах TestMem5 видавала 5+ помилок на 100% проходження тесту. До речі, версія BIOS зараз E7B86AMS.A70 від 03/06/2019 і на сайті https://ru.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO його взагалі нема. CPU-Z говорить, що AGESA 0.0.7.2, чи потрібно оновлювати її до 1.0.01 чи 1.0.0.3 і чи прокращится розгін пам'яті? Бо читав, що у людей стало навіть гірше https://linustechtips.com/main/topic/10 ... fferences/ або нічого особливо не змінилося https://www.reddit.com/r/Amd/comments/b ... stability/ . Також буду перевстановлювати Windows, бо я його переніс з іншої системи на Intel.
На таймінгах CL14 та CL15 при частотах 3200/3466 так і не вдалось завести систему. при 3466 CL15 система завантажувалась, але часто викидувала в BSOD, тож довелось залишитись на 16-тих:( Із плюсів напругу залишив 1.35В, HWINFO та інші проги відображають 1.36В. Напругу SoC знизив з базової 1.15В до 1.05 як вичитав в інтернетах. Напругу на ЦП залишив на автоматі, HWINFO пише що в середньому при навантаженні на всі ядра вона становить 1.16-1.17В і в пікових значеннях доходить до 1.23В, хоча сам такої напруги не бачив. Частота по всім ядрам не падала більше як 3675МГц. Кулер Zalman cnps7x тримає температуру в стрес тесті AIDA64 на 80 градусах, не знаю наскыльких це хороший чи поганий результат. Кидаю скріни, може комусь буде корисно або хтось підкаже, що ще можно зробити :beer:
спойлер
Изображение Изображение Изображение
vladdesade
Junior

Сообщение

Novice:
vladdesade:Ребят, подскажите, поставил себе планки G.SKILL F4-3200C14D-16GTZ (проц Ryzen 2700X, мать MSI X470 Gaming Pro), с XMP-профилями не заводится, в режиме Memory Try It не поднимает выше 2666Mhz с таймингом 16-18-18-36. Уже с черт знает какой оперативкой такая проблема, до этого Patriot Viper 4 стояли, с ними та же ситуация была, но там чипы Hynix и её нет в списке совместимости моей материнки, а эта оперативка указана совместимой с моей матерью и на сайте MSI, и на сайте G.Skill. В чём подвох?
Память стоит в рекомендуемых слотах, вольтаж на памяти 1.35?
Слоты правильные, второй и четвертый, вольтаж пробовал от 1.36 до 1.38
viperest1
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Мої вітання.
Тут така справа : є можливість купити 64 гб оперативки для Тредріпера 2970wx (або для його аналога 3-го покоління) DDR4 64GB (4 x 16GB) Samsung 16GB 2133 MHz M378A2K43BB1-CPB . Вона на чіпах b-die і добре гониться( мені вище 2800 на постійно мабуть і не потрібно).
Суть питання, може хтось знає чи може чув - чи вони в парі будуть добре працювати, чи проци ці розганяють її як потрібно? Перші ревізії Тредріперів вроді мали проблеми з пам'яттю, вірніше розгоном.
Зараз на роботі з тел, вроді і шукав но толку поки нуль... :shuffle:
phobosse
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

viperest1
Это двухранг и гонится он не так уж хорошо, но для работы точно достаточно. На моей мини плате c r5 2600 работали 3333 16-18-18-18, больше выжать не смог. При этом планки у меня были от двух разных продавцов, с разной датой производства и даже немного разный цвет текстолита, но работали хорошо вместе )
viperest1
Member
Аватара пользователя

Сообщение

phobosse
:beer: :super: дякую,що підказали. От ще б стосовно Тредріпера взнати :shuffle:
Ouroboros
Member
Аватара пользователя
Откуда: Архангельск

Сообщение

может кому пригодится
самс двуранг
Samsung M378A1G43TB1-CTD
мать giga b450m s2h+1500x
Снимок.PNG
Снимок экрана (1).png
Отправлено спустя 40 минут 26 секунд:
все тайминги
t1.png
t2.png
v.png
Ответить