Потріскування звуку Windows 10/11

Звуковые карты, акустика, гарнитуры
Відповісти
Автор
Повідомлення
Volodya811
Member

Повідомлення

Створив нову тему для тих, у кого проблеми зі звуком, як при відтворенні, так і при записі.
Опишу свою ситуацію:
1. Конфігурація: Aorus Master Z590 / i9 11900 / 64 ГБ / Windows 11 ліцензійна (ПО для роботи зі звуком або ліцензійне або вільне).
2. Проблеми виникали лише при записі звуку - випадкові потріскування, раз в 5-10 хвилин.
3. LatencyMon показував проблему, лише з часом (через кілька хвилин), wdf01000.sys накопичував помилки.

Що пробував робити:
1. Збільшував буфер.
2. Оновлював біоси, усі драйвера, операційну систему.
3. Тестував різні три пристрої для запису звуку (звукові карти).

Причина виявилася банально в налаштуваннях пам'яті.
У мене пам'ять JEDEC 3200. Проте, материнка Aorus Master Z590 переводила цю пам'ять в режим gear 1. І це при тому, що мій процесор i9 11900 на частоті 3200 підтримує лише режим gear 2. В біосі материнки примусово ввімкнув режим gear 2 і проблема зникла одразу. Файл wdf01000.sys помилки не накопичує, потріскування звуку при записі немає.

Висновки:
Нікому не раджу розгін пам'яті, навіть мінімальний. Про ХМР і мови бути не може. Якщо Ви збираєтеся на ПК не лише гратися. Я спеціально купив фірмову пам'ять Мікрон JEDEC 3200, після того, як я не побачив стабільності в робочих завданнях з пам'яттю з профілем ХМР. Виявилося, що навіть режим gear 1 ставити не можна. Хоча, жодні тести помилок не знаходили. Комп'ютер не зависав, робочі програми помилок не видавали, ігри не вилітали.
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Volodya811: 28.09.2023 00:15Нікому не раджу розгін пам'яті, навіть мінімальний. Про ХМР і мови бути не може. Якщо Ви збираєтеся на ПК не лише гратися.
Вот это откровенный бред такое писать, тем более, на оверклокерском ресурсе.
Более того - в треде ни слова о том, в каком софте и при каких условиях возникли проблемы со звуком...
Volodya811
Member

Повідомлення

Dremjke: 28.09.2023 00:30
Volodya811: 28.09.2023 00:15Нікому не раджу розгін пам'яті, навіть мінімальний. Про ХМР і мови бути не може. Якщо Ви збираєтеся на ПК не лише гратися.
Вот это откровенный бред такое писать, тем более, на оверклокерском ресурсе.
Более того - в треде ни слова о том, в каком софте и при каких условиях возникли проблемы со звуком...
Цікаво, що "брєд" пише людина, яка українську мову, навіть для тексту, нездатна опанувати. Цікаво, а звідки така самовпевненість?

XMP causes audio crackling https://www.reddit.com/r/buildapc/comme ... crackling/
Enabling XMP Profile Produces Audio Trouble Noise https://forums.tomshardware.com/threads ... e.3503933/
Audio crackling while using XMP https://linustechtips.com/topic/1228216 ... using-xmp/
seraphic
Member
Аватар користувача
Звідки: Дон.обл

Повідомлення

Volodya811
ты экстрасенс? откуда знаешь что он не владеет национальным языком
Ты в обще долго думал прийти на форум оверов и написать свои рекомендации про разгон? :eek: Лично я уверен что проблема в МП гнилобайта на редите достаточно отзывов со странностями звука
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

seraphic: 28.09.2023 02:49 Volodya811
ты экстрасенс? откуда знаешь что он не владеет национальным языком
Ты в обще долго думал прийти на форум оверов и написать свои рекомендации про разгон? :eek: Лично я уверен что проблема в МП гнилобайта на редите достаточно отзывов со странностями звука
Друге питання тоді чим тестувати тоді щоб на 101% відсоток бути впевненим що немає ніяких помилок?

З відеокартами дуже цікаво наприклад. Кидаеш на годину суперпозішен, а потім заходиш на відь не в саму важку гру де відеочіп недовантажений через хвилин 20 виліт :lol:

Процесори взагалі таке враження в ОССТ щось показують якщо не так і ще й хвилин після 30-40...

Що що а щоб кидатись на якогось вендора треба мати якісь тести :puzzle:
seraphic
Member
Аватар користувача
Звідки: Дон.обл

Повідомлення

Donate
101% на другой МП или с другим компонентом проверять, универсального софта нет который выявит проблему, проблема может быть с драйвером а может аудиочипом

Свой пример приведу проблемы со звуком - всё было прекрасно но спустя время возникли заикания звука в играх, решилось всё банально после очередного обновления win 10, а может это у меня заикания было :lol:
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Іноді виникає потріскування звуку на Creative X-Fi Titanium Fatal1ty, почалося ще з Windows 7 x64, залишилося і після переходу на 10-ку апгрейдом старої системи, без переустановки. Найчастіше проявляється при відтворенні в MPC-HC або при перегляді ютуба, в якийсь момент звук спотворюється і до чистого відтворення додається імпульсна складова.

Комп увімкнений 24/7 і перегружається раз в кілька тижнів. Зміна старої платформи з Xeon E3-1280v2 + B75 + DDR3 2х8Гб без XMP на поточну систему R7 5700X + B450 + DDR4 2х16Гб XMP @ 3600 поведінку звуковухи не змінила.

Вирішию досить просто: зупиняю відтворення, запускаю Creative Audio Control Panel та перемикаю режим Game/Entertainment/AudioCreation - звуковуха переініціалізовується і усі перешкоди пропадають. Після такого перемикання проблем зі звуком може не бути днями чи навіть кілька тижнів.

Отправлено спустя 2 часа 20 минут 1 секунду:
Для цікавості скористався вищезгаданою програмулькою LatencyMon для моніторингу "як є" і якщо на початках писало "Conclusion: Your system appears to be suitable for handling real-time audio and other tasks without dropouts. " то за 40хв роботи в фоні заключення змінилося на "not suitabe" і найбільшу затримку дав драйвер nvlddmkm.sys.

Тут я згадав, що на старій системі після переходу на RTX3060 бачив велике споживання пам'яті та процесора (ще E3-1280v2) після установки дров від нвідії, і що треба вимикати сервіси "NVIDIA Display Container" через які куртка збирає усіляки дані, телеметрію тощо. При цьому пропадає доступ до панелі керування відяхою, але кому вона треба? Подивився зараз - і, так, сервіси були увімкнені (при кожному інсталі драйвера воно вмикає назад), тож вимкнув обидва (від юзера та системний) і знову запустив монітор затримок.

За 30хв роботи LatencyMon в фоні із відключеними NVDisplay.ContainerLocalSystem та NvContainerLocalSystem вердикт програмки так і лишився "suitabe". Побачим, як то вплине (чи ні) на звук.
Volodya811
Member

Повідомлення

LiquidStorm: 28.09.2023 14:33 Для цікавості скористався вищезгаданою програмулькою LatencyMon для моніторингу "як є" і якщо на початках писало "Conclusion: Your system appears to be suitable for handling real-time audio and other tasks without dropouts. " то за 40хв роботи в фоні заключення змінилося на "not suitabe" і найбільшу затримку дав драйвер nvlddmkm.sys.

Тут я згадав, що на старій системі після переходу на RTX3060 бачив велике споживання пам'яті та процесора (ще E3-1280v2) після установки дров від нвідії, і що треба вимикати сервіси "NVIDIA Display Container" через які куртка збирає усіляки дані, телеметрію тощо. При цьому пропадає доступ до панелі керування відяхою, але кому вона треба? Подивився зараз - і, так, сервіси були увімкнені (при кожному інсталі драйвера воно вмикає назад), тож вимкнув обидва (від юзера та системний) і знову запустив монітор затримок.

За 30хв роботи LatencyMon в фоні із відключеними NVDisplay.ContainerLocalSystem та NvContainerLocalSystem вердикт програмки так і лишився "suitabe". Побачим, як то вплине (чи ні) на звук.
Варто додати, що відеокарти NVIDIA до крайнього драйвера збільшували навантаження на системні процеси, що могло (в купі з іншими факторами) негативно впливати на звук. NVIDIA цю проблему визнала і в крайньому драйвері виправила.
Nvidia's New GeForce Driver Claims to Fix DPC Latency Issues
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Ще забув дописати, в системі користую два монітора, і, на відміну від попередника радеона, який не вмів скидати частоти при підключенні більше ніж одного монітора, у жифорса із цим все добре. А от наводки від ртх3060 на звук (через ресівер Піонір з виводом на 5 колонок), на порядок сильніші були, та ще і інтенсивність зростала із FPS, що генерила відяха. На щастя, питання із ground loop вдалося вирішити, лишилися свистіти лише дроселя на самій платі, але їх не чути при закритому корпусі.
Volodya811
Member

Повідомлення

Ще допишу цікавий момент про негативний вплив розгону пам'яті на "потріскування звуку". Зараз у мене система на базі і9 11900, а перед цим була на базі і7 10700К. Так от, застосування профілів ХМР на "Комет Лайку", навіть 4000 при офіційних 2933 МГц, не призводило до потріскування звуку. Інша справа - це "Рокет Лайк". Тому, не все так однозначно. Але, якщо у Вас є потріскування звуку, то, в першу чергу, треба прибрати, будь який, розгін.

Відправлено через 1 хвилину 2 секунди:
П.С. Материнська плата на "Комет Лайку" була Гігабайт Аорус Z490, а на "Рокет Лайку" Гігабайт Аорус Z590
feson
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Таким чином -
Розгін - для оверклокерів. Яким на звук будемо відверті - наплювати........ :D
Стабільність системи - для звуку та меломанів....... :super:
Alexsandr
Member

Повідомлення

Volodya811: 28.09.2023 00:15 Створив нову тему для тих, у кого проблеми зі звуком, як при відтворенні, так і при записі.

Причина виявилася банально в налаштуваннях пам'яті.
У мене пам'ять JEDEC 3200. Проте, материнка Aorus Master Z590 переводила цю пам'ять в режим gear 1. І це при тому, що мій процесор i9 11900 на частоті 3200 підтримує лише режим gear 2. В біосі материнки примусово ввімкнув режим gear 2 і проблема зникла одразу. Файл wdf01000.sys помилки не накопичує, потріскування звуку при записі немає.
Ошибки по памяти вылезли бы в контрольной сумме и синих экранах. Если их не было, память не сбоила. Но могли быть другие проблемы с корректными настройками. БИОСы частенько все же не совсем корректно могут назначать все настройки, особенно на предельных режимах, вызывая тем самым различные проблемы (корректировка контрольных сумм шин к примеру) что в свою очередь вызывает нежелательные задержки. Встроенные звуковые вообще очень критичные к задержкам шин различных.
movi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Подібні трабли з звуком виникли разом з появою Він_7. На Хоботі ціла тема була присвячена і жива мабуть і досі. Далеко не всі змогли позбавитись тих клацань. Звичайно, найперша рекомендація була прибрати розгін. Хтось знаходив для себе рішення, але багато - ні. Не минула ця біда і мене. Ще на 775 сокеті. Слава богу на 1155 повезло, хоч 7 - 8.1 хоч 10-ка. Було б то тільки у розгоні то і говорити не було б про що. Я скоріше від розгону відмовлюся ніж від чистоти звуку. На днях он лазив у саба, розбирав реле і чистив контакти, бо із за окислу на певних частотах виникали бридкі спотворення. Ненадовго допомагало перемикання Mute, але ж ненадовго!
Volodya811
Member

Повідомлення

На жаль, після того, як прибрав весь розгін з пам'яті, проблема з потріскуванням (заїканянням) звуку так і залишилася, хоча проявляється рандомно рідше.
Але, довго риючи на форумах і аналізуючи свою систему, я прийшов до висновку, що проблема може бути в змінній частоті кільцевої шини процесора (нововведення 11-того покоління Інтела). І, дійсно, коли я ring виставив вручну на 3600 МГц замість "авто", то проблеми з потріскуванням звуку зникли. LatencyMon висіла більше шести годин, я комп навантажував по максимуму (ігри, кодування відео, запис звуку та інше) - жодних проблем не зареєстровано.
Спостерігаю далі...
Volodya811
Member

Повідомлення

Прочитав на закордонних форумах, що для того, щоб уникнути можливого потріскування звуку, треба "синхронізувати усі ядра" "Performance Core Ratio" and "Efficient Core Ratio" to "sync all cores".
На материнках gigabyte такого в біосі немає напряму, але є аналог Enhanced Multi-Core perfomance. При активізації цього пункту меню усі ядра запрацювали на 4,7 ГГц на і9 11900. Частота кільцевої шини 3.9 ГГц. Тобто, розгону немає, але ядра працюють на максимальній частоті при завантаженні усіх ядер. Турбобусту одиночних ядер до 5.2 ГГц по моніторингу я не бачу.
Тестую, як буде зі звуком. Чи буде тріск. Сподіваюсь, що не буде.
krolaka
Junior

Повідомлення

11вінда у мене теж хрипіла крепко. 10-тка меньше. на Linux практично не було.
Але то було на AMD вирішилось налаштуванням біоса а потім і заміною проца :)
Відповісти