Выбор звуковой карты

Звуковые карты, акустика, гарнитуры
Відповісти
Автор
Повідомлення
leshk
Junior
Звідки: Киев

Повідомлення

В этой теме выбираем звуковые карты

Пофилософствовать на тему звука можно там

Флуд наказуем и преследуется по всей строгости правил
Востаннє редагувалось 02.06.2015 19:00 користувачем gehka3, всього редагувалось 2 разів.
0trog0
Member

Повідомлення

Хлопці, підкажіть. Хочу взяти дешевий настільний USB ЦАП\звукову для пари колонок. Навушників не треба. Приглянулись JDS Atom 2 і Schiit Modi. Простенькі, нічого лишнього, вихід на колонки і вхід USB.
Щось порадите з цих чи інших моделей?
Бюджет можна збільшити, але не хотілося б в 5 чи більше разів. Ну там доларів 200-300 ще можна, якщо є сенс. Але враховуючи потреби, там зазвичай купа інтерфейсів, які не будуть використовуватись. А мені головне звук на мінімум грошей і мінімум приблуд.
Дякую.
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

0trog0: 24.06.2024 11:25Щось порадите з цих чи інших моделей?
Якщо я є можливість розширити бюджет, то треба робити одразу, бо аудіо техніка не апгрейдиться, як комп, планку пам'яті доставити.

1. Schiit Modi Multibit - мультібіти та R2R - любов моя, є своє живлення аж на 15В
2. iFi Zen DAC Signature V2 - усе в комплекті одразу
3. Schiit Modius

Ткнути пальцем і сказати "100% бери це" не готовий

1. Треба буде 2 кабелюки
2. Там межблок дуже короткий якогось біса
3. 2 кабелюки та може потім докинути БЖ

Усе це класом вище за запит. Сам їх не порівнював, тому кого к них hz
0trog0
Member

Повідомлення

Radio Bay: 24.06.2024 13:04Усе це класом вище
Як саме ця класність буде відчуватись? Бо, наприклад, про продукцію JDS я читав гарні відгуки що стосується деталізації звуку. Суб'єктивна "музичність" джерела стоїть не на першому місці, бо то дуже й дуже суб'єктивно, як і R2R. Я б хотів доволі детальний пристрій, який дасть змогу відтворювати багато мікроскопічних звуків, якщо це дозволить акустика.
Дякую за поради, ознайомлюсь із Вашим списком теж. Особливо з Modi Multibit, бо Modius якийсь великий і надлишковий, з інтерфейсами XLR і т.д. Про Zen також почитаю, але чомусь ця фірма мені не дуже імпонує...
Radio Bay: 24.06.2024 13:042 кабелюки та може потім докинути БЖ
Кабелі знайдуться. Про БЖ навіть мови немає, бо апгрейдити готову техніку не буду.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Radio Bay: 24.06.2024 13:04мультібіти та R2R
Не розвиваються вже років так з 20 оскільки підрізати резюки лазером в процесі виготовлення стало всім якось западло і, відповідно, станом на зараз програють навіть доволі паршивим дельта-сігма по всім характеристикам.
Radio Bay: 24.06.2024 13:04Schiit Modi Multibit
А конкретно цей - взагалі шлак на промисловому, навіть не звуковому цапі AD5547 з вимушеною програмною корекцією на борту щоб вуха не різало.

Відправлено через 8 хвилин 33 секунди:
Якщо хочеш справжній мультибіт, то шукай щось на старих-добрих ad1860 з непам'ятаю якими літерами в кінці, треба щоб був laser trim, сам знайдеш. І ще не напоротись на підробку, котрих 99.(9)% :rotate: Без лазерного підрізання у мультибітника лінійність приблизно як у мене у креслення від руки :laugh:
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Scoffer: 24.06.2024 14:01станом на зараз програють навіть доволі паршивим дельта-сігма по всім характеристикам
Оцінювати кінцевий звук пристрою по характеристикам мікрухи, вау, зараз до мікрух на встрійці дійдемо. Спеціаліст по порівнянню цифірок, не соромся вже :D
0trog0: 24.06.2024 13:23Про БЖ навіть мови немає, бо апгрейдити готову техніку не буду
Я проте що Модіус без БЖ, він може працювати і так, але у більшості випадків БЖ дає профіт.

0trog0: 24.06.2024 13:23Бо, наприклад, про продукцію JDS я читав гарні відгуки що стосується деталізації звуку
Деталізація - це палка о двух кінцях, коли вона крива або різка, то може втомлювати, але все рівно все це грає в купі.

Що до цих двох Моді, звук молодшого у порівнянні я можу на пальцях охарактеризувати, як простий, сухий.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Radio Bay
Да-да, я вже чув твою мантру шо прилади не прилади, а характеристики не характеристики. Тим часом ти втираєш про якісь там хайрези і які у тебе чутливі вуха на динамічний діапазон живого запису чого там було, джазу? Блюзу? Забув. І одночасно пропонуєш купити цап, у котрого реальна лінійність на рівні 12 біт :laugh:
спойлер
Зображення
та і по всьому іншому він реально поганий, і програє тому ж допотопному AD1860.
Так і кажи: "мені подобаються бум-бокси" і я відстану зі своїми цифрами :rotate:
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Scoffer: 24.06.2024 15:21Да-да, я вже чув твою мантру шо прилади не прилади, а характеристики не характеристики
У твоєму випадку знаряддя в руках туземця - купа металобрухту.
Не бачив жодної людини кому б молодший Моді сподобався би більше ніж мультібіт. Копіпасть скріншоти с цифірками далі, це твій верхній рівень балаболити о звуці по графіках. Мабуть тобі і баби подобаються лише на картинках 😀
Ostin
Member

Повідомлення

Scoffer: 22.06.2024 20:53THD і динамічні спотворення десь за третім нулем після коми = звуковуха норм
Як на слух сприймаються відмінності між звуковими, у яких вказані показники наступні:
1. <0.01
2. <0.0035
3. <0.0004
?
Цікавить теорія, на що впливає вказаний показник, бо якось його розуміння пройло повз мене.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ostin: 24.06.2024 20:22Як на слух сприймаються відмінності між звуковими, у яких вказані показники наступні:
1. <0.01
2. <0.0035
3. <0.0004
звукові не видають звук. треба пристрій на який вони передають. якщо детальність у пристрою відтворення висока то до певної межі різниця буде. якщо колонки погані - кісна звукова не дасть переваг
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ostin
Не знаю я що вам там каже теорія слуху бо я більше довіряю приладам ніж шкіряним мішкам :D , а на практиці у дуже-дуже гарних навушників в оптимальних умовах THD близько 0.1%, у колонок біля відсотка і на їх фоні нічорта ти там не зрозумієш з THD на звуковухах, абсолютно неможливо.
АЛЕ. Так як підсилювач охоплений негативним зворотнім зв'язком, часто багатокільцевим, то низький THD опосередковано свічить про високу шкидкість наростання сигналу (slew rate), про котру в ттх масс-маркету частенько забувають вказати і, відповідно, про низькі динамічні, фазові, і амплітудні спотворення котрі давить глибокий НЗЗ. Варіанти як прострелити собі коліно існують, але загалом кореляція практично пряма. Це прямо натхнення треба мати щоб зіпсувати.

Відправлено через 16 хвилин 53 секунди:
А тепер щодо мультибітів. Резистивні ЦАПи як клас в силу технологічних обмежень ніколи лінійністю не відрізнялись. Від номінальної розрядності можна сміливо віднімати 3-4 розряди і не помилитись що і підтверджується натурними замірами. На нижніх 3-4 розрядах вони віщають хто в що гаразд, але тільки не в оригінальний сигнал.
Раніше в природі існували ЦАПи, в котрих резюки калібрували/підрізали лазером в процесі виготовлення і доводили лінійність до номінальний розрядів, але від цієї практики давно відійшли бо якщо звичайний рядовий мультибітник це умовно два бакси, то калібрований це сто, або двісті. Розвиток дельта-сігма зробив якісні мультибітники з такими цінами абсолютно неконкурентними. Ситуація ускладнюється тим що зараз всі вони вже б/в і хитровжарені китайці під видом каліброваних приторговують перемаркованими звичайними, а шанси напоротись на підробку плавно наближуються до ста відсотків.
Нові серії мультибітників з лазерною підрізкою мені не відомі, якщо вони в природі і існують, то їх навіщось дуже гарно ховають.
Так що з ситуації що склалась на ринку варто про мультибіти забути, благо про них і так майже всі забули і їх треба цілеспрямовано шукати, окрім особливих гурманів, котрим ведмідь на вухо наступив і вони не відчувають що композиція чомусь грає як ам-радіо, а не як треба :laugh:
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Scoffer: 24.06.2024 21:15Розвиток дельта-сігма зробив якісні мультибітники з такими цінами абсолютно неконкурентними
А тим часом Шііти замість першої версії Моді Мультібіта за 249 випускають другу за 299, мабуть вони не знають, що вони не конкурентоспроможні, а Musician Audio теж не знає, як у них все погано, та випускає Musician Taurus за 4100 евро после Musician Aquarius за 3500. Їм, впевнений, не розповіли, що вони роблять криві цапі, а ті, хто купує забули в тебе спитати, ти б їм порадив по графікам, що треба купувати. Тобі не набридло цю маячню писати? :D
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Radio Bay
Золоті батони теж хтось купляє :lol: Збоченців в світі повно.
Є об'єктивні характеристики, і мультибіти зараз в усьому зливають дельта-сігма до останнього параметру, починаючи з того що більш криві в номіналі, і закінчуючи тим що температурозалежні і "пливуть" від нагріву. А маячню пишеш ти зі своїми невимірюваними відчуттями :laugh:
l-m
Member

Повідомлення

Ostin: 24.06.2024 20:22
Scoffer: 22.06.2024 20:53THD і динамічні спотворення десь за третім нулем після коми = звуковуха норм
Як на слух сприймаються відмінності між звуковими, у яких вказані показники наступні:
1. <0.01
2. <0.0035
3. <0.0004
?
Цікавить теорія, на що впливає вказаний показник, бо якось його розуміння пройло повз мене.
Трохи практики:
0.00009 - китайське перехвалене лайно
0.0003 - гарний цап
0.002 - в мікронюансах детальніше за попередній гарний цап
:rotate:
Для себе зробив висновок що корисність цього показника сумнівна.

Можливо хтось в майбутньому зробить ШІ, який зможе більш-менш об'єктивно порівнювати якість, наприклад, на реальних звукових треках або їх імітації.
Наразі ж всі роблять вельми примітивні заміри, які підходять тільки для тих хто мастурбує на найкращі результати примітивних замірів.
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

l-m: 25.06.2024 00:06Трохи практики:
0.00009 - китайське перехвалене лайно
0.0003 - гарний цап
0.002 - в мікронюансах детальніше за попередній гарний цап

Для себе зробив висновок що корисність цього показника сумнівна.
О, ну тут є осмислення, а не просто констатування факту красивих цифірок. Осмислення замість тупого копіпасту я завжди поважаю, як факт мозгової активності, навіть якщо я буду не згоден :)
l-m: 25.06.2024 00:06Можливо хтось в майбутньому зробить ШІ
Цікава ідея, але гігантська за об'ємом робота, так ще й купу техніки треба мати у миттєвій досяжності але ідея у будь-якому разы цікава
Ostin
Member

Повідомлення

l-m: 25.06.2024 00:06 0.00009 - китайське перехвалене лайно
0.0003 - гарний цап
Як можна було б описати різницю між лайном та гарним ЦАПом? У лайна погана тембральна достовірність? Щось не те з віртуальною сценою, поганий масштаб звуку? Звучить брудно\спотворено і немає деталізації?
Особисто я б свої придирки до сучасних джерел звуку описав би у двох пунктах: щось не те з тембрами або мало мікродеталей (це відчутно в навушниках).
До віртуальної сцени я нечутливий, а бруду і спотворень вже давно не чув навіть у бюджетному сегменті.
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Ostin: 25.06.2024 09:57Особисто я б свої придирки до сучасних джерел звуку описав би у двох пунктах: щось не те з тембрами або мало мікродеталей (це відчутно в навушниках).
Додам:
1. Сібілянти
2. Повільний, не драйвовій, але це можна зрозуміти, коли стикнешся. Іноді буває відчуття, що музикантам роздали ноти, посадили в різних кімнатах та просто наклали як є або що не похмілилися після вчора але грати треба і це 12-ий дубль
3. Не панчовий, вот у одного усе чітко, все грає як годинники, кожний инструмент в своєму циклі, притопуєш ногою, буває просто грає звуки. Для перевірки Motorhead "Ace of spades". Це чистий драйв та ритм, нічого зайвого. Повинен бути ураган, а не купа шуму
Ostin: 25.06.2024 09:57Як можна було б описати різницю між лайном та гарним ЦАПом?
Як можно описати? Хочеш слухати ще
Ostin
Member

Повідомлення

Radio Bay: 25.06.2024 10:251. Сібілянти
Як правило, це наслідок поганої роздільної здатності на високих частотах. Якщо високі навіть підкреслені, але при цьому гарно розділені, то воно може бути колючим, але не зливається в оте місиво, що звикли називати сібілянтами. Тому для мене підпадає під роздільну здатність.
Я це теж відношу до роздільної здатності. Якщо цап вміє точково локалізувати звук\інструмент, то з мого досвіду, воно не спотворюється до каші.
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Ostin: 25.06.2024 10:50Якщо цап вміє точково локалізувати звук\інструмент, то з мого досвіду, воно не спотворюється до каші.
Можна і з цієї сторони подивитися, тут у кожного своє, я намагаюсь конкретизувати проблемні випадки
Yellow wall
Junior

Повідомлення

l-m: 25.06.2024 00:06 [
Трохи практики:
0.00009 - китайське перехвалене лайно
0.0003 - гарний цап
0.002 - в мікронюансах детальніше за попередній гарний цап
:rotate:
Для себе зробив висновок що корисність цього показника сумнівна.
Может китайцы меряют по своему так как например у самой топовой звуковой карты Apogee Symphony THD + N 0.00020 а в бюджетной audient id4 THD+N 0.001%.Так что у проф техники все четко и каждый нолик соответствует уровню и цене тут нет обмана а к китайской технике это неприменимо они выпускают карты для домашнего пользования а не студийной работы так что могут мерять как им удобнее. Их никто не засудит за лишний нолик а в проф технике такое не пройдет.Так что пусть вас не сбивают китайские нолики.Может не все фирмы привирают вот у того же musician pegasus THD 0.002.Начальный уровень преобразователей с точки зрения проф техники.

Відправлено через 19 хвилин 45 секунд:
Когда то Шиит выпускал А класс усилок Asgard 2 но люди слабо его покупали так как он был маломощный хотя и имел высокое качество звука.Поэтому фирма сменила его более мощным усилком Asgard 3 но того качества уже не было. Вот так народ выбирая мощь а не качество заставляет производителя идти за спросом. А мы потом удивляемся почему производители не делают качественные аппараты.Потому что спроса нет и производителя вины тут нет.
Так же как если у вас есть допустим миллион долларов и вам предлагают два варианта : снять фильм хороший но прибыли не будет, просто окупите расходы и порадуете ценителей или поверхностный фильм со впечатляющими спецэфектами но слабым сюжетом который принесет прибыль в три раза больше расходов то какой вариант вы выберете спонсировать? Ответ очевиден: в мире капитализма и безвкусицы победит не хороший а кассовый фильм.
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Yellow wall: 25.06.2024 19:28Может не все фирмы привирают вот у того же musician pegasus THD 0.002.Начальный уровень преобразователей с точки зрения проф техники.
Вот потому, наверное, чистая проф. аудиотехника и не приживается у меломанов. Видел у чувака очень приличные наушники RME ADI + лампа, мониторы тоже с лампой и мультибитом мешают.

О привираниях, были в свое время китайские бумбоксы с мощностью 500Вт. Может они вообще цифры от балды рисуют на дешмане. Т.е., что подороже, там уже имидж держать надо, к тому же там народ не сильно на нолики ориентируется. В аудиотусовке я вообще не припомню, чтобы народ на цифирки ориентировался.
Відповісти