Выбор HDD

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Volosaty:Може, ентерпрайз 2.5"?
Кинь пример такого 2.5" что бы по толщине влез в ноут.
У меня Велоцираптор , это самый настоящий САС 2.5" в радиаторе-переходнике на 3.5"
ЗображенняЗображення

Отправлено спустя 2 минуты 35 секунд:
Saffa:ты их много слушал?
Зайди на руавера в тему Хитачи.
Saffa: У меня их было два.
Понятно :gigi: У меня их было больше 6 разных калибров. И то я статистику не делаю по себе. Особо шумными они не были, но и особой тишиной не отличались.
Так средний или выше среднего уровень, шумнее чем 5400.
Volosaty
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sanьka:Кинь пример такого 2.5" что бы по толщине влез в ноут
SSDшок море :gigi: Ціна там правда :think:
Оскільки я досить скептично відношусь до 2.5" в ентерпрайзі, то в тонкощі не вникав.
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Кстати так для инфы, 10000об Велик, самый прохладный их моих хдд ;)
(ссд в счет не берем)
usibat2015
Member

Повідомлення

посоветуйте надежний ндд 10 тв в раид масив п,с есть 2 порта сата 6 и 4 порта сата 2 занято 3 слота 1 ндд 2 тв 1 ссд 240 и привод асус двд не будет ли ограничивать сата 2 жесткий диск 10 тв с буфером 128 или 256 :lamer:
GetOutTheWay
Member
Аватар користувача
Звідки: Xapкiв-Київ

Повідомлення

usibat2015
а теперь с запятыми пожалуйста
Volosaty
Member
Аватар користувача

Повідомлення

usibat2015:посоветуйте надежний ндд 10 тв
дохне все. Можна на ентерпрайзи подивититись.
usibat2015:в раид масив
Точно рейд треба ? Чекатись 10тб raid0/1 буде півдня (4*500гб raid10 чекається більше двох годин)
usibat2015: будет ли ограничивать сата 2
ні
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Volosaty:Можна на ентерпрайзи подивититись.
Не варто. Ентерпрайзи розраховані на рейди, відповідно щоб не тупити сховище рапортують про несправність куди раніше за десктопні винти, після чого просто так з них без спецобладнання нічого не прочитаєш, хоча фізично поверхня при цьому буде ще більш-менш, і з'явились не беди, а просто затримки читання.
Тому в усіляких статистиках, наприклад Backblaze, напрацювання ентерпрайзних винтів менше за десктопні:
спойлер
Зображення
usibat2015
Member

Повідомлення

краще в раид не ставити? :idea:
Volosaty
Member
Аватар користувача

Повідомлення

usibat2015:краще в раид не ставити?
Дайте самі собі відповідь навіщо вам рейд. Куди можна придумати рейд0 на сучасних ХДД на домашній машині - я придумати просто не можу, райд1 ще туди-сюди, але знову ж не для дому. В серваках рейди збирають заради іопс, а вдома на іопси начхати :-/

А у рейдів попри переваги є один недолік, який мерзенно себе проявляє в домашній машині: вони страшенно не люблять всякі раптові пропадання живлення/сині екрани/тощо. І якщо в лінуксі mdadm собі спокійно сканує в фоні і масив доступний, то зібраний силами БІОС (чи безмозглого контролера) не дасть стартанути ОС поки не прочекається (а 1тб райд10 чекається більше двох годин). Як веде себе вінда - не в курсі, не збирав віндові софтрейди :)

Як дуже хочеться - можете подивитись в сторону Drive Extender та її аналогів.
Gavri1a
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків-Полтава

Повідомлення

Scoffer:
Volosaty:Можна на ентерпрайзи подивититись.
Не варто. Ентерпрайзи розраховані на рейди, відповідно щоб не тупити сховище рапортують про несправність куди раніше за десктопні винти, після чого просто так з них без спецобладнання нічого не прочитаєш, хоча фізично поверхня при цьому буде ще більш-менш, і з'явились не беди, а просто затримки читання.
Тому в усіляких статистиках, наприклад Backblaze, напрацювання ентерпрайзних винтів менше за десктопні:
спойлер
Зображення
на geektimes есть статейка на эту тему. можно в прошивке выставить флаги, если винт будет использоваться не в рейде
usibat2015
Member

Повідомлення

це я чик диск буде провіряти чи що?
Volosaty
Member
Аватар користувача

Повідомлення

usibat2015:це я чик диск буде провіряти чи що?
типу того. Буде перевірятись цілісність масиву.
Але навіть якщо прикинути, що 1тб просто на читання в Victoria буде сканитись до двох годин, то 10тб будуть сканитись годин 17. І чек дзеркала буде десь біля тієї цифри, не менше.
Воно вам треба, таке щастя?
usibat2015
Member

Повідомлення

тоді який профіт від раид

Отправлено спустя 58 секунд:
для кодування відео
Volosaty
Member
Аватар користувача

Повідомлення

usibat2015:тоді який профіт від раид для кодування відео
Колись, в епоху першої Seagate Barracuda і процесорів Athlon 800, захватити потік з тв-тюнера або з FireWare можна було тільки добре постаравшись - поставити хдд в рейд0, зробити дефрагментацію, повбивати всі фонові процеси, відрубити антівір - і можливо, вдасться зробити це без дропу кадрів.
Ці часи давним-давно минули - пересічного хдд вистачить з величезним запасом (якщо не додуматись складати відео в папку з стисканням або десяток років не робити дефрагментацію).

А при кодуванні - що тоді, що зараз все впирається в процесор. Рейд при кодуванні не потрібен. А придумати як при кодуванні забити 10тб я не можу, не вистачає фантазії (хіба що вивантажити в uncompressed пару діб 4к 60фпс :D :D :D )
Retrix
Junior
Аватар користувача
Звідки: Kiev

Повідомлення

Хочу оживить старый нэтбук, а именно поменять hdd на ssd. Но разьём подключения там ide. Где можно вообще найти SSD ide?
Volosaty
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Retrix:Где можно вообще найти SSD ide?
Існують, або китайці (рідко, дорогувато), або для промкомпів (дуже дорого). Покопайте алі/ібей щодо конвертора 2.5" 40pin pata|ata - msata, там же на алі і msata ssd прикупити. Інше туди не втисните або дорого.

А якогось рідного слота під ССД немає?

Отправлено спустя 43 секунды:
Volosaty:
Retrix:Где можно вообще найти SSD ide?
Існують, або китайці (рідко, дорогувато), або для промкомпів (дуже дорого). Покопайте алі/ібей щодо конвертора 2.5" pata|ata - msata, там же на алі і msata ssd прикупити. Інше туди не втисните або дорого.

А якогось рідного слота під ССД немає?
NicDim
Member
Звідки: из матрицы

Повідомлення

Retrix
Если у Вас такое ископаемое, то ссд нафиг ему не нужен, изврат и геморой
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Retrix
Не так давно бачив у постачальників по 14к грн за 128 гіг. Подумай чи треба воно тобі в тому ноуті ;)
Volosaty
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Retrix
Якщо хдд сідає у відсік не впритул, можна обійтись https://www.aliexpress.com/item/Micro-S ... 72956.html, +звичайна ССД
Якщо все впритул - https://www.aliexpress.com/item/mSATA-S ... 66359.html і розоритися на мсата ССД. Або варіація на тему https://www.aliexpress.com/item/44-Pin- ... 17224.html для М.2 сата ССД
Ще не забувати, що ОС скоріш за все старенька і або вишукувати ССД який сам вміє garbage collection, або не забути про відповідний софт.
NicDim:Если у Вас такое ископаемое, то ссд нафиг ему не нужен, изврат и геморой
Ога, такий ізврат, що навіть деякі древні ЕееРС йшли з ссд. Сам ставив ссд на леново S10-3, різниця більш чим відчутна.
Fargo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Volosaty:Ога, такий ізврат, що навіть деякі древні ЕееРС йшли з ссд. Сам ставив ссд на леново S10-3, різниця більш чим відчутна.
А как работа всяких сборок мусора и тримов в Винь ХР ?
Просто если логически подумать, то у ноута с древним иде и остальная начинка соотв. древняя. Возможно выше ХР там не пойдет ОС.
А я слыхал что ХР не особо дружит с ссд. Лично не проверял, так как в 2011 у меня была 7ка.
Відповісти