Выбор HDD

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
ContraBass
Junior

Повідомлення

Є Seagate Barracuda Pro на 10Тб, безпроблемний. ~13000 годин напрацювання, використовувався в NAS. Може комусь буде цікаво
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Тому що їх використовували в ноутах в основному, а в ноутах як ми знаємо їх витіснили ssd. Тому їх вже майже і не виробляють
судячи з наявності 2.5" в магазинах здається їх взагалі не виробляють. мабуть я трохи відстав від життя :D

В таком случае видимо возьму какой-нибудь usb винт типа 5.0TB WD Elements Portable. А вот ко внутреннему винту будут другие требования - нужен максимальный объем за разумную цену и при этом тихая работа. Если смотреть на цену 1ТВ то оптимально выглядит Seagate X16 14 TB, и хотя мне больше 10 пока не нужно - терабайты лишними не будут. Но это винт на 7200 и к тому же серверный, стоит ожидать что он будет очень громко хрустеть головками?
Сейчас в системнике стоят 4шт WD Green и работают бесшумно, хотелось бы чтобы все так и осталось
krliman
Junior

Повідомлення

Kassatka
RockSan
Дякую за інфу. Так я на Лох.уа знайшов і такий, і такий (тобто Red, і CMR, і SMR - покурив мануал на хомяку) та й по цінам нормально (від 3500 за 4 Тб). Просто думаю - може вже дивитися на 6 Тб? Там від 5000 вже є. Щоб ще на 10 років.

tablestikus
Бачив, що такі - IronWolf Pro - почали нормально працювати (років 5 назад про них були не самі гарні відгуки). Але сам не мав справу зі Seagate. Даже не знаю..
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kassatka: 04.11.2022 12:21 а WD останні роки перевела свої Red не надто великих об'ємів на технологію SMR.
Не кажи нісенітниць.
У ВД все просто і зрозуміло
Ред - черепичка
Ред плюс - CMR хоча правильніше PMR
Ред про - те ж що і плюс, але на 7200 та більше кешу може бути
Все написано у даташитах, та і на самому сайті.
Просто купуєш що треба.

У сегейта Айрон Вульф також на ЦМР.

Зараз хдд на тому рівні, що взагалі пофіг який бренд. Все що могли - з них витиснули. Все що можна було - здешевлене.
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ред плюс - CMR хоча правильніше PMR
тобто ред плюс це тепер аналог WD Green? Тільки чомусь значно дорожче від інших дисків
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Sanьka: 07.11.2022 23:07
Kassatka: 04.11.2022 12:21 а WD останні роки перевела свої Red не надто великих об'ємів на технологію SMR.
Не кажи нісенітниць.
У ВД все просто і зрозуміло
Ред - черепичка
Ред плюс - CMR хоча правильніше PMR
Ред про - те ж що і плюс, але на 7200 та більше кешу може бути
Все написано у даташитах, та і на самому сайті.
Ну от не так вже все просто й зрозуміло, ось стаття з нашого ж overclockers.ua:
Western Digital без огласки перевела HDD серии Red на медленную технологию SMR 15.04.2020
Как рассказывает вендор, свежие модели Red объёмом 2–6 ТБ используют SMR, в то время, когда старшие решения линейки объёмом 8–14 ТБ остались с технологией обычной перпендикулярной магнитной записи (Conventional Perpendicular Magnetic Recording, CMR). Кроме того, WD отметила, что и дальше не планирует акцентировать использование SMR в своих продуктах, поэтому потенциальные покупатели должны быть осторожны при выборе HDD.
А вже потім уже вийшло це пояснення:
Western Digital разделяет серию жестких дисков Red в зависимости от технологии записи
По факту, коли я купував собі саме в часи цих статей два роки назад WD Red 12 Тб, то купував його без проблем як CMR. Зараз же, я так розумію, "старшие решения линейки объёмом 8–14 ТБ остались с технологией обычной перпендикулярной магнитной записи" зникли з виробництва і їх продають залишки в 2-3 магазинах на всю Україну. Тож дійсно тепер потрібно купляти WD Red Plus, вони є у будь-якому об'ємі від 2 Тб до 14 Тб те що треба CMR і 5400 rpm., бо я хочу максимальну надійність а не супершвидкість і тому мені нафіг не здалися 7200 rpm. Та як кажуть "осадочек" лишився з тією плутаниною, що була 2 роки назад.
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kassatka: 08.11.2022 05:20По факту, коли я купував собі саме в часи цих
Яке ця лірика має відношення до 2022 року?
Зараз все просто і зрозуміло + описано на сайті, і для покупця немає ніякої різниці хто колись там що купував роки 2 тому.
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

, вони є у будь-якому об'ємі від 2 Тб до 14 Тб те що треба CMR і 5400 rpm.
тільки ціна 12к за 14ТБ WD Red plus 5400 проти 9к за сігейт 14ТБ 7200 . Тепер за менші оберти треба платити більше?

Хто що може сказати про шум від роботи такого сігейту?
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

fludimir
який би ти hdd не купив - він буде на фоні всього іншого бути чутним в роботі.

В мене профільні - не те що б шумні, але як працюють чую бо все інше в мене тихе.
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

tablestikus
чотири(!) WD Green з вами не згодні - єдиний момент коли я можу їх почути це 5 хвилин тихого але помітного гулу після ввімкнення комп'ютера коли вони усі разом крутяться. Потім вони стопаються і тиша, коли працює тільки один то теж тиша. Але величезний плюс цих WDGreen(моделі від WD20EARS до WD60EZRZ) - навіть якщо запустити якийсь тест random seek - хрусту головок майже не чутно, на відміну від усіх інших 7200 хардів що в мене були.

У вас два сігейти IronWolf - один на 6тб та 5400, інший на 12тб та 7200 - яка між ними різниця?


ну й взагалі ап питанню вибору велихого та тихого харда
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

fludimir
Ну так як не використовувати - то буде тиша)

По моїм - не чую жодної різниці. Як торренти на них крутяться - однаково шумлять. Все інше в спокою в мене майже без шуму. Ото тіки в іграх відяха перекрива хдд.

Але в мене до цього десь 5 років стояв WD Black - то мені зараз так думаю всі хдд тихі здаються)
Востаннє редагувалось 09.11.2022 01:21 користувачем tablestikus, всього редагувалось 1 раз.
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Який саме шум коли торренти крутяться - хрустять, гудять чи щось інше? Дуже дивно що 7200 та 5400 однаково шумлять
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

fludimir
Скоріше хруст від головок.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Sanьka: 08.11.2022 07:30
Kassatka: 08.11.2022 05:20По факту, коли я купував собі саме в часи цих
Яке ця лірика має відношення до 2022 року?
Зараз все просто і зрозуміло + описано на сайті, і для покупця немає ніякої різниці хто колись там що купував роки 2 тому.
От якраз ще має певне відношення. Два роки - це ще не такий надто великий час, щоб з магазинів розкупили всі запаси.
Ось доказ. Виставляємо в Hotline для HDD фільтри Бренд -> WD, Призначення -> Для мережевих сховищ (NAS), Технологія запису -> CMR. Отримуємо таке:
https://hotline.ua/ua/computer/zhestkie-diski/298386-602322-639535/
Серед результатів, окрім WD Red Plus та WD Red Pro, також цілих 10 старих моделей по технології CMR нерозпроданих залишків звичайних WD Red в новому невживаному стані з гарантією, але якщо актуальні моделі продаються зазвичай в 40-60 магазинах на вибір, то ці динозаври лишилися в 1-5 магазинах і оверпрайс такий, що краще вже купити новий WD Red Plus у звичайному магазині.
А якщо виставити Бренд -> WD, Призначення -> Для мережевих сховищ (NAS), Технологія запису -> SMR, то вже будуть 4 нові актуальні моделі WD Red з SMR в багатьох магазинах на вибір.
А ще випадає з нової класифікації актуальна модель WD Red 1 TB (WD10EFRX) оця: https://hotline.ua/ua/computer-zhestkie-diski/wd-wd10efrx/
Якщо по оцій статті Western Digital разделяет серию жестких дисков Red в зависимости от технологии записи, то ця модель в таблиці після розмежування знаходиться в другій колонці, там де WD Red Plus з CMR, але називається не WD Red Plus, а просто WD Red, хоча й букви моделі EFRX, як у Red Plus, а не EFAX, як у Red з SMR. Так розумію, що цей WD Red на 1 Тб з буквами EFRX все-таки CMR, а не SMR, бо напевне й немає сенсу ліпити економлячу технологію SMR до такого малого об'єму, як 1 Тб. Але все це створює доволі сильну плутанину для покупця, що не в темі. Чому було не назвати WD10EFRX на 1 Тб як WD Red Plus, а не WD Red?
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Kassatka: 09.11.2022 09:33 ...Якщо по оцій статті Western Digital разделяет серию жестких дисков Red в зависимости от технологии записи, то ця модель в таблиці після розмежування знаходиться в другій колонці, там де WD Red Plus з CMR, але називається не WD Red Plus, а просто WD Red, хоча й букви моделі EFRX, як у Red Plus, а не EFAX, як у Red з SMR. Так розумію, що цей WD Red на 1 Тб з буквами EFRX все-таки CMR, а не SMR, бо напевне й немає сенсу ліпити економлячу технологію SMR до такого малого об'єму, як 1 Тб. Але все це створює доволі сильну плутанину для покупця, що не в темі. Чому було не назвати WD10EFRX на 1 Тб як WD Red Plus, а не WD Red?
Можеш викладати свої розмірковування до третього пришестя - поки в магазі в руки не візьмеш, маючи з чим порівняти, то цмр/смр значення не мають бо це взагалі може бути інша перемаркована модель. Тобто приділяючи багато уваги технологіям запису ти не побачиш дечого іншого, що здивує тебе більше і неприємніше ніж те на чому ти зациклився. viewtopic.php?p=3210232#p3210232 > viewtopic.php?p=3279484#p3279484
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

shatun: 09.11.2022 10:33Можеш викладати свої розмірковування до третього пришестя - поки в магазі в руки не візьмеш
То скоріше якийсь потік свідомості у пана )))
Диски на черепичці є і досі, і вони входять в лінійку РЕД(без приставок). Чого вона повинна зникати якщо вона ще є. Якщо хочется на перпендикулярній - треба брати Ред Плюс чи Ред про. Що тут ще може бути не зрозумілого я не знаю.
fludimir: 08.11.2022 19:48чотири(!) WD Green з вами не згодні
Якщо до них нема постійних звернень вони і не будуть шуміти. В принципі зараз хдд використовують здебільшого як холодне сховище.
До всього Гріни якщо не помиляюсь, відключаються якщо до них не звертатись. До того ж 5400 самі по собі тихіші.
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Sanьka
так, 95% часу вони стопнуті (і якщо якийсь файл треба відкрити коли стопнуті то перший раз 5 сек чекаеш) - тільки це не самі хдд, а у ОС налаштовуеться.

Та чи буде все так само з сігейт X16? І ще важливо - чи буде такий хдд помітно тріщати коли дивишся з нього фільм (з бітрейтом наприклад 50мбіт) - тобто це буде майже послідовне зчитування з невеликою швидкістю. Коли ж великий файл записуеться на максимальній швидкості, чи торрент завантажуеться то як я розумію буде тріщати на повну
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Купил на olx WD MyBook 8TB (главным образом ради винта WD на 5400, чтобы был аналог моих WD Green) - по смарту все ок (хотя продавец слукавил и подсунул в объявлении смарт годичной давности, но вот актуальный) - винт работает пока без проблем, но столкнулся с такими забавными проявлениями работы, это нормально?:
1 раз в 5 секунд диск издает глухой стук с ощутимой вибрацией пластикового кейса - нагугливается что это некая “wear leveling technology” от WD, которая еще вроде и не отключается - хорошо слышно и заметно раздражает :mad:
2 если держать в руках корпус во время работы то в зависимости от угла наклона может усилиться вибрация или появиться некое жужжание.
3 винт не особо громко хрустит головками (хотя и громче моих WD Green) - именно из-за этих опасений я не стал брать новый сигейт x16, а взял этот вд. однако при тесте random seek вибрирует и сильно и громко (хотя все же тише чем обычные 7200 винты)
4 5400 оборотов похоже что фейк - и по тесту виктории, и по тесту микрофоном (постоянный шум 120гц) и по шуму от работы в простое ведет себя как винт на 7200 - раньше только читал о таком но не верилось, просто подстава от ВД
5 игнорирует виндовое отключение ЖД в простое - возможно это типично для usb дисков и если переставить подключить напрямую в sata то будет все ок?
6 прилично греется - 50-60 градусов в вертикальном положении когда у него наилучшая вентиляция
Yurius
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Увидел вот такой чудо лот на ебей ,есть идеи зачем эта пластина металлическая приклеена?
Вкладення
s-l1600.jpg
s-l1600 (1).jpg
corzza
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Это не пластина. Это диэлектрическая фольга. Закрывает электронику.

Відправлено через 2 хвилини 46 секунд:
ЗЫ. Читаю вас и понимаю - надо снимать с продажи свой пёрпл :D
Відповісти