Выбор HDD

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
TypStar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Що можна взяти на 2- 3 тб. під торент пріоритет тише на швидкість пофіг.
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Crossbow: 25.08.2022 17:08 Читаните это: https://club.dns-shop.ru/blog/t-107-jes ... -i-protiv/
Там уже описано все зло SMRа)
Так з самого початку і казали власники - вони в райд взагалі не годяться.
Це всіх і обурило - звідти і кіпіш почався. Усе інше, для пересічного користувача, прийнятно.
Воно ж коли сталось - на волні буму чіа. Поки народ скупав носії під чіа - всіх все влаштовувало, а вже потім все це вилізло...
TypStar: 09.09.2022 14:22 Що можна взяти на 2- 3 тб. під торент пріоритет тише на швидкість пофіг.
Ти сам відповів на своє питання - 5400 об/хв - будь що бери. Коли торрент клієнт запускатимеш - воно трохи "похрустить" роздивляючись файли і далі вже норм буде. Як виключення з правил - може якийсь торрент заходити чи роздаватись на швидкості біля 5 МБ/сек і вище, то може бути чутно недовго шурхіт головок. На швидкості 4 МБ/сек і нижче, що зазвичай і є нормою, буде тихо.
Нажаль брак, чи якась дивна прошивка від виробника - такого ніколи неможна виключати з варіантів...
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SMR
Вспоминаю, ка во времена появления флешек, народ делал для себя открытия: "много мелких фалов долго пишутся на флешку". Быстро придумали бросать кучу мелких файлов в ZIP-архив, и потом архив на флешку. Получалось в разы быстрее. Так и с этим SMR — нужно просто приспособится к его особенностям и придумать, как не делать себе мозги. Например бросать туда только целые большие и огромные файлы. Т.е. под скачку торентов поставить какой-то обычный винт, а SMR только под раздачу, или вообще только как хранилище. Причем, под скачку торентов можно даже какую-то SSD-ху использовать. А скачанные файлы сразу(или через месяц) на SMR скидывать.
KVM
Member

Повідомлення

Трошки може не в тему, але підкажіть на які варто звернути уваги кармани для 2,5 SATA HDD.
Хочеться надійного безпробемного.
Цікавть з того що наявно в українських магазинах
Volosaty
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KVM: 11.09.2022 10:52але підкажіть на які варто звернути уваги кармани для 2,5 SATA HDD
колись були гембірди з ЮСБ-А 3.0 на коробці. Безпроблемні залізяки.
А так в середньому по палаті всі вони однакові, тим більш контролер в переважній більшості не декларується, так що важко щось рекомендувати. Як для ХДД - всеодно, для ссд бажана підтримка UASP i TRIM (а тут воно залежить і від контролера, і від прошивки, і від конфігу прошивки).
В мене досі в експлуатації пара ЮСБ2.0 коробок по 2-3 бакси з алі на Initio, живуть вже років 8-10.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KVM
Карман зовнішній SILICON POWER Armor A30 2.5" SATA to USB 3.0 Black (SP000HSPHDA30S3K)
Або білий.
Volosaty
Member
Аватар користувача

Повідомлення

VovaII: 12.09.2022 18:43SP000HSPHDA30S3K
схоже на jmicron. Як не поміняли - зер гуд.
kot@work
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

удалил
ошибся веткой
fuelen
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

fuelen: 09.07.2022 15:54 Думаю зробити RAID 1 з 2 дисків по 8ГБ, скажіть шо взяти :)
Коротше, взяв Synology і купив 2 HDD Seagate NAS по 6TB, так як з більшою ємністю шумніші. Чувак в якомусь відео сказав, шо для домашнього NAS різниця в швидкості не буде принциповою.
Святой
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Del- ошибся разделом
Востаннє редагувалось 02.11.2022 09:38 користувачем Святой, всього редагувалось 1 раз.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Святой
Классный HDD. ;)
krliman
Junior

Повідомлення

Усім привіт. Підкажіть, будь ласка - що на даний час дуже добре по надійності? На зараз є два HDD по 3 Гіга (WD Red та WD Green), працюють з 2012 року, система на M.2, для обробки відео є ще один M.2. Обом HDD згідно усіх програм (а також ліцензійній Hard Disk Sentinel) зосталося по 560-580 днів. Не хочу дотягувати. На червоному - дуже важливі дані (документи, фото, дані, дуже важливі інстали, та інше більше ніж за 20 років), пару разів на місяць закачую торенти, на зеленому - файлопомийка (колекція фільмів, аудиозаписів, аудіокниг), яка, якщо і вмре - то не критично. Зараз планую узяти щось на 4 гіга замість червоного (з 3-х вільно гіг 700, думаю вистачить ще на 10 років), та узяти 4 або 6 гіг замість зеленого. Приорітет - WD, мабуть звичайний RED (без ПРО та плюсів, дивився на Black, але дорогувато, хоч і швидше) та, мабуть, Blue (зелених таких вроді вже немає). Щоб і торенти прибрати на файлопомийку. Може хтось підкаже - що на разі є крім WD, але таке ж надійне. Дякую заздлегідь.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

krliman: 03.11.2022 23:56 Зараз планую узяти щось на 4 гіга замість червоного (з 3-х вільно гіг 700, думаю вистачить ще на 10 років), та узяти 4 або 6 гіг замість зеленого. Приорітет - WD, мабуть звичайний RED (без ПРО та плюсів, дивився на Black, але дорогувато, хоч і швидше) та, мабуть, Blue (зелених таких вроді вже немає). Щоб і торенти прибрати на файлопомийку. Може хтось підкаже - що на разі є крім WD, але таке ж надійне. Дякую заздлегідь.
Я раджу ні в якому разі не брати диски з SMR (перпендикулярною технологією запису), а WD останні роки перевела свої Red не надто великих об'ємів на технологію SMR. Старі WD Red з CMR теоретично можна знайти в 1-2 магазинах за оверпрайс. Тому я брав би з лінійки Seagate IronWolf. Вони так само як і WD Red призначені для цілодобового використання для мережевих сховищ NAS, тож також мають велику заявлену живучість в годинах на відмову й чудово підійдуть для торрентів. Але на відміну від WD Red мають технологію CMR, а не SMR. Або тоді вже переплачуйте за Red Plus або Red Pro. Я сам любив WD Red, 5400 rpm вважав тільки плюсом в надійність, і також для торрентів в варіанті 12 Тб пару років назад купив WD Red, бо він в варіанті 12 Тб був на CMR, а от коли хотів торік купити невеличкий диск на 4 Тб, то купив вже Seagate IronWolf, щоб не нарватися на SMR. Заходьте на Hotline і ставте два фільтри: "Призначення для мережевих сховищ (NAS)" та "Технологія запису CMR" - оце й будуть найбільш надійні диски з великим ресурсом. А далі вже обираєте бажаний об'єм під свій гаманець.

Відправлено через 22 хвилини 12 секунд:
А взагалі продублюйте найбільш важливу інфу на двох різних фізичних вінчестерах, ще краще один з них відключити від компа. Можна навіть той, що діагностичні програми про нього не надто добре відзиваються. Поки він буде лежати на полиці, то навряд чи дані перестануть читатися, проте якщо трапиться збій на робочому диску фізичний, програмний чи через віруси, то така резервна копія на полиці виявиться дуже доречною.

Відправлено через 5 хвилин 12 секунд:
Я для таких цілей тримаю додатковий вінчестер не надто великого об'єму прямо в корпусі компа, але кабелі до нього підключаю тільки тоді, коли власне потрібно провести резервне копіювання, після цього знову кабелі відключаю надовго. Хоча такий варіант ненадійний у плані, якщо комп вкрадуть...
Востаннє редагувалось 04.11.2022 12:29 користувачем Kassatka, всього редагувалось 1 раз.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Kassatka
Або можна розглянути і IronWolf Pro
__Yoko__
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Чи є смисл купувати жорсткий диск 2011 року, але без напрацювання, тобто новий? Найшов на олх 2тб хітачі 800грн?
RockSan
Member

Повідомлення

Kassatka: 04.11.2022 12:21 Я раджу ні в якому разі не брати диски з SMR (перпендикулярною технологією запису), а WD останні роки перевела свої Red не надто великих об'ємів на технологію SMR. Старі WD Red з CMR теоретично можна знайти в 1-2 магазинах за оверпрайс.
Не потрібно вводити людей в оману, SMR це магнітний запис з перекриттям (черепиця, англ. Shingled), перпендикулярний запис це PMR.
Через перекриття SMR і виходить повільніший, при перезаписі перекритих доріжок з інформацюєю.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

RockSan: 06.11.2022 12:52 Не потрібно вводити людей в оману, SMR це магнітний запис з перекриттям (черепиця, англ. Shingled), перпендикулярний запис це PMR.
Через перекриття SMR і виходить повільніший, при перезаписі перекритих доріжок з інформацюєю.
Вибачте, будь ласка, значить переплутав назви. Просто я добре знаю, що CMR - це звичайний тип запису, швидкий і надійний, а SMR дозволяє трохи більше записати інформації на площу, що здешевлює виробництво і збільшує об'єм диску, але через це і запис такою ковбасою відбувається повільніше, і якщо трапиться збій, то відновити інформацію потім також куди важче. Тому краще з SMR не зв'язуватися, якщо є можливість купити CMR.
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Нужен тихий 2.5 винт на 4+ тб, смотрю и удивляюсь тому что обычных их практически нет, как так? Брать в usb кармане вроде такого и вытаскивать?
Среди таких винтов есть откровенно хорошие модели и откровенно плохие, которые надо обходить стороной? Особой производительности не требуется - винт нужен под архив файлов
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

fludimir
Тому що їх використовували в ноутах в основному, а в ноутах як ми знаємо їх витіснили ssd. Тому їх вже майже і не виробляють
solomoniks
Member

Повідомлення

Под файловую помойку, любой HDD пойдет. B-)
Відповісти