HDD: вопросы по SMART, диагностике, восстановлению данных и прочее

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
Shandor1982
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

спойлер
3.jpg
Ну так теж нічого критичного не має. Але здоров'я 39% і тормозить страшенно все + файли то читає, то ні...
Що порадите?
Я вчора пів години мучився щоб все гарно оформити під спойлер :D Ну мінусів накидали :laugh: Вельми дякую. А суттєві є пропозиції?
Там терабайт інфи в людини. Я думав скинути все кудись, що теж є проблемою :insane: , а потім повністю перерозбити диск, створити нові розділи, поставити він7 і таке всяке...вікторією прогнати, подивитись, чи перегріву не має...є сенс витрачати час?
wessonsm
Member
Аватар користувача
Звідки: це Європа

Повідомлення

Shandor1982
Странная эта HDDLife. Все показатели смарта в норме, непонятно, откуда она эти 39% берет.
Единственный криминал здесь - 1 пендинг (атрибут 197), ненулевое значение не является нормой.
Может тормоза из-за windows 10 (криво встала), а диск вовсе не при делах.

Отправлено спустя 8 минут 2 секунды:
Еще атрибут 199. Ошибки CRC. Это из-за шлейфа может быть.

Отправлено спустя 11 минут 59 секунд:
Shandor1982:Там терабайт інфи в людини. Я думав скинути все кудись, що теж є проблемою
Советую подключить диск к другому ПК и слить инфу, проблем возникнуть не должно.
Shandor1982
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

wessonsm:Shandor1982
Странная эта HDDLife. Все показатели смарта в норме, непонятно, откуда она эти 39% берет.
Единственный криминал здесь - 1 пендинг (атрибут 197), ненулевое значение не является нормой.
Может тормоза из-за windows 10 (криво встала), а диск вовсе не при делах.

Отправлено спустя 8 минут 2 секунды:
Еще атрибут 199. Ошибки CRC. Это из-за шлейфа может быть.
Ноут не розбирався, замінювалась тільки батарея на нову.
Я так розумію, що для початку є сенс витягти НДД, подивитись на нього, здійснити ритуальні обряди і запхнути назад. Можливо, перевірити систему охолодження. А потім знести до біса все разом з десяткою і спробувати з нуля поставити він7 :idea:
Дякую wessonsm!
FRUTI
Member
Аватар користувача
Звідки: Defolt City

Повідомлення

Купив ноут б/у, налаштував, все працює як потрібно. Жорсткий рідний TOSHIBA MK2561GSYN (91T4P210T) Засмучує завеликий пробіг 26к годин, смарт наче нормальний. Мої переживання доречні, чи "не треба заважати залізяці працювати" :D
спойлер
Зображення
Saffa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

wessonsm:Shandor1982
Странная эта HDDLife. Все показатели смарта в норме, непонятно, откуда она эти 39% берет.
Единственный криминал здесь - 1 пендинг (атрибут 197), ненулевое значение не является нормой.
Может тормоза из-за windows 10 (криво встала), а диск вовсе не при делах.

Отправлено спустя 8 минут 2 секунды:
Еще атрибут 199. Ошибки CRC. Это из-за шлейфа может быть.

Отправлено спустя 11 минут 59 секунд:
Shandor1982:Там терабайт інфи в людини. Я думав скинути все кудись, що теж є проблемою
Советую подключить диск к другому ПК и слить инфу, проблем возникнуть не должно.
а то,что диском в футбол играли (Г-сенсор плачет) тебе вообще ни о чём? "Всё вылазит наружу"-пусть дисочек поработает а потом ВНЕЗАПНО покажет реальное своё состояние :gigi:

Отправлено спустя 8 минут 53 секунды:
FRUTI:Купив ноут б/у, налаштував, все працює як потрібно. Жорсткий рідний TOSHIBA MK2561GSYN (91T4P210T) Засмучує завеликий пробіг 26к годин, смарт наче нормальний. Мої переживання доречні, чи "не треба заважати залізяці працювати" :D
спойлер
Зображення
скажу прямо-надо брать за правило-купил ноут,выкинул хард-вставил ССД. Тут тоже его трусили. Особенно офигенно выглядят ноуты "после девушек". Мужики,даже если ничего не шарят в железе/прогах хотя бы как то парится начинают,а бабы-пока не сгорит нафик.
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Saffa:надо брать за правило-купил ноут,выкинул хард-вставил ССД
всеми руками и ногами поддерживаю!
wessonsm
Member
Аватар користувача
Звідки: це Європа

Повідомлення

Saffa:а то,что диском в футбол играли (Г-сенсор плачет) тебе вообще ни о чём? "Всё вылазит наружу"-пусть дисочек поработает а потом ВНЕЗАПНО покажет реальное своё состояние :gigi:
G-Sence на многих вполне исправных ноутбучных дисках показывает большие цифры, независимо от того, насколько аккуратно ими пользовались. Думаю, это зависит от чувствительности датчика и firmware производителя, так что нельзя считать, что этот параметр однозначно указывает на проблемы с диском.

Отправлено спустя 5 минут 27 секунд:
Смысл моего поста был в том, что "39%", о которых кричит прога, не следует принимать во внимание до тех пор, пока неизвестно, откуда она эти проценты взяла. По идее, должна брать из смарта, но в смарте нет ни малейшего намека на те самые "39%".
Saffa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

wessonsm:
Saffa:а то,что диском в футбол играли (Г-сенсор плачет) тебе вообще ни о чём? "Всё вылазит наружу"-пусть дисочек поработает а потом ВНЕЗАПНО покажет реальное своё состояние :gigi:
G-Sence на многих вполне исправных ноутбучных дисках показывает большие цифры, независимо от того, насколько аккуратно ими пользовались. Думаю, это зависит от чувствительности датчика и firmware производителя, так что нельзя считать, что этот параметр однозначно указывает на проблемы с диском.

Отправлено спустя 5 минут 27 секунд:
Смысл моего поста был в том, что "39%", о которых кричит прога, не следует принимать во внимание до тех пор, пока неизвестно, откуда она эти проценты взяла. По идее, должна брать из смарта, но в смарте нет ни малейшего намека на те самые "39%".
та не,она адназначна взяла данные с Г-сенсора,того нестабильного,и 4200 часов наработки :beer: Конечно,ей доверять не особо стоит,ибо по её логике диску осталось проработать 2000 часов от силы,НО вот тогда и могут высыпать БЭДы. Нет? ;) Хотя бэды такая фигня,что могут высыпать и тупо на новом,который пару лет на шкафу пролежал :lol:
vavan222
Member

Повідомлення

Якщо смарт показує 1 нестабільний сектор - це гарантійний випадок чи ні?
Зображення
vavan222
Member

Повідомлення

Добрий вечір, допоможіть будь-ласка. Маю вінчестер 3 тб ВД пурпул, є ще рік гарантії.
DiskInfoX6 показала нестаблільний сектор. Провірив з віндовс, виправленням помилок і виправленям пошкоджених секторів, переписало пошкоджений файл на інший сектор, далі провірив вікторією з віндовса показало 23 зелених секторів і один синій сектор. В мене питання:
1. Синій 1 сектор напевно не гарантійний випадок?
2. Чому вінчестер не замінив синій сектор автоматично, невже кінчились резервні?
3.Що робити з синім сектором щоб в DiskInfoX6 не писало тревога.
4.Чи провірить вікторія 3.52 вінчестер 3 тб з досу?
5. Хочу провірити вінчестер вікторією 3.52 з досу в режимі лінійне читання + Advanced remap? Це оптимально в мому варіанті?
Зображення
Зображення
Caesar
Member
Аватар користувача
Звідки: Горішні Плавні - Одеса

Повідомлення

vavan222, у Вас все в повному порядку - повністю справний, на 100% здоровий, вінчестер, без жодних пошкоджень!
У CrystalDiskInfo занадто примітивний аналіз, він просто тупо реагує на окремі рядки, якщо в них не нуль.
Пошкодження файлу могло статись з дуже багатьох причин, а вінчестер тут ні до чого. Зелені секторі є у всіх вінчестерів, а у багатьох не надто швидких або уповільнених і помаранчеві є.

Пошкоджені сектори (бєди), з заміною з резерву, підраховуються у рядках 05 та 196 (С4), а там нулі.
В 197 (С5) - тільки софт-бєди, дослівно "м'які", кандидати на більш ретельну перевірку перед їх використанням, бо інформації в них немає. Якісь найменші підозри, під час простою процесор жорсткого диска робить внутрішній швидкий огляд, чи раптове паркування БМГ (пропало живлення, перезавантаження, штовхнули) і сектор вже "нестабільний", насправді потребує повторної перевірки.

Тому:
1. Ні, не гарантійний, бо жодних ушкоджень немає.
2. Вінчестер його не займатиме. І дуже довго. Аж до того моменту, поки до нього не надійде черга на запис інформації у нього. І тільки тоді, після перевірки, або, скоріш за все, пройде всі тести і буде визнаний неушкодженим та придатним без питань і скине лічильник у 197 (С5), або ж буде заміщений резервним із збільшенням рядків 05 та 196 (С4). Можливо, через багато років. Можливо, й ніколи. Хіба що навмисне "заповнити" вінчестер на 100%.
3. Із сектором нічого, а CrystalDiskInfo замінити на більш адекватну програму, ту ж саму Victoria.
4. За один захід - ні. Незалежно від DOS чи Windows, тільки шматками не більше 2ТБ.
5. Насправді однаково, чи у DOS трохи швидше і гарніші показники, чи у Windows. Радіокнопку Remap справ бачите? Це теж ж саме. Але Ви все одно не змусите вінчестер змінити стан цього сектору, дивиться вище п.2.
vavan222
Member

Повідомлення

Caesar
Дуже дякую за змістовну відповідь.
Gorvasrad
Member

Повідомлення

Підкажіть, будь ласка, що з вінчестером? І що з ним можна зробити? (Перевірка якості поверхні ще е закінчена, але те, що я бачу, мене лякає.)
спойлер
1.png
2.png
3.png
Отправлено спустя 1 час 14 минут 25 секунд:
Коротка історія вінчестера. Перестав запускатися віндовс. Відновлення нічого не дало. Перевстановити також не вдалось. Підключив другим вінчестером до стаціонарного. Комп'ютер запускався набагато довше ніж звичайно. Запустив "управление дисками" (запускалась також довго). Файлова система одного з логічних дисків вінчестера (на якому знаходиться віндовс) була RAW. Запустив chckdsk /f і залишив на ніч. Зранку комп'ютер не працював (вночі вимикали електрику). Включив комп'ютер, старт був довгим. Управление дисками уже показувало файлову систему NTFS. Запустив CrystalDiskInfo потім вікторію. Результат у попередньому пості. Зараз синіх блоків 1400. Перевірено 1%. І чому не підраховуються блоки з часом доступу > 600?
Caesar
Member
Аватар користувача
Звідки: Горішні Плавні - Одеса

Повідомлення

Gorvasrad, проблеми з зчитуванням інформації (рядок 01), тому зараз, у його нинішньому стані, марно мучити. Поки є проблема, він тільки рахуватиме "нестабільні" сектори. Тут або уся поверхня пошкоджена внаслідок вдалого падіння, або механічна проблема із шпинделем чи головкою (БМГ), хоча це малоймовірно. Або, скоріш за все, окислені (кородовані) контакти на платі вінчестера. Дуже обережно, щоб не нічого не пошкодити і не вбити статичною електрикою, якщо маєте такий інструмент (зірка), зніміть плату і на внутрішній стороні знайдіть два ряди площадок контактів, скоріш за все вже чорні від бруду та корозії, обережно потріть канцелярською резинкою, поки не заблищать, промийте спиртом чи бензином, просушіть, зберіть назад. Якщо після цього рахуватиме такі ж помилки і далі, то тільки міняти на інший.
__Yoko__
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Доброго дня панове.
Прошу вашої допомоги в такому питанню.
На ноутові вилетів вінт через беди.
Як мені здавалося скинув всю інформацію.
Але після того як форматнув і перерозбив вінт, виявилося що 1 ну папочку пропустив з важливими файлами.
Підскажіть як можна їх дістати. Всі файли відео формату.
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

__Yoko__:Доброго дня панове.
Прошу вашої допомоги в такому питанню.
На ноутові вилетів вінт через беди.
Як мені здавалося скинув всю інформацію.
Але після того як форматнув і перерозбив вінт, виявилося що 1 ну папочку пропустив з важливими файлами.
Підскажіть як можна їх дістати. Всі файли відео формату.
ответ в Л.С.
__Yoko__
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Crossbow
Дякую.
0x002
Junior
Аватар користувача
Звідки: Кропивницкий

Повідомлення

Доброго времени суток. Собсно, купил сабж 26.01 вечером, новый, запечатаный. Пулей домой, ставить винду. Все вроде ок, но так как немного считаю себя гиком по части железяк - не мог не проверить SMART. :D

Проверил, на свою голову.

Стал мониторить его каждый день, стараюсь делать по 2 скрина (после включения и перед выключением)

Вот что имеем на данный момент за 3 дня (скриншоты расположу в хронологическом порядке от 26 и до наших дней)
спойлер
ЗображенняЗображення


ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення
В связи с чем, собственно, и назревает вопрос: нормально ли это? Кристалдиск и HDDScan самые последние версии. Стоит ли менять по гарантии, или же это норма? Наработка - около 15-20 часов, не более.

Заранее благодарен :beer:
Smurniy
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

В каком месте он летит? :rotate:
0x002
Junior
Аватар користувача
Звідки: Кропивницкий

Повідомлення

Smurniy:В каком месте он летит? :rotate:
Растущие со старта отличимые от нуля значения Raw Read Error Rate, Error Rate и Seek Error на новом винте считаются нормой в наше время?) :spy:
Відповісти