HDD під файлопомойку/торент

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
werneo
Member

Повідомлення

Всім привіт, можливо є свіжа тема з подібним питанням ткніть мене в неї будь ласка.
Шукаю HDD 4/6/8TB (з об'ємом не оприділився) для файлопомойки і торентів. Ціль на нього качати з нього роздавати, і тому подібне. Я пробував сам шукати HDD який би підійшов мені, але щось в цій схемі не працює (шукаю на іноземних ресурсах рекомендації по HDD, йду на розетку, а там рейтинг 1-3 зірки і одні негативні відгуки).
Дякую.
Polaris
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

werneo
wd red, а ще краще wd red plus
werneo
Member

Повідомлення

Polaris: 11.08.2024 17:15 werneo
wd red, а ще краще wd red plus
:) На розетці рейтинг 2. Я на нього дивився. А є якась рекомендація де відгуки почитати окрім як розетки?
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ще toshiba p300 4tb / 6tb (8tb уже smr).
Сорі, от знайшов статтю з офф сайта Тосіби, в 4/6гб також smr :s
https://toshiba.semicon-storage.com/ap- ... 428-1.html
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

werneo
Багато людей хвалить wd purple.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

werneo: 11.08.2024 17:10Всім привіт, можливо є свіжа тема з подібним питанням ткніть мене в неї будь ласка.
Шукаю HDD 4/6/8TB (з об'ємом не оприділився) для файлопомойки і торентів. Ціль на нього качати з нього роздавати, і тому подібне. Я пробував сам шукати HDD який би підійшов мені, але щось в цій схемі не працює (шукаю на іноземних ресурсах рекомендації по HDD, йду на розетку, а там рейтинг 1-3 зірки і одні негативні відгуки).
Бери на ebay любую 4Kn SAS или SATA enterprise toshiba, например mg07, новую или б.у. как повезет, но sata дороже. Цена за SAS 12 Тб модель в районе $120 + доставка. SAS контроллер б.у. купишь там же в пределах $15-50.

Отправлено спустя 6 минут 4 секунды:
werneo: 11.08.2024 17:18На розетці рейтинг
Рейтинги по частоте отказов поквартально можно смотреть например тут, внизу страницы https://www.backblaze.com/cloud-storage ... -test-data
m_ask
Junior
Звідки: Ужгород

Повідомлення

S: 17.08.2024 14:36
werneo: 11.08.2024 17:10Всім привіт, можливо є свіжа тема з подібним питанням ткніть мене в неї будь ласка.
Шукаю HDD 4/6/8TB (з об'ємом не оприділився) для файлопомойки і торентів. Ціль на нього качати з нього роздавати, і тому подібне. Я пробував сам шукати HDD який би підійшов мені, але щось в цій схемі не працює (шукаю на іноземних ресурсах рекомендації по HDD, йду на розетку, а там рейтинг 1-3 зірки і одні негативні відгуки).
Бери на ebay любую 4Kn SAS или SATA enterprise toshiba, например mg07, новую или б.у. как повезет, но sata дороже. Цена за SAS 12 Тб модель в районе $120 + доставка. SAS контроллер б.у. купишь там же в пределах $15-50.
Якраз маю танці з бубенцями з LSI 9240-8i перешитим як LSI9211-8i TI (тобто HBA). і дисками 4TB HGST H7240AS60SUN4.0T.
Це все у HP Microserver g8. Не зовсім воно радісно та безболяче встає.

А от 8TB Seagate ST8000NM0075 завівся одразу й без проблем.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

m_ask: 04.09.2024 21:24Якраз маю танці з бубенцями з LSI 9240-8i перешитим як LSI9211-8i TI (тобто HBA). і дисками 4TB HGST H7240AS60SUN4.0T.
Це все у HP Microserver g8. Не зовсім воно радісно та безболяче встає.
У меня LSI 9361-8i с батарейкой и кеш модулем, из коробки ничего не перешивалось. Живет на нем несколько SAS 4Kn Тoshiba MG07 в режиме JBOD т.е. ОС видит их как отдельные диски. Кабель китайский голубой с черным которых в Киеве полно. Никаких танцев с бубном.
m_ask: 04.09.2024 21:24А от 8TB Seagate ST8000NM0075 завівся одразу й без проблем.
В идеале нужно брать сертифицированные под конкретный контроллер винты и даже кабеля. На сайте Broadcom есть список под каждый контроллер но если перешивалось то не знаю. Я перед покупкой посмотрел что мой контроллер дружит с Toshiba в целом и с разметкой 4Kn хоть моих винтов там в списке и нет у него. А в данном случае я бы еще попробовал с другим кабелем - хоть логики в этом вроде как и немного но бывает что не заводится.

Отправлено спустя 2 минуты 58 секунд:
m_ask: 04.09.2024 21:24HP Microserver g8
HP мерзкая контора которая везде где только можно применяет vendor lock и не HP запчасть в их сервера часто хрен поставишь в том числе и винт. В этом отношении DELL или Supermicro куда как демократичнее.

Чем брать HP Microserver лучше в недорогом, украинском, серверном корпусе склепать себе на энтерпрайз мамке расчитанной на работу 24/7 какой то сервачок имхо. Или с того же Ebay б.у. серверную плату купить за умеренные деньги.
m_ask
Junior
Звідки: Ужгород

Повідомлення

S: 05.09.2024 01:29
m_ask: 04.09.2024 21:24Якраз маю танці з бубенцями з LSI 9240-8i перешитим як LSI9211-8i TI (тобто HBA). і дисками 4TB HGST H7240AS60SUN4.0T.
Це все у HP Microserver g8. Не зовсім воно радісно та безболяче встає.
У меня LSI 9361-8i с батарейкой и кеш модулем, из коробки ничего не перешивалось. Живет на нем несколько SAS 4Kn Тoshiba MG07 в режиме JBOD т.е. ОС видит их как отдельные диски. Кабель китайский голубой с черным которых в Киеве полно. Никаких танцев с бубном.
m_ask: 04.09.2024 21:24А от 8TB Seagate ST8000NM0075 завівся одразу й без проблем.
В идеале нужно брать сертифицированные под конкретный контроллер винты и даже кабеля. На сайте Broadcom есть список под каждый контроллер но если перешивалось то не знаю. Я перед покупкой посмотрел что мой контроллер дружит с Toshiba в целом и с разметкой 4Kn хоть моих винтов там в списке и нет у него. А в данном случае я бы еще попробовал с другим кабелем - хоть логики в этом вроде как и немного но бывает что не заводится.
Всё стало и заработало HP Microserver g8 с родным бекплейном который как пишут в НР работает только с SATA дисками (но походу если его включить в контроллер, что я и сделал, то он умеет работать с sas) + LSI контроллер + 4шт. SAS HGST H7240AS60SUN4.0T. Нужно было отформатить sg_format с отключением DIF Type 1 protection
Диски были OEM с надписью SUN Oracle.

Так щто підтримую, що для файлопомойки ліпше зібрати щось на SAS дисках. Їх доста на тому ж ОЛХ.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

m_ask: 11.09.2024 16:39Їх доста на тому ж ОЛХ.
Интересного ничего нет и цены выше Еbay потому если есть хоть какойто английский лучше там поторговаться.

Отправлено спустя 1 минуту 53 секунды:
m_ask: 11.09.2024 16:39 Всё стало и заработало HP Microserver g8 с родным бекплейном который как пишут в НР работает только с SATA дисками (но походу если его включить в контроллер, что я и сделал, то он умеет работать с sas) + LSI контроллер + 4шт. SAS HGST H7240AS60SUN4.0T. Нужно было отформатить sg_format с отключением DIF Type 1 protection
Диски были OEM с надписью SUN Oracle.
Я думал аппаратно контроллер не видел диски.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

S: 05.09.2024 01:29 HP мерзкая контора которая везде где только можно применяет vendor lock и не HP запчасть в их сервера часто хрен поставишь в том числе и винт. В этом отношении DELL или Supermicro куда как демократичнее.
Єдине, з чим можуть виникнути проблеми - це НР-шними RAID контроллерами в в інших системах. Вони в НР дійсно особливі і не шьються в звичайні LSI. Зворотньо все працює. Будь-які HDD/SSDв їхніх серваках працюють. Інфа актуальна для серваків Gen6-Gen10, з іншими не працював.
Suoermicro на eBay мало і дорого. Чомусь.

Отправлено спустя 56 секунд:
S: 11.09.2024 17:17
Интересного ничего нет и цены выше Еbay потому если есть хоть какойто английский лучше там поторговаться.
Англійська для торгу на eBay не потрібна, робиш офер і чекаєш.
P.S. Все ж для дому 24/7 краще брати SATA.
1. SAS-контролери жеруть і гріються як ще один слабенький проц. Що не дуже ок в сучасних реаліях.
2. SAS винти з eBay то ще той біль. Дуже багато їх там від якихось мега СХД. Моделі начеб-то стандартні, але часто буває, що без танців з бубнами їх не заведеш. А іноді і з танцями не заведеш. Саме просте, що може бути це нестандартні сектори 520 bit (замість 512). Їх треба форматувати якоюсь низькорівневою утілітою під Лінукс. Коли займався серверним барахлом, було таке, що ящиками викидав ці HDD, бо ніхто не міг їх прошити.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Ray2000gt: 11.09.2024 17:31 Англійська для торгу на eBay не потрібна, робиш офер і чекаєш.
Открою невероятный секрет кроме офера можно еще в личку писать как на ОЛХ. И о цене договариваться и даже о скидке задним числом.
Ray2000gt: 11.09.2024 17:31 P.S. Все ж для дому 24/7 краще брати SATA.
С какого перепугу переплачивать иногда даже в разы?
Отправлено спустя 2 минуты 27 секунд:
Ray2000gt: 11.09.2024 17:31 1. SAS-контролери жеруть і гріються як ще один слабенький проц. Що не дуже ок в сучасних реаліях.
О да 40х40 вентилятор нельзя на радиатор прикрутить. Вот то что контроллер с вентилятором 2 слота занимает, а с батарейкой может и 3 слота то это может быть критично кому то.
Ray2000gt: 11.09.2024 17:312. SAS винти з eBay то ще той біль. Дуже багато їх там від якихось мега СХД. Моделі начеб-то стандартні, але часто буває, що без танців з бубнами їх не заведеш. А іноді і з танцями не заведеш. Саме просте, що може бути це нестандартні сектори 520 bit (замість 512). Їх треба форматувати якоюсь низькорівневою утілітою під Лінукс. Коли займався серверним барахлом, було таке, що ящиками викидав ці HDD, бо ніхто не міг їх прошити.
У меня таких сложностей не было. Но в целом не мешает перед покупкой написать продавцу и повыспрашивать. Я даже скрины смарт прошу но не все их присылают. Естественно те кто не присылают, пишут фигню или не отвечают вообще идут лесом. Кроме того утилиты для low-level format в инете присутствуют. Хотя конечно там может быть какая то хитрая прошивка которая просто так не даст винту работать. Но в целом товар можно вернуть если не подошло.

Отправлено спустя 5 минут 4 секунды:
Ray2000gt: 11.09.2024 17:31Єдине, з чим можуть виникнути проблеми - це НР-шними RAID контроллерами в в інших системах. Вони в НР дійсно особливі і не шьються в звичайні LSI. Зворотньо все працює. Будь-які HDD/SSDв їхніх серваках працюють. Інфа актуальна для серваків Gen6-Gen10, з іншими не працював.
Suoermicro на eBay мало і дорого. Чомусь.
Я в свое время наигрался с HP с тех пор либо DELL/Supermicro либо самосбор. Винты не HP в серваки HP у меня не становились, какой там был Gen уже не помню.
Відповісти