SSD. Настройка, оптимизация, решение проблем

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
Allex...
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Востаннє редагувалось 16.12.2010 03:42 користувачем almazmusic, всього редагувалось 1 раз.
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Вітаю,
Стан ссд в Cristaldiskinfo вираховується по факту "зношеності" пам'яті чи береться число зі стелі?
Замінив свій старенький ссд, на якому стояла система. Записів було 35Тб, при цьому виробник гарантував тільки 30Тб, стан здоров'я - 78%. Хотів поставити його в старенький ноут, теж під систему, але тепер не впевнений що він там буде жити достатню кількість часу.
спойлер
Зображення
Alex+
Member

Повідомлення

maroders2
У різних з ссд по різному.
У когось за це відповідає спеціально відведений атрибут смарту де закладений виробником гарантійний ресурс на комірки (не tbw). У інших вираховується від кількості використаних резервних комірок, а у деяких від кількості помилок в данних або кількості переназначених блоків.
На вашому смарт якийсь куций, але можливо ваш випадок це просто вироботка згідно закладеного ресурсу комірок. Якихось критичних помилок по смарту не видно. Ставте та користуйтесь далі.
Kauil
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпропетровська обл.

Повідомлення

Переходжу на ам4, з'явилось питання щодо ссд. На платі Asus TUF Gaming B550M-Plus, верхній роз'єм для ссд PCIe 4, а нижче PCIe 3. Якщо я встановлю Samsung PM981 256GB в верхній, не виникне якихось проблем зі ссд?
ipix
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Вітаю! Придбав нещодавно 2 однакові диски WD Blue SN570 1TB. На один встановив систему інший для робочих потреб. Системна плата досить стара (ASUS P8Z68-V/GEN3), тому диски встановлював через перехідники. Один диск працює через PCIe3.0x4 інший PCIe2.0x4, але питання ось яке: Ставив обидва диски в PCIe3.0 через один, той самий перехідник, і ось така різниця в показниках Crystal DyskMark, особливо 3-й рядок! З чим це може бути пов'язано? Та і в інших рядках, на запис, також різниця досить суттєва.
спойлер
Зображення
Зображення
Kauil
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпропетровська обл.

Повідомлення

Добрий день. Зібрав сьогодні аsus tuf b550m plus, r5 5600. Встановив нвме ссд зі старого пк, а систему не грузить. Заставка біоса і все, нажміть ф1, а вже в біосі не можна вибрати, що я роблю не так? Він10 повинна грузитись.
спойлер
Зображення Зображення Зображення
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ipix: 10.09.2023 16:11ASUS P8Z68-V/GEN3
що говорить мануал по вашій платі?
ipix
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

WalkMan: 10.09.2023 16:15 що говорить мануал по вашій платі?
Про що саме?
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kauil: 10.09.2023 16:12в біосі не можна вибрати
завантажувач на NVME точно присутній?

Відправлено через 28 секунд:
ipix: 10.09.2023 16:17Про що саме?
про розєми PCIe на платі
Kauil
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпропетровська обл.

Повідомлення

WalkMan: 10.09.2023 16:18
Kauil: 10.09.2023 16:12в біосі не можна вибрати
завантажувач на NVME точно присутній?

Відправлено через 28 секунд:
ipix: 10.09.2023 16:17Про що саме?
про розєми PCIe на платі
На платі шо в профілю грузить вінду, може бути через те що інтел був раніше? Якийсь драйвер видалити чи що.
Alex+
Member

Повідомлення

ipix: 10.09.2023 16:11З чим це може бути пов'язано?
Ви ж тестували системний диск, там заміри будуть не коректними
ipix
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

WalkMan
Я перепрошив БІОС для можливості встановлювати систему.
По PCIe один вільний PCIe 3.0 і 2xPCIe 2.0
Але я не розумію яке це має відношення до мого питання?)

Відправлено через 1 хвилину 5 секунд:
Alex+: 10.09.2023 16:23 Ви ж тестували системний диск, там заміри будуть не коректними
Ось в чому річ? Не знав. Дякую)
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kauil: 10.09.2023 16:22може бути через те що
завантажувач встановлено на твій Crucial MX500 1TB 2.5" (або будь який інший SATA пристрій)
ipix
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+
Тоді спробую зараз завантажитись з іншого і перевірю
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ipix: 10.09.2023 16:26Але я не розумію яке це має відношення до мого питання?)
ви впевнені, що усі розєми мають інтерфейс PCIe3.0?
ipix
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

WalkMan: 10.09.2023 16:32 ви впевнені, що усі розєми мають інтерфейс PCIe3.0?
А де я таке писав?
ASUS P8Z68-V/GEN3

Відправлено через 11 хвилин 45 секунд:
Alex+: 10.09.2023 16:23 Ви ж тестували системний диск, там заміри будуть не коректними
Запустив систему з іншого диску, і протестував вищезгаданий диск - результат був навіть гірший. Бляха, перебили важливі справи і я не зберіг скріншот, але прошу мені повірити на слово. Я ж не думаю, що результати в цьому випадку також не коректні, тільки тому, що на ньому встановлена система, хоч вона в даний момент і не задіяна? Чи я знову помиляюсь?
Ostin
Member

Повідомлення

ipix
Ссд мають однакову файлову систему? Однаковий стиль форматування (мбр, наприклад) і однаковий розмір кластеру (за замовчуванням, наприклад)?
Версія прошивки теж однакова?
Alex+
Member

Повідомлення

ipix
Порівняльні тести краще робити в однакових умовах на пустих та чистих ссд з однаковою розміткою тощо. Також варто звернути увагу на прошивки, можливо накопичувачі різні та мають різну поведінку. Перевірте чи вирівняні розділи. Різниця на ваших скрішнотах досить велика, щоб списати її тільки на різні умови тестування.
ipix
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+
Ось знову запускав з іншого диска систему, щоб зберегти скрін і він досить дивний і мені не дуже подобається взагалі((
спойлер
Зображення
Версія прошивки на обох дисках однакова 234110WD
спойлер
Зображення Зображення
В однакових умова я їх поки що не можу протестувати, бо на цьому дивному диску стоїть зараз рабоча система. В принципі в роботі ніяких проблем не наблюдаю, то ще почекаю потестую.
Відповісти