SSD. Выбор накопителя, результаты тестов

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
almazmusic
Король клавиатуры
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Востаннє редагувалось 05.03.2015 11:09 користувачем Vovchic_jrc, всього редагувалось 62 разів.
Alex+
Member

Повідомлення

arhilapa
Взагалі то у вас навіть краще ніж є насправді. Цікаво узнати яка пам'ять та прошивка на вашому екземплярі, може щось покращили, бо раніше було так:
спойлер
Зображення
Єдине що на вашому графіку чомусь невидно слц кешу, це може бути якщо ссд не встиг навести лад у комірках. Тому і показники в тестах занижені, бо вони орієнтуються на найвищі показники в межах слц кешу.
Можна спробувати дати диску відстоятися достатньо часу, або виконати прибирання вручну.
Alex+
Member

Повідомлення

arhilapa
Зранку роздивився, що ви тест читання запустили, а я казав про тест запису
z_mashine
Member
Аватар користувача

Повідомлення

arhilapa, а что у вас за плата? что-то на 1151? пробовали залезть в биос и скорость м2 интерфейса изменить с авто на ген3?
Alex+
Member

Повідомлення

По скрінам показує 3.0х4. :-/
z_mashine
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+, мне тоже показывало 3.0 х4. но на плате asus maximus 8 ranger пришлось лезть в bios и менять скорость шины dmi с auto на gen3.
ck_ua
Member

Повідомлення

Vadim90: 08.06.2023 23:41Який з них кращий?
Той, у якого пам`ять не посипеться :) А вгадати це неможливо.
Можна пошукати утиліту від vlo для вашого контролера, может там якість пам`яті покаже.
l-m
Member

Повідомлення

ck_ua: 09.06.2023 13:48
Vadim90: 08.06.2023 23:41Який з них кращий?
Той, у якого пам`ять не посипеться :) А вгадати це неможливо.
Можна пошукати утиліту від vlo для вашого контролера, может там якість пам`яті покаже.
Хіба "grade" пам'яті десь прописується, щоб його можна було зчитати?

Хоча, як на мене, очевидно що "Grade A" буде у фірмових накопичувачах від самого виробника та афільованих компаній.
Тобто BiCS3 "Grade A" це, наприклад SanDisk Extreme Pro, WD SN750, Kioxia Exceria.
Можливо Plextor M9Pe, та щось від Seagate та Corsair. А можливо вже й "Grade B", як на Patriot чи Teamgroup.
А ноунейм з алі це "Grade С" або навіть "D".
Однак, поки є бажаючи купити те, що мало пити на смітник, будуть й китайці які це продадуть.

P.S. З hynix 3dv6 все ще гірше, бо я не знаю, щоб цю пам'ять використовували у чомусь крім бюджетних накопичувачів виробників третого-четвертого ешелону.
arhilapa
Junior

Повідомлення

Alex+: 09.06.2023 10:37 Зранку роздивився, що ви тест читання запустили, а я казав про тест запису
Цитата Alex+
А ой, вибачте, ви маєте рацію
Ось правильний тест
спойлер
msg1666142739-109075.jpg
z_mashine: 09.06.2023 10:57 а что у вас за плата? что-то на 1151?
Так, 1151
Asrock pro4s
Зайшов у UEFI, але там немає налаштувань для m.2
UEFI оновлював вчора
z_mashine
Member
Аватар користувача

Повідомлення

arhilapa: 09.06.2023 15:30 Зайшов у UEFI, але там немає налаштувань для m.2
в "System Agent (SA) Configuration" для опции "DMI/OPI Configuration" нужно выставить gen3.
ck_ua
Member

Повідомлення

l-m: 09.06.2023 15:11Хіба "grade" пам'яті десь прописується, щоб його можна було зчитати?
Кількість битих блоків (як заводських так і набутих в процесі експлуатації) інколи вказується.
l-m: 09.06.2023 15:11З hynix 3dv6 все ще гірше, бо я не знаю, щоб цю пам'ять використовували у чомусь крім бюджетних накопичувачів виробників третого-четвертого ешелону.
А у самого Хайнікса? :)
arhilapa
Junior

Повідомлення

z_mashine: 09.06.2023 15:43
arhilapa: 09.06.2023 15:30 Зайшов у UEFI, але там немає налаштувань для m.2
в "System Agent (SA) Configuration" для опции "DMI/OPI Configuration" нужно выставить gen3.
Кожну опцію перевірив, немає такого :(
Лан, хрін із ним, підозрюю що справа просто в застарілості моєї машинки
Дякую за допомогу всім небайдужим :beer:
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Всем доброго дня.

Нужен за минимальную цену м2 ген4 с драмкешем чтоб мог писать много без сброса скорости, объем 1-2тб, не решил ещё.

Подскажите, что сейчас актуально, чем дольше гарантия тем лучше само собой.
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Mixx: 09.06.2023 17:56Нужен за минимальную цену м2 ген4 с драмкешем чтоб мог писать много без сброса скорости, объем 1-2тб, не решил ещё.
Только один накопитель(если еще найдете его в продаже) пишет вообще без сброса скорости. 970про.
Alex+
Member

Повідомлення

Mixx: 09.06.2023 17:56за минимальную цену м2 ген4 с драмкешем чтоб мог писать много без сброса скорости,
Це взаємовиключні поняття. До того ж драм кеш не гарантує, що не буде скидання швидкості при активному записі
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Alex+
Мінімальна - мінімум витрат для поставленої цілі, я не маю ілюзій щодо ціни, і не вірю в те, що нормальний ссд буде коштувати як найдешевший китай.

lewerlin
Скоріше за все новий з білою гарантією не знайду.

980/про є сенс розглядати? Може у Adata або інших виробників буде щось схоже?
z_mashine
Member
Аватар користувача

Повідомлення

arhilapa, можно сделать мод биоса и прошить, если у вас не какой-то инженерник. можете написать в личку, если решитесь.
l-m
Member

Повідомлення

ck_ua: 09.06.2023 17:33
l-m: 09.06.2023 15:11З hynix 3dv6 все ще гірше, бо я не знаю, щоб цю пам'ять використовували у чомусь крім бюджетних накопичувачів виробників третого-четвертого ешелону.
А у самого Хайнікса? :)
Мені про таке невідомо.
Gold S31 - V4, Gold P31 - 4D V6, Platinum P41 (Solidigm P44 Pro) - V7

Mixx: 09.06.2023 17:56 Нужен за минимальную цену м2 ген4 с драмкешем чтоб мог писать много без сброса скорости, объем 1-2тб, не решил ещё.

Подскажите, что сейчас актуально, чем дольше гарантия тем лучше само собой.
Конкретизуйте скільки саме це "много", яка швидкість потрібна (середня та мінімальна), на якому патерні даних.
Бо з такою заявкою без уточнень може й Intel Optane 905P не підійти))
Alex+
Member

Повідомлення

Mixx: 09.06.2023 18:21Може у Adata або інших виробників буде щось схоже?
Є цікавий лайфхак. Деякі ссд з gen4 вельми позитивно реагують на режим gen3. Так, вони знижують максимальні показники швидкості, проте пишуть рівно майже на усю галявину. Це видно на прикладі Адата 960. Верхній скрін в ген4, нижній в ген3.
спойлер
Зображення
Тобто при зниженні швидкості контролеру вистачає сил на швидкий запис та одночасно вивільнення комірок під неї. Падіння виходить в самому кінці, коли вже не залишається вільних комірок.
Востаннє редагувалось 09.06.2023 18:37 користувачем Alex+, всього редагувалось 1 раз.
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Mixx: 09.06.2023 18:21980/про є сенс розглядати? Може у Adata або інших виробників буде щось схоже?
Немає(оптани і z-nand не рахуємо). Фішка в MLC, там відразу прямий запис в масив, без всякого кешу. 970про - єдиний 3D MLC на ринку, в адекватній ціновій ніші. Всі TLC - чітери з кешуванням.

Отправлено спустя 5 минут 20 секунд:
Alex+: 09.06.2023 18:34Є цікавий лайфхак. Деякі ссд з gen4 вельми позитивно реагують на режим gen3. Так, вони знижують максимальні показники швидкості, проте пишуть рівно майже на усю галявину. Це видно на прикладі Адата 960. Верхній скрін в ген4, нижній в ген3.

спойлер

Тобто при зниженні швидкості контролеру вистачає сил на швидку запис та одночасну вивільнення помірок під неї. Падіння виходить в самому кінці, коли вже не залишається вільних комірок.
Ще у Crucial P5/P5Plus фіча зі швидким вивільненням кешу(від чого там контроллер косплеїть обігрівач). Але це все теж не "без просадок".
l-m: 09.06.2023 18:24Бо з такою заявкою без уточнень може й Intel Optane 905P не підійти))
Знайти б хто його продасть, не за всі гроші світу.
спойлер
Тут на форумі лежав рік тому, я трохи не дотягнув тоді по грошах, так би забрав.
l-m
Member

Повідомлення

Alex+: 09.06.2023 18:34
Mixx: 09.06.2023 18:21Може у Adata або інших виробників буде щось схоже?
Є цікавий лайфхак. Деякі ссд з gen4 вельми позитивно реагують на режим gen3. Так, вони знижують максимальні показники швидкості, проте пишуть рівно майже на усю галявину. Це видно на прикладі Адата 960. Верхній скрін в ген4, нижній в ген3.
спойлер
Зображення
Тобто при зниженні швидкості контролеру вистачає сил на швидкий запис та одночасно вивільнення комірок під неї. Падіння виходить в самому кінці, коли вже не залишається вільних комірок.
Якщо подивитись уважно, це не працює у цьому випадку — середня швидкість стала менше на Псі-е 3.0 (2876 проти 3485), після 90% швидкість як падала до ~1200, так і падає до ~1173.
Ціль же не позбутись перших 10% на 5800 МБ/с, а покращити продуктивність загалом. Однак вона погіршується.

Також якщо взяти трохи менш сферичний тест ніж в AIDA64, то буде видно що ADATA Legend 960 не кращий варіант, якщо потрібна стабільна швидкість або гарна мінімальна:
спойлер
ADATA Legend 960.png
Відповісти