SSD. Выбор накопителя, результаты тестов

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
almazmusic
Король клавиатуры
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Востаннє редагувалось 05.03.2015 11:09 користувачем Vovchic_jrc, всього редагувалось 62 разів.
afhpwnd
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення

1-й. Я вище викладував результати тестів цього диску.
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Підкажіть будь ласка по такому питанню - Я не дуже в цьому розуміюся, завжди думав шо в тестерах дисків +/- однакові параметри вимірювання, принаймні від одного виробника. Ну наприклад там стандартні Seq , 512, 4К, 4КQD32. А виявилось шо там їх 100500 мільйонів :eek: . і Seq1M, i SeqQ32Ti , і 4К Q32Ti. І на одному і тому ж диску вони всі показують різні результати.
Так от э в мене SSD Samsung PM961 (MZVLW256HEHP)
https://hotline.ua/ua/computer-diski-ss ... lw256hehp/
Міряв я своїм старим CrystalDiskMark (Shizuku Edition) 3.0.2, він показав Seq раніше 1400, 1300, і на новій вінді 1800 МБ/с на читання, запис 1100, 1200, 1300.МБ/с
спойлер
Зображення
спойлер
Зображення
Тоді як по заявленим характеристикам вказано
Максимальна швидкість читання, МБ/с: 2800
Максимальна швидкість запису, МБ/с: 1100
Аіда каже шо він може і 3000
От я і подумав відразу - шо 1400 - 1800 якось малувато.
Тоді встановив CrystalDiskmark 8.0.4, і він показав SeQ1M Q8T1 3392 МБ/с, і запис 1320 МБ/с.
спойлер
Зображення
Потім подивився шо наміряли інші власники
спойлер
Зображення
І тепер я зовсім заплутався :insane: :think: :laugh:
То який результат з усіх більш правильний і наближений до заявлених характеристик, і яка версія проги простіше і точніше вимірює ?
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lucas55: 06.06.2023 02:30Тоді встановив CrystalDiskmark 8.0.4, і він показав SeQ1M Q8T1 3392 МБ/с, і запис 1320 МБ/с.

спойлер
Тут.
Верхній результат - швидкості в ідеальних, для накопичувача, умовах. Його пишуть в характеристики.
Нижній - найкорисніше число на практиці. Саме воно робить ССД - ССД. Для ТЛЦ воно завжди в районі 50. Для МЛЦ(а це лише 970про) - 75-80. І 300 для 3DXPoint :rip: .
Alex+
Member

Повідомлення

Lucas55
результат ще залежить і від заліза компа, режиму в якому ссд працює. Крім того, міряти системний диск тестами теж не правильно, бо покази будуть сильно відрізнятися.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Сейчас на 2тб 970+ акция по 108$, то выбор думаю очевиден для всех :gigi:
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

тобто версія 3,02, там де 1400 - 1800, показує не правильно ?
Alex+
Member

Повідомлення

Lucas55
Мало інфи, щоб казати правильно чи ні.
Хоча як на мене, для звичайного користувача, ці всі Крістал марки це звичайний папуговимірювач. Все що там являє хоча б якусь інформативну цінність - заміри мілкоблочки. Тести лінійних швидкостей не цікаві, то то замір в межах слц кешу. Ну і як вище казав, не пустий та ще й системний диск апріорі буде показувати нижчі цифри
7mindfields
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yupi: 06.06.2023 11:32 Сейчас на 2тб 970+ акция по 108$, то выбор думаю очевиден для всех :gigi:
По ціні p31 gold 2tb (під час акцій), хай залишать собі :lol:
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Alex+
для прикладу - до цього на ноуті був SSD 128GB M2 Sata PLEXTOR PX-128M6G+
( мав заявлені
Швидкість читання 520 Mb/s
Швидкість запису 360 Mb/s )
Міряв цією ж прогою 3,02, вона показувала нормально, наближено до заявленого, так само на другому і третьому ноуті, тому і нарікань на неї немає.
спойлер
Зображення
Характеристики системи зараз - Win 10, Core i5-8400, 3.9 Ггц, пам'ять 16 Гб, 2-х канал 2667. Я розумію шо всякі там показники маленьких файлів важливіше і т.д (з цим сперечатись не буду), але мене цікавлять стандартні звичайні показники, чи вони видають максимальну швидкість і що диск працює як треба, саме для цього і використовую ці проги
Alex+
Member

Повідомлення

Lucas55: 06.06.2023 13:23саме для цього і використовую ці проги
Але ця прога не покаже реальних значень. Щоб диск працював на повну та щоб побачити реальну максимальну швидкість запису - повинен бути другий накопичувач, з якого швидкість читання буде вищою, ніж заявлена швидкість запису на першому ссд. Зробити тест запису на перший диск та дочекатися переповнення слц буферу. При чому диск повинен бути пустим, без сміття в комірках та звісно без системи. Ось тоді ви побачте реальні можливості на запис.
А програма (грубо кажучи) просто міряє швидкість між озу та слц кешем, бо 5 проходів по 1гб легко поміститься в кеш. На худий кінець тест лінійного запису в Аіда, але ви не зможете його зробити на системному диску.
А так, за папугометром, у вас все приблизно в рамках заявленого:
The Samsung PM961 was a solid-state drive in the M.2 2280 form factor, launched in 2016, that is no longer in production. It was available in capacities ranging from 128 GB to 1 TB. This page reports specifications for the 256 GB variant. With the rest of the system, the Samsung PM961 interfaces using a PCI-Express 3.0 x4 connection. The SSD controller is the Polaris (S4LP077X01-8030) from Samsung, a DRAM cache chip is available. Samsung has installed 48-layer TLC NAND flash on the PM961, the flash chips are made by Samsung. To improve write speeds, a pseudo-SLC cache is used, so bursts of incoming writes are soaked up more quickly. The PM961 is rated for sequential read speeds of up to 2,800 MB/s and 1,100 MB/s write; random IOPS reach up to 250K for reads and 180K for writes.
At its launch, the SSD was priced at 159 USD. The warranty length is set to three years, which is above average, but shorter than the five years offered by many other vendors. The TBW rating for the Samsung PM961 256 GB is unknown
Крім того нічого не відомо про вашу плату - може ваш диск там в х2 режимі працює.
kot@work
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

7mindfields: 29.05.2023 13:40 Та не має взагалі ніякого сенсу дивитися на нові 256гб накопичувачі зараз :facepalm:
Чому?
1. Об'єму вистачає для більшості завдань
2. Вирогідність потрапити на TLC вища за QLC (але й таке гівно буває)
3. Ціна
Нічого не забув?..

PS я б не відмовився придбати 1Тб QLC, який можна було перемкнути софтово в MLC режим та об'ємом 256Гб. На жаль, маркєтоїди цей варіант навіть не припускають
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Враховуючи ціни на п'ятисотки і співвідношення ціна/об'єм, в 250ках зараз сенсу... ну не дуже як би. На додачу, 250ок, адекватної якості за адекватні гроші(не по ціні п'ятисотки кіоксії), просто немає в продажу.
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Alex+: 06.06.2023 14:07Крім того нічого не відомо про вашу плату - може ваш диск там в х2 режимі працює.
HP ProDesk 600 G4 SFF, Intel Cannon Point Q370
трошки покопався, і знайшов таке. Дані трохи відрізняються, всюди показує PCI-E 3.0 x4, крім 4-го скріна, там чомусь PCI-E 2.0 x4
спойлер
Зображення
спойлер
Зображення
спойлер
Зображення
спойлер
Зображення
Alex+
Member

Повідомлення

kot@work: 06.06.2023 14:16 б не відмовився придбати 1Тб QLC, який можна було перемкнути софтово в MLC режим та об'ємом 256Гб
Так в чому проблема? Виберіть модель з SLC кешем на 1\4 об'єму, розмітьте в роботу 250гб, а інше залиште нерозміченим. Буде по суті SLC накопичувач на 250гб :)

Відправлено через 1 хвилину 24 секунди:
Lucas55: 06.06.2023 15:20там чомусь PCI-E 2.0 x4
ото ж. Подивіться в крістал діск інфо, там зазвичай показаний режим що підтримується, та в якому працює
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Alex+: 06.06.2023 15:25Подивіться в крістал діск інфо, там зазвичай показаний режим що підтримується, та в якому працює
спойлер
Зображення
х\з, може шось з чіпсетом, чи драйвером
Alex+
Member

Повідомлення

Lucas55: 06.06.2023 15:32з чіпсетом, чи драйвером
Скоріше з:
Lucas55: 06.06.2023 15:20HP ProDesk 600 G4 SF
Брендові залізяки можуть бути кастровані по самі гланди.

Не партесь ви на цей рахунок. Та одна секунда в швидкості що втрачається не варта того :beer:
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Alex+: 06.06.2023 15:39Не партесь ви на цей рахунок. Та одна секунда в швидкості що втрачається не варта того
зрозумів, дякую :beer:
l-m
Member

Повідомлення

kot@work: 06.06.2023 14:16
7mindfields: 29.05.2023 13:40 Та не має взагалі ніякого сенсу дивитися на нові 256гб накопичувачі зараз :facepalm:
Чому?
1. Об'єму вистачає для більшості завдань
2. Вирогідність потрапити на TLC вища за QLC (але й таке гівно буває)
3. Ціна
Нічого не забув?..

PS я б не відмовився придбати 1Тб QLC, який можна було перемкнути софтово в MLC режим та об'ємом 256Гб. На жаль, маркєтоїди цей варіант навіть не припускають
1. :shuffle:
2. Гарних моделей на 256 вже не роблять, тому й доводиться грати у спортлото з вірогідністю на щось натрапити.
3. Ціна за ГБ найвища.

PS. Те що ви хочете є у Solidigm P41 Plus, називається Fast Lane.
Інша справа що сенсу в цьому близько нуля, адже швидкодія залежить не тільки від QLC-SLC, але й від контролера.
А ще є ціна.
І от дивимось - Solidigm P41 Plus 1 ТБ з якого ви хочете зробити умовні 256ГБ - 50 доларів на Амазоні. При цьому Solidigm P44 Pro 512 ГБ на топовому контролері, з драм-буфером, TLC-пам'яттю коштує аж на 6 доларів дорожче - 56. Та буде завжди швидше.
Ох ці маркєтоїди :mad:

P.P.S. Сам по собі Solidigm P41 Plus непоганий, там інтеловська 144-шарова QLC-пам'ять, яка є зараз найкращою на ринку серед QLC (та імхо краще ТLC від китайців), нормальний контролер та гарно оптимізована прошивка (хіба немає драм-буфера, але за цим до Intel 670p). Просто його треба використовувати з розумом та за призначенням.
Alex+
Member

Повідомлення

l-m: 06.06.2023 16:33Solidigm P41 Plus непоганий, там інтеловська 144-шарова QLC-пам'ять
Якось не звертав на це раніше уваги, що на цій моделі стоїть не хуніксовський контролер, а звичайний ширпотреб SM2269XT.
Що робить його близьким родичем Адата 800 - хоча там контролер дещо інший, 2267хт, але пам'ять теж 144шарова інтел qlc (звісно, 99% що трохи згодом буде щось інше, тим не менш) і по швидкостям вони приблизно на одному рівні. Intel\Solidigm 670p в порівнянні з ним значно краще виглядає
l-m
Member

Повідомлення

Не бачив оглядів на Адату 800, але його вартість у 1ТБ версії всього на 2 долари менше ніж Solidigm P41, а отже сенсу в ньому не видно.
670p мені теж більше подобається.
Тому що в моє бачення використання, як другого-третього накопичувача під файлопомийку та ігри, не вписуються ці безбуферні накопичувачі під Pci-e 4.0. Адже поки що 2-3 слот М.2 це зазвичай Pci-e 3.0 та ще й від чипсету. Отже, швидкодія HMB, який замінює драм-буфер, починає страждати та вже не так все буде красиво, як у бенчмарках на топових системах при підключенні по Pci-e 4.0 :shuffle:
Відповісти