SSD. Выбор накопителя, результаты тестов

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
almazmusic
Король клавиатуры
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Востаннє редагувалось 05.03.2015 11:09 користувачем Vovchic_jrc, всього редагувалось 62 разів.
Taipen
Member
Звідки: Львів

Повідомлення

для мене то достатній, система + кілька ігор які на даний момент проходжу. для решти є ще 2 терабайтника.
другий ссд то зайві гроші які не будуть ефективно витрачені. раз суттєвого впливу нема, то поміняю як вище казав при нагоді, з мінімальними затратами або взагалі без
OC Falcon
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Такой слегка нубский вопрос назрел.
Есть ли практическая разница для игр между связками NVMe+SATA (ssd) и просто NVMe? В смысле, когда (1) на NVMe только система, а данные на SATA, и (2) когда все на NVMe.

Есть терабайтник SATA, но давно подумываю об NVMe, не могу определиться с объемом.
Пока в голову приходят такие варианты:
1) Взять небольшой но быстрый NVMe, SATA ssd оставить для данных.
2) Взять 1TB NVMe, что-то типа 970 EVO или 980 PRO, SATA ssd тоже оставить.
3) Взять 2TB NVMe 970 EVO и оставить один накопитель, SATA продать.
4) Другие варианты?
Alex+
Member

Повідомлення

OC Falcon
варіант 1 оптимальный як з фінансової сторони так і по швидкодії. Для завантаження ігр швидкодії звичайного сата вистачає з головою (хіба що з секундоміром будете різницю ловити). Головне щоб сата ссд буд достатнього об'єму для встановлення потрібних ігор та програм (з профілю на 1тб?)
OC Falcon
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Alex+
Так а разница есть в принципе или ее вовсе нет?
Если, к примеру, бюджет не очень важен, а хочется порадовать себя и выбрать наиболее быстрый вариант?
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

OC Falcon: 27.03.2023 18:01Так а разница есть в принципе или ее вовсе нет?
Головна перевага НВМЕ - сам протокол. У АНСІ всього одна черга на 32 запити, у НВМЕ - 64к на 64к(в конкретних ссд реалізовано менше, але навіть так на порядки більше АНСІ).
Різниця почне вилазити в багатопоточних навантаженнях і робочому софті(монтажка, архівація, віртуалки). Ну і той самий "легендарний" варіант з купою фонового софту. Найпоказовіше - архівація великого об'єму на багатопоточних процах, там різниця в рази.
В більшості домашніх завдань, "на сьогодні" різниці майже немає(вінда веселіше трохи бігає на НВМЕ, якщо він єдиний в системі).
Ще нюанс - direct storage. Як воно буде реалізовано і наскільки важливо - побачимо, але для нього треба НВМЕ.

OC Falcon: 27.03.2023 17:411) Взять небольшой но быстрый NVMe, SATA ssd оставить для данных.
2) Взять 1TB NVMe, что-то типа 970 EVO или 980 PRO, SATA ssd тоже оставить.
Оптимально "в довгу" - другий варіант.
Фінансово ж краще все лишити як є, якщо все влаштовує в реальній роботі.
Доп. об'єми, при наявності вільних м2, краще докупляти НВМЕ. Тупо навіть ціна/якість краще наразі.
OC Falcon
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

lewerlin
Понял, благодарю. Рабочих задач таких нет, с моими справится любой древний корч :laugh:
В основном хочется избавиться от харда (есть еще WD green 1TB, на котором все данные кроме игр), ну и мысли по поводу M2 без всех этих лишних проводов проскакивают.
Alex+
Member

Повідомлення

OC Falcon: 27.03.2023 18:01Так а разница есть в принципе или ее вовсе нет?
Можете в ютубах подивитися порівняльні ролики (sata ssd vs nvme ssd) , їх вже багато наробили. Це буде більш наглядно показувати, чи є сенс щось міняти у ваших умовах.
Ostin
Member

Повідомлення

При переході від HDD до SSD було зроблений величезний крок у швидкодії операційної системи, тому що жорсткий диск був часто тим самим bottleneck, як прийнято називати.
Але. За останні 10 років нічого принципово нового не зроблено для підвищення системної швидкодії, тому що класичний ССД повністю закрив вузьке місце.
На сьогодні ситуація така, що при купівлі нового накопичувача варто дивитись на NVMe, бо вони зараз в тренді і там є з чого обирати. Плюс ціна на нові NVMe така ж або менша, ніж на старі гарні саташники. Тому якщо є старий, але нормальний сата ссд - то нічого нового на NVMe ви не побачите.
Основне правило, коли потрібен новий ссд - мало місця. Все. Якщо вам було б необхідно замінити накопичувач для робочих задач, ви б уже це давно зробили б, а не питали б на форумі :)
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

OC Falcon: 27.03.2023 17:413) Взять 2TB NVMe ... и оставить один накопитель, SATA продать.
Цей варіант буде найкращим.
OC Falcon
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Ostin: 27.03.2023 21:18 Основне правило, коли потрібен новий ссд - мало місця. Все. Якщо вам було б необхідно замінити накопичувач для робочих задач, ви б уже це давно зробили б, а не питали б на форумі :)
Да, места тоже не то чтобы слишком много, с современными играми терабайтник забивается на раз. SATA брал не очень давно, но тогда была старая мать, не решился на танцы с модификацией биоса и т. д. А по работе все в основном в облаке, основные данные, которые нужно хранить, записываются прямо в мозг :laugh:
SergN
:beer:
Nuclear World
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Кто в курсе ситуации, я правильно понимаю, что вся серия SAMSUNG 870 EVO выпушенная в 21 году это потенциальный брак? Прочитал, что:

"Какие SSD затронуты браком? Samsung SSD 870 EVO (все модификации) выпущенные в 2021 году. (особенно в начале года). Примерно 80-90% SSD могут оказаться бракованными. Samsung в курсе этой проблемы."
Alex+
Member

Повідомлення

Nuclear World
Якщо воно вилікувалось прошивкою, то це скоріше не апаратний брак накопичувана, а баг в прошивці. Але беручи до уваги, що проблеми фіксувались і в 850 і 980 і в 990, то з самсунговські програмісти щось сильно косячить почали
Nuclear World
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Да с 980 Про там целая проблема была с одной кривой прошивкой которая превращала ссд в реальный мусор. А 990я серия вообще считается крайне неудачной. Но проблема в основном наблюдалась у 2тб моделей выпущенных в 21 году из за проблемной версии прошивки.

В серии 980 Про помогала установка последней прошивки. Про серию 870 EVO не в курсе, поэтому и задался этим вопросом. Там проблемы какой характер носят. Вроде с прошлого года вышла какая то обновлённая их ревизия v6, типа на новом тех процессе.
Alex+
Member

Повідомлення

Nuclear World
Теж виправили (начебто). Багато на цей рахунок є там: https://www.techpowerup.com/forums/thre ... st-4955983
mult
Member
Аватар користувача
Звідки: Вишневое

Повідомлення

Я щось тоже начитався про ці проблеми у самсунг, переходжу на wd :)
У ноутбук купив собі sn850x на 1 тб.
Коли буду міняти стару материнку і проц, то теж мабуть візьму два wd.
Ще на цьому виробнику посиджу для різноманіття :)
Taipen
Member
Звідки: Львів

Повідомлення

Alex+: 30.03.2023 00:04 Nuclear World
Якщо воно вилікувалось прошивкою, то це скоріше не апаратний брак накопичувана, а баг в прошивці. Але беручи до уваги, що проблеми фіксувались і в 850 і 980 і в 990, то з самсунговські програмісти щось сильно косячить почали
а з evo 850м що? цікавлюсь бо в мене кілька 850-860х в роботі
Востаннє редагувалось 30.03.2023 09:59 користувачем Taipen, всього редагувалось 1 раз.
Alex+
Member

Повідомлення

mult: 30.03.2023 09:32sn850x на 1 тб
Гарний вибір. А ось Puget відмовився від самсунга в користь сабрент https://www.pugetsystems.com/blog/2023/ ... liability/
Я так зрозумів, що не все прошивкою вилікувалось...

Відправлено через 5 хвилин 43 секунди:
Taipen
то я "обдрукувався", а помилки виправляти форум не дозволяє. 850-860 все чудово. Хоча судячи по топіку, деякі криві прошивки навіть на 970 потрапили
7mindfields
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+: 30.03.2023 10:00
mult: 30.03.2023 09:32sn850x на 1 тб
Гарний вибір. А ось Puget відмовився від самсунга в користь сабрент https://www.pugetsystems.com/blog/2023/ ... liability/
Я так зрозумів, що не все прошивкою вилікувалось...

Відправлено через 5 хвилин 43 секунди:
Taipen
то я "обдрукувався", а помилки виправляти форум не дозволяє. 850-860 все чудово. Хоча судячи по топіку, деякі криві прошивки навіть на 970 потрапили
Хіба в сабрента повний цикл виробництва? :insane:
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

7mindfields

Налепщик наклеек, полный цикл ;)
7mindfields
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon: 30.03.2023 13:42 7mindfields

Налепщик наклеек, полный цикл ;)
Тоді я не розумію такого переходу, є ж ще мікрон, хьюнікс, вд, а вони обрали лайно типу кінгстон (в якого окрім кс2000 нічого нормального немає)
Відповісти