SSD. Выбор накопителя, результаты тестов

SSD, HDD, Flash и прочие носители информации
Відповісти
Автор
Повідомлення
almazmusic
Король клавиатуры
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Востаннє редагувалось 05.03.2015 11:09 користувачем Vovchic_jrc, всього редагувалось 62 разів.
KVM
Member

Повідомлення

Avenger80: 17.01.2023 18:44 Royter
Кстати, на счёт наличия 870EVO - не заметил проблем - https://pn.com.ua/md/4473109/ (хотя может и есть, я то смотрю в основном по своему магазину - Эл. мир).
Как пишут на других форумах сейчас:
для самоуспокоения обновите прошивку и все
В принципе -ДА, 870ево уже можно спокойно брать, но обновление (или как минимум проверка, если прошивка последняя) прошивки - это не "для самоуспокоения", а в случае с 870ево -> обязательная операция!
Проблема скоріше за все вирішена і актуальна для девайсів випущених в 2021 році, які думаю на сьогодні вже не знайдеш в продажі (враховуючи що модель популярна)
Для самозаспокоєння однозначно версію прошивки промоніторити.
Особисто стикнувся з вмираючим диском (писав раніше). Замінений по гарантії тьху тьху працює справно і задовільняє всім.
Також знайома брала собі аналогічний з першою прошивкою. то працює справно і по нині (прошивка оновлена).


Вирішив собі поставити SSD на стаціонарний комп теж.
Зараз стоїть старий HDD 500Gb Samsung.
3 питання:
1. Розглядаю 500Gb MX500 або 870Evo. Але оскільки задач і вимог особливо немає, чи є варіанти розглянути щось інше (дешевше) не втративши при цьому в надійності SSD?
2. На материнці спокушає M2. Чи варто наприклад надати перевагу тому ж 980 який по ціні приблизно рівний 870?
3. Чи залишаєте в системі старі харди/Переносите все на SSD/Розділяєте ОС і софт на SSD, а особисті дані, документи, фотографії і тп залишаєте на харді?
Alex+
Member

Повідомлення

1] це питання тільки-но но хтось питав. Справа смаку, але неприємний присмак від 870 подобається не всім
2] якщо брати нвме, то брать щось серйозніше безбуферного 3.0 хоч і самсунга.
3] за потребою. Собі залишив.
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Навіть добавить нічого.

Відправлено через 24 хвилини 54 секунди:
На рахунок 870 та в принципі самсунга. Працюю на компанії де кілька тисяч промислових та користувацьких пк. Використовували ссд в принципі від всіх виробників. Перейшли з нового року на самсунги. Причина найменше відмов обладнання по причині софту, тобто масивів зберігання та обробки інформації. Умови в промислових пк доволі важкі, праця 24/7/365 при підвищених температурах (в порівнянні з користувацькими) та відмінний гарантійний сервіс з постійною наявністю самих ссд. Скільки їх тут живе я вже точно не скажу але не менше тисяч 10. Тому в мене вибір самсунг. Але знову для звичайного користувача принципової різниці немає, який по бюджету тягнете той і купляйте.
Krestrag
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Шановне панство, порадьте 1ТБ M2 PCI-E 3x4 в звичайного домашнього ноута.
Брать буду в ITBOX або Розетка.
Alex+
Member

Повідомлення

А розмір стандартний?
Можна глянуть wd blue sn570
Krestrag
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+: 28.01.2023 11:57 А розмір стандартний?
Можна глянуть wd blue sn570
Так, 2280. Ноут Asus x415.
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+: 28.01.2023 11:57Можна глянуть wd blue sn570
Для ноута гарячкуватий.
Krestrag: 28.01.2023 11:47Шановне панство, порадьте 1ТБ M2 PCI-E 3x4 в звичайного домашнього ноута.
Брать буду в ITBOX або Розетка.
Емм... там зараз для ноута(достатньо холодні) більш менш лише 2 штуки і то таке.
Адата S11 pro - лотерея оп пам'яті, чия там TLC стоятиме, наразі незрозуміло(може навіть самсунг трапитись, а може янтзе). Раніше там чітко стояв мікрон.
Кінгстон КС2500 - дорого. за нього 4600 хочуть.
Я би на форумі/десь інде пошукав Hynix P31. Найкращий варіант в принципі і, часто, можна його знайти недорого.
Alex+
Member

Повідомлення

lewerlin
Так, класні варіанти. Головне щоб по ціні влаштовували А по нагріву - Вд гріється під 70с,
спойлер
Зображення
А той же кс2500 гріється теж десь так
спойлер
Зображення
Хунікс трошки холодніший
спойлер
Зображення
Адата ж з радіатором, чи влізе?
Krestrag
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Всім дякую. Замовив WD. Судячи з огляду, висока температура там при довготривалому запису на диск. Я наче не планую сотні гіг безперервно туди лить, тому має буть ок :)
The_Rusik
Member
Звідки: UA

Повідомлення

Krestrag
Не пожалеете, у меня в ноутбуке WD SN530, с температурами все в порядке, еще и с энергоэфективностю в придачу отлично. Сделующий буду тоже брать SN570 на 1тб, как дополнительный.
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+: 28.01.2023 13:57Так, класні варіанти. Головне щоб по ціні влаштовували А по нагріву - Вд гріється під 70с,
Я не з інтернету інфу брав, а з власного досвіду. Апгрейдив по роботі певну кількість ноутів(вибір був між ними і крушиал р2, що міг поставити корп постачальник з білою гарантією). По факту було 90+.
Alex+
Member

Повідомлення

lewerlin
по датчику?
The_Rusik
Member
Звідки: UA

Повідомлення

lewerlin
И на крушиал насколько часов меньше теперь держит аккумулятор?
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

The_Rusik: 28.01.2023 18:56И на крушиал насколько часов меньше теперь держит аккумулятор?
Так їх і не ставили. На ВД були кращі умови. В корпоративі "трішки" інші критерії вибору.
Alex+: 28.01.2023 18:30по датчику?
Типу датчик вд брехав собі в пассив?
Alex+
Member

Повідомлення

lewerlin: 28.01.2023 19:54Типу датчик вд брехав собі в пассив?
Зазвичай навпаки. Датчик показував на 15-20 градів менше (як і в багатьох інших моделях нвме). Тому 90 по програмам це якийсь сбій.
а по пірометру може й буди, при умові якщо воно зовсім без охолодження, підігрівається процесором\картою і при цьому пишуться великі об'єми даних.
Я просто не знаю як ще можна його так розігріти :)
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+: 28.01.2023 20:39 при умові якщо воно зовсім без охолодження, підігрівається процесором\картою
Це якраз умови ноутбука. І тести тут не презентативні. Буферні накопичувачі на SM, в повсякденні, гріються значно менше ніж в тестах. А от безбуферні контролери з HBM навпаки, від тестів далеко не відходять, навіть якщо використовують лише дві ліні лінії(привіт адата s5).
До речі, забули людині кіоксію(не плюс) порадити. Теж доволі холодна штука.
Alex+
Member

Повідомлення

lewerlin: 29.01.2023 08:30Буферні накопичувачі на SM, в повсякденні, гріються значно менше ніж в тестах
так любі гріються менше
lewerlin: 29.01.2023 08:30І тести тут не презентативні
Для нвме я дивлюся тільки ті тести, де є замір тепловізором. Це найбільш реальні показники температури. Наприклад на е18 реальний нагрів дуже сильно більший, чим показують датчики і він тротлить. А той самий вд, як його не гріли, не тротлив.
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+: 29.01.2023 09:50Наприклад на е18 реальний нагрів
Так його ніхто й не радив. Тим більше на ньому в основному всякий непотріб.
Alex+: 29.01.2023 09:50А той самий вд, як його не гріли, не тротлив.
Суть не в тротлінгу(запас продуктивності в НВМЕ і так кінський). Після десь 85 зростає ризик здихачки контроллера. Хай вже краще воно тротлить при 70ти.
В мене он Р5, якщо зняти радіатор, полетить за сотку в стресс тестах. Без тротлінгу. І буде жарити 80+ в звичайному навантажені. А Адата на 2262, котра в тестах теж любить погрітись, в повсякденні, під своєю декоративною наклейкою(бо то радіатором язик назвати не повернеться), максимум може 60, і то в піку. Само собою в ноуті їй буде гарячіше, але ж не 90+(ні якому разі її не раджу. Я її брав давно, коли чітко було зрозуміло що там стоїть, а зараз це лотерея с компонентами).
570, в мене на роботі, себе вели схоже на крушиал.
Alex+
Member

Повідомлення

А як так виходить, що той ссд, що по усім тестам та і відгукам гріється близько 70, у вас гріється за 90, а той що гріється під 80, у вас гріється не вище 60.
Може тут не в ссд справа, а в специфічних умовах у вашому конкретному випадку. Не факт що у тса буде так само, може бути як краще, так і гірше, тому тут радить щось та стверджувати, що у нього буде саме так як у мене, або у когось, або в тестах мабуть не варто нікому. :beer:
lewerlin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+: 29.01.2023 11:49 як так виходить, що той ссд, що по усім тестам та і відгукам гріється близько 70, у вас гріється за 90, а той що гріється під 80, у вас гріється не вище 60.
В тестах використовують:
1) Десктоп/відкритий стенд. Тести саме в ноутах мені не траплялись.
2) Стрес сценарії. Для різних дисків, різниця між стресовим і повсякденним навантаженням може бути різна.
В моєму випадку: постав я 570ий в десктоп - я отримав би близькі до тестів значення температур, Навантаж свою адату в десктопі "по самі" - аналогічно.
Можна було б сказати, що буферники в повсякденні холодніші, але дивлячись на "піро-архонта" Р5...
Тому тільки досвід. Я поділився своїм.
Відповісти