Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
BattleCru
Member
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Привіт.
Є APC Back-UPS ES 550VA, 230V. Батарея замінена на Matrix 12V 12Ah. В рандомні моменти в ББЖ щось щолкає (звук переходу на живлення з акумулятора), комп тухне і з'являється писк, різні варіації - 10 коротких, може бути 2 коротких 6 довгих, може 1 довгий і 4 коротких і так далі. Системності не виявив. Може працювати місяць ідеально, а може за день 3-4 рази вимикатися. При цьому все в квартирі працює, роблю висновок, що це не пропажа світла. АЛЕ, якщо світло пропадає - ББЖ тримає і компютер залишається увімкнений. Софт PowerChute Personal Edition не показує ніяких збоїв. Куди копати? Батарея?
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

если есть навыки пользования вольтметром, проверьте напряжение в сети в этот момент.
BattleCru
Member
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Timedemo
Так в тому і проблема, момент рандомний, це просто неможливо виловити.
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

BattleCru
Безперебійник постійно підживлює акум в stand-by режимі і періодично тестує його, аби виявити можливі проблеми із ним. Коли ви підключили акум, на який безперебійник не розрахований, він може некоректно інтерпретувати результати вимірів стану акума і таким чином сигналізувати вам про нештатну ситуацію.

Нажаль не можу підказати по звуковим сигналам, усі безперебійники в моєму користуванні або мають підключення до компа і софт, який відображає стан, або мають LCD-екран, де пишуть текстом чи іконками сігналізують.
nikelamoc
Junior

Повідомлення

День добрый, нужен ИБП чтоб при перебоях с светом потянул ноут + роутер на пару часов(в идеале 5-6, но 2-3 часа тоже норм).
Что можете пооветовать по ценнику до 8-10к грн ?
hotr1de
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Доброго дня.
Є старенький APC 650va який давно не тягне профільний комп під навантаженням від батареї.
Замовив Vinga VPC-1200MU - від мережі показує навантаження 50%, від батареї при 100% навантаженні ПК так само не тримає. Буду повертати.
Замовив вже Logicpower LPM U1400VA-P ~4500грн, завтра перевірю як тримає, але вибір не остаточний.
Можете порадити UPS що б тримав конфіг(ryzen 5950x)+монітор+роутер+запас? Бажано функція при роботі від батареї через 3-5хвилини або після розряду меньше 50% автоматично переводив комп в гібернацію чи сон. Було б ще крутіше при поновленні живлення з мережі що б включав компа після відключення. Таке взагалі є? Бюджет подібних моделей?
Kore
Member
Аватар користувача

Повідомлення

hotr1de

APC Back-UPS Pro 1200VA CIS. Профильное железо минут сорок тянет. При нагрузке, естественно, сдирает батарею за минуты.
hotr1de
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Kore: 13.09.2022 21:45 hotr1de

APC Back-UPS Pro 1200VA CIS. Профильное железо минут сорок тянет. При нагрузке, естественно, сдирает батарею за минуты.
Це той що 17К грн? Нє, то занадто для мене.
Сподіваюсь LPM U1400VA-P задовільнить. Якщо ж ніт - то наступний щабель то LP-UL2000VA за 7К грн або якийсь інший аналог. Взагалі бюджет був до 5К, але 1-2 тис ще можу докинути за дійсно вищій рівень
Kore
Member
Аватар користувача

Повідомлення

hotr1de
Ну, вы сами спросили рабочий вариант.
LexZ
Junior

Повідомлення

Доброго дня, підкажіть робочий варіант для системи
БП 550Вт(i7 10700+GTX1060+2SSD+2HDD)+монітор+роутер, після апгрейду старий Mustek PowerMust 400VA вже не вивозить, особливо якщо під навантаженням 5-10сек і все тухне.
Основна задача щоб тримав 3-5 хв щоб завершити коректно роботу.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

LexZ: 14.09.2022 11:18 Доброго дня, підкажіть робочий варіант для системи
БП 550Вт(i7 10700+GTX1060+2SSD+2HDD)+монітор+роутер, після апгрейду старий Mustek PowerMust 400VA вже не вивозить, особливо якщо під навантаженням 5-10сек і все тухне.
Основна задача щоб тримав 3-5 хв щоб завершити коректно роботу.
так если 5-10 секунд. но он работает. то нужно батарею обслужить. либо поменять.
они как правило высыхают, по 2 кубика дистилята, могут прилично оживить. либо новую батарейку.

Отправлено спустя 36 секунд:
hotr1de: 14.09.2022 00:12
Kore: 13.09.2022 21:45 hotr1de

APC Back-UPS Pro 1200VA CIS. Профильное железо минут сорок тянет. При нагрузке, естественно, сдирает батарею за минуты.
Це той що 17К грн? Нє, то занадто для мене.
Сподіваюсь LPM U1400VA-P задовільнить. Якщо ж ніт - то наступний щабель то LP-UL2000VA за 7К грн або якийсь інший аналог. Взагалі бюджет був до 5К, але 1-2 тис ще можу докинути за дійсно вищій рівень
другое вряд ли вывезет Вашу систему.
LexZ
Junior

Повідомлення

Timedemo: 14.09.2022 12:23
LexZ: 14.09.2022 11:18 Доброго дня, підкажіть робочий варіант для системи
БП 550Вт(i7 10700+GTX1060+2SSD+2HDD)+монітор+роутер, після апгрейду старий Mustek PowerMust 400VA вже не вивозить, особливо якщо під навантаженням 5-10сек і все тухне.
Основна задача щоб тримав 3-5 хв щоб завершити коректно роботу.


так если 5-10 секунд. но он работает. то нужно батарею обслужить. либо поменять.
они как правило высыхают, по 2 кубика дистилята, могут прилично оживить. либо новую батарейку.
Батарею міняв рівно 2 роки тому на Yuasa 12В 9 Ач (NPW45-12), можливо вже й втратила ємність періодичні розряди заряди раз на кілька місяців намагався робити, але то не панацея.

Трохи перефразую запитання, зараз проц працює в режимі 65W, але в режимі турбобуста споживання в піках 150W+, на разі він вимкнений, а також є момент потенційної заміни БП, поки є можливість цікаві варіанти збільшення потужності ДБЖ, враховуючи складний зимовий період з ймовірним вимкненням електроенергії.
Цікаві моделі які дійсно видають хоча б приблизну заявлену потужність, з досвіду користувачів, бо по відгуках з тієї ж розетки і тп, закрадаються певні сумніви, при вихідній в інструкції 800Вт не тримати навіть 600-650Вт. А також присутність робочого AVR так як час від часу є просадки живлення в мережі, і реле постійно клацає хоч і не переходить в режим живлення від батареї. Можливо вже проблема самого ДБЖ, йому достатньо багато років.

І супутнє питання щодо ДБЖ з 2 батареями, припустимо виходить з ладу 1, а інша зношена на 40-50%, але доведеться виконувати заміну обох?
Востаннє редагувалось 14.09.2022 18:33 користувачем LexZ, всього редагувалось 1 раз.
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

LexZ: 14.09.2022 18:29але доведеться виконувати заміну обох?
да
LexZ: 14.09.2022 18:29Цікаві моделі які дійсно видають хоча б приблизну заявлену потужність, з досвіду користувачів, бо по відгуках з тієї ж розетки і тп, закрадаються певні сумніви, при вихідній в інструкції 800Вт не тримати навіть 600-650Вт.
не путайте VA и W (ВА и Вт)

Відправлено через 2 хвилини 20 секунд:
LexZ: 14.09.2022 11:18БП 550Вт(i7 10700+GTX1060+2SSD+2HDD)+монітор+роутер, після апгрейду старий Mustek PowerMust 400VA вже не вивозить, особливо якщо під навантаженням 5-10сек і все тухне.
потому что скорее всего уходит в защиту по overload (перегрузка)
LexZ
Junior

Повідомлення

Crossbow: 14.09.2022 18:33
LexZ: 14.09.2022 18:29але доведеться виконувати заміну обох?
да
LexZ: 14.09.2022 18:29Цікаві моделі які дійсно видають хоча б приблизну заявлену потужність, з досвіду користувачів, бо по відгуках з тієї ж розетки і тп, закрадаються певні сумніви, при вихідній в інструкції 800Вт не тримати навіть 600-650Вт.
не путайте VA и W (ВА и Вт)
Дякую, VA і Вт вже вивчив те питання, якраз мова про заявлену вихідну потужність Вт, і яке навантаження можна повісити на пристрій.
hotr1de
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

hotr1de: 13.09.2022 21:40 Доброго дня.
Є старенький APC 650va який давно не тягне профільний комп під навантаженням від батареї.
Замовив Vinga VPC-1200MU - від мережі показує навантаження 50%, від батареї при 100% навантаженні ПК так само не тримає. Буду повертати.
Замовив вже Logicpower LPM U1400VA-P ~4500грн, завтра перевірю як тримає, але вибір не остаточний.
Можете порадити UPS що б тримав конфіг(ryzen 5950x)+монітор+роутер+запас? Бажано функція при роботі від батареї через 3-5хвилини або після розряду меньше 50% автоматично переводив комп в гібернацію чи сон. Було б ще крутіше при поновленні живлення з мережі що б включав компа після відключення. Таке взагалі є? Бюджет подібних моделей?
Протестував Logicpower LPM U1400VA-P і він також не витримує перехід від мережі на батераю при повному завантаженні ПК. Моніторинг UPS показує навантаженная 52%. Техпідтримка стверджує що оскільки в мене БП FSP EVEREST 85PLUS 800W з активним PFC (Power Factor Correction) то мені треба UPS в 4ри рази потужніший ніж очікуване навантеження та ще й з правильною синусойдою. Це так? Які характеристика повинен мати UPS для FSP EVEREST 85PLUS 800W + ryzen 5950x ?
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

да. Я об этом писал на предыдущих страницах...
hotr1de
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

1)Якщо правильна синусойда то треба 3-4кратний запас? Чи тільки для апроксимованої потрібен такий запас? Який запас для якого типу синусойди закладати?
2)Запас рахується від очікуємого навантаження чи від потужності БЖ ПК?
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

hotr1de: 15.09.2022 17:011)Якщо правильна синусойда то треба 3-4кратний запас? Чи тільки для апроксимованої потрібен такий запас? Який запас для якого типу синусойди закладати?
БП компа может работать и от апроксимированой синусоиды, настоящая (чистая\правильная) ему особо и не нужна. Но из того что я знаю! То с ИБП у которых настоящий синус, а не ступеньки, меньше вот таких косяков как случился у вас. -- я об этом тоже уже писал тут. Я не могу ткнуть в конкретный UPS и сказать: "берите! 100% будет работать!".
Рекомендацию 2-3 кратный запас давали очень давно и в этой теме. Нужен ли такой запас ИБП с чистым синусом? та по идее не нужен, как и "не нужен" для ИБП с апроксимацией. Её дают как раз чтобы ИБП не бесился от агрессивного APFC.
Тут больше влияет как ИБП будет реагировать на работу вашего БП под нагрузкой и в частности на APFC вашего БП. Чем более мощный ИБП, тем больше вероятность что он "вытянет" ваш БП когда APFC начнет тянуть огромный ток. Подружатся ли они БП и ИБП ? -- только опытным путем выяснять. Самая большая вероятность безпроблемной работы как уже говорил (ИБП с чистым синусом), а это дорого... у АРС это модели серии SMART. Ценник вам не понравится!
hotr1de: 15.09.2022 17:01Запас рахується від очікуємого навантаження чи від потужності БЖ ПК?
запас БП считается +20-30% от просчитаной на него нагрузки.
Запас на ИБП... тут все индивидуально. "Можно" брать 1 в 1 по мощности вашего БП, но так лучше не делать! Ибо увеличивает вероятность что ИБП не подружится с АPFC.

ИМХО !!! а то набегут сейчас и закидают помидорами
hotr1de
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Чи правильно я зрозумів що і правильна синусойда і запас потужності підвищують шанс що UPS "пережує" активний PFC БЖ, але чітких таблиць співвідношення не має і все це емпіричним методом треба знаходити? Тобто, наприклад LP-UL2000VA з апроксимованою синусойдою може бути кращим ніж PowerWalker VI 1200VA(1500) CSW з правильною синусойдою?
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

hotr1de
потрібно брати і тестити грубокажучи. Конкретний БЖ та ДБЖ.
p.s "синусоЇда"
Відповісти