Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Miharos: 22.05.2022 00:01Чи можна купляти акумулятор потужніший ніж були
Да.
Я в свои Powercom Imperial IMD-1025AP и APC Back-UPS 1100VA вместо 2х7АН поставил 2х9АН
Есть и 10АН - модель CSB UPS12580, но разница в цене уж слишком ощутима по сравнению с 9АН, не стоит того.

По бренду(из того с чем имел дело) :
CSB - качественный (если оригинальный). Применяется почти во всех АРС(клеят поверх стандартного аккума свою наклейку, если сорвать увидим обычный CSB GP1272) и старших Powercom по дефолту.
Можно сказать народный добротный произ-ль.
YUASA - оч качественный. Стоит дороже чем CSB, но разницы я в домашнем применении не ощутил, так что можно брать CSB.

З,Ы. Повторюсь, покупайте только оригинал у оф поставщиков!!!
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

sanya555: 27.05.2022 10:12срок службы правда не порадует
Взял несколько Matrix 12V 9Ah (NP9-12) три года назад, трудятся 24/7, полет нормальный. Стоили тогда 330грн - считай даром.
McEmpy
Junior
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

З власного досвіду додам, що батареї Ventura хороші. Свого часу в одному магазині дуже багато їх продавали. Напрочуд тримають гарантійний термін.
Але є один дуже поганий бренд, який через півроку втрачає до 20% ємності - це :-/ MastAK. Поставив собі в ДБЖ, думав все буде ок (дешевий). У результаті цей акум неспроможен віддавати високий струм. 5А ще тягнуть, але якщо вище - йде просадка по напрузі і ДБЖ вимикається =(
Раніше вентуру тут продавали - https://uplan.com.ua. Зараз вона кудись зникла =(
ShamilFox
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro - Rīga - Toronto

Повідомлення

Всех приветствую!
Присматриваю себе ИБП для домашнего пк, потребляет порядка 550-600W. Нужен только для сохранения файлов (5-10 минут автономной работы будет достаточно).
Какую модель можете посоветовать под него? В приоритете от АРS.
Rex
Member

Повідомлення

ShamilFox
ИМХО, АРС для домашнего использования - это оверпрайс. Раньше были неплохие модели от Powercom BNT. А вообще, под такие задачи подойдет любой ИБП, но честной мощности.
Bladerender
Member
Аватар користувача

Повідомлення

По батареях для УПС відповідь давно відома. Два виробника, яким можна довіряти. Yuasa і BB Battery. Yuasa задорого. BB Battery дешевше, але ті самі 10 років відслужить. А якщо на упсі чи іншому пристрої передбачається якась циклічна робота (ну тобто світло таки вимикають і часто), то то взагалі тільки ці два.
CSB були хорошими 5 років тому. Але потім їх купили, і зараз то звичайна ширпотрєбчщина, така сама як Єнот, Лонг, Леочь, LogicPower і ішна єрунда.

Отправлено спустя 2 минуты 39 секунд:
В мене тут важливе питання. Powercom INF-1500 чи Ritar RTSW-1500 ? Ціна однакова. Використовувати для всякого різного, але йому прийдеться пахати.

Отправлено спустя 7 минут 47 секунд:
Є ще звичайно Europower PSW-EPB1500 , але то я взагалі не знаю, що то за виробник такий
Kore
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Bladerender: 15.07.2022 16:55CSB були хорошими 5 років тому. Але потім їх купили
Так их вроде Хитачи купила. Я себе поставил пару лет назад, тянут отлично.
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

BB Battery - какаха, не вислужить і 3 роки, якщо дійсно часто проблема із живленням і УПС відпрацьовує до 30-40% заряду.

Ritar - контора потужна по електриці, але як її упси живуть - маловідомо. Взяли на пробу парочку RTM3000 в листопаді 21-го, наразі всьо гуд.
Bladerender
Member
Аватар користувача

Повідомлення

У мене в малого на такій машинці, що діти катаються всерединці, стоїть BP12-12. Біля 100 циклів вже точно відходила (я перестав записувати на 40ка). Розряжалась в середньому 7-8Ah. Поки змін в поведінці не помітив. Також в Упсі стоять 2*20 BP. Часто з ноутом працюю цілий день на них. 2,5 роки вже. Поки також тьфу тьфу. Ця зима багато чого покаже )))
Ritar - також читав про них, що то №1 виробник в азії, наче якісні речі клепають. І до речі батареї їхні також нече непогані. Але по упсах щось глухо по статистиці взагалі.

Отправлено спустя 54 секунды:
Europower деякі упси точні копії LogicPower. Тобто то десь шаблонно замовляються і Китаї, клеячи різні лейби, і ні до якої Бельгії відношенн не має.
Chugaister
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Всім вітання! Порадьте УПС для дому, має давати можливість нормально вимкнути систему при вимкненні світла.
12700F + 3080
Блок Asus ROG 750W
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Chugaister: 01.08.2022 23:48 Всім вітання! Порадьте УПС для дому, має давати можливість нормально вимкнути систему при вимкненні світла.
12700F + 3080
Блок Asus ROG 750W
Я би взяв Eaton Ellipse 800.
В мене ця моделька на 1500, тримає системник із 750Вт БЖ від 7 до 35хв, залежно від загрузки.
Chugaister
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Дякую, але 800 то хіба не мало мені? Треба мабуть як і ваш, на 1500?
Rex
Member

Повідомлення

Дякую, але 800 то хіба не мало мені? Треба мабуть як і ваш, на 1500?
Ви не плутайте потужність у В*А і Вт. Там коефіцієнт перерахунку приблизно 0.6-0.8.
І модель на 1500 В*А = 1050 Вт (1500*0.7)
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Chugaister: 03.08.2022 11:55 Дякую, але 800 то хіба не мало мені? Треба мабуть як і ваш, на 1500?
Ви написали "дати можливість нормально вимкнути", а не "тримати 15+ хв", тому і модель простіша, дешевша та оптимальніша. Ніхто не забороняє взяти 1500 чи навіть 2000.

Отправлено спустя 8 минут 41 секунду:
А ще в деяких упсів є погана риса видавати противні звуки, коли вони переходять на батарею, і це я не про періодичні сигнали "пік". Та навіть без того, в тихій кімнаті навіть невдалий вентилятор в упсі здатний споганити ваш настрій, коли він просто на підзарядці або stand by.

Але, мабуть, не цікавий людям досвід, най вчаться на своїх помилках :rolleyes:
Chugaister
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Все вірно, нормально вимкнути. 5 хв достатньо з запасом. В мене просто старий АРС 500, і його власне потужності не вистачає, тому я й перепитую за 800... Чи це не буде впритик.
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Chugaister: 04.08.2022 01:41 Все вірно, нормально вимкнути. 5 хв достатньо з запасом. В мене просто старий АРС 500, і його власне потужності не вистачає, тому я й перепитую за 800... Чи це не буде впритик.
Якщо взяти 100% загрузку наведеного конфігу, орієнтовно 180Вт проц + 120Вт мамка з периферією + 300Вт відео, в сумі маєм 600Вт. В такому режимі 800 В*А безперебійник зможе втримати нагрузку біля 2-3 хв.

Якщо врахувати, що при вимкненні світла користувач зніме нагрузку (зупинить гру, чи майнінг, чи що там комп робить) протягом 30-60 секунд, то час роботи від безперебійника - збільшиться.

Я собі брав 1500, бо окрім компа і пари моніторів на упс підлючений ресівер 7.1, лампа освітлення, модем і роутер, плюс бажаний час роботи від батарей мені потрібний 15+ хвилин при типовій нагрузці в 50%.

Отправлено спустя 9 минут 48 секунд:
Типова робоча нагрузка та предикшен роботи від батареї -
спойлер
Зображення
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Bladerender: 15.07.2022 16:55 Але потім їх купили, і зараз то звичайна ширпотрєбчщина, така сама як Єнот, Лонг, Леочь, LogicPower і ішна єрунда.
Брєд!
На них підробок багато - факт. Але якщо брати у офіціалів то норм. Вони як і раніше виробляються на тих же заводах.
По ціні/якості вони кращі (за умови оригіналу)

Юаси кращі, але якщо перерахувати на ціну -ні. А з актуальним курсом то взагалі непідйомні.
Bladerender: 15.07.2022 16:5510 років відслужить.
:laugh: ахахаххаха
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Всем привет.
Столкнулся с частыми отключениями света в частном секторе и думаю, что стоит наверно обезопасить комплектующие своего ПК от этих перебоев.

Подскажите плиз какой ИБП можно рассмотреть к покупке?
Конфиг в профиле. Задача - добработать 5-10 минут и безопасно выключить ПК.
К самому ИБП планирую подключить ПК, монитор и возможно роутер (если его тоже нужно безопасно отключать).
И я правильно понимаю, что ИБП выступает также в роли стабилизатора напряжения?
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Varzek: 25.08.2022 14:36Подскажите плиз какой ИБП можно рассмотреть к покупке?
ценник вам не понравится)
Varzek: 25.08.2022 14:36Столкнулся с частыми отключениями света в частном секторе и думаю, что стоит наверно обезопасить комплектующие своего ПК от этих перебоев.
Если часто вырубают, то:
1. могут слетать прошивки (если в тот момент туда что-то записывалось) - допустим какойто "LOG". Касается роутеров в особенности.
2. могут повреждаться файловые системы (на накопителях) от внештатного "офф".
3. если делают "выкл\вкл" на 0.5 сек. к примеру, то БП отработает такое сам на емкости входной банки. А вот холодильнику такое выкл\вкл (моментальное) может "не понравится".
в остальном... ничего страшного. Больше страшно нестабильное (завышенное) напряжение и вот такие моментальные "выкл\вкл" за пару секунд. Для защиты от такого завышенного\заниженного ставьте реле-напряжения на весь дом. Они недорогие и имеют задержку на включение = холодильник скажет спасибо.

а если в сети напряжение "гулящее" + с мусором, то стаб. нужен.

если же просто UPS для компа хотите, то так как БП с APFС, крайне желателен UPS с настоящией (чистой) синусоидой, а не с апроксимацией (ступеньками). А то БП и УПС с большой долей вероятности начнут чудить в связке.
Varzek: 25.08.2022 14:36И я правильно понимаю, что ИБП выступает также в роли стабилизатора напряжения?
только дорогие модели. Но вашему БП оно и не нужно. У него диапазон рабочего напряжения широкий. :beer:
Відповісти